صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 4567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 64
    مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnamgh نمایش پست ها
    سلام اقای رحیمی
    تو مسیر برگشت شیر دارم . شما میگید قدرت اب ورودی به اک رو کم کنم ؟؟ این طوری به واتر پمپ فشار نمیاد ؟؟ در ضمن وقتی اب کم بیاد داخل اک باز همون مشکل رو دارم ؟؟
    میشه بیشتر توضیح بدید!!
    مشکل اورفلو تو بدنه به این شکلی که شما پیاده کردید همین هست.
    تک خروجی با فیتینگ کوچک.خودتون به تصاویر نگاه کنید،سطح آب خیلی از فیتینگ بالاتره.
    با فیتینگی به این قطر باید دوتا خروجی داشته باشید یا اینکه فیتینگ را بزرگتر کنید.
    قدرت خروجی سامپ رو میتونید کم کنید . باید یه سه راهی استفاده کنید و یه شیر ضربی هم در مسیر ورود آب به تانک بذارید و از سه راهی یه انشعاب بگیرید و برگردونید به خونه اول سامپ.

نام
    بهنام
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem rahimi نمایش پست ها
    مشکل اورفلو تو بدنه به این شکلی که شما پیاده کردید همین هست.
    تک خروجی با فیتینگ کوچک.خودتون به تصاویر نگاه کنید،سطح آب خیلی از فیتینگ بالاتره.
    با فیتینگی به این قطر باید دوتا خروجی داشته باشید یا اینکه فیتینگ را بزرگتر کنید.
    قدرت خروجی سامپ رو میتونید کم کنید . باید یه سه راهی استفاده کنید و یه شیر ضربی هم در مسیر ورود آب به تانک بذارید و از سه راهی یه انشعاب بگیرید و برگردونید به خونه اول سامپ.
    حقیقتا گیج شدم . سه راهی رو کجا بذارم ؟! شرمنده اگر براتون ممکنه با تصویر توضیح بدید

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnamgh نمایش پست ها
    حقیقتا گیج شدم . سه راهی رو کجا بذارم ؟! شرمنده اگر براتون ممکنه با تصویر توضیح بدید
    به این شکل:
    map.jpg

میگم اصلاً از پمپ قلبی استفاده کنید که دقیقاً مثل قلب انسان دو آبو جا به جا می کنه بدون مخلوط شدنشون.
    با طرح زیر:
    4.png
    با از کار افتادن پمپ هردو جریان قطع میشن.
    البته این فکرمه که عملیش نکردم چون سرریز دارم.

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط موهی.ش نمایش پست ها
    میگم اصلاً از پمپ قلبی استفاده کنید که دقیقاً مثل قلب انسان دو آبو جا به جا می کنه بدون مخلوط شدنشون.
    با طرح زیر:

با از کار افتادن پمپ هردو جریان قطع میشن.
    البته این فکرمه که عملیش نکردم چون سرریز دارم.
    میشه دقیق تر توضیح بدید؟
    همچین پمپی تو فروشگاه ها دیدید؟

سلام دوستان.من ی سوراخ ۶۰ زدم تو بدنه اکواریوم قسمت بالاش.ک قطر داخلی فتینگ ک زانو میخوره توش شده ۵۰ میل.حالا مشکلم اینه ک ورودی اب از سامپ ب تانکم زیاده.ینی پمپ زیاد اب میکشه ک خونه پمپم خالی میشه.اکوادیومم ۱۴۰ طول عرض ۶۰ وارتفاع ۸۰ هست.سامپم ۱۲۰ طول ارتفاع ۴۲ و عرض ۳۰ هست.واتر پمپ هم سوبو ۶۸۰۰.چکار کنم لطفا راهنماییم کنین

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran71 نمایش پست ها
    سلام دوستان.من ی سوراخ ۶۰ زدم تو بدنه اکواریوم قسمت بالاش.ک قطر داخلی فتینگ ک زانو میخوره توش شده ۵۰ میل.حالا مشکلم اینه ک ورودی اب از سامپ ب تانکم زیاده.ینی پمپ زیاد اب میکشه ک خونه پمپم خالی میشه.اکوادیومم ۱۴۰ طول عرض ۶۰ وارتفاع ۸۰ هست.سامپم ۱۲۰ طول ارتفاع ۴۲ و عرض ۳۰ هست.واتر پمپ هم سوبو ۶۸۰۰.چکار کنم لطفا راهنماییم کنین
    سلام
    منظورتون اینه که واترپمپ همه آب خونه آخر رو به تانک منتقل میکنه ولی آب از اورفلو سر ریز نمیشه به طرف سامپ درسته؟

نام
    رضا
    ارتفاع آب چه قدر بالاتر از سوراخ هست ؟ (سوراخ باید حداقل چند سانتی متر پایینتر از سطح آب باشه)
    توی مسیر برگشت شیر گذاشتید ؟
    سوراخ 50 از سر سوبو6800 هم زیاد هست (من واسه واترپمپ 9000 لیتری از لوله 50 استفاده میکنم و تازه شیر هم نصفه بسته هست تقریبا) ، اما این شکل برگشت (سوراخ مستقیم داخل تانک بدون اورفلو) اشتباه هست (فشار کافی وجود نخواهد داشت) و امن هم نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    ارتفاع آب چه قدر بالاتر از سوراخ هست ؟ (سوراخ باید حداقل چند سانتی متر پایینتر از سطح آب باشه)
    توی مسیر برگشت شیر گذاشتید ؟
    سوراخ 50 از سر سوبو6800 هم زیاد هست (من واسه واترپمپ 9000 لیتری از لوله 50 استفاده میکنم و تازه شیر هم نصفه بسته هست تقریبا) ، اما این شکل برگشت (سوراخ مستقیم داخل تانک بدون اورفلو) اشتباه هست (فشار کافی وجود نخواهد داشت) و امن هم نیست
    اب تا بالای سوراخ هست.تقریبا مماس با بالای فیتینگ.تو مسیر تانک ب سامپ شیر گذاشتم ک جلو صدا بگیره.اما این سوبو ک خیلی فشارش زیاده اب خونه اخر ک واتر پمپ هست رو خالی میکنه.طول خونه واتر پمپم نزدیک ب چهل سانته.چون تانکم اب توش بود نمیتونستم خالی کنم و از کف سوراخ کنم.الان چکار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem rahimi نمایش پست ها
    سلام
    منظورتون اینه که واترپمپ همه آب خونه آخر رو به تانک منتقل میکنه ولی آب از اورفلو سر ریز نمیشه به طرف سامپ درسته؟
    من اورفلو نزدم.زو بدنه تانک سوراخ کردم.ابی ک از تانک میره ب سمت سامپ کمتر از ابی هست ک از سامپ میره ب تانک.واتر پمپه خونه اخر رو خالی میکنه

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی

من اورفلو نزدم.زو بدنه تانک سوراخ کردم.ابی ک از تانک میره ب سمت سامپ کمتر از ابی هست ک از سامپ میره ب تانک.واتر پمپه خونه اخر رو خالی میکنه
    مقسم آخر سامپ (که خونه واتر پمپ را از خونه قبلی جدا میکنه) را 2 الی 3 سانت کوتاه کنید.

صفحه 6 از 7 نخستنخست ... 4567 آخرینآخرین