صفحه 195 از 320 نخستنخست ... 95145185193194195196197205245295 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,941 به 1,950 از 3193
    مدیر بخش گیاهان آکواریومی

خوب اگر فیلتر هم بسیار پر قدرت باشد جریان در سطح اب بسیار زیاد می شود و ان نیز کنترل نمی شود ودر نهایت باعث از بین رفتن co2 می شود- با تشکر
    سلام . آقا حامد اذیت نکن دیگه !!.
    نوشتم 5 برابر گردش حجم تانک در ساعت .
    تانک 100 لیتری احتیاج به 500 لیتر گردش در ساعت داره ( بصورت تقریبی ).

من دقیقا وقتی سامپ رو در شب روشن میکردم ماهی ها از سطح آب میرفتن پایین و این برای من این معنا رو داشت که اکسیژن وارد آب میشه
    ببخشید متوجه جمله بالا نشدم .

نام
    Hamed
    نقل قول نوشته اصلی توسط phenom نمایش پست ها
    سلام . آقا حامد اذیت نکن دیگه !!.
    نوشتم 5 برابر گردش حجم تانک در ساعت .
    تانک 100 لیتری احتیاج به 500 لیتر گردش در ساعت داره ( بصورت تقریبی ).
    سلام اقا ناصر گل- نه خواهش می کنم- شما بزرگوار استاد ما هستید- با تشکر
    تانک گیاهی من = http://www.aqua-quest.ir/forum/thread7853/index17.html#post331411
    " از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش"

نام
    Sepehr
    ببخشید متوجه جمله بالا نشدم .
    بنده وقتی دی اکسید تزریق میکردم سامپ رو خاموش میکردم و در شب که لامپ ها خاموش میشد روشن میکردم
    چند دقیقه بعد از روشن شدن سامپ ماهیا از سطح آب پایین میومدند (در زمان خاموش بودن سامپ ماهیان همه روی سطح آب بودند)
    شرمنده آقا ناصر در کل من تجربه و اطلاعاتم در حد شما نیست
    اگه ناقص پاسخ میدم شما به بزرگیتون ببخشید
    تانک گیاهی Sepehr20mg10
    آخرین عکس ها صفحه : 35

چشمای منتظر به پیچ جاده ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepehr20mg10 نمایش پست ها
    بنده وقتی دی اکسید تزریق میکردم سامپ رو خاموش میکردم و در شب که لامپ ها خاموش میشد روشن میکردم
    چند دقیقه بعد از روشن شدن سامپ ماهیا از سطح آب پایین میومدند (در زمان خاموش بودن سامپ ماهیان همه روی سطح آب بودند)
    شرمنده آقا ناصر در کل من تجربه و اطلاعاتم در حد شما نیست
    اگه ناقص پاسخ میدم شما به بزرگیتون ببخشید
    شرمنده میفرمائید .

تانکهای خیابان نواب هم اگر دیده باشید همشون 2 تا درد مشترک دارن .

آب RO میریزن و نیترات نمیریزن و دی اکسید کربن میدن و جریان سطحی ندارن .

برای همین هم انواع جلبک و مخصوصا BGA را میشه در اونها مشاهده کرد . (البته فاکتور نور زیاد و غیر استاندارد را اگر لحاظ نکنیم ).

من خودم الان فیلتر سطلی دارم که قدرتش 1/4 شده و توش انواع مدیا را هم گذاشتم (2213 - 140 لیتر )

از یک فیلتر اینترنال 1000 لیتر در ساعت هم برای ایجاد جریان سطحی استفاده میکنم ( به دلیل ضعیف شدن اکسترنال ).

کریبتون های من ( که در پایین ترین قسمت هستند ) حدود 1 ساعت و نیم بعد از روشن شدن نور و دی اکسید کربن شروع به حباب دهی میکنن .

توجه کنید گفتم کریبتون و نه ریکسیا .

اکسیژن دهی (جریان سطحی ) در تانک گیاهی هم ردیف افزودن دی اکسید کربن باید مورد توجه قرار بگیرد .

سامپ و تانک گیاهی با هم تضاد ندارن و در ایران مشکل , مشکل نبود تجهیزات است و نه اینکه سامپ ایراد داره .

نام
    Sepehr
    شرمنده میفرمائید . برادر تانکهای خیابان نواب هم اگر دیده باشید همشون 2 تا درد مشترک دارن .

آب RO میریزن و نیترات نمیریزن و دی اکسید کربن میدن و جریان سطحی ندارن .

برای همین هم انواع جلبک و مخصوصا BGA را میشه در اونها مشاهده کرد . (البته فاکتور نور زیاد و غیر استاندارد را اگر لحاظ نکنیم ).

من خودم الان فیلتر سطلی دارم که قدرتش 1/4 شده و توش انواع مدیا را هم گذاشتم (2213 - 140 لیتر )

از یک فیلتر اینترنال 1000 لیتر در ساعت هم برای ایجاد جریان سطحی استفاده میکنم ( به دلیل ضعیف شدن اکسترنال ).

کریبتون های من ( که در پایین ترین قسمت هستند ) حدود 1 ساعت و نیم بعد از روشن شدن نور و دی اکسید کربن شروع به حباب دهی میکنن .

توجه کنید گفتم کریبتون و نه ریکسیا .

اکسیژن دهی (جریان سطحی ) در تانک گیاهی هم ردیف افزودن دی اکسید کربن باید مورد توجه قرار بگیرد .

سامپ و تانک گیاهی با هم تضاد ندارن و در ایران مشکل , مشکل نبود تجهیزات است و نه اینکه سامپ ایراد داره .
    بله بنده هم تا بحال چند بار سر این قضایا باهاشون بحثم شده
    به عنوان مثال یکی از دوستان از مهتابی زرد استفاده میکرد و کاملا هم به خودش ایمان داشت !

قبول دارم اگر تجهیزات و امکانات در ایران به اندازه کافی باشد میتونیم حتی بهتر از کسانی مثل Amano , Findley , ... باشیم
    الان سنگ و چوب ADA آوردن ولی حوصله فروشنده موقع انتخاب سر میره و همرو جمع میکنه و میگه نمیفروشم از طرفی با قیمت برنج یکیه

حالا با این وجود شما در این شرایط چه دیفیوژری رو ترجیح میدین ؟
    بنظرتون چرخشی JBL برای 200 لیتر میتونه جوابگو باشه ؟

ممنون
    تانک گیاهی Sepehr20mg10

من هم JBL را داشتم و هم سرامیکی . الان دارم از راکتور استفاده میکنم .

JBL گنده است و توش حلزون گیر میکنه و حباب هاش گیر میکنن .

سرامیکی هم پرتی زیاد داره .

نور و گیاه عامل تعیین کننده هستند . آمانو در تانکهاش از متال استفاده میکنه ولی گیاه هاش بیشتر خزه و بولبتیس و .... ( کم نور ) هستند .

متال را هم دیدید که در چه ارتفاعی قرار میده . یعنی جنس گیاه با شدت نور تناسب داره . برای همین هم میبینید از دیفیوزر سرامیکی استفاده میکنه .

در تانک گیاهی مهمترین نکته حفظ بالانس بودن ( توازن ) است . /

نام
    Sepehr
    من هم JBL را داشتم و هم سرامیکی . الان دارم از راکتور استفاده میکنم .

JBL گنده است و توش حلزون گیر میکنه و حباب هاش گیر میکنن .

سرامیکی هم پرتی زیاد داره .

نور و گیاه عامل تعیین کننده هستند . آمانو در تانکهاش از متال استفاده میکنه ولی گیاه هاش بیشتر خزه و بولبتیس و .... ( کم نور ) هستند .

متال را هم دیدید که در چه ارتفاعی قرار میده . یعنی جنس گیاه با شدت نور تناسب داره . برای همین هم میبینید از دیفیوزر سرامیکی استفاده میکنه .

در تانک گیاهی مهمترین نکته حفظ بالانس بودن ( توازن ) است . /
    من از سرامیکی استفاده نمیکنم چون واقعا حباب هایی که در تانک پخش میشند نمای تانک رو خراب میکنند

اگه حلزون نداشته باشیم تو تانک چرخشی بهتره یا راکتور ؟

البته اتومایزر هم هست که باز مشکل همون سرامیکی رو داره
    تانک گیاهی Sepehr20mg10

من از سرامیکی استفاده نمیکنم چون واقعا حباب هایی که در تانک پخش میشند نمای تانک رو خراب میکنند

اگه حلزون نداشته باشیم تو تانک چرخشی بهتره یا راکتور ؟

البته اتومایزر هم هست که باز مشکل همون سرامیکی رو داره
    یک مورد است که نباید مورد غفلت قرار بگیره . شما باید KH آب تانک را پایین بیارید .

KH پایین ربطی به حلالیت CO2 نداره ولی در بهتر تنفس کردن گیاه ( فتوسنتز ) موثره .

در خیلی از کشور ها که اجناس آلمانی ندارن خبری هم از JBL نیست و از همین اتومایزر استفاده میکنن .

پس وقتی دارم درباره بالانس بودن صحبت میکنم یعنی همه چیز یعنی کوچکترین عوامل .

به زیاد بودن CO2 فکر کنید به اکسیژن فکر نکنید -----------> مشکل در تنفس ماهی .

به زیاد بودن CO2 توجه کنید به شیمی آب توجه نکنید -----------------> مشکل در رشد گیاه .

به نور فکر کنید به CO2 فکر نکنید -----------------------> مشکل در تانک ( جلبک )

به گیاه فکر کنید به چیدمان فکر نکنید -----------------> مشکل در زیبایی تانک .

..................

.................

.................

نام
    Hamed
    بله بنده هم تا بحال چند بار سر این قضایا باهاشون بحثم شده
    به عنوان مثال یکی از دوستان از مهتابی زرد استفاده میکرد و کاملا هم به خودش ایمان داشت !

قبول دارم اگر تجهیزات و امکانات در ایران به اندازه کافی باشد میتونیم حتی بهتر از کسانی مثل Amano , Findley , ... باشیم
    الان سنگ و چوب ADA آوردن ولی حوصله فروشنده موقع انتخاب سر میره و همرو جمع میکنه و میگه نمیفروشم از طرفی با قیمت برنج یکیه

ممنون
    سلام اقا سپهر گل- من برای تانکم که حجمش 230 لیتر می باشد از حلال co2 تایفان بلند جی بی ال استفاده می کنم که در جعبه نوشته شده است برای حجم 40 تا 400 لیتر جوابگو می باشد همچنین می توانید برای اضافه نمودن به دیفیوژر از حلال co2 تایفان اضافه جی بی ال استفاده کنید و بسیار خوب جواب می دهدولی فقط دیفیوژر خوب برای یک فتوسنتز مطرح نیست بلکه باید همه چیز کاملا درست و دقیق باشد از قبیل پارامترهای اب- میزان نور- مقدار کو دهی ... بعد از تقریبا" 2 ساعت روشنایی شاهد فتوسنتز گیاهان می شویم- و یک نکته دیگر هم عرض کنم من خودم قبلا" از پاور هد استفاده می کردم تو یکی از سایتها امده بودند میزان حلالیت co2 انها را مقایسه کرده بودند اصلا" فرقی ان چنانی با هم نداشتند یعنی بود و نبود ان هنگامی که به دیفیوژر وصل می کنم فرق ان چنانی ندارد فقط جای بیشتر ودر نهایت دیزاین تانکم را شلوغ می کند- با تشکر
    تانک گیاهی من = http://www.aqua-quest.ir/forum/thread7853/index17.html#post331411
    " از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش"

نام
    امیر
    نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR67 نمایش پست ها
    سلام

من از یه بطری 4 لیتری استفاده کردم ( به دلیل در دسترس بودن و اطمینان از جنسش )که تا 3 لیتر آب گیری شده ، 500 گرم شکر ، نوک قاشق جوش شیرین و یه قاشق چای خوری مخمر نان ، بعد از حدودا 8-9 ساعت شروع به کار کرد ، فقط بطری کف کرده مشکلی که نداره ؟

ولی می خوام کم کم سیستم co2 رو کامل خریداری کنم،

این کپسول هایی که آکواریوم فروشی ها می فروشن یا کپسول هایی که لوازم آتش نشانی می فروشن فرق دارن ؟ ا کدوم یکی بخرم بهتره ؟ الان این تاریخ ساخت 2008 می شه 7 سال پیش، یعنی اگه کپسول بخریم باید هر 7 سال عوض کنیم ؟ کلا طول عمر این کپسول ها چنده ؟ کپسول دست دوم از نظر دوام و طول عمر به صرف هست خیداری بشه ؟

ممنون دوست عزیز
    سلام

دوستان شرمنده، ما اطلاعات کافی نداریم که تو بحث های شما شرکت کنیم لااقل شما تو بحث های ما شرکت کنید که ما هم یه چیزایی یاد بگیریم

خیلی ممنون
    پرندگانی که در قفس به دنیا آمده اند، فکر میکنند پرواز بیماری است . نیچه
    ===