صفحه 617 از 960 نخستنخست ... 117517567607615616617618619627667717 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 6,161 به 6,170 از 9592

نام
    kasra
    نقل قول نوشته اصلی توسط moha555 نمایش پست ها
    سلام سه تا بیماری توی تانکم چند وقت هست که خیلی نگرانم کرده
    اولی وجود به برآمدگی تقریبا کوچیک توی یکی از رینبو های قرمز و یکی از رینبوهای زرد و یکی از گورامی هام(عکس اول)
    دومی هم ورم فقط یک سمت بدن یکی دیگه از گورامی هامه
    (عکس دوم و سوم)
    سوم هم پولک های چند تا از ماهی هامه که احساس میکنم از بدنشون زاویه دار شده(نتونستم توی عکس نشون بدم و ضمنا ماهی های بیمار اصلا غذا نمیخورن(حدود 2 هفته ای میشه که ندیدم چیزی بخورن))
    - تاریخ راه اندازی آکواریوم مربوط به 45 روز پیش و اکثریت ماهی ها هم با شروع راه اندازی بدون طی شدن سیکل (متاسفانه!!!!!)به آب اضافه شدن البته ضد عفونی و ضد کلی ریختم
    2- ابعاد آکواریوم ، ماهیان موجود و لوازم مورد استفاده (تزئینی و ... ): 90*30*45 ////// 4 گونه از نژاد RainBow(قرمز نئونی و ...)//// چند گونه تترا(بلک ویدو و نئون و ...) ////رد لاین/// گورامی دارف/// گوپی و پلاتی///لجن خوار دو تا ///کریدوراس سه تا /// حدودا نزدیک به 50 الی 60 ماهی
    3- سابقه اضافه کردن آخرین ماهی یا لوازم (تغییرات در تانک):این بیماری مربوط به بیش از یه ماه پیشه ولی جدیدا 5 روز پیش اضافه شده
    4- سابقه بیماری ها و چگونگی درمان تا کنون: در مورد عکس 1 اول به بیماری استسقا شک کردم به توصیه چند تا از ماهی فروشها توی دو نوبت با فاصله زمانی 16 روزه 2 تا دارو که فک کنم یکیش دارو ضد قارچ و ...بود (چون داروها مال ترکیه بودن اسم دارو رو نمیدونم ولی هر دو رنگ زرد داره_ اگه لازم باشه بفرمایید تا عکسش رو بذارم) که به نظرم تغییری نداشت اون رینبوی زرد هم که گفتم بعد از همه گرفته(ینی توی تانک من بهش منتقل شده)
    در مورد عکس دوم و سوم هم کاری نکردم ...... اما فعلا دارو های نیتروفرانتوئین(Nitrofurantoin)و مترونیدازول (metronidazole) خریداری کردم ....تصمیم داشتم قبلش از منیزیم سولفات استفاده کنم ولی نتونستم پیدا کنم

5- نشانه های ظاهری و شیمیایی آب ( رنگ ، بو ، نیتریت ، نیترات ، کلر ، کلرامین ، ph ، gh ، Kh ) نشانه خاصی متوجه نشدم
    6- نشانه های ظاهری ماهی (وضعیت شنا کردن ، باز و بسته بودن باله ها ، تند یا کند بودن تنفس ، تنفس از سطح ، تنفس سر به پایین ، عدم تعادل به طور کامل اعلام شود )بیماری اول تاثیری روی رفتار ماهی نذاشته و تغذیه و جنب و جوش کافی رو داره ولی بیماری دوم (مربوط به گورامی دارف) به نظرم نسبت به جفتش کم غذا تر شده
    7- نوع و مقدار تغذیه غذای پولکی جلبک اسپیرولینا جی بی ال به همراه tetra bits complete
    8- وضعیت و رنگ مدفوع : شاید با یه کمی سخت گیری توی بیماری دوم یه ذره مدفوع بیش از حد کشدار و سفید باشه
    9- تاریخ آخرین و مقدار سیفون (کیفیت و دمای آب هم ذکر شود): تقریبا هر هفته و در صورت دارو ریختن 3 روز یک بار به مقدار 15 الی 20 درصد
    10 - دمای آب و تغییرات آن:[COLOR="#B22222"] سعی کردم دما رو روی 27/28 باشه اما امروز فهمیدم که دماسنج جیوه ایم درست نشون نمیده ولی براساس همی دماسنج تو زمان ریختن دارو به 31 رسوندم (ظاهرا دما کمتر باید باشه چون دمای آبی که به نظرم 20 تا 22 درجه بود رو داشت 25 نشون میداد) ضمنا دو بار هم بخاری از پریز درآمده و دما سرد شده(مربوط به همین چند روز اخیر)
    فایل پیوست 70399فایل پیوست 70400فایل پیوست 70401
    سلام
    دوست عزیز شما دو اشتباه مهلک انجام دادین:
    1- طی نشدن سیکل ازت
    2- نگهداری بیش از حد ظرفیت آکواریوم
    انقدر نیترات آب بالاست که باکتریهای فرصت طلب همه ماهی هارو درگیر کردن و این بخاطر ظرفیت غیر استاندارد است.
    درمان:
    1- کاهش ظرفیت 2- استفاده از محلول های کاهش نیترات مثل نیترات ماینس 3- استفاده از داروی MICROBE-LIFT Gram Negative Gram Positive یا sera bactopur ( داروی اول خیلی بهتر و سریعتر عمل میکند)

img880-2.jpg
    نقل قول نوشته اصلی توسط oomph نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز شما دو اشتباه مهلک انجام دادین:
    1- طی نشدن سیکل ازت
    2- نگهداری بیش از حد ظرفیت آکواریوم
    انقدر نیترات آب بالاست که باکتریهای فرصت طلب همه ماهی هارو درگیر کردن و این بخاطر ظرفیت غیر استاندارد است.
    درمان:
    1- کاهش ظرفیت 2- استفاده از محلول های کاهش نیترات مثل نیترات ماینس 3- استفاده از داروی MICROBE-LIFT Gram Negative Gram Positive یا sera bactopur ( داروی اول خیلی بهتر و سریعتر عمل میکند)

