صفحه 416 از 958 نخستنخست ... 316366406414415416417418426466516916 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 4,151 به 4,160 از 9578

نام
    سجاد
    از دیروز یکی از ماکروهام گوشه گیر شده و یه جایی بدون حرکت قرار می گیره، از ماهی های ضعیف تر از خودش کتک می خوره، غذا را می بره تو دهنش و در میاره و هیچ علائم ظاهری بیماری نداره که بخوام عکس بزارم، یه هفته پیش هم یه ماکروی دیگه تقریبا به همین شکل تلف شد، چکار کنم ؟ از ماهی های دیگه جداشون کنم؟
    ( حجم تانک ۱۸۰ لیتر )
    دردها فراموش می شوند همدردها هرگز

آروانا کوتوله من

مدیر بخش
    بیماری ها و روش های درمانی

نام
    احسان اسکندری
    نقل قول نوشته اصلی توسط احمدرضا نمایش پست ها
    شما استاد هستی شوخی و جدی هم نداره
    شاهد مرگ ماهی بودم چون خودم هم ... . اما مهم تر اینه که راه درمان اورژانسی در این موارد را هنوز که هنوزه نمیدونم.
    عکسا رو دیدم.شبیه هیچکدوم نیست.شبیه یه لایه است یک نوار، مثل تار عنکبوته اما عرض زیاد . شبیه دستمال کاغذی آبخورده یا یه تور خیلی نازکه طوری که روی کمر کت فیش را پوشونده بود.
    سه روز و یک روز در میون یعنی یکشنبه دارو دوشنبه سیفون سه شنبه دارو 4شنبه سیفون 5شنبه دارو جمعه سیفون، درست فهمیدم؟

ببخشید لرنه آ رو فکر کنم به چشم دیده بودم نه عکسشو.
    احمد رضای عزیز
    این چیزی که میفرمایین احتمالا یا قارچه یا موکوس بهتره عکس ازش قراربدی
    داروهم درست فرمودین طریقه مصرفو

اضافه شده پس از 13 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط jansakht نمایش پست ها
    تانک اصلی 600 لیتره، از دیروز چند تا از ماهیا رو که مشکوک بودم قرنطینه کردم و خوراک دل با مترونیدازول میدم بهشون. ولی الان شما می فرمایید که توی همون تانک اصلی این کار رو بکنم! یه خورده گیج شدم. بقیه ماهیا هیچ مشکلی ندارن،. این چندتا هم مشکلشون حاد نبود ولی چون این چندوقته تعدادی ماهی به طرز نامعلومی از دست دادم خواستم احتیاط کرده باشم.
    این پست رو لطفا مشاهده کنید، عکس ماهیام رو گذاشتم.
    گزارش بیماری و ارائه راهکار درمانی (بخش دوم)
    یه مشکلی که هست اینه که ماهیام همه غذای دست ساز رو نمی خورن، پس باید به ناچار دارو رو توی آب حل کنم؟!؟

*حدود یک سال پیش 2 تا از ماهیام ناگهانی مردن! اینم عکساشون:

گرین ترور که واقعا وقتی اولین نشونه های بیماری (یه جوش روی سرش) ظاهر شد 3 روز بعد مرد!!!! حالا نمی دونم این چه بلاییه که به جونم افتاده!
    با توجه عکس هایی که توی 2 صفحه قبل گذاشتم راهنماییم کنید.
    اول اینکه این بیماری چیه و چطور ریشه کنش کنم و خلاصه هر چیزی که لازمه!
    فقط داروی خارجی نمی تونم بگیرم و فک کنم باید با همین مترونیدازول پیش برم! مقدار دقیق دز مصرفی و مقدار تجدیدی دارو رو بفرمایید.
    درضمن برای تانک اصلی از سامپ استفاده می کنم و آب کیفیت مطلوبی داره!!!
    خلاصه راهنمایی کنید که کار درست رو انجام بدم که دیگه بیخودی تلفات ندم
    منتظرم
    سپاس
    این بلا رو ممکنه بقیه هم دچار بشن وبقیه ماهیایی که فرمودین هم اگر این اسکار و پرت توی آبشون بوده مطمئناً درگیرش میشن اسمش سوراخ سره و راه درمان اولیه از طریق میترونیدازول هست واگر طی مدت 3 روز با این دارو درمان نشد با از داروی TetraMedic HexaEx استفاده کنید تا بقیه ماهیاتون هم از بین نرن.
    این سوراخی که من روی سر ماهی میبینم نشونه ناگهانی مردن گرین ترور نیست ونشون دهنده اینه که بیماری حداقل 1ماهی توی تانک بوده وپیشرفت هم میکرده و شما اصلا توجهی نمیکردین.
    زودتر اقدام کنید
    دما 30 31
    غذای دست سازو ویتامین بچه بگیرین بریزین روش وبدین ماهیاتون بخورن و هر روز 1 بار غذارو با ویتامین بدین
    تترا هگزااکس هم به ازای هر 50 لیتر 1 قرص برای مدت 3 روز وروز 4رم سیفون در دوره اول ودوره دوم هم بعد از دوره سوم برای مدت زمان 3 روز و روز 4رم سیفون
    زغال داخل تانک نباشه
    هوادهی عالی
    بعد از مصرف دارو سیفون مرتب هر هفته صحیح از کف

اضافه شده پس از 6 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad64 نمایش پست ها
    از دیروز یکی از ماکروهام گوشه گیر شده و یه جایی بدون حرکت قرار می گیره، از ماهی های ضعیف تر از خودش کتک می خوره، غذا را می بره تو دهنش و در میاره و هیچ علائم ظاهری بیماری نداره که بخوام عکس بزارم، یه هفته پیش هم یه ماکروی دیگه تقریبا به همین شکل تلف شد، چکار کنم ؟ از ماهی های دیگه جداشون کنم؟
    ( حجم تانک ۱۸۰ لیتر )
    تغییر رنگ بدن ماهی
    تغییر جسمانی ماهی
    تعییر رنگ مدفوع ماهی
    تنفس ماهی
    تغییر رنگ آبشش ماهی
    هیچی از این علائمی که گفتم ندیدی؟
    ویرایش توسط fe0932 : 10-13-2013 در ساعت 10:27 AM
    غـم کـشــیـدن کـار هـر نــقـاش نــیـســتــــ...

نام
    احمد
    سلام مدیر جان
    الان نگاش کردم هیچی روی بدنش نیست! خدا رو شکر
    حالا که ظاهر ماهی خوب نشون میده، به خاطر رعایت جنبه ی پیشگیرانه ی مسئله دارو مصرف کنم؟
    راستی طی دوره ی درمان سامپ توی مدار باشه یا نه؟ چون شنیدم برخی داروها باکتریهای مفید را هم از بین میبرن.

خدا بخیر کنه الان خالهای سفید ریز دیدم روی بدنش.اولش فکر میکردم گلدفیش ماسه ریخته روش اما حالا دیدم که دونه های سفیده.
    ویرایش توسط احمدرضا : 10-14-2013 در ساعت 04:47 PM دلیل: تغییرات ماهی
    حضرت حیدر به نام فاطمه حساس بود خلقت از روز ازل مدیون عطر یاس بود

ای که ره بستی میان کوچه ها بر فاطمه گردنت را می شکست آنجا اگر عباس بود

نام
    حسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط fe0932 نمایش پست ها
    این بلا رو ممکنه بقیه هم دچار بشن وبقیه ماهیایی که فرمودین هم اگر این اسکار و پرت توی آبشون بوده مطمئناً درگیرش میشن اسمش سوراخ سره و راه درمان اولیه از طریق میترونیدازول هست واگر طی مدت 3 روز با این دارو درمان نشد با از داروی TetraMedic HexaEx استفاده کنید تا بقیه ماهیاتون هم از بین نرن.
    این سوراخی که من روی سر ماهی میبینم نشونه ناگهانی مردن گرین ترور نیست ونشون دهنده اینه که بیماری حداقل 1ماهی توی تانک بوده وپیشرفت هم میکرده و شما اصلا توجهی نمیکردین.
    زودتر اقدام کنید
    دما 30 31
    غذای دست سازو ویتامین بچه بگیرین بریزین روش وبدین ماهیاتون بخورن و هر روز 1 بار غذارو با ویتامین بدین
    تترا هگزااکس هم به ازای هر 50 لیتر 1 قرص برای مدت 3 روز وروز 4رم سیفون در دوره اول ودوره دوم هم بعد از دوره سوم برای مدت زمان 3 روز و روز 4رم سیفون
    زغال داخل تانک نباشه
    هوادهی عالی
    بعد از مصرف دارو سیفون مرتب هر هفته صحیح از کف
    درود
    1-برای درمان با مترونیدازول همین قرص های معمول با نام Metronidazole مناسبه. برای درمان با مترونیدازول به چه شکل عمل کنم، دوره درمان چند روزه؟ یک روز در میان سیفون و تجدید دارو کنم؟ به ازای آب سیفون شده دارو بزنم یا برای کل 600 لیتر؟
    2-در پایان دوره چطور میشه اطمینان پیدا کرد که بیماری ازبین رفته؟!
    3-بعضی جاها گفته شده که قبل از شروع درمان از سولفات منیزیم استفاده کنید. این کار رو بکنم یا نه؟
    4-غذای دست ساز دارم ولی توش مترونیدازول و مولتی ویتامین داره، اگه همینو بدم بهشون مشکلی داره؟ با توجه به اینکه توی آب هم دارو هست!!!
    قیمت TetraMedic HexaEx با توجه به حجم آب فکر میکنم زیاد میشه، نمی تونم الان بگیرم!!!
    خواهش می کنم به طور واضح توضیح بدید
    سپاس
    ویرایش توسط jansakht : 10-13-2013 در ساعت 05:01 PM

نام
    ایمان
    نقل قول نوشته اصلی توسط jansakht نمایش پست ها
    درود
    1-برای درمان با مترونیدازول همین قرص های معمول با نام Metronidazole مناسبه. برای درمان با مترونیدازول به چه شکل عمل کنم، دوره درمان چند روزه؟ یک روز در میان سیفون و تجدید دارو کنم؟ به ازای آب سیفون شده دارو بزنم یا برای کل 600 لیتر؟
    2-در پایان دوره چطور میشه اطمینان پیدا کرد که بیماری ازبین رفته؟!
    3-بعضی جاها گفته شده که قبل از شروع درمان از سولفات منیزیم استفاده کنید. این کار رو بکنم یا نه؟
    4-غذای دست ساز دارم ولی توش مترونیدازول و مولتی ویتامین داره، اگه همینو بدم بهشون مشکلی داره؟ با توجه به اینکه توی آب هم دارو هست!!!
    قیمت TetraMedic HexaEx با توجه به حجم آب فکر میکنم زیاد میشه، نمی تونم الان بگیرم!!!
    خواهش می کنم به طور واضح توضیح بدید
    سپاس
    درود
    بیماری ماهی های شما هگزامیتا هست.
    در گرین که خیلی هاد شده بود. برای درمان بهترین راه مترانیدازول هست.
    اگر بتونید به همراه غذا هایی مثل دل یا مرن خونی به ماهی بدید بخوره بهتره.
    48 ساعت بعد اضافه کردن داور اب رو سیفون کن و اب تازه بدون کلر اضافه کن. به چون دوباره اب اضافه می کنی و میزان لیتراژت همون 600هست پس برای 600 لیتر دارو اضافه کن
    از میزان رشد سوراه ها یا باز شدن جوش ها می تونید بفهمید. ماهی سر حال تر هست .و عمیق تر شدن سوراه سر متوقف می شه
    البته نظر احسان مدیر انحمن بیماری ها قطعا مقدم تر هست

[
    کوروش پاشو ببین کشور تو راه مهیبیه //// پاشو بنگر که ملت توی خواب عمیقیه
    ببین به دنیا داریم میگیم که ما برتریم //// در حالی که ما ها همه گدا پروریم
    ببین یه جوون داره از ته دلش بهت داره میگه //// اینجا لوات و ضنا جزءی از کردار نیکه
    کوروش ناموس فروشی رو دور قیمت //// کوروش ملت گفتار نیکش فحشو غیبته
    کوروش تو رو تحقیرو ویران کردن //// اسمت خط خورده از تقویم ایران رسما
    راستی مقبرت با سیل و بلاها رفته //// عکست فقط سر در قلیون سراها نصبه
    کوروش ارامش خیلی وقته زندانی شده //// نماد فروهر نماد شیطانی شده
    کوروش داره برمیگرده عقب زمونه //// کوروش راستی میدونستی خدا عرب زبونه
    یعنی جهنم جای ماست که فارسی خوندیم //// دنیا پیشرفت کرد ما دوره ی دارسی موندیم
    کوروش خلیجتو خلیج عرب نامیدن //// ولی بازم عربو تو وطن راه میدن

نام
    سجاد
    ماکرو تموم کرد خدا رحمتش کنه
    هیچ علائم و تغییر رنگی روش نبود، نمیدونم چرا ماکروهام پس از اینکه متوجه بی حالیشون میشم بلافاصله میمیرن
    دردها فراموش می شوند همدردها هرگز

آروانا کوتوله من

سلام دوستان
    ماهی هام آبششون قرمز شده
    9تا آنجل دوتا ردلاین و لوچ و گوپی
    دما 28
    گنجایش 100لیتر
    غذا سه وعده تترا پریما در روز
    سیفون هفته ای 30 درصد
    رنگ ردلاین ها هم پریده
    ممنون

مدیر بخش
    بیماری ها و روش های درمانی

نام
    احسان اسکندری
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر لشکری نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ماهی هام آبششون قرمز شده
    دما 28
    گنجایش 100لیتر
    سیفون هفته ای 30 درصد
    رنگ ردلاین ها هم پریده
    ممنون
    سلام یک تست با تستر از آب مصرفیتون بگیرین احتمال بالا بودن فلزات آب میره اگر نرمال بود انگل آبششی دارن
    کت و گیاهاتونو از تانک خارج کنید وبه ازای هر 30 لیتر 1ق.غ نمک بدون ید اضافه کنید برای مدت 3 روز .
    اگر هم دارو سرافلاجلول میتیونید تهیه کنید بهتون کمک خواهد کرد.
    غـم کـشــیـدن کـار هـر نــقـاش نــیـســتــــ...

نام
    E-H-S-A-N
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر لشکری نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ماهی هام آبششون قرمز شده
    دما 28
    گنجایش 100لیتر
    سیفون هفته ای 30 درصد
    رنگ ردلاین ها هم پریده
    ممنون
    سلام دوست من ، با اجازه دوست خوبم احسان عزیز ،قرمز شدن آبشش دو دلیل عمده داره : 1- کمبود اکسیژن در آب 2- بالا بودن آمونیاک آب ( درمان : سیفون کردن آب - غذا دهی باید طوری باشد که بعد تز 2-3 دقیقه چیزی روی آب شناور نباشه)
    ماهیات علائم پوستی ندارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها
    سلام دوست من ، با اجازه دوست خوبم احسان عزیز ،قرمز شدن آبشش دو دلیل عمده داره : 1- کمبود اکسیژن در آب 2- بالا بودن آمونیاک آب ( درمان : سیفون کردن آب - غذا دهی باید طوری باشد که بعد تز 2-3 دقیقه چیزی روی آب شناور نباشه)
    ماهیات علائم پوستی ندارن؟

سلام دوست عزیز
    فقط همین آبشش هاشون قرمز شده و کمی رنگشون پریده ولی ردلاین ها خیلی رنگشون پریده ، ولی اصلا اکسیژن کم نیست
    ممنون