صفحه 429 از 958 نخستنخست ... 329379419427428429430431439479529929 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,281 به 4,290 از 9578
    مدیر بخش
    بیماری ها و روش های درمانی

نام
    احسان اسکندری
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMMAD_ALi نمایش پست ها
    سلام دکتـر اسکندری عزیز
    دکتر بنده طبق گفته ی شما واسه سفیدک ماهیا درجه ابو تا32بردم
    تا چن روز سیفون نکنم؟
    هوادهی چطور باشه؟
    پمپو تصفیه روشن باشه تمام وقت عیب داره؟
    سلام محمد عزیز
    تازمان بهبود باید دما روی 32 بمونه که معمولا تا 5 روز بیشتر طول نمیکشه و گاها تا 3 روز هم کامل بیماری از بین رفته .
    بعد از درمان دمت بتدریج به 28 برسه و 50% سیفون با آب هم دما و بدون کلر بشه
    در تمام مدت درمان هوادهی عالی و زیاد هم دور تانک پیداتون نشه مگر موقع غذا دادن

اضافه شده پس از 4 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط amoo soltan نمایش پست ها
    سلام اقای اسکندری
    ماهی های سرد ابی با گرم ابی از هم جدا هستن...
    برق اتاق هم خاموش نیست فلش دوربین باعث شده که تاریک به نظر بیاد...( الان به فکر زیبای نیستم )
    این داروی که گفتین رو از کجا میتونم تهیه کنم..داروخانه های دامپزشکی یا اینکه دیگر دارخانه هم دارن
    با تشکر
    سلام عمو سلطان عزیز
    سؤالاتی که پرسیدم همشون جواب تو خودشون هست
    گوپس با گلد فیش؟ اصلا کار درستی نیست
    کوی و گلد فیش با دمای بالاتراز26؟ براشون مرگ اوره و پلاکتهای خونشون از بین میره و میمیرن.سیستم دفاعی بدن ماهی سرد آبی توی آب گرم بدرستی کار نمیکنه.

عکاسی با فلاش؟ اصلا کار درستی نیست باعث استرس در دراز مدت و باعث کوری لحظه ای ماهی میشه

تترا باکتازیومو باید از ماهی فروشی ها بخرین .اگر نداشتند از تترا اکواسیف استارت و چند نوع داروی دیگه میتونید استفاده کنید.
    موفق باشین

اضافه شده پس از 5 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط dummy نمایش پست ها
    کسی نمیتونه کمک کنه؟
    یه پنگوسی 20سانتی همراه 2 تا گرین ترور و 6 تا ماکرو و 1 نایف هفته پیش خریدم که حال پنگوسی خرابه ولی بقیه خوبن البته یکی از ماکروها هم یه کم گوشه گیره ولی پنگوسی حالش بده فکر کنم رو به موت باشه اینم جواب به سوالات گزارش بیماری

1- یک هفته پیش
    2- 40*140*70
    3- هفته پیش
    4- هیچی
    5- هیچی - سالم
    6- شنای دائم از اینور تانک به اونور با سرعت زیاد و 2 روزه بیحالی طوریکه ماکرو 7 سانتی پنگوسی 20 سانتیو میزنه و تغییر رنگ از سیاه به طوسی
    7- هیچی نمیخوره
    8- نمیدونم
    9- هفته پیش 30 لیتر
    10 - 26-27

اقا کمک لطفا
    ماهی ها دارن یک به یک میمیرن
    یه ترتو مرده اون یکی هم داره میمیره
    ماهیا رنگشون میپره (کم رنگ میشن) لرزش میگیرن بعدم میمیرن!!!!
    دوست من توی گرفتن جواب عجله نکنید
    دوست ندارم بگم ولی باید منتظر مرگ بقیه ماهیاتم باشی و همشون به خاطر طی نگردن سیکل ازت هست.
    به نظر میاد آب منطقه تون سنگین هست که ماهیا نتونستن خودشونو وقف بدن
    اگر هم از دارو برای طی شدن سیکل استفاده کردین سیکل هنوز کامل نیست و باید حداقل 2 هفته ماهی اضافه نمیکردین

بهترین کار فعلا اگر از داروی تسریع سیکل استفاده نکردین خرید و استفاده از تترا باکتازیوم هست
    اما اگر استفاده کردین سیفون 10% هر روز تا 15 روز که سیکل نیمه تکمیل بشه
    اگر هم نمیخواین دارو استفاده کنید همین روزانه 10% سیفونو انجام بدین تا 5 روز