حرف شما کاملا درسته , بیش از ظرفیت ماهی ریختم
    این داروهایی هم که فرمودین نیترات رو احتمالا متعادل میکنه
    اما در حال حاضر مشکل من این بیماریه
    ایا نیتروفورانتویین یا مترونیدازول میتونه کمکم کنه؟

اضافه شده پس از 11 minutes :

داروهایی ک توی مدت راه اندازی تانک استفاده کردم اینان
    البته داروی سمت چپ رو توی همین اواخرربرای رفع همین بیماری استفاده کردم
    ویرایش توسط moha555 : 07-22-2014 در ساعت 11:51 AM

نام
    kasra
    نقل قول نوشته اصلی توسط moha555 نمایش پست ها
    حرف شما کاملا درسته , بیش از ظرفیت ماهی ریختم
    این داروهایی هم که فرمودین نیترات رو احتمالا متعادل میکنه
    اما در حال حاضر مشکل من این بیماریه
    ایا نیتروفورانتویین یا مترونیدازول میتونه کمکم کنه؟

اضافه شده پس از 11 minutes :

داروهایی ک توی مدت راه اندازی تانک استفاده کردم اینان
    البته داروی سمت چپ رو توی همین اواخرربرای رفع همین بیماری استفاده کردم
    شما اول باید شرایط محیطی را درست کنید بعد درمان را شروع کنید وگرنه درمان بی فایده است.
    توصیه میکنم از داروی انسانی استفاده نکنید چون برای ماهی طراحی نشده و ممکنه حتی سیکل ازت را از بین ببره.

نام
    mahdi
    سلام این فلاور من جدیدا wc بزرگ میکنه خخخ
    یه چیز سفید هم ازش اومده بیرون چیکارش کنم ؟
    dsc_0130.jpg
    گلوم خلوت ترین پس کوچه ی بن بست

سرم سر کش ترین فواره ی میدون

یه فنجون قهوه تو غمگین ترین کافه ...

اکواریوم من

نام
    محمد صادق
    cam00626.jpgسلام امروز دیدم 2 تا اسکارام این بلا سرشون امده چیه این ؟cam00625.jpg
    ویرایش توسط mohammad sadegh : 07-22-2014 در ساعت 04:57 PM

نام
    E-H-S-A-N
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad sadegh نمایش پست ها
    cam00626.jpgسلام امروز دیدم 2 تا اسکارام این بلا سرشون امده چیه این ؟cam00625.jpg
    اگه اون پولک هاشون مد نظرتونخ که پیش اسکاراتون ماهی دیگه ای هست؟ به نظر میاد از زد و خورد بین ماهیا باشه...
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi127 نمایش پست ها
    سلام این فلاور من جدیدا wc بزرگ میکنه خخخ
    یه چیز سفید هم ازش اومده بیرون چیکارش کنم ؟
    dsc_0130.jpg
    سلام مهدی جان مشکلی که از نظر ظاهری به نظرم نداره بعضی مواقع که مدفوع فلاور سفید میشه اون مشکلی نداره کمتر غذا بهش بده....

سه تا از آنجلام دم خوره گرفتن كه زياد حاد نيست فقط يه مقدار نوك بالشون خورده شده راه درمانش چيه؟(نمكم به آب نمي تونم اضافه كنم)
    گیر کردم تو این گنگی

نام
    محمد
    نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان. نمایش پست ها
    سه تا از آنجلام دم خوره گرفتن كه زياد حاد نيست فقط يه مقدار نوك بالشون خورده شده راه درمانش چيه؟(نمكم به آب نمي تونم اضافه كنم)
    اگه بتونی از تانک قرنطینه استفاده کنی راحت با همون نمک رفع میشه.
    چه سخت است تنگ ماهی بودن
    اگر بشکنی قاتلی
    اگر نشکنی زندانبان
    خوش به حال آب

بهتره درمان رو در قرنطینه انجام بدین بهترین راه درمان استفاده از serabaktopur
    یاسیپروفلوکساسین
    دمای بالا به پیشرفت این بیماری کمک میکنه اوج پیک پیشرفت بیماری 24 تا30 هست
    ویرایش توسط mojtaba1362 : 07-22-2014 در ساعت 09:02 PM

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

نام
    StarFish
    حالا از کجا میدونی دم خورست؟ خیلی وقتا انجل ها دم همدیگه رو میزنن

اضافه شده پس از 2 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها

بعضی مواقع که مدفوع فلاور سفید میشه اون مشکلی نداره کمتر غذا بهش بده....
    دقیقا همین حرف رو بعضی دوستان که اسمشون رو نمیبرم به من هم گفتن الان وضع ماهیم شده این
    به کوچکترین حالت انگل داشتن فلاور باید شک کرد و نباید از خیرش گذشت
    ویرایش توسط StarFish : 07-22-2014 در ساعت 09:52 PM