صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 53

موضوع: آکواریوم E90

نام
    مهدی

آکواریوم E90

1.jpg
    سلام
    بالاخره برای آکواریومم تاپیک زدم

اولین آکواریومم یه آکواریوم 200 لیتری بود تو مسابقه شرکت کردم و سوم شدم(البته با نامردی:دی)
    پارسال تابستون اسباب کشی کردیم و اون آکواریوم رو فروختم.تو خونه جدید یه آکواریوم 600 لیتری که بخاطر طبقه دوم بودن(ساختمون 10 سال ساخت) و کمک نکردن بابا(حتی یک ریال:دی)و گیر دادن های مامانم،شد 600 لیتر وگرنه...
    200 طول 50 عرض 60 ارتفاع
    آکواریوم قبلی مالاوی بود.این یکی هم مالاوی
    برای فیلتراسیون سر دوراهی مونده بودم که سامپ بزنم یا فیلتر اکسترنال که سامپ زدم.هم از نظر اقتصادی هم کارایی

شرمنده نمیتونم خلاصه تعریف کنم:دی
    برای آکواریوم 6 تا مهتابی گذاشتم.جفت.زرد سفید آبی
    2.jpg
    اون لیوان ها پایه های تاج هستن که خیلی باکلاسه قبلش چوب گذاشته بودم که مشکلات خاص خودش رو داشت.لیوان هارو با چسبوندم
    2.1.jpg

2.2.jpg

2 تا مهتابی زرد
    2.4.jpg
    2تا آبی
    2.3.jpg
    برای نمای جلو از کارتن پلاست استفاده کردم.برای دکور قبلی آکوای قبلی هم از کارتن پلاست.با اضافه های هردو تاج درست کردم
    قسمت پشتی ه تاج جمع میشه برای جریان هوا.وقتایی که مهمون داشته باشیم پشتی رو میندازم که نورش پخش نشه چون خیلی جالب نمیشه
    3.jpg

4.jpg

5.jpg

نمای کلی آکواریوم(برچسب رو دقت کنین،کارتون دارم:دی)

6.jpg

7.jpg

8.jpg

تو 2 تا عکس بالا تو خونه هیچ لامپی روشن نیست غیر از لامپ های خود اکوا.تفاوت محسوسه-البته درست حسابی قسمت هایی که نور میداد رو نگرفتم

جاهایی که برش دادم برای غذا دادن هست

دکور
    برای دکوراسیون از سنگ رودخونه استفاده کردم.قم رود:دی برای جمع کردن سنگ ها اشکم دراومد.کسی نبود و تنهایی باید سنگ جمع میکردم و جابه جا میکردم

اکثراً با این دکور مخالفن و میگن بی روح ه ولی خب هدف بیشتر راحتی و حال کردن ماهی هابوده.حتی ابعاد بزرگتر هم برای همین بوده
    تا همین چند وقت پیش همین چندتا گیاه هم نبود.با گیاه از نظر خودم خیلی قشنگ تر شد.اصالت مالاویایی رو هم از دست نداد:دی

9.jpg

10.jpg

11.jpg

ماهی ها
    ماهی گرفتنم خیلی خیلی بستگی به جیب م داشت.سال دومی که اون آکواریوم رو داشتم دیگه تحریم شدم:دی مالاوی و تانگانیکا خریدن پول درست حسابی میخواد که هیچوقت نبوده : (
    چندسال پیش 5 تا فرانتوزا خریدم که تو یه اتفاق چندتایی از ماهی هام رفتن پیش خدا که 2 تا از فرانتوزا هم شاملش میشدن.فقط همین 3 تا فرانتوزا از نسل آکواریوم قبلی به این آکواریوم انتقال یافتن و دبووسی البته
    تو عکس ها ماهی ها معلوم هستن

12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg

سامپ
    برای سامپ باید پمپ میگرفتم که حدود 35 هزار بود.من قبل از اینکه سامپ رو راه بندازم داییم که سابقه طولانی داره تو آکوا و البته هنوز سنتی ه:دی میگفت یه فیلتر قوی بگیری بسه برای همین...هیچوقت خب نمیخواستم گوش بدم به حرف داییم چون نظرم روی سامپ بود.خلاصه من تو این فاصله یه فیلتر آتمن f203 از ماهیران گرفتم
    همین فیلتر رو تست زدم برای سامپ.خوشبختانه جواب داد
    مراحل سامپ و مدیا ها تو عکس معلومه.بخاری 250 وات مینیجیانگ(از آکواریوم قبلی) و سنگ هوا تو خونه اول و آخر هستن
    پمپ اول یه 5505 هایلا گذاشته بودم که یه لولش اضافه بود.احساس کردم 5503 هم جواب میده که جواب داد.البته فکر کنم تو همین جابه جایی اکسیژن تامین بشه ولی خب برا احتیاط

قبل از اینکه عکس رو ببینین...فحش ندین:دی من یه مدت امتحانای دانشگاه بود و اصلا وقت نمیکردم پشم شیشه هارو عوض کنم...این اواخر هم میخواستم تاپیک رو بزنم بعد شروع کنم به تمیز کاری که نظرات دوستان رو هم بدونم
    پس فحش ندین:دی از اول تاحالا1 بار پشم شیشه هارو عوض کردم.دیگه تکرار نمیشه
    ورودی سامپ
    17.2.jpg17.jpg

خود سامپ
    19.jpg20.jpg
    خروجی
    18.jpg

عکس از کنار
    21.jpg22.jpg

داستان نوشتم واقعاً
    بقیه توضیحات تو پست های بعدی
    بی زحمت تا تاپیک مرتب نشده(عکس ها)پست نزنید که شلوغ پلوغ نشه.شرمنده

ببخشید طولانی شد

دوستان معذرت.بی زحمت پست نزنین تا کامل کنم عکس هارو.بخاطر محدودیت فایل ضمیمه مجبورم در2 تا پست عکس هارو بذارم

اضافه شده پس از 6 minutes :

23.jpg24.jpg25.jpg26.jpg27.jpg

3 تا لوله گذاشتم برای مخفی شدن بچه ها یا ماهی های مریض که اون 2 تای دیگه معلوم نیستن.3 تا سایز که این کوچیکترینشونه
    28.jpg

پایه
    چوب
    یونولیت
    29.jpg

دوستان بیشتر نظرتون رو در مورد برچسب میخواستم.این برچسب رو خودم انتخاب نکردم و به اجبار زدم.الان میخوام عوض کنم و نظرتون رو میخواستم

بازم معذرت برای طولانی شدن.کاری پیش اومده باید برم.قیمت ها و چندتا عکس دیگه و یه سری توضیحات دیگه :دی رو تا صبح میذارم

ممنون وقت گذاشتین
    ویرایش توسط E90 : 07-31-2012 در ساعت 01:12 AM

نام
    محمدرضا
    واقعا واقعا خسته نباشی.
    این از اون معدود تانکایی هست که من خیلی خووشم اومده ازش.(من کی باشم حالا..! )

3 تا پیشنهاد،
    حتما از آنابیاس و جاوافرن استفاده کن به جای این گیاه های مصنوعی.نیاز زیادی ندارن.فقط نور.
    تماما بر چسب طرح mdf ونگه(قهوه ای سوخته) بزن.
    نور زرد رو حذف کن.

ممنون از این تاپیک.
    ویرایش توسط boozzai : 07-23-2012 در ساعت 01:07 AM

عالیه آقا عالی
    واقعا لذت بردم
    فقط اون آنجل ها به ماهیات نمیان البته ببخشیدا فقط به نظر من اینطوریه اگه باهاشون حال میکنی خیلی هم خوشگلن منتها تانک شما مالاویایه و آنجل لب شوره واسه این گفتم
    در کل تانکت خیلی زیباست

نام
    محمد رضا
    سلام واقعا" زيبا و با سليقه كار كردي لذت بردم موفق باشي

نام
    مصطفی
    واقعن زیباس . آدم یا آکواریوم نداشته باشه یا یکی مثل مال شما داشته باشه

نام
    مهدی
    دوستان جداً شرمنده کردین.آکواریوم متعلق به خودتون داره
    من بیشتر منتظر فحش بودم:دی

خجالت کشیدم دونه دونه نقل قول کنم و تشکر کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai نمایش پست ها

3 تا پیشنهاد،
    حتما از آنابیاس و جاوافرن استفاده کن به جای این گیاه های مصنوعی.نیاز زیادی ندارن.فقط نور.
    تماما بر چسب طرح mdf ونگه(قهوه ای سوخته) بزن.
    نور زرد رو حذف کن.
    ممنون بایت پیشنهاد ها مدیر جان
    -ماهی هارو که دیدین؟من اصلا از گیاهو اینا سردر نمیارم.نمیخورن؟ماندگاریشون چجوریه؟میدونین آب رو چند وقته عوض نکردم؟:دی
    -طرح mdf فکر نکنم خیلی جالب بشه ولی قهوه ای سوخته چرا.طرح اکوای قبلی خیلی خوب بود ولی خب برای تنوع دیگه اون طرح رو نزدم.در کل به نظر خودم هم رنگ تیره بهتره
    -نور زرد رو؟چرا؟ اینو یادم رفت بگم.من اکثراً فقط 2 تا مهتابی یا یکی روشن میکنم.که پایه ثابتش سفید ه.فقط وقتی مهمون بیاد 6 تا مهتابی رو روشن میکنم.فکر کنم اگه زرد رو حذف کنم ترکیب تورش خیلی جالب نشه.نه؟
    بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط AtheA نمایش پست ها
    فقط اون آنجل ها به ماهیات نمیان البته ببخشیدا فقط به نظر من اینطوریه اگه باهاشون حال میکنی خیلی هم خوشگلن منتها تانک شما مالاویایه و آنجل لب شوره واسه این گفتم
    دقیقاً علی آقا
    من تو آکوای قبلی آنجل داشتم و مادرم خیلی دوست داشت.بیشتر به خاطر مامانم آنجل مونو هارو گرفتم.ماهیه خیلی قشنگیه ولی خب گفتین ...بامالاوی ها جور در نمیاد.اصلا فرمت بدنش فرق میکنه.تو اولین خریدو فروش قاچاقی ردش میکنم:دی
    مرسی وقت گذاشتین

