صفحه 240 از 253 نخستنخست ... 140190230238239240241242250 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,391 به 2,400 از 2523
    نقل قول نوشته اصلی توسط m-s-p نمایش پست ها
    سلام
    سوالی داشتم : اگر نیترات 10 و فسفات 1 باشه و نیترات زیر 10 بیاد باعث چه جلبکی میشه ؟ جلبک سبز آبی یا جلبک مویی سبز کوتاه که با مسواک هم جمع نمیشه . کدام یک ؟

لطفا راهنمایی کنید ، سپاس
    با سلام. عدم تعادل بین نیترات و فسفات در درجه اول باعث بروز جلبک نقطه ای میشه . همچنین کمبود co2 در تانک. اما در به وجود امدن جلبک در اکواریوم در کل یه واقعیت رو باید در نظر بگیرید. جلبک موجود زنده ای است که در تمامی تانکهای گیاهی به وجود می اید و اجتناب ناپذیر است. حال برخورد ما بعد از بوجود امدن جلبک خیلی مهم است. طبق تجربیات من که البته تجربه خود من میباشد نباید زیاد با جلبک ور رفت. حال یعنی چه ؟ بعضی از دوستان به محض دیدن جلبک سریع ضد جلبک استفاده میکنند. این کار کاملا اشتباه میباشد. چون ضد جلبک ها مواد شیمیایی هستند که اگر جلبک را از بین ببرند مطمئن باشید گیاهان شما را هم دچار مشکل میکنند. پس خواهشا از ضد جلبک استفاده نکنید. چند کار را به طور منظم در هنگام بروز جلبک انجام دهید : 1 جریان آب تانک را سعی کنید با توجه به ابعاد تانکتان نظارت کرده و مطمین شوید در همه جای تانک جریان برقرار باشد. که از حرکت برگهای گیاهان میتوانید این را مشاهده کنید. مقدار تزریق co2 در هر روز به یک اندازه باشد. کم یا زیاد شدن co2 و تغییر co2 باعٍث بروز جلبک میگردد. جلبک نقطه ای که از روی شیشه شروع میگردد در همه آکواریوم ها ظاهر میگردد ولی نگران نباشید چون به مرور زمان کم میگردد ولی به طور کامل از بین نمیرود ولی در مورد این جلبک باید حوصله داشته باشید و از روی شیشه به تیغ به صورت فیزیکی پاک کنید. جلبک های مویی هم همانند جلبک نقطه ای در همه اکواریوم ها ظاهر میگردند که در مواجه با انها باید این رو در نظر بگیرید که هیچ کاری به غیر از اقدام فیزیکی نمیتوانید بکنید. سعی کنید با ارامش و حوصله اقدام به برداشتن فیزیک با دست یا مسواک انجام دهید که من خودم همیشه با دست این کار رو انجام میدهم. دوستان این واقعیت رو باید در نظر داشته باشید نبود جلبک در یک اکواریوم تعجب بر انگیز است نه بودن ان. میزان کود تزریقی به اکواریوم ، co2 و جریان متعادل آب فاکتور های کنترل جلبک و شدید نبودن نور . ضمنا تانک شما هر چه قدر در منطقه تاریک منزل قرار گرفته باشد بهتر است. همین نور غیر مستقیم که از پنجره به درون اتاق میتابد نیز ممکن است تاثیر کوچک داشته باشد . در کل هم حوصله داشته باشید هم خواهشا از ضد جلبک استفاده نکنید.

نام
    Mohammad
    ممنون که جواب دادی
    جلبک مویی سبز با طول 2 تا 3 سانت روی مونت کارلو ها و بعضی از قسمتهای بستر را داره پر میکنه ، یک نفر بهم گفت نیترات آب تانکت پایین آمده و دلیل این جلبک اینه . این سوال را واسه این پرسیدم . حالا نمیدونم حرفش درسته یا نه ؟ تا جایی که خودم میدونم اگر نیترات پایین بیاد باعث جلبک سبز آبی میشه نه این جلبک .
    حالا الان من واسه از بین بردن این جلبک که داره زیاد میشه چکار کنم ؟

سلام
    دوستان کسی از این ضد جلبک تا حالا استفاده کرده ، ضرر واسه ماهی ها ، حلزون و میگو و سیکل نداره . تو توضیحانش نوشته بی ضرر هست . خواستم نظر دوستان را بدانم ، من واسه جلبک نقطه ای سبز و جلبک مویی میخوام بگیرم .
    لینک محصول فروشگاه آنلاین نسیم یاس - محصول -محلول ضد جلبک مزاحم آب شیرین آلگی فیکس 473 میل API
    دوست عزیز تحت هیچ شرایط از ضد جلبک استفاده نکن. چون میگوها رو از بین میبره. جلبک نقطه ای مجدد باز میگردد حتی بعد از استفاده از ضد جلبک. همچنین جلبک مویی. در مواجه با این دو نوع جلبک هیچ موقع ناراحت نشده و سعی کنید پارامترهای اب از لحاظ کود دهی و co2 هیچگونه کم یا زیاد نشود که باعث افزایش جلبک میگردد. ضمنا گیاه بیشتر باعث کم شدن جلبک میشود چون کود مایع هایی که شما به تانک اضافه میکنید اگر گیاه کم باشد جلبک ها ان را تغذیه و استفاده میکنند. شماحتی در هرس کردن گیاهان هم باید دقت کنید. تمام گیاهان را یکدفعه حرص نکنید. حجم گیاهان که کم شود دسترسی جلبک ها به مواد غذایی بیشتر شده و جلبک ها شکوفا میشوند. ولی در کل ضد جلبک را کناربگذارید.

