صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 42

آكواريوم دیواری - Wall Aquarium

سلام خدمت كليه دوستان عزيز.
    اين نوع آكواريوم ها جديدا در ايران كاربرد پيدا كرده و اطلاعات در مورد اوون تقريبا در حد صفر هست.
    لازمه كه در ابتدا اين مطلب رو بيان كنم كه ما در مورد دو نوع جداگانه از آكواريومها در حال صحبت هستيم .
    اول آكواريومهايي هستند كه در داخل ديوار نصب ميشن و در قسمت جلو ما نماي ظاهري آكواريوم رو ميبينيم و كليه لوازم جانبي و حتي دسترسي به داخل آكواريوم از قسمت پشتي امكان پذير هست. اين نوع از آكواريومها سالهاست كه در دنيا مرسومه . در ايران هم تعداد افرادي كه اين نوع آكواريوم ها رو ساختند و در حال استفاده هستند كم نيست.
    نوع دوم : كه البته نسل جديد آكواريوم ها به حساب مياد آكواريومهايي هستند كه بعد از ساخته شدن مثل يك قاب عكس بر روي ديوار نصب ميشن.
    با بررسيهايي كه بنده انجام دادم نصب اين آكواريومها با وجودي كه اكثر اونها وزني بالاي 50 كيلو دارند در خارج از كشور به سادگي انجام ميشه اما در داخل ايران هنوز كسي نتونسته اين آكواريومها رو روي ديوار نصب كنه .
    البته افرادي هم هستند كه در آگهيها اعلام ميكنند كه اين آكواريومها رو ميفروشند و روي ديوار نصب ميكنند
    اما با كمي دقت متوجه ميشيم كه اونها از درلهاي صنعتي استفاده خواهند كرد و با ايجاد سوراخهاي عميق در ديوار و نصب رولولت اين كار رو خواهند كرد.
    لازمه كه بيان كنم كه اولا اينكار جز نابودي ديوار چيز ديگري نخواهد بود . ضمنا با توجه به اينكه ديوار اكثر آپارتمانهاي ما قطري بسيار اندك دارند (*بخاطر ساخت بساز بفروشي )* عملا اين روشها كارآيي نخواهد داشت و قطعا اين آكواريومها در خوارج از كشور با روشهاي ديگري بر روي ديوار نصب ميشن.
    لازم به ذكره كه در اكثر كشورهاي جهان استقامت ديوارها حتي به اندازه ايران هم نيست و اكثر ساختمانها جديدا با پنلهاي پيش ساخته ساخته ميشن.
    پس قطعا روشي منطقي تر براي نصب اين آكواريومها وجود داره.

انواعي از اين آكواريومها كه البته تعدادي از دوستان ساخته اند به جهت اينكه امكان نصب روي ديوار رو فراهم كنند از ابعاد كوچك و با قطر هاي در حد 3 سانتيمتر استفاده كردند.
    البته اين نشان ميده كه در واقع هنوز امكان نصب اين آكواريومها روي ديوار در ايران وجود نداره از اين جهت كه آكواريومهاي واقعي هرگز با اين ابعاد ساخته نميشن و اين روش ساخت فقط براي تزئين منازل اين افراد استفاده ميشه. در ضمن بنده اعتقاد دارم اين فراد عملا علاقه اي به آكواريوم و ماهيها ندارند و فقط تو اين فكر هستند كه كار جديدي بكنند و منازلشون رو با اين آكواريومهاي با قطر بسيار كم ( در حد 3 سانت ) تزئين كنند اما هيچ توجهي به خود ماهيها و اينكه در اين آكواريومها ماهيها فقط عذاب خواهند كشيد ندارند.

بنده تصميم دارم يكي از اين آكواريومها رو طراحي و بسازم . اما تصميم دارم تا با استفاده از طرح هاي مختلفي كه در اينترنت وجود داره يك طرح تركيبي رو طراحي كنم كه فكر ميكنم هنوز كسي در ايران اون رو اجرا نكرده.
    ضمنا سعي خواهم كرد تا تمامي پارامترها رو در نظر بگيرم كه يكي از اونها ابعاد مورد نياز جهت زندگي ماهي ها خواهد بود.
    جزئيات طرح رو در مطالب بعدي خواهم گفت .البته هنوز مشغول بررسي جوانب مختلف كار هستم.

از شما دوستان عزيز هم خواهشمندم تجربيات خودتون رو به بنده منتقل كنيد
    متشكرم

عکس هایی از آکواریوم های دیواری،
    hanging_wall_aquarium.jpg
    aquarium.jpg
    1000-gallon-wall-aquarium.jpg
    ویرایش توسط boozzai : 06-28-2012 در ساعت 04:34 PM

نام
    بهنام
    سلام
    طرح جالبی خواهد بود
    من آکواریوم های طویل و عریض با قطر کم دیدم که مثلا قسمتی از دیوار پوشش میدن و خیلی هم زیبا هستن...حتی آب شورش هم دیدم
    ولی به گفته شما آکواریوم که روی دیوار نصب بشه تا حالا کسی در ایران انجام نداده
    امیدوارم در کارتون موفق باشید
    ممنون میشم اطلاعاتی که کسب میکنید در اختیار ما هم قرار بدید

سلام اميرجان
    با تشكر از مطلبت
    ولي من از اين آكواريم ها زياد ديدم و اينكه ميگي تو ايران نيست و كار نشده جاي تعجب داره!
    فكر كنم شركتش تو اصفهانه و توي فروشگاه شهروند تهران يه دو سالي هست كه ميفروشه و حتما زياد فروخته كه اين دو سال دوام اورده.
    البته خودم شخصا از اين اكواريمها خوشم نمي ياد و دردسرش زياده. پهناش هم جهت اطلاع شما حدوده 10 الي 15 سانته و اينكه نازكي ديوار تنها دليل بد بودن اون نيست!
    کمال انسان در کسب دانش و عمل به آن است.

نام
    محمدرضا
    جالبه..!منتظر هستیم!
    ممنون!

سلام امير جان

به نظر كه طرح جالبي مياد داداش.به نظرم جاي تاپيكت هم درسته.اگه ساير مديران مشكلي ميبينن بگن تا تاپيك به محل بهتري منتقل بشه.

امير جان حتما در ساخت اين تانك كمكت ميكنيم و ان شاا.. اولين نفري هستي كه از اينا تو ايران ميسازه و درست نصبش ميكنه.حتما موفق ميشي.
    تازه كار ها حتما بخونن :::: سيكل ازت

نام
    احسان
    سلام
    به همه
    اكواريوم هاي ديواري زيبايي خاصي دارن مخصوصا اون نوعي كه كاملا به صورت پك از بيرون كشور ميان كه كنار تانك يك lcd براي نمايش دما و پارامترهاي آب و حتي تنظيم تايمر فيلتر و نور و.. داره اما خيلي گرونن و مشكي كه هم دارن عرض كمشون هست كه نميشه هر نوع ماهي توش نگه داشت.
    در مورد نوعي تو ايران ساخته ميشه بنظر من بخاطر استرس و قدرت كم مانور در انتخاب ماهي ارزشي نداره.با همين بودجه تو كف ميشه بهترين تانك نسبت به حجم داشت.
    موفق باشي

نام
    کامران
    سلام به همه
    منم با اينكه 3تا اكواريوم 2متري دارم بازم طلبه شدم كه يكي از اين ديواري هارا بسازم.
    اگه موفق شدم حتما بهتون ميگم.بايد روش خيلي فكركرد.
    [SIZE=4]خیلی زود دیر میشود[/SIZE]

نام
    امیر
    جالب بود واقعا لذت بردم دوستان عزیز لطفا این نوع نوآوریها رو که مطالبی دربارش پیدا میکنید بذارید تو سایت تا استفاده کنیم
    جاده جوانی لغزنده است . زنجیر ایمان ببندیم ..
    تانک دیسکس ...... http://www.aqua-quest.ir/forum/thread2537/
    اینم تانک گیاهی . http://www.aqua-quest.ir/forum/thread9851/

نام
    کامران
    نقل قول نوشته اصلی توسط kami jon نمایش پست ها
    يه خبر خوب به همه
    بلاخره ساختمش ونصبش كردم
    فقط يكم ديگه كار داره
    سايز 15*70*120
    نظربدين تا اگه دوست داشتيد مراحل ساختو واستون بذارم

http://mibe.hostesr.com/img/f900db2608fb.jpg

http://mibe.hostesr.com/img/e6ad8761fe4e.jpg
    تا اخر هفته قاب دورشم اماده ميشه نصبش كردم واستون عكسشو ميذارم
    [SIZE=4]خیلی زود دیر میشود[/SIZE]

به این نوع تو ایران میگن آکواریوم LCD!!!!!!!!!!
    من و یکی از دوستام قصد انجام این کار رو داشتیم
    با طول بیشتر از 60 سانت و عرض 15 سانت واقعا نیاز بخ خراب کاری هست
    خونه هایی که عکسش رو گذاشتی مطمئناً قبل از ساخت تو نقشه معماریش گذاشتن آکواریوم پیش بینی شده بوده تا بتونن براش قاب بسازن
    [SIZE=4]هرکس برای زندگی "چرایی" داشته باشد هر "چگونه ای" را تحمل خواهد کرد[/SIZE]
    نیچه
    آکواریوم سیچلایدهای من

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین