صفحه 955 از 958 نخستنخست ... 455855905945953954955956957 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 9,541 به 9,550 از 9578
    سلام
    وقت همه دوستان بخیر
    لطفا کمک کنید تو بد دردسری افتادم
    ماهی های جدید برای آکواریوم پلنت خریدم امروز دیدم روی بدن بعضی از اونها دونه های سفید هست که احتمال زیاد سفیدک هست
    بعضی از ماهی ها خودشون رو کف آکواریوم می کشن
    آکواریوم پلنت هست و میگو و حلزون هم دارم و تعداد ماهی ها هم زیاد هست و نمی توانم بگیرمشون و تراکم گیاه هم زیاد هست
    الان حال عمومیشون خوبه و غذا می خورن
    آکواریوم حدودا 60 لیتر هست و بخاری هم ندارم
    نمی دونم چیکار کنم
    ویرایش توسط mahdi Norouzi : 09-11-2019 در ساعت 12:36 PM

نام
    محمد جواد
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi Norouzi نمایش پست ها
    سلام
    وقت همه دوستان بخیر
    لطفا کمک کنید تو بد دردسری افتادم
    ماهی های جدید برای آکواریوم پلنت خریدم امروز دیدم روی بدن بعضی از اونها دونه های سفید هست که احتمال زیاد سفیدک هست
    بعضی از ماهی ها خودشون رو کف آکواریوم می کشن
    آکواریوم پلنت هست و میگو و حلزون هم دارم و تعداد ماهی ها هم زیاد هست و نمی توانم بگیرمشون و تراکم گیاه هم زیاد هست
    الان حال عمومیشون خوبه و غذا می خورن
    آکواریوم حدودا 60 لیتر هست و بخاری هم ندارم
    نمی دونم چیکار کنم
    سلام اصلا جای نگرانی نیست،من خودم سه بار سفیدک ماهیان رو درمان کردم.این بدلیل استرس به ماهی و تغییر دمایی ناگهانی هست.چون آکواریومتان پلنته نمیتونید نمک بریزید ولی میتونید دما رو تا سی درجه الی سی و دو ببرید بالا.خوب میشن سریع ولی اگر بتونید که ماهی هارو جدا کنید خیلی بهتره و به ازای هر پنجاه لیتر یه قاشق غذا خوری نمک دریا بریزید،ید دار نباشه.

سلام دوستان، یکی از گوپی های من شکمش تو رفته البته نه خیلی زیاد اما بقیه کاملا سالم هستن. این ماهی که میگم هم شیطونه و رفتارش طبیعیه کاملا...بنظرتون مشکل از کجاست؟غذاهای متنوعی هم به ماهی هام میدم و یه هفته هست که اب اکواریوم و عوض کردم و همه ماهی هام کاملا رفتار طبیعی دارن الا همین یکی که شکمش یکمی تو رفته

نام
    محمد جواد
    نقل قول نوشته اصلی توسط babak_sh نمایش پست ها
    سلام دوستان، یکی از گوپی های من شکمش تو رفته البته نه خیلی زیاد اما بقیه کاملا سالم هستن. این ماهی که میگم هم شیطونه و رفتارش طبیعیه کاملا...بنظرتون مشکل از کجاست؟غذاهای متنوعی هم به ماهی هام میدم و یه هفته هست که اب اکواریوم و عوض کردم و همه ماهی هام کاملا رفتار طبیعی دارن الا همین یکی که شکمش یکمی تو رفته
    سلام،برای اطلاعات بیشتر لطفا عکس از ماهی بزارید.

سلام، من شش روزی میشه که از قرص مترونیدازول استفاده میکنم هم حمومش دادم و هم به غذاش میدم. این هم بگم که غذا کم و بیش میخوره اما همچنان زیر شکمش تو رفته
    img_4027.jpg
    img_4025.jpg
    img_4026.jpg

نام
    StarFish
    سلام، من شش روزی میشه که از قرص مترونیدازول استفاده میکنم هم حمومش دادم و هم به غذاش میدم. این هم بگم که غذا کم و بیش میخوره اما همچنان زیر شکمش تو رفته
    img_4027.jpg
    img_4025.jpg
    img_4026.jpg
    اخه مگه با مترونیدازول حموم میدن ماهی رو
    تو رفتگی شکم میتونه از سوئ تغذیه هم باشه
    من نمیدونم ب چ مقدار دارو استفاده کردی فعلا ولش کن ب حال خودش هر دارویی استفاده کنی میمیره چون شدیدا ضعیفش کردی
    اگه دسترسی به کرم خشک یا کرم خونی داری براش بخر بخوره جون بگیره بتونه بره سر کار

نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها

اخه مگه با مترونیدازول حموم میدن ماهی رو
    تو رفتگی شکم میتونه از سوئ تغذیه هم باشه
    من نمیدونم ب چ مقدار دارو استفاده کردی فعلا ولش کن ب حال خودش هر دارویی استفاده کنی میمیره چون شدیدا ضعیفش کردی
    اگه دسترسی به کرم خشک یا کرم خونی داری براش بخر بخوره جون بگیره بتونه بره سر کار
    سلام دوست عزیز...
    باید بگم که اولا ماهی تو تانک که بود همینجوری شکمش تو رفته بود اما بقیه ماهی ها خوب و سرحال بودن و هستن ( خودش هم غذا میخوره الانم )، برای اینکه فکر کردم شاید انگل گرفته باشه جداش کردم.... برای همین هم نمیتونه از سوء تغذیه باشه
    دوم اینکه من چند تا سایت خوندم که باید حمومش کرد با مترونیدازول 250 میل این هم لینکش

درمان بیماری انگل روده ای ماهیان (هگزامیتا - نماتود - ترماتود و سستود ) | بیماری ها و درمان ماهیان اب شیرین
    ویرایش توسط babak_sh : 09-22-2019 در ساعت 11:27 AM

نام
    StarFish
    سلام دوست عزیز...
    باید بگم که اولا ماهی تو تانک که بود همینجوری شکمش تو رفته بود اما بقیه ماهی ها خوب و سرحال بودن و هستن ( خودش هم غذا میخوره الانم )، برای اینکه فکر کردم شاید انگل گرفته باشه جداش کردم.... برای همین هم نمیتونه از سوء تغذیه باشه
    دوم اینکه من چند تا سایت خوندم که باید حمومش کرد با مترونیدازول 250 میل این هم لینکش

درمان بیماری انگل روده ای ماهیان (هگزامیتا - نماتود - ترماتود و سستود ) | بیماری ها و درمان ماهیان اب شیرین
    ماهی توی این سایز انگل روده رو تحمل نمیکنه میمیره
    یا از سوئ تغذیه بوده یا عفونتی چیزی داشته
    حموم هم برای هر ماهی ک انجام نمیدن :/

نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    ماهی توی این سایز انگل روده رو تحمل نمیکنه میمیره
    یا از سوئ تغذیه بوده یا عفونتی چیزی داشته
    حموم هم برای هر ماهی ک انجام نمیدن :/
    سلام...
    سوء تغیه باشه که برای 15 تا ماهی دیگه هم باید یه اتفاقی بیوفته یا نه...؟!
    خودش هم که میگم غذا میخوره...من از چندین غذای متفاوت به ماهی ها میدم که هم تنوع داشته باشه و هم ویتامین ها و مورد نیاز بدنشون تامین بشه...
    توی اون سایت که لینک شو گذاشتم، نوشته برای ماهی های گوپی و مولی و.... حموم بدیم
    ویرایش توسط babak_sh : 09-22-2019 در ساعت 01:43 PM

نام
    محمد جواد
    سلام...
    سوء تغیه باشه که برای 15 تا ماهی دیگه هم باید یه اتفاقی بیوفته یا نه...؟!
    خودش هم که میگم غذا میخوره...من از چندین غذای متفاوت به ماهی ها میدم که هم تنوع داشته باشه و هم ویتامین ها و مورد نیاز بدنشون تامین بشه...
    توی اون سایت که لینک شو گذاشتم، نوشته برای ماهی های گوپی و مولی و.... حموم بدیم
    این ماهی نه انگل داره نه بیماری،فقط یه دلیل داره که اینجوری میشه،تغذیه ی کم،یعنی موقعی که شما غذای مورد نظر رو به ماهی ها میدید این ماهی کم غذا گیرش میومده یا اصلا نمیخورده،اگر ماهی موقع شنا کل بدنشو تکون میده باید بگم متاسفم و این ماهی درمان نمیشه و تا یکی دو روز آینده میمیره ولی اگر اینطور نیست میتونید بیومار فرانسوی اصلی تهیه کنید،به اندازه ی چشم ماهیتون در هر وعده بهش بیومار بدید،در روز دوبار غذا بدید درست میشه انشاءالله