اضافه شده پس از 13 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها
    سلام احسان جان میخوام یه فلاور بگیرم که از هر نظر خوبه فقط تو آب تعادل نداره و بعضی مواقع سر ماهی رو به کف تانک قرار میگیره ، ماهی کج نمیشه ، به نظرت درمان میشه؟ مشکلش چیه؟ ماهی سرحاله البته باید ببخشید که عکس و گزارش بیماری ناقصه چون من ندارمش...
    احسان عزیز سلام
    خودتون جوابو دادین
    ماهی که ار لحاظ ظاهری خوب باشه اما از نظر سلامت خوب نباشه فایده ای نداره برای نگهداری درضمن درمان پارگی کیسه هوا که این ماهی داره 10% هست.
    ریسکش با خودته من پیشنهاد نمیکنم
    موفق باشید

اضافه شده پس از 6 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط siroos نمایش پست ها
    دوستان من سورومم مدفوعش سفید شده و بی اشتهاست.خودم فکر میکنم انگل روده باشه اما روش درمانشو نمیدونم.در ضمن این بیماری مسری هست یا نه؟
    سیروس عزیز عکس قرار بده و شبیه پست اول همین تاپیک گزارش کن تا ما هم مطمئن بشیم

درمانش با میترونیدازول هست که به ازای هر 40 لیتر قرص توی آب حل کنید و هر 24 ساعت 30% سیفون بزنید و دوباره تجدید دوز دارو تا 5 روز
    استفاده از سولفات منیزیوم به ازای هر 40 لیتر 2ق.چ الزامی هست تا ماهی شکمش خالی بشه و گرسنه بشه
    برای تغذیه از غذای دست ساز همرا با سیر استفاده کن
    هوا دهی عالی
    دما 30
    بعد از درمان 50% سیفون
    درمان هم بهتره توی همون تانکی که بیماریو گرفته انجام بشه
    ویرایش توسط fe0932 : 10-26-2013 در ساعت 10:49 PM
    غـم کـشــیـدن کـار هـر نــقـاش نــیـســتــــ...

نام
    مـحـــمـد
    دکتر سلام
    بخاری من 300وات هست
    تانکمم 180لیتری
    اخرین درجه بخاری من32هست که الان رو همون 32تنظیمه
    تا الان دماسنج نداشتم
    امروز یدونه از این برچسبیا گرفتم
    دمارو 30نشون میده
    چیکار باید بکنم؟
    یه بخاری200وات دیگه بگیرم؟!!

مدیر بخش

نام
    احسان اسکندری
    دکتر سلام
    بخاری من 300وات هست
    تانکمم 180لیتری
    اخرین درجه بخاری من32هست که الان رو همون 32تنظیمه
    تا الان دماسنج نداشتم
    امروز یدونه از این برچسبیا گرفتم
    دمارو 30نشون میده
    چیکار باید بکنم؟
    یه بخاری200وات دیگه بگیرم؟!!
    سلام آقا
    نه عزیزم واسه 80 لیتر یه بخاری 200 وات بسه
    اون برچسبم بکن بنداز دور جاش یه دونه دما سنج جیوه ای یا دیجیتالی بگیر
    البته دیجیتالی بهتره
    شما بخاری جایی قرار بده که آب دائما در جریان باشه اونوقت می بینی که همین بخاری هم زیادته عزیزم

نام
    مـحـــمـد
    نقل قول نوشته اصلی توسط fe0932 نمایش پست ها
    سلام آقا
    نه عزیزم واسه 80 لیتر یه بخاری 200 وات بسه
    اون برچسبم بکن بنداز دور جاش یه دونه دما سنج جیوه ای یا دیجیتالی بگیر
    البته دیجیتالی بهتره
    شما بخاری جایی قرار بده که آب دائما در جریان باشه اونوقت می بینی که همین بخاری هم زیادته عزیزم
    دکتر فک کنم اشتباه 180 رو 80 خوندی
    تانکم 180 لیتری هست
    بخاری کنار جریان پمپ تصفیه گذاشتم جایی که ابو میده بیرون و پخش میکنه تو کل اک
    گفتم درمیون بذارم شاید مشکلی پیش بیاد
    بازم مرسی مچکر

