صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 64

تنظیم خروجی و ورودی آب سامپ یا آور فلو

سلام
    بعد از راه اندازی تانک و سامپ تنها مشکلی که بهش برخوردم و بیشتر دوستان هم باهاش مواجه شدن تنظیم ورودی و خروجی آب بود و به خاطر همین مشکل خیلی از دوستان یا از داشتن سامپ صرف نظر کردن یا خونه رو یه باری آب برده , خلاصه بعد یک ماه گشتن در سایتهای خارجی و سرک کشید به 2 تا سالن پرورش ماهی کاملا تصادفی به نتایج جالبی رسیدم که خودم هم در حال حاضر استفاده میکنم و 100% جواب میده و سعی میکنم با زبان ساده و عکس توضیح بدم
    نتظیم میزان آب با شیر آب در سامپ تقریبا نشدنی و در ذهن همه ما همیشه یک سوال بوده , علت استفاده از سرریز در تانک چی؟
    نتها علت استفاده از این روش برای نتظیم آب خروجی و وردی
    چرا؟
    آب از داخل تانک به سرریز و از آنجا به سامپ میره ,وقتی سطح آب تانک پایین بیاد , یعنی میزان خروج آب از تانک بیشتر از ورود به تانک باشه آبی دیگه سرریز نمیشه پس آب دیگه به سامپ نمیره , پمپ داخل سامپ هم در حال برگردوندن آب به تانک وقتی سطح آب تانک به سرریز برسه جریان دوباره شروع میشه
    تنها نکته اینجا این که همیشه قدرت خروجی تانک باید بیشتر از ورودی باشه , چون اگه قدرت پمپ سامپ بیشتر باشه آب تانک میزنه بالا کاریم نمیشه کرد ولی اگه میزان آبی که به سامپ میره بیشتر باشه آب تانک که بیاد پایین سیستم قطع میشه تا دوباره آب بیاد بالا

خیلی وقتها مثل من تانک ساخته شده و نمیشه کف تانک رو برای سرریز سوراخ کرد این سیستم که از الان توضیح میدم دقیقا همون کار رو انجام میده , بدون سوراخ کردن کف تانک و یا حتی جدا کردن قسمتی از تانک و کوچیک شدن تانک

مواد اولیه :
    1_ طلق 2 یا 4 میل
    2_ چسب مخصوص زدآب برای pvc
    3_ اره

طرحی که من ساختم

این دستگاه کوچک با تمام ناباوری همون کار سرریز رو انجام میده , ساختش هم راحت
    لینک زیر رو نگاه کنید عکس متحرک و کاملا متوجه میشید
    http://www.melevsreef.com/plumbing/refugium.gif

این سیستم کاملا مثل سیستم (روم به دیوار )WC یعنی آب تانک که میاد بالا شرع میشه و آب تانک که میره پایین آب داخلش میمونه تا آب تانک امد بالا دوباره کار کنه

نکته
    دفعه اول باید کاملا داخل آب فرو برده شه و هوای سیستم خالی شه

این هم یه فیلم از روش کار سیستم فقط در این فیلم برای هواگیری از پمپ استفاده میشه من خودم کردمش کاملا تو آب , هواگیری شد
    http://www.file-upload.net/download-....com-.rar.html

اگه سوالی بود در خدمتم
    باسپاس

نام
    hesam
    سلام شاهد جان.
    ممنون بابت اطلاعات مفیدت.
    ولی به نظر من برای این قسمتی که توش باید از آب پر باشه و
    هواگیری بشه بهتره از یه لوله پلاستیکی استفاده کرد.
    به نظرم ساختنش با تلق به این روشی که شما ساختی خیلی کار سختیه.
    چون باید طوری چسبکاریش کرد که هوا نگیره.موقع هواگیریش هم به مشکل برمیخوریم.
    اون بخشی (مخزنی که درون تانک قرار میگیره ) که توی آب تانک قرار میگیره هم معمولا شیارهای عمودی میدن .
    فکر کنم اینطوری آب ورودی به سامپ راحتتر تنظیم میشه.

