صفحه 251 از 253 نخستنخست ... 151201241249250251252253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,501 به 2,510 از 2524
    مدیر بخش گیاهان آکواریومی

ور هم ال ای دی آکوا سان ۳۶ وات
    مشخصات - تعداد و نوع ال ای دی ها را بفرمایید

بعد از سیفون هفتگی نیتراتم ۰ میشه که به ۱۰ میرسونم و تا آخر هفته روی ۱۰ میمونه حالا باز طی ۱ هفته نیاز هست نیتروژن اضافه کنم؟
    فسفات ۰.۱ میلی گرم هست که روزانه ۱.۲ میل فسفر سیچم اضافه می کنم
    9 میل روزانه فلوریش سیچم در 60 لیتر آب حدود 0.6 فسفات اضافه میکنه .

با چه آبی سیفون میکنی ؟

سلام
    من از وقتی تانکم رو راه اندازی کردم همواره با سبز شدن آب آکواریوم رو به رو بودم . ابتدا توی انجمن سوال کردم و دوستان پاسخ دادن مشکل از نور هست . منم تانک رو جابه جا کردم . الان نور افتاب به اون نمی ری خوره ولی همچنان آب تانک سبزه .
    ابعاد اکواریومم 55 *50*35 هست . و برای اون از سه لامپ ال ای دی مجموعا به توان 27 وات استفاده می کردم . طبق محاسبات من خوب بود ولی برای محکم کاری دوتا از اون لامپ ها رو هم حذف کردم . بازم مشکل حل نشد .
    برخی از دوستان نیز گفته بودن که یکی از عللش طی شدن سیکل آب هست . ولی الان دو ماهی هست که تانک رو آب گیری کردم . همچنین سیفون کردنم رو از هفته ای یک بار به دو هفته یک بار کاهش دادم
    برخی از دوستان هم می گفتن که تعداد زیاد ماهی می تونه باعث این پدیده بشه برا همینم تعداد ماهیام رو کاهش دادم . الان یه دونه کت چینی ، دوتا میگو رد چری و 15 تا زبرا دارم .
    از تاپ فیلتر برای تانکم استفاده می کنم که تفریبا همیشه روشنه .
    با این اوصاف باید چکار کنم تا آب اکواریومم سفید بشه ؟

نام
    مجتبی لطفی
    Tetra Algae Control Demonstration - YouTube
    این فیلمو ببین از محلول کنترل جلبک تترا استفاده میکنه البته شرایط نور و تعداد ماهیها و مقدار غذا دادن باید مناسب باشه چون غذای زیاد زمینه جلبک میشه فسفات آب که بالا بره این اتفاق میفته، اگر بستر و شن کف هم مناسب نباشهمیتونه دلیلش بشه
    ویرایش توسط مجتبی لطفی : 08-04-2019 در ساعت 10:46 PM

تعداد نور ۱ عدد هست که دیروز یک عدد دیگه ال ای دی aqua sun ۳۶ وات اضافه کردم جمعا ۷۲ وات ولی همه این مشکلات قبل از اضافه کردنه نور چون برای کف پوش نورم کم بود و برای آب هم آب شهر استفاده میکنم با kh ۸.۳ که از کاندیشنر سیچم استفاده می کنم.

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

نقل قول نوشته اصلی توسط aliboveyri نمایش پست ها
    تعداد نور ۱ عدد هست که دیروز یک عدد دیگه ال ای دی aqua sun ۳۶ وات اضافه کردم جمعا ۷۲ وات ولی همه این مشکلات قبل از اضافه کردنه نور چون برای کف پوش نورم کم بود و برای آب هم آب شهر استفاده میکنم با kh ۸.۳ که از کاندیشنر سیچم استفاده می کنم.
    شما از کجا میگی نورت کمه ؟
    led ها که توسط شرکت ساخته میشن باید جدولی برای شدت نور و رابطه ان با ارتفاع داشته باشند

مثال :

capture.png

نقل قول نوشته اصلی توسط phenom نمایش پست ها
    شما از کجا میگی نورت کمه ؟
    led ها که توسط شرکت ساخته میشن باید جدولی برای شدت نور و رابطه ان با ارتفاع داشته باشند

مثال :

capture.png
    بخاطره اینکه شرکت aqua sun نور دوبل هم داره برای led و پرسیدم گفتن اگر نورت رو بیشتر کنی بازدهی بیشتری بهت میده برای کف پوش گلوسوستیگما هم که گیاه خیلی حساسی هست و نور خوبی نداشته باشی رشده خوبی نداره فقط kh آب من خوب نیست بالاست باید از ro استفاده کنم؟آیا همین kh باعث جلبک شده؟ الان که کلا گیاه های تانک رو خالی کردم و دوباره گلاسو کاشتم ولی بروش dry start method چون هم کف پوش روی سطح آب نمیاد و بعد از اینکه کف یک دست شد آب گیری می کنم.

با اجازه اساتید. فکر می کنم میزان آهن رو هم در نظر بگیری بد نباشه. اصولا رشد جلبک به فسفات، نیترات، آهن و میزان co2 مرتبط میشه.

سلام دوستان ممنونم اگه جواب بدید من میخوام یه اکواریوم گیاهی راه بندازم میخواستم ببینم از چه نوع لجن خواری استفاده کنم بهتره

نام
    مجتبی لطفی
    نمیشه اسمشونو گذاشت لجن خوار،از ماهی های کت مثل کت چینی و سیامی فاکس و اتو میتونی استفاده کنی، و ماهی کف خوار مثل کوریدوراس که بعداز کاشت گیاهان بستر به آک اضافه کنی

سلام و خسته نباشید به همه من تازه عضو شدم امیدوارم کم کم قوانینو یاد بگیرم
    من تازه تانکمو اب کردم ۱۶۷ لیتر. بستر پریمیوم و سنگ بدون اهک و ابنوس نور ال ایدی سفید و ابی ۶۵۰۰کلوین و کپسول co2 . برای طی کردن چرخه هم هم باکتری سیچم خریدم هم فیلتر سطلی دارم هم بهشون زمان دادم ph روهم تست کردم ۷/۵ شرو کردم به کاشت گیاه تا اینجا خوب بود بعد یه سری ماهی تترا اضافه کردم لجن خوار هم ۳ تا داشتم یکیش البینو بود غذام کم میدادم co2 تنظیم بود دقیقه ای یک حباب نور هم حدود ۸ ساعت البته خیلی منظم نه هرز گاهی نور یا co2 کم و زیاد میشد . کم کم حدود یک هفته از اضافه کردن ماهیا و دو یا سه هفته کاشت گیاه جلبک پیدا شد بیشتر رو خزه ها و ابنوس ها مثل پنبه با تراکم کم بیشتر سفید رنگ و، روی خزه ها بودن بعضی وقتا مثل یه رشته مو ولی زیاد نبودن شرو کردم به حذف فیزیکی ولی دیدم اومدن رو چمنای کف هم شرو کردن به رشد یه جورایی گیاهو خفه میکردن مثل پنبه کم تراکم روش. ناچارا چون تازه راه اندازی کرده بودم و هنوز اکواریوم اون شکل کاملشو نداشت از ترس اینکه نتونم کنترل کنم جلبکارو . ابو خالی کردم و گیاهایی که کاشته بودم و خوبم ریشه داده بودن و رشدشون خوب بود رو در اوردم با اب اکواریوم تو یه تانک دیگه ریختم ، الان تانکم فقط کود سنگ و ابنوسه جاندار نداره . میخوام تانک رو با کودای توش کاملا ضد عفونی از جلبک و میکروب و قارچ کنمچن بار ابشو تا یک چهارم پر و خالی کردم تا کلر اب اجلبکا رو ضعیف کنه الان اب شفافه و خیلی دقت کنی یه چن جا در حد خیلی ریز لای بستر اثراتی از جلبک میشه دید مرده زندشو نمیدونم ولی با خیلی دقت دوسه جا دیدمشون. بستر تمیز و بدون هیچ فضولات شده . با اطلاعاتی که خوندم و پرسیدم از چن تا فروشنده مطلع اب اکسیژنه رو معرفی کردن ولی میترسم بریزم و بستر کود پریمیوم رو تجزیه و خراب کنه یا بمونه تو تانک بعدا گیاهارو خراب کنه نمیدونم درسته این کار یا نه از طرفی گیاهایی که جم کردم جاشون بد و تنگه اونام باید ضد عفونی و جلبک زدایی بشن و هر چه سریع تر برگردن به تانک تا خراب نشن . ممنون میشم بگین چجوری جلبکارو از رو گیاها و توی تانک حذف کنم به گیاها چی بزنم تو تانک چی بریزم که بسترمم خراب و یا تجزیه نکنه ولی پدر هرچی دردسره رو در بیاره .چی بزنم چه قدر چه مدت. ۲۰۱۹۰۸۱۶_۱۸۳۲۳۷.jpg.ممنون از لطف همگی کمک شما جلوی ضرر چند صد هزار تومنی بهم رو میگیره دم همتونم گرم۲۰۱۹۰۸۱۸_۰۳۱۶۱۶.jpg و ۲۰۱۹۰۸۱۸_۰۳۰۶۵۴.jpg عکسها بزرگ نمایی شده و مال قبل از خالی کردن تانکه . سعی کردم همه چیو دقیق توضیح بدم بازم سوالی بود بگین سریع جواب بدم