صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 25 از 25
    سلام، يه سوال داشتم من الان ٣ماهه كه آكواريومم رو راه انداختم .در حال حاضر يك بلوتانك و يك دلقك اسلاريس دارم.اوايل دلقك و بلوتانك زياد نميساختن باهم و دلقك ماهيم همش گوشه تانك بود و خيلي غذا نميخورد با فروشنده مشورت كردم گفت يه جفت بگيرم براش. اما الان هم حالش خوبه هم خوب غذا ميخوره.اما موقع خواب و استراحت همون گوشه تانك ميره..سوالم اينه كه هنوز نيازه كه براش جفت بگيرم؟ يا چون حالش خوبه احتياج نيست؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط negar.az نمایش پست ها
    سلام، يه سوال داشتم من الان ٣ماهه كه آكواريومم رو راه انداختم .در حال حاضر يك بلوتانك و يك دلقك اسلاريس دارم.اوايل دلقك و بلوتانك زياد نميساختن باهم و دلقك ماهيم همش گوشه تانك بود و خيلي غذا نميخورد با فروشنده مشورت كردم گفت يه جفت بگيرم براش. اما الان هم حالش خوبه هم خوب غذا ميخوره.اما موقع خواب و استراحت همون گوشه تانك ميره..سوالم اينه كه هنوز نيازه كه براش جفت بگيرم؟ يا چون حالش خوبه احتياج نيست؟!
    شما نمیتونید همینجوری دلقک ها رو با هم جفت کنید یا واسش جفت بخرید ! (احتمال این که یکیشون اون یکی رو بکشه بسیار زیاد خواهد بود)
    این طبیعی هست که در نبود شقایق مناسب دلقک یه گوشه از آکواریوم رو یه عنوان به محل امن انتخاب کنه
    اگه میخواین دلقکتون کمتر استرس داشته باشه و رفتار هایی طبیعیتر رو ببینید بهتر هست یه شقایق مناسب به تانک اضافه کنید و اگه مطمعن هستید دلقکتون اسلاریس هست بهترین شقایق ، شقایق مگنیفیکا هست (اواتار خودم عکس واقعی شقایق و دلقک قبلیم هست - دلقک اسلاریس و شقایق مگنیفیکا)
    البته نگهداری از این شقایق کمی مشکل هست ، جریان زیاد و نور زیادی میخواد

خوب پس نيازي به جفت نيست؟ الان رفتار طبيعي داره بجز گوشه آكواريوم رفتنش.راستش يك هفته پيش يك شقايق بابل كوچك گرفتم كه با اينكه شرايط آب خوب بود اما يك هفته دوام آورد و توي اين يك هفته دلقكم حتي يك بار هم طرفش نرفت.. فكر كنم يك مدت ديگه بايد صبر كنم تا شرايط آب مناسبتر بشه و بعد شقايق اضافه كنم ببينم دوام مياره يانه.

Sent from my iPhone using Tapatalk

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط negar.az نمایش پست ها
    خوب پس نيازي به جفت نيست؟ الان رفتار طبيعي داره بجز گوشه آكواريوم رفتنش.راستش يك هفته پيش يك شقايق بابل كوچك گرفتم كه با اينكه شرايط آب خوب بود اما يك هفته دوام آورد و توي اين يك هفته دلقكم حتي يك بار هم طرفش نرفت.. فكر كنم يك مدت ديگه بايد صبر كنم تا شرايط آب مناسبتر بشه و بعد شقايق اضافه كنم ببينم دوام مياره يانه.
    اصلا نمیشه جنسیت رو همینجوری تشخیص داد که بخواین واسش جفت بخرید (معمولا بزرگترین دلقک گروه ماده میشه)
    هر دلقکی با هر شقایقی همزیست نمیشه
    در مورد دلقک اسلاریس بهترین شقایقی که میتونید انتخاب کنید مگنفیکا هست (با برخی انواع موکتی هم همزیست میشه stichodactyla mertensii و stichodactyla gigantea) ، اما تاحالا ندیدم اسلاریس با شقایق بابل همزیست بشه
    میتونید به این تاپیک مراجعه کنید :
    همزیستی دلقک ها و شقایق ها

سلام
    من در تانکم یک دلقک مارون گلد بزرگ دارم
    آیا میشه یک اوسالاریس کوچیک اضافه کرد؟
    درسته که میگن اگه سایز خیلی متفاوت باشه کاری به کار هم ندارن؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123