نام
    حامد رضايي
    سلام
    و تشکر از زحمتی که برای اشتراک اطلاعاتت کشیدی

اما بهتر نبود اسم تاپیک رو "آموزش ساخت آور فلو" میگذاشتید ؟ علاوه بر هوا گیری یک عیب بزرگ دیگه هم داره (همه آورفلوها که لبه تانک قرار میگیرند) اینکه انتقال آب به سامپ از سطج هست نه کف
    • [SIZE=2]انسانی از گرسنگی مرد و خویشاوندان در مراسم عزایش ، گوسفندها قربانی کردند[/SIZE]

نام
    احسان
    سلام به همه
    اين نوع سيستم over flow عكس هاش تو اين صفحه هست
    http://www.aqua-quest.ir/ftopic-2202...derasc-20.html
    حتي دوست عزيزمون تو صفه اول همين تاپيك مدل سيفونيش رو گزاشتن كه مشكل مكش از سطح مياني هم حل ميشه.
    با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsani26
    سلام شاهد جان
    واقعاً دستت درد نكنه و خسته نباشي.
    لطف ميكني جهت روشن شدن بيشتر موضوع به صورت آبگيري شده هم عكس بذاري.
    از زحماتت ممنونم و خسته نباشي
    سلام
    چیزی که خودم ساختم نمیتوم ازش عکس بگیرم چون پشت تانک ولی اگه عکس از جای دیگه گیر اوردم میزارم بروی چشام
    باسپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam_civil
    سلام شاهد جان.
    ممنون بابت اطلاعات مفیدت.
    ولی به نظر من برای این قسمتی که توش باید از آب پر باشه و
    هواگیری بشه بهتره از یه لوله پلاستیکی استفاده کرد.
    به نظرم ساختنش با تلق به این روشی که شما ساختی خیلی کار سختیه.
    چون باید طوری چسبکاریش کرد که هوا نگیره.موقع هواگیریش هم به مشکل برمیخوریم.
    اون بخشی (مخزنی که درون تانک قرار میگیره ) که توی آب تانک قرار میگیره هم معمولا شیارهای عمودی میدن .
    فکر کنم اینطوری آب ورودی به سامپ راحتتر تنظیم میشه.
    سلامممممم
    میشه لوله گذاشت و با مکش این کار رو کرد ولی کار گذاشتن اون لوله از ساخت سیستم سخت تر چون باید چسبکاری کنی و وقای هم که سیستم کار میکنه دیگه لازم نداری هواگیری کنی فقط دفعه اول لازم
    ساختش هم خیلی راحت باورتون نمیشه اگه چسبی که میگیرید سریع خشک شه یه روزه میسازینش و چسب pvc خیلی شل و خودش همه سوراخهارو پر میکنه من که یک بار چسب زدم نه آب داد نه هوا گرفت
    اون سیستم شیار هم برای این که ماهی نره توش هیچ ربطی به تنظیم نداره
    باسپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط fsb
    سلام
    و تشکر از زحمتی که برای اشتراک اطلاعاتت کشیدی

اما بهتر نبود اسم تاپیک رو "آموزش ساخت آور فلو" میگذاشتید ؟ علاوه بر هوا گیری یک عیب بزرگ دیگه هم داره (همه آورفلوها که لبه تانک قرار میگیرند) اینکه انتقال آب به سامپ از سطج هست نه کف
    سلام
    آقا محسن لطف کردن و این کارو انجام دادن
    بحث کشیدن آب از کف به نظر من در آب شور اصلا درست نیست , و اگه در آب شیرین هم مثل آب شور از موج ساز استفاده شه یا هر چیزی که آب رو یه جریان بندازه مشکل حل میشه , در ضمن فیلتر آب شیرین هم اینقدر قدرت نداره که آب کل کف رو به طرف خودش بیاره و فقط چند سانت نزدیک به خودش رو میکشه
    مدفوع و غذای اضافی هم در چند روز در آب حل میشه
    همین سیستم رو میشه کاری کرد که آب رو از کف بکشه ولی باز هم مشکل پر شدن تانک در صدرت کار نکردن پمپ پیش میاد
    با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSAN3650
    سلام به همه
    حتي دوست عزيزمون تو صفه اول همين تاپيك مدل سيفونيش رو گزاشتن كه مشكل مكش از سطح مياني هم حل ميشه.
    با سپاس
    سلام
    من نمیدونستم یه تاپیک هست وگرنه ادامه اون مینوشتم
    در ضمن مشکل در سامپ این که با خیال راحت از خونه بری بیرون , اگه این سیستم هم از وسط تانک آب بگیره در صورت از کار افتادن پمپ تانکت تا وسط خالی میشه و دیگه لازم نیست از این سیستم استفاده بشه یه شیلنگ تو تانک میزاریم آب رو میکشه همین کار رو میکنه , ولی over flow box نمیزاره آب تانک بیشتر از 1 سانت کم شه

باسپاس

نام
    احسان
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahed
    سلام به همه
    با سپاس
    سلام
    در ضمن مشکل در سامپ این که با خیال راحت از خونه بری بیرون , اگه این سیستم هم از وسط تانک آب بگیره در صورت از کار افتادن پمپ تانکت تا وسط خالی میشه و دیگه لازم نیست از این سیستم استفاده بشه یه شیلنگ تو تانک میزاریم آب رو میکشه همین کار رو میکنه , ولی over flow box نمیزاره آب تانک بیشتر از 1 سانت کم شه

