صفحه 234 از 253 نخستنخست ... 134184224232233234235236244 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,331 به 2,340 از 2523
    نقل قول نوشته اصلی توسط moein.r نمایش پست ها
    ممنون از راهنماييتون،،،سه تا عكس اول چي؟٩٠٪‏ جلبك اوناست،،
    منم ازون جلبک ها داشتم در اثر تغییرات مقدار co2 و یا نداشتن اون بوجود میاد در کل با co2 ارتباط داره . اصلا هم خود بخود یا با کم کردن نور و کود ازبین نمی ره فقط رشدش متوقف میشه . تنها راه ازبین بردنش در آوردن گیاه ها و قرار دادنشون در محلول یک درصد سفید کننده در آب بدون کلر و دمای مناسب گیاه به مدت 10 دقیقه هست که کمرنگ و بعد چند روز کاشتن گیاه ها در تانک نابود میشن ... من اینجوری نتیجه گرفتم
    ویرایش توسط alifisher : 07-12-2017 در ساعت 12:03 AM دلیل: تصحیح درصد

دوستان سلام. در مورد جلبک چند تا تجربه داشتم. شاید بدردتون میخوره. اول از این باید بگم که زیاد نباید با اکواریوم ور رفت. CO2 حتما باید یه میزان خاص باشه و کم و زیاد نشه. دوما دقت کنید اکواریوم در کجای خونه قرار داره. به نظر من نوری که از پنجره میتابه به داخل اتاق ( نه خوده افتاب ) اون هم در جلبک زدن تاثیر داره. من تانکم الان در قسمت تاریکه خونه است و نور خیلی کمه اونجا. تنها مشکله من الان فقط جلبک نقطه ای است که روی شیشه میزنه و روی برگها. چند ماه پیش کامل روی برگهای جوون مخصوصا استروژن هام زده بود که کامل برگها رو هرس کردم. برگهای مرده رو هم هرس کردم. استروژنها که جوونه زدن الان شاداب هستند و البته روی برگهای قدیمی یه کم جلبک نقطه ای باز میزنه که به نظر من جلبک نقطه ای دوا و درمونه خاصی نداره . جلبک مووی زده بودم که رفتم 20 - 30 تا میگوی امانو خریدم ریختم تو اکواریوم و نابود شدن. ضمنا جریان اب خیلی مهمه. نسبت به حجم تانک باید جریان ملایم ایجاد کنید. نه زیاد شدید نه زیاد ضعیف.

سلام.
    دوستان روی بستر و برگ گیاهام سیانو باکتر زده. چه جوری از بینش ببرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Delafonte نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان روی بستر و برگ گیاهام سیانو باکتر زده. چه جوری از بینش ببرم؟
    دوست عزیز یکی از روش ها در از بین بردن این جلبک استفاده از تاریکی مطلق است ر این روش ابتدا با استفاده از سیفون در حد امکان انهارا از اکواریوم خود حذف کنید و 30 درصد اب را نیز تعویض کنید . به مدت سه روز نور و دی اکسید کربن را خاموش کنید و از یک سنگ هوا برای هوا دهی در تانک استفاده کنید. در طول این مدت از غذا دادن به ماهیها پرهیز کنید، چند روز گشنگی برای انها مشکلی ایجاد نمیکند. بعد از سه روز باز هم تانک خود را 30 درصد سیفون کنید، فیلتر را بشویید، نور و دی اکسید کربن را روشن کنید. میزان امونیوم و نیترات را چک کنید.
    روش دیگراستفاده از اب اکسیژنه است
    در این روش یک محلول 5 درصد حجمی از اب اکسیژنه تهییه کنید. فیلتر و موجساز را خاموش کنید تا از تلاطم اب جلوگیری کنید . با استفاده از یک سرنگ محلول رقیق شده اب اکسیژنه را بر روی جلبکها تزریق کنید و انرا به مدت دو ساعت رها کنید . بعد از 2 ساعت 50 درصد اب را تعویض کنید . در صورت لزوم این روش را تا چند روز ادامه دهید.

در کل سعی کنید در هفته سه مرتبه فیلتر 30 تا 40 درصد داشته باشید و در نظر داشته باشید این جلبک طی میلیون ها سال به حیات خود در کره خاکی ادامه داده است بنا بر این ریشه کن کردن انها از اکواریوم امری ساده نخواهد بود زیرا انها در شرایط سخت کره زمین در سالهای گذشته زندگی کرده اند و و به راحتی از بین نخواهند رفت

سلام خدمت همه دوستان عزیز
    من مشکل جلبک مویی دارم داخل تانکم
    از یک آکواریوم فروشی سوال کردم گفت راه خیلی راحت استفاده از آب اکسیژنه هست
    تانک من 50 لیتریه
    بنظورتون استفاده از آب اکسیژنه برای کنترل جلبک منطقیه به مدت 7 روز؟

برا از بین بردن سریع جلبک مویی چیکار کنم

گیاه خریدم روش جلبک مویی داره

سه روزه روش اکسل میزنم فرقی نکرده

بمونه کل تانکمو میگیره

محلول آب و وایتکس موثره؟

نام
    هادی
    بنظرم اصل مهم فیلتر خوب، سیفون منظم و نگهداشتن تناسب کوددهی و مصرف گیاهاته

شاید عجیب باشه ولی من با حلزون به جنگ جلبک ها رفتم(همین حلزونایی که آفت میگیم بهشون)
    آکواریومم رو داشت جلبک مویی نابود میکرد، ولی یه دسته حلزون که با یکی از گیاها اومدن آکواریوم رو لیسیدن و مثل آینه تحویلم دادن
    (بسترم دست سازه و Co2 ندارم)