مدیر بخش

نام
    احسان اسکندری
    دکتر فک کنم اشتباه 180 رو 80 خوندی
    تانکم 180 لیتری هست
    بخاری کنار جریان پمپ تصفیه گذاشتم جایی که ابو میده بیرون و پخش میکنه تو کل اک
    گفتم درمیون بذارم شاید مشکلی پیش بیاد
    بازم مرسی مچکر
    شرمنده محمد عزیز این دکمه 1 توی کیبوردم بگیر نگیر داره من هم منظورم همون 180 لیتره
    معمولا برای هر 100 لیتر یک بخاری 100 وات بسه
    جای بخاریت هم عالیه

[QUOTE=fe0932;205474]

دوست من توی گرفتن جواب عجله نکنید
    دوست ندارم بگم ولی باید منتظر مرگ بقیه ماهیاتم باشی و همشون به خاطر طی نگردن سیکل ازت هست.
    به نظر میاد آب منطقه تون سنگین هست که ماهیا نتونستن خودشونو وقف بدن
    اگر هم از دارو برای طی شدن سیکل استفاده کردین سیکل هنوز کامل نیست و باید حداقل 2 هفته ماهی اضافه نمیکردین

بهترین کار فعلا اگر از داروی تسریع سیکل استفاده نکردین خرید و استفاده از تترا باکتازیوم هست
    اما اگر استفاده کردین سیفون 10% هر روز تا 15 روز که سیکل نیمه تکمیل بشه
    اگر هم نمیخواین دارو استفاده کنید همین روزانه 10% سیفونو انجام بدین تا 5 روز

اضافه شده پس از 13 minutes :
    سلام جناب اسکندری
    ممنون از پاسختون ولی فکر میکنم که سیکل ازت طی شده باشه چون درسته که ماهی ها رو هفته پیش اضافه کردم ولی اکواریوم همراه چند تا ماهی زبرا حدود یک ماه و نیم پیش ابگیری شده تازه بخشیش هم از اب یک اکواریوم دیگه بوده که سیکلش طی شده بعدش اینکه این ماهی ها چرا تو این یک هفته مشکلی نداشتن! البته یه چیز اضافه کنم که جمعه یه غذایی رو که فروشنده گفت غذای رنگه (دونه های قهواهی تیره ریز) و از تو فریزرش دراورد و البته وقتی منم خریدمش گذاشتمش تو فریزر بهشون دادم میشه گفت تقریبا بعد از اون غذا بوده این داستان. امکان داره از اون باشه؟ چون ماهی ها رنگشون میپره لرزش میگیرن انگار یه هاله سفیدم دورشونه (طوریکه حس میکنم مایعات بدنشون داره از پوستشون میاد بیرون) بعد در بیحالی تمام میمیرن
    بازم ممنون از کمکتون

سلام دوستان من الان 2 ماهی میشه که اک رو را انداختم حدوده 10 روزه پیش هم یک بار سیفون زدم از 5 روزه پیش ماده مولیم اول یه چشمش الان هردو چشمش باد کرده و روش یه پرده کدر هم ایجاد شده . دیروز دونوبت حمام نمکش دادم و درجه اب رو هم تا 32 بالا بردم اولش کمی بهتر شد ولی امروز احساس میکنم شدیدتر شده غذا خوب میخوره ولی کمی سست شده . چطوری میتونم حل کنم ؟تعداد و تنوع ماهیام هم زیاده میترسم دمای زیاد مریضشون کنه . کمک و راهنمائی لطفا

با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
    نمی دونم در اثر ناسازگاری و حمله بین ماهی ها بوده که ماهی سیلور اسکات دچار زخم بر روی لب بالایی شده و دیروز متوجه شدم بر روی یکی از چشماش لایه سفیدرنگ کدر مانندی گرفته و امروز به هر دوتا چشم سرایت کرده. لطفا راهنمایی کنید که ایا بیماری مسری است یا نه و چطور درمان کرد؟
    ماهی تگزاس هم در قسمت پایینی بدن دچار تغییر رنگ به مشکی میشه می خواستم ببینم طبیعی است یا نه؟
    لطفا در مورد نسبت تعداد ماهی ها و ابعاد اکواریوم هم توضیح بدین . با تشکر