باسپاس
    سلام مجدد
    شاهد جان در سيستم پايين در صورت پايين آمدن سطح آب به محض رسيدن به اون دو سوراخ شروع به هوا كشيدن ميكنه و آب قطع ميشه و ديگه از تانك آب خارج نميشه.دقيقا كارايش با BOX يكي هستش.
    موفق باشي

[quote="EHSAN3650"]
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahed
    سلام به همه
    با سپاس
    سلام

باسپاس
    سلام مجدد
    شاهد جان در سيستم پايين در صورت پايين آمدن سطح آب به محض رسيدن به اون دو سوراخ شروع به هوا كشيدن ميكنه و آب قطع ميشه و ديگه از تانك آب خارج نميشه.دقيقا كارايش با BOX يكي هستش.
    موفق باشي

سلام رفیق
    کاملا درست سیستم از کار میوفته , حالا میگیریم برق میاد آب دوباره برمیگرده به تانک , این سیستم که دوباره شروع نمیکنه آب از تانک میزنه بیرون , ولی box شروع میشه وقتی آب میاد بالا
    باسپاس

نام
    مهران
    سلام بر دوستان عزیز

اولا خیلی خیلی ممنون که تجربیات و دونسته هاتون رو در اختیار بقیه میذارین
    دوما یه سوال داشتم.
    می خواستم بدونم تکلیف قسمت سمت راست OVERFLOW BOX که توی تانک قرار می گیره چی میشه؟

فایل پیوست 1765

من خودم فکر می کنم اون قسمت قرمز رنگ یه تیغه هست و اون قسمت آبی رنگ بازه، درسته؟ اگه این طوره امکان پریدن ماهی توی overflow box و گیر کردنش هست

و یه سوال دیگه اینکه، آیا اون قسمت بالای جعبه هم طلق گذاشتید و آب بندی شده؟ که من توی تصویر بعد خودم یه خط سیاه اضافه کردم اون بالا (که میشه طلق) ببینید درسته.

1111.jpg

یه سوال دیگه هم در مورد اون ویدئو دارم. البته ویدئو که لینکش خراب بود. من یه فیلم روی یوتیوب دیدم که نحوه راه اندازی overflow box خریداری شده رو نشون میداد که مارکش CPR بود. و یه سوراخ در قسمت بالا جایی که عدد 3.5 رو نوشتید داشت. البته سوراخ مستقیم به اون قسمت باریک وصل بود اگه اشتباه نکنم. یعنی دیگه اون قسمت آبی رنگ رو نداشت جعبه ی توی فیلم. بعد اگه اشتباه نکنم پمپ هوا رو وصل کرد به اون سوراخ و آب از تانک اومد توی جعبه و بالا اومد و جعبه کارش رو شروع کرد. می خوام بدونم آیا پمپ هوا بوده و هوا وارد کرده یا این که مکنده بوده؟! آخه اگه هوا وارد بشه که آب بالا نمیاد و آب باید به پایین دمیده بشه. (امیدوارم که منظورم رو واضح رسونده باشم!! :)) )

ممنون
    ویرایش توسط mehrun : 05-12-2012 در ساعت 11:45 AM
    |- راه در جهان یکی است و آن راه راسـتی است -|

آکواریون ساده من

نام
    احسان
    سلام دوست عزيز
    نيازي به بستن بالاي باكس نيست و اون مورد پمپ هوا براي راه اندازي بوده.
    ویرایش توسط Ehsan : 05-12-2012 در ساعت 12:35 PM

نام
    مهران
    نقل قول نوشته اصلی توسط EHSAN3650 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    نيازي به بستن بالاي باكس نيست و اون مورد پمپ هوا براي راه اندازي بوده.
    سلام

ممنون از پاسختون. اما یکی از سوالای من دقیقا همین قسمت پمپ هست. اگه این فیلم رو ببینید شما هم این سوال براتون پیش میاد!
    برای هواگیری طرف توی فیلم می گه از air pump استفاده می کنیم و شلنگ پمپ هوا رو وصل می کنه به بالای این پل ولی به جای اینکه هوا دمیده بشه توش انگار هوا خالی می شه و آب بالا میاد و هواگیری می شه!!
    میخوام ببینم غیر از اینکه به طور کامل در آب فرو کنیم به صورت تر و تمیز تر و اصولی تر هم میشه کاری کرد؟ (مثل این بابا که توی کلیپ انجام میده)

ممنون.
    |- راه در جهان یکی است و آن راه راسـتی است -|

آکواریون ساده من

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین