صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27

نام
    کیو
    نقل قول نوشته اصلی توسط python نمایش پست ها
    سلام
    هر چی گشتم جای مناسبی برای سوالم پیدا نکردم مجبور شدم اینجا مطرح کنم
    دماسنج افتاد کف اک و شکست مواد داخلش اومد رو اب و با ابر جمعش کردم همینطور شیشه های کف اب رو هم جمع کردم برای ماهیا ضرر نداره ی وقت؟
    لازم نیست ابو عوض کنم؟
    جیوه فلز سمی هست.
    بهتره سیفون سنگین بزنید

نام
    Sepehr
    نقل قول نوشته اصلی توسط python نمایش پست ها
    سلام
    هر چی گشتم جای مناسبی برای سوالم پیدا نکردم مجبور شدم اینجا مطرح کنم
    دماسنج افتاد کف اک و شکست مواد داخلش اومد رو اب و با ابر جمعش کردم همینطور شیشه های کف اب رو هم جمع کردم برای ماهیا ضرر نداره ی وقت؟
    لازم نیست ابو عوض کنم؟
    باید یه سیفون سنگین بزنید و آب رو با آب بدون کلر و همدما جایگزین کنید
    بعد هم میتونید از ذغال اکتیو تو یه دوره کوتاه استفاده کنید که سموم آب رو جذب کنه
    فقط باید بعد از برداشتن ذغال هم یه سیفون بزنید و از باکتری ساز استفاده کنید که شرایط آب به حالت اول برگرده
    موفق باشید ...

اقا ببخشید . باکتری ساز چیه . جای دیگه ای برای طرح این سوالم پیدا نکردم لطفا سریع جواب منو بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط کوشا نمایش پست ها
    اقا ببخشید . باکتری ساز چیه . جای دیگه ای برای طرح این سوالم پیدا نکردم لطفا سریع جواب منو بدید
    تترا باکتازیوم - Tetra Bactozym این لینک رو مطالعه کنین یه نمونه تسریع کننده یا باکتری سازه نمونهای فراوان دیگه هم هست
    اگه سوالی در این خصوص بود
    سوالات شيمي آب مطرح کنین

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread8413/ آکواریوم 800 لیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتریmoitaba 1362

سلام..
    برای بالا بردن کیفیت آب و مناسب کردن آب برای دیسکس چه کار هایی باید انجام بدیم?

نقل قول نوشته اصلی توسط bluetooth نمایش پست ها
    سلام
    در مورد آمونیاک (البته همه استادید برای مبتدی ها)که اول دست خودتون رو تمیز بشورید بعد انگشتتون رو به سرعت توی آب بچرخونید اگر روی سطح آب کف جمع شد 20% باید روزانه تعویض آب داشته باشید و همینطور اگر آب بوی سیر یا ته سیگار میداد دوباره مثل مورد قبل.در ضمن بهترین بو برای آکواریوم بویی شبیه به بوی خاک باغچه است (اینم بگم که درسته اگر بو کنید ممکنه بویی رو حس نکنید که معمولا چون آکواریوم سری نداره یعنی اگر اکواریوم کاملا در فضای بسته باشه این بو ها محسوس ترند که ظبق گفته دکتر ایلین:برای تعیین بوی آب مقداری آب در بالن می ریزند و سر آن را به وسیله چوب پنبه می پوشانند.بهتر است ظرف شیشه ای باشد اما نباید دهانه ان را با لاستیک پوشاند بعد از یک ساعت آن راچند مرتبه به شدت تکان می دهند.سپس در پوش آن را برداشته و آب را بو می کنند.برای درک بوی ضعیف بهتر است بالن را 40تا 50 درجه گرم کنند در صورت بوی شدید(تخم مرغ گندیده_به دلیل هیدروژن سولفوره) آب اکواریوم را تعویض و خاک ان را میشویند.
    سلام اک من بوی شدید خاک میده عین وقتی که خاک رو آدم بیل بزنه به بویی میاد دقیقا همون بوعه شما گفتین غلظتش کمه ولی این غلظتش خیلی زیاده .بنظرتون سیکل من کامله یعنی؟؟؟

سرامیکی که به مدت یکی دو ساعت خشک شده امکان احیا شدن داره؟ در تاپ فیلتر بودن برق رفته و سپس اومدم دیدم خشک شدن

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123