مدیر بخش

نام
    احسان اسکندری
    سلام جناب اسکندری
    ممنون از پاسختون ولی فکر میکنم که سیکل ازت طی شده باشه چون درسته که ماهی ها رو هفته پیش اضافه کردم ولی اکواریوم همراه چند تا ماهی زبرا حدود یک ماه و نیم پیش ابگیری شده تازه بخشیش هم از اب یک اکواریوم دیگه بوده که سیکلش طی شده بعدش اینکه این ماهی ها چرا تو این یک هفته مشکلی نداشتن! البته یه چیز اضافه کنم که جمعه یه غذایی رو که فروشنده گفت غذای رنگه (دونه های قهواهی تیره ریز) و از تو فریزرش دراورد و البته وقتی منم خریدمش گذاشتمش تو فریزر بهشون دادم میشه گفت تقریبا بعد از اون غذا بوده این داستان. امکان داره از اون باشه؟ چون ماهی ها رنگشون میپره لرزش میگیرن انگار یه هاله سفیدم دورشونه (طوریکه حس میکنم مایعات بدنشون داره از پوستشون میاد بیرون) بعد در بیحالی تمام میمیرن
    بازم ممنون از کمکتون
    سلام
    در مورد سیکل بهتر بود توی شرح بیماری همون تاریخو میگفتین
    درمورد اون غذا بهتره عکس از غذا قرار بدین ودرمورد تاریخ مصرفش تحقیق کنید
    درمورد ماهیا هم اگر روی بدنشون مایعی لزج مانند هست بهش میگن موکوس بدن ماهی که از آب بسیار کثیف تانک ماهی توی حالت دفاعی قرار میگیره و عکس العمل نشون میده وباید آب تانکو ضد عفونی کنید.
    برای ضدعفونی تانک از متیلن بلو به ازای هر 20 لیتر 5میلی گرم بمدت 3-5 روز استفاده کنید و هر 48 ساعت تکرار دوز دارو البته قبل از تکرار ددوز دارو 30% سیفون کنید.
    از آموکسی سیلین 500 استفاده کن و هر 24 ساعت تکرار دوز دارو برای مدت 3 روز و قبل از تکرار دوز دارو 30% سیفون
    دما 30
    نمک به ازای هر 40 لیتر 1 ق.غ بدون ید
    هوا دهی عالی

اضافه شده پس از 5 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط جاوید نمایش پست ها
    سلام دوستان من الان 2 ماهی میشه که اک رو را انداختم حدوده 10 روزه پیش هم یک بار سیفون زدم از 5 روزه پیش ماده مولیم اول یه چشمش الان هردو چشمش باد کرده و روش یه پرده کدر هم ایجاد شده . دیروز دونوبت حمام نمکش دادم و درجه اب رو هم تا 32 بالا بردم اولش کمی بهتر شد ولی امروز احساس میکنم شدیدتر شده غذا خوب میخوره ولی کمی سست شده . چطوری میتونم حل کنم ؟تعداد و تنوع ماهیام هم زیاده میترسم دمای زیاد مریضشون کنه . کمک و راهنمائی لطفا
    جاوید عزیز عکس از ماهی بیمار یادت رفت
    توی چشمش کدر شده یا حباب زده؟
    من تاپیک هر دو بیماریو براتون قرار میدم بر طبقشون عمل کنید
    بيماري حباب زدگي سطح چشم
    بیماری ابری شدن سطح چشم

دمای 32 برای ماهیان گیاه خوار خوب نیست بهترین دما 30 برای درمان گیاه خوار
    از تترا ویتال و یا قطره بچه هم استفاده کن و غذای خشکو توش بخیسون بده ماهیا بخورن هر 1روز درمیون تا 1 هفته
    ویرایش توسط fe0932 : 10-27-2013 در ساعت 08:18 PM

سلام
    لوچ دلقک های من سفیدک گرفتن دما رو به 30 رسوندم ونمک زدم کافیه؟یدونه جلبک خوار چینی دارم دما 30 اذیتش نمیکه؟
    تونست بسازه از شاه ،کافر به جای تاج،عمامه جای شنل،عبا جای تخت،به سمت منبر سلطنت خرامان رفت . . .
    اینطوری شدش که جامعه ی ما هم زد به فساد دامن،شد برا فرار از افسردگی مواد راه حل و من لغزیدم