- - - Updated - - -

ممنون که جواب دادی
    جلبک مویی سبز با طول 2 تا 3 سانت روی مونت کارلو ها و بعضی از قسمتهای بستر را داره پر میکنه ، یک نفر بهم گفت نیترات آب تانکت پایین آمده و دلیل این جلبک اینه . این سوال را واسه این پرسیدم . حالا نمیدونم حرفش درسته یا نه ؟ تا جایی که خودم میدونم اگر نیترات پایین بیاد باعث جلبک سبز آبی میشه نه این جلبک .
    حالا الان من واسه از بین بردن این جلبک که داره زیاد میشه چکار کنم ؟
    چه مدت از راه اندازی تانک شما زمان گذشته است ؟ از استارت شما چه مدت گذشته است ؟ ضمنا یک عکس کلی از تانک و یک عکس از جاهایی که جلبک زده نیز بگذارید. ضمنا ابعاد تانک خود را نیز اعلام کنید

نام
    Mohammad
    من هنوز از ضد جلبک استفاده نکردم ، یکی از اشتباهاتم این بود که تو یکی از هرس های که داشتم ، هرس زیادی انجام دادم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_20180205_115547_366.jpg  
    ویرایش توسط m-s-p : 02-05-2018 در ساعت 11:27 AM

من هنوز از ضد جلبک استفاده نکردم ، یکی از اشتباهاتم این بود که تو یکی از هرس های که داشتم ، هرس زیادی انجام دادم
    خب اصلا جای نگرانی نیست. اگر این جلبک مویی فقط روی استروژن ها زده که کلا" خوشحال باش. چون راحت میتونی با دست اقدام کنی به برداشتن جلبک ها. فقط باید حوصله بخرج بدی. فیلتر رو خاموش کن. تا اب راکد بشه و جلبک ها پخش نشوند. با دست جلبک ها رو خارج کن. و به هیچ وجه هرس شدید انجام نده. شما در هرس شدید گیاه ها رو حذف میکنی. حذف گیاه هم باعٍث افزایش نیترات میشه. چون گیاه ها نیترات مصرف میکنند. برای همین نیترات بالا میره و تعادل بهم خورده و باعث رشد جلبک میشه.. باز هم میگم اصلا ضد جلبک نزن. مقدار co2 رو هم حواست باشه نه کم بشه نه زیاد. اگر از روبرو از تانکت یه عکس بزاری خیلی خوب میشه.و یه عکس هم از ورودی ورودی و خروجی فیلترت بزار. اگر فیلتر داری.

نام
    Mohammad
    سلام
    ورودی و خروجی تانک من کنار هم و در طول تانک هست ، این جلبکها را تا آنجایی که شد حذف کردم . این عکس جلبک های روی استروژن ها هست . جلبک های روی مونت کارلو ها بیشتر و وسیع تر هست و مدام دارم حذفشون میکنم .
    تازه امروز یک چیزی دیگه هم دیدم ، روی خزه های کریسمس ، و چوبها هم از این جلبک زده ( البته کمتر ) قبلا نبود فکر کنم دلیلش این بوده موقع حذف جلبک ها روی بستر فیلتر را خاموش نکردم و همین باعث پخش شدن و نشستن جلبکها روی چوب و خزه ها شده ، گل بود به سبزه نیز آراسته شد . این عکس واسه 20 روز پیشه . میخوام با اوردوز اکسل برم به جنگ این جلبک .

تانک من 120*40*60 / حدودا 250 لیتر / 9 ماه از استارتش میگذره / سیفون هفتگی 30% با آب RO
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست img_20171127_172858_154.jpg  
    ویرایش توسط m-s-p : 02-05-2018 در ساعت 05:23 PM

سلام

چار پنج ماه پیش که آکواریمم رو جمع کردم ماسه عربی هاش جلبک زده بود. حتی شاید سیانو باکتر نه جلبک. الان که دوباره میخوام آکواریوم رو راه بندازم برای از بین رفتنشون چی کار کنم؟ ماسه ها رو بجوشونم کافیه؟