الانم در فکر خرید چندتا کیلر هستم تا تکثیرشون رو کنترل کنه
    ویرایش توسط hadi. : 08-28-2017 در ساعت 01:05 PM

نام
    Mohammad
    سلام دوستان
    روی برگ بعضی از گیاها ، روی چوب جلبک نقطه ای سبز زده ، روی شیشه هم خیلی کم این جلبک رو زده . جلبک مویی سبز که با مسواک جمع نمیشه و سفته به اندازه 3 سانت در 3 سانت روی یه قسمت از مونت کارلو زده ( حدودا یک ماهی میشه ) چه جوری از بین ببرم اینها رو .
    250 لیتر حجم آب ، co2 حدودا 5 حباب در ثانیه تزریق میشه ، کود مولتی سیچم هر روز 1 میل ، آهن سیچم یک روز در میان 2 میل ، کریستالون 20-6-19 3 میل یک روز در میان ، اکسل سیچم 2 روز در هفته هر بار 5 میل ، نور led دست ساز 90 وات ، سیفون هفتگی 30% با آب ro ، سختی آب ( tds ) بین 120 تا 130 ، فیلتر ایهایم 2217 ، دیفیوزر ندارم از راکتور سرامیکی حرفه ای ایستا استفاده میکنم .
    حدودا 20 تا نئون ، 5 تا کت زرد ، 6 تا سیامی ( دو تاش پیرمرد شدن و کم کار ) ، 8 تا کیلر ، 5 تا هم آمانو .
    خودم تشخیصم از کم بودن فسفات هست .
    منتظر راهنمایی دوستان هستم ، ممنون .

نقل قول نوشته اصلی توسط m-s-p نمایش پست ها
    سلام دوستان
    روی برگ بعضی از گیاها ، روی چوب جلبک نقطه ای سبز زده ، روی شیشه هم خیلی کم این جلبک رو زده . جلبک مویی سبز که با مسواک جمع نمیشه و سفته به اندازه 3 سانت در 3 سانت روی یه قسمت از مونت کارلو زده ( حدودا یک ماهی میشه ) چه جوری از بین ببرم اینها رو .
    250 لیتر حجم آب ، co2 حدودا 5 حباب در ثانیه تزریق میشه ، کود مولتی سیچم هر روز 1 میل ، آهن سیچم یک روز در میان 2 میل ، کریستالون 20-6-19 3 میل یک روز در میان ، اکسل سیچم 2 روز در هفته هر بار 5 میل ، نور led دست ساز 90 وات ، سیفون هفتگی 30% با آب ro ، سختی آب ( tds ) بین 120 تا 130 ، فیلتر ایهایم 2217 ، دیفیوزر ندارم از راکتور سرامیکی حرفه ای ایستا استفاده میکنم .
    حدودا 20 تا نئون ، 5 تا کت زرد ، 6 تا سیامی ( دو تاش پیرمرد شدن و کم کار ) ، 8 تا کیلر ، 5 تا هم آمانو .
    خودم تشخیصم از کم بودن فسفات هست .
    منتظر راهنمایی دوستان هستم ، ممنون .
    سلام دوست عزیز. جلبک نقطه ای رو هیچ کاری نمیتونی بکنی. روی گیاه ها بیشتر برگهای قدیمی میزنه و اگر بر روی برگهای جدید زد یه هرسه کامل کن. رو شیشه ها رو دست نزن چون بی فایدست. مجدد میزنه. به طور کلی جلبک نقطه ای دوا و درمون خاصی نداره و باید باهاش مدارا کنی. اما برای جلبک مویی تا زیاد نشده میگو امانو بیشتر بخر که داغونش میکنه. با 5 تا امانو کاری نمیتونی بکنی. البته تا زیاد نشده سریع بخر در حدود بیست تا بریز تو تانک. کود اهن رو هم یه کم کم کن. البته تست اهن بگیر و ببین اهن تانکت در چه حدی است. ولی اهن زیاد هم باعث جلبک میشه. تزریق CO2 خوبه اما کم و زیادش نکن. چون کم و زیاد کردن CO2 هم باعث جلبک زدن میشه. تا بر طرف شدن جلبک مویی روزها که چراغ تانک خاموشه یه پارچه بنداز رو تانک که نور طبیعی ( به غیر از نور افتاب ) هم به داخل تانک نتابه.سیفون رو تا سه هفته ، هر هفته دو مرتبه 30 درصد بکن. فیلتر هم کامل بشور. باید تا جلبک مویی گسترش پیدا نکرده سریعا ریشه کن کنیش. فقط میگو تامانو بیست تا بخر یادت نره. جلبک نقطه ای رو هم کاریش نمیتونی بکنی. فقط هرس کن گیاهات رو . کم میشه یه کم رو گیاه ها ولی بطور کامل از بین نمیره.

نام
    Mohammad
    ممنون آقا سعید
    اون قسمتی که جلبک مویی زده بود ، 5 میل اکسل بهش زدم و خوشبختانه فرداش جلبک مویی رنگش سفید شد و الان 80% از بین رفته ، والا آمانو روی همین جلبک مویی میرفت ولی نمیخورد و از روش رد میشد ، سیامی هم همینطور . با مسواک نشد جمعش کنم چون سفته با دست اومدم جمعش کنم ، بازم نشد چون مونت کارلو ها داشت از ریشه در میومد . واسه همین با سرنگ که سوزن داشت 5 میل اکسل بهش زدم و الان تقریبا از بین رفته .
    تستر آهن و فسفات از نسیم یاس خریدم منتظرم برسه تا ببینم فسفات و آهن تانکم چقدره . من صفحات قبل را که خوندم آقا مهدی 3000 جلبک نقطه ای روی شیشه رو از کم بودن فسفات گفته بود . باید تست فسفات و آهن بزنم ببینم میزانشان چقدره