دوستان بازم تشکر،واقعا شرمنده کردین

یه چندتا عکس از استارت
    30.jpg
    31.jpg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg

اول کارتن پلاست رو یه سره ساخته بودم که بعد جداش کردم
    37.jpg

فکر کنم عکس های این آکوا تموم شد.میمونه آکوای قبلی که باید پیدا کنم.یه چند روزی راحت باشین:دی

راستی من 3 سال پیش موبایلم خراب شد دوربینم رو هم دزد زد..برا همین هیچوقت دوربین نداشتم که از همه مراحل عکس بگیرم.خیلی دوس داشتم وقتی آکوا رو درست میکرد فیلم بگیرم

هزینه ها
    همون موقع ها همه هزینه هارو تو یه کاغذ برای خودم نوشته بودم که اگه پیدا کردم دقیق مینویسم

شیشه که 10 میل هستش 94 هزار که تو پارکینگ ساخت و 45 هزار دستمزد حدودا
    20 هزار اون فیلتر آتمن که نقش پمپ رو داره
    پمپ هوا که از آکواری قبلی ه 5 هزار
    بخاری هم از آکوای قبلی قیمتش رو یادم نیست
    سامپ تجهیزاتش 50 هزار شد که نمیدونم چرا احساس میکنم گونی گذاشت سرم:دی فیت کردنش رو بلد نبودم+خیلی تعریف اتصالاتش رو کرد
    کلا سامپ 90 هزار شد(بیشتر میشد،آکوای قبلی رو بهش فروختم و ازش کم کرد)
    کارتن پلاست جلوی آکوا رو 25 هزار گرفتم.2 در 2.5 فکر کنم.پرت هم داشت
    دیگه
    مهتابی ها از آکوای قبلی که ترانس و مهتابی ه معمولی ن
    لیوان هارو مامانم داد:دی
    گیاه شن هم که مهم نیست
    آها پایه
    پایه خیلی بهم چسبید:دی
    تو مزرعه آهن داشتیم.که خاک میخوردن.ضد زنگ خورده بودن و آماده
    خودم حدودی برش دادم،با اینکه وسایل جور بود ولی ترسیدم که نتونم تراز در بیاد و خدایی نکرده...دادم به جوشکار که نامرد 45 هزار گرفت!!!گرون نگرفتااااا،من اصفهانی م:دی 15 هزار م وانت!
    پایه 94 سانته.قوطیه 8 در 4

این چندتا عکس رو موقتا میذارم از آکوای قبلی
    1.jpg2.jpg5.jpgimg_0239.jpg

آکوای سمت راستی فرانتوزاها و سمت چپی مرحوم بچه ها:دی
    اون2 تا آکوای زیر الان اینجا هم هستن و نقش قرنطینه رو بازی میکنن.بخاری و فیلتر هم از قبل داشتن
    201207181053.jpg

لینک نتیجه مسابقه

راستی حجم عکس هارو خیلی خیلی کم کردم.در حدی که بی کیفیت شدن.فقط بخاطر اینکه تعداد بالا بود.شرمنده

از مدیران عزیز هم تقاضا دارم عنوان تاپیک رو بی زحمت درست کنن.E.با حروف بزرگ نوشته بودم نمیدونم چرا اینجوری شد
    ممنون
    ویرایش توسط E90 : 04-03-2014 در ساعت 12:08 PM

نام
    محمد
    اصلا از گیاهو اینا سردر نمیارم.نمیخورن؟ماندگاریشون چجوریه؟میدونین آب رو چند وقته عوض نکردم؟:دی

سلام دوست عزیز واقعا بهتون تبریک میگم بسیار عالی شده خوش به حال اون ماهیا چه عشقی میکنن.