نام
    Mohammad
    نقل قول نوشته اصلی توسط Delafonte نمایش پست ها
    سلام

چار پنج ماه پیش که آکواریمم رو جمع کردم ماسه عربی هاش جلبک زده بود. حتی شاید سیانو باکتر نه جلبک. الان که دوباره میخوام آکواریوم رو راه بندازم برای از بین رفتنشون چی کار کنم؟ ماسه ها رو بجوشونم کافیه؟
    سلام
    تو یک تشت یا وان کوچک آب و وایتکس رقیق شده درست کن ( اگر از وایتکس بدون بو استفاده کنی ، بهتره ) شن ها و شیلنگ ها را داخلش بریز و یک مقدار بهم بزن و بعد از یکساعت نگاه کن ، اگر تمیز شده بودند . خارج کن و با آب خوب بشور . واسه احتیاط شن ها رو نصف روز جلوی آفتاب پهن کن .
    ویرایش توسط m-s-p : 02-06-2018 در ساعت 10:58 AM

جلبك bba

سلام
    سوالی داشتم : اگر نیترات 10 و فسفات 1 باشه و نیترات زیر 10 بیاد باعث چه جلبکی میشه ؟ جلبک سبز آبی یا جلبک مویی سبز کوتاه که با مسواک هم جمع نمیشه . کدام یک ؟

لطفا راهنمایی کنید ، سپاس
    با سلام : لطفا" در خصوص از بين بردن جلبك BBA دوستان خواهشمندم راهنمايي فرمائيد خيلي جلبكه سمجيه من هر روز كربن مايع هم تو تانك ميريزم ولي هنوز هست

سلام
    ورودی و خروجی تانک من کنار هم و در طول تانک هست ، این جلبکها را تا آنجایی که شد حذف کردم . این عکس جلبک های روی استروژن ها هست . جلبک های روی مونت کارلو ها بیشتر و وسیع تر هست و مدام دارم حذفشون میکنم .
    تازه امروز یک چیزی دیگه هم دیدم ، روی خزه های کریسمس ، و چوبها هم از این جلبک زده ( البته کمتر ) قبلا نبود فکر کنم دلیلش این بوده موقع حذف جلبک ها روی بستر فیلتر را خاموش نکردم و همین باعث پخش شدن و نشستن جلبکها روی چوب و خزه ها شده ، گل بود به سبزه نیز آراسته شد . این عکس واسه 20 روز پیشه . میخوام با اوردوز اکسل برم به جنگ این جلبک .

تانک من 120*40*60 / حدودا 250 لیتر / 9 ماه از استارتش میگذره / سیفون هفتگی 30% با آب RO
    خب ورودی و خروجی خیلی خوبه که در کنار هم است. اما یه نکته. موج سازت رو ببر بکنار ورودی فیلترت و در بالای ورودی فیلتر قرار بده. و سر موج سازت رو رو به پایین نکن. مستقیم آب رو باید پمپاژ کنه موج ساز رو پس ببر کنار ورودی فیلترو سرش رو بیار بالا که مستقیم اب رو پمپاز کنه به طرف جلو که برگشت اب تانک از جلوی شیشه تانک به سمت ورودی فیلتر باشه. exel sea chem رو هر مقدار میریزی ( هر درب کوچک 7 میل میباشد ) 5 میل اضافه کن. یه دفعه اکسل سیچم رو خالی نکنی تو تانک چون برای میگوها ضرر داره. پس جای موج سازت رو عوض کن ببر اون پشت که از پشت گیاه ها آب رو پمپاژ کنه و برگشت آب از جلوی تانک یعنی از روی چمنهات باشه. کود اهن اگر هر روز میدی. یک روز در میان کن کود اهن رو و اگر یک روز در میان میدی هر دو روز یک بار کن. جمع اوری با دست یادت نره. هر روز با حوصله و خیلی اروم جدا کن. مخصوصا از روی مونت کارلوها. باز هم میگم به هیچ وجه ضد جلبک نزن که داستان میشه برات. تقریبا دو هفته زمان میبره که از شرشون تا 80 در صد راحت بشی. و این رو در نظر داشته باش از شر جلبک هیچ موقع خلاص نمیشی. فقط ازدیادشون رو کنترل میکنی. ضمنا برگهای مرده رو ببین اون پشت تجمع نکرده باشند. نظافت هم باید بکنی .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط tenpolokante نمایش پست ها
    با سلام : لطفا" در خصوص از بين بردن جلبك BBA دوستان خواهشمندم راهنمايي فرمائيد خيلي جلبكه سمجيه من هر روز كربن مايع هم تو تانك ميريزم ولي هنوز هست
    سلام. دوست عزیز. سیستم تزریق co2 شما دست سازه یا کپسوله برقی. بوجود امدن این جلبک نتیجه کمبود دی اکسید کربن و زیاد بودن نور است. co2 تانکت رو افزایش بده اما نه یکدفعه. خیلی اروم اروم. شما هم با دست پاک کن. یه شرحی هم بده ببینیم چی داری تو تانکت و وسایلت چی هست. ابعاد تانکت رو هم بده. یه عکس از جلو هم بفرست و چند تا هم از نزدیک از قسمتها مخصوصا جاهایی که جلبک زده. شما هم به هیچ وجه نری یه موقع سراغ ضد جلبک. exel هم میریزید اگر میگو دارید حواستون باشه میگو به کرین مایع حساسه و ممکنه از بین ببره اونها رو. البته زیاد بودن exel.