در مورد گیاه علاوه بر اون گیاههایی که دوستمون پیشنهاد دادن کریپتون رو هم من پیشنهاد میدم.(در مورد جاوا شک دارم).
    ولی بهتر برای حذف بد شیمی ها هر هفته سیفون از کفو داشته باشید دوست من.
    باید با یه شرایط خاص گیاه هارو به تانک معرفی بکنید( این چند نوع گیاه معمولا توی تانک گوشتخواران نگه داری میشه) . شرایط نگهداری این گیاهان میشه گفت سادس و با تانک شما آدابته میشن.
    اگر قصد اضافه کردن این گیاه هارو داشتید بهتره شب قبل از خاموشی به ماهیا کاهو بدید و بعد از خاموشی گیاه هارو اضافه کنید ولی پیشنهاد میدم اول از هر کدوم یه بوته استفاده کنید تا هم ببینید که با شرایط تانک شما چقد طول میکشه آدابته بشن و هم اگه شما باهاشون حال نکردین(که مهال میندونم باهاشون حال نکنید) ضرر زیادی نکنید.
    برای تقویت کریپتونها هم میتونید از قرص کریپتون با کاشت اون پای گیاه استفاده کنید .
    اینم داشت یادم میرفت جاوا و آنابیاس رو هم باید با نخ به سنگ و یا کنده ببندید نباید تو بستر کاشته بشن.
    اطلاعاتی دیگه ای خواستید در خدمتم دوست من.
    ویرایش توسط m.rahimi.m : 07-23-2012 در ساعت 09:05 AM
    قیافم تابلو شده بود ، ای بابا چرا همه منو چپ چپ نگاه میکنن! یکی اومد جلو ازم پرسید چی میکشی؟؟؟ گفتم :زجر

نام
    مهدی
    ممنون محمد آقا.قابل شما و ماهیاتونو نداره،بگین تشریف بیارن اینجا:دی

برای گیاه ها ممنون.اسم گیاهایی که گفتید رو نوشتم،فردا میرم ببینم چه خبره
    علت سیفون نکردن رو هم گفتم.بازم تشکر

+دوستان نظرتون چیه کا ماهی هارو بدم و بجاش فرانتوزای کوچیک بگیرم؟میگفت 8 هزار
    یا کلا اینارو بدم وبجاش مالاوی های مختلف دیگه بگیرم
    یا فقط 3 تا فرانتوزا هارو بدم و بجاش فرانتوزای کوچیک بگیرم؟

در کل میخوام یه تنوعی بدم ولی پول ندارم:دی
    پوستر هم که قرار شد رنگ تیره بگیرم دیگه؟

راستی غذا هم تترا سیچلابد-رد پرت-تترا سیچلاید shrimp sticks -تروپیکال،سیچلاید گران و یه غذای Azoo که برای گیاه خوار هاست(برای بچه ماهی ها گرفتم)

نام
    ایمان
    درود
    مهدی جان
    1 مبارک باشه. در مورد تانکت هم چیدمانش خوبه و با سبک ماهی هات می خونه. در مورد نور سفیدت به نظر من خیلیه. اگر با نور ابیت ترکیب کنب بهتر میشه. اگر در کف یا روی پل ها هالوژن نارنجی کار کنی زیبا تر هم می شه
    موفق باشی
    کوروش پاشو ببین کشور تو راه مهیبیه //// پاشو بنگر که ملت توی خواب عمیقیه
    ببین به دنیا داریم میگیم که ما برتریم //// در حالی که ما ها همه گدا پروریم
    ببین یه جوون داره از ته دلش بهت داره میگه //// اینجا لوات و ضنا جزءی از کردار نیکه
    کوروش ناموس فروشی رو دور قیمت //// کوروش ملت گفتار نیکش فحشو غیبته
    کوروش تو رو تحقیرو ویران کردن //// اسمت خط خورده از تقویم ایران رسما
    راستی مقبرت با سیل و بلاها رفته //// عکست فقط سر در قلیون سراها نصبه
    کوروش ارامش خیلی وقته زندانی شده //// نماد فروهر نماد شیطانی شده
    کوروش داره برمیگرده عقب زمونه //// کوروش راستی میدونستی خدا عرب زبونه
    یعنی جهنم جای ماست که فارسی خوندیم //// دنیا پیشرفت کرد ما دوره ی دارسی موندیم
    کوروش خلیجتو خلیج عرب نامیدن //// ولی بازم عربو تو وطن راه میدن

نام
    مهدی
    سلامت باشین آقا ایمان.ممنون
    مث آکواریوم قبلی ه خودتون؟
    من همون اوایل یکی خریدم 15 هزار که الان دیگه هیچ جا ندیدم
    تو همین آکواریوم هم گذاشتم...دقیقا وسط آکواریوم یه سنگ نسبتاً گرد هست...پشت ه اونه.ولی خب خیلی روشنش نمیکنم

یه سوال فنی
    اگه ماهی هارو زیادتر کنم از لحاظ اکسیژن که دچار مشکل نمیشن؟
    اگه اکسیژن توی سامپ رو بیشتر کنم،تاثیری داره؟

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین