صفحه 192 از 252 نخستنخست ... 92142182190191192193194202242 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,911 به 1,920 از 2517

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_610203 نمایش پست ها

تو تانکی که 3و2 هست نگهداری میگو و حلزون سخت نیست؟
    تو رشت این دوتا مورد پیدا میشه؟
    بله با وجود Co2 در تانك هم ميشه ميگو و حلوزن داشت

در رشت موجود نيست . از تهران سفارش بديد براتون بفرستن

نام
    ariyo
    سلام دوستان . تانکم جدیدن پرشده از یک جلبک که به رنگ سیاه یا خاکستری هست . چجوری باید از بین ببرمش ؟

img_0115.jpgimg_0117.jpgimg_0120.jpg

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

سلام دوستان . تانکم جدیدن پرشده از یک جلبک که به رنگ سیاه یا خاکستری هست . چجوری باید از بین ببرمش ؟
    سلام
    سیامی جلبک خوار واقعی که در بخش جلبک معرفی کردم را تهیه کنید و غذا هم ندین .
    این جلبک در اثر نوسان مقدار co2 بوجود میاد . در صورتی که قصد کم یا زیاد کردن آن را دارید در بازه زمانی چند روزه ان را تغییر دهید .
    لینک کود دهی که در امضام هست را مطالعه کن . گیاهاتون علائم کمبود نیتروژن و پتاسیم هم دارند ./

نام
    ariyo
    [QUOTE=phenom;389676]سلام
    این جلبک در اثر نوسان مقدار co2 بوجود میاد . در صورتی که قصد کم یا زیاد کردن آن را دارید در بازه زمانی چند روزه ان را تغییر دهید .
    لینک کود دهی که در امضام هست را مطالعه کن . گیاهاتون علائم کمبود نیتروژن و پتاسیم هم دارند ./[/QUO]

ممنون از راهنمایی تون . فقط یه سوال : تو تانکم فقط میگو دارم . سیامی بچه میگو هارو نمی خوره ؟ کت اتو بدرد نمی خوره ؟
    ویرایش توسط ariyo : 10-15-2015 در ساعت 11:48 PM

نام
    رامین
    [QUOTE=ariyo;389705]
    نقل قول نوشته اصلی توسط phenom نمایش پست ها
    سلام
    لینک کود دهی که در امضام هست را مطالعه کن . گیاهاتون علائم کمبود نیتروژن و پتاسیم هم دارند ./[/QUO]

ممنون از راهنمایی تون . فقط یه سوال : تو تانکم فقط میگو دارم . سیامی بچه میگو هارو نمی خوره ؟ کت اتو بدرد نمی خوره ؟
    دوست عزیز منم این اواخر حسابی درگیر این جلبک شدم
    تو راه حل ها چند مورد اشاره شده که منم درحال تست و بررسی موارد هستم
    1. جمع آوری دستی تا حد امکان
    2. استفاده از جلبک خوار سیامی (البته سیامی های بنده متاسفانه دیگه پیرمرد شدن و بیشتر ترجیح میدن غذای رستوران میل کنن تا جلبک تانک!!!)
    3. گاها میگو آمانو هم جواب میده (نمیشه روش حساب کرد!)
    4. بیشتر کردن فاصله ی سیفون ها و کم کردن مقدار سیفون (درواقع دلیل اصلی نازل شدن این بلا تغییر یهویی پارامترهای آب و به خصوص میزان دی اکسیدکربن هست)
    5. بهبود جربان آب در تانک
    من خودم فعلا راهی که درپیش گرفتم افزایش دی اکسید کربن هست(به آرامی) و عدم تعویض آب و یا تعویض خیلی کمه آب

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariyo نمایش پست ها
    سلام
    سلام

شما چند تا سيامي جلبكخوار كوچيك بخر و غذادهي رو فعلا قطع كن تا فقط همون جلبك رو بخورن . ميگوها هم خودشونو لاي گياها مخفي ميكنن و شايد چند دونه بچه هاشون خورده بشن

اين بهترين راه از بين بردن اين جلبك بدون دارو و مواد شيميايي هست

هيچ ماهي و كت فيش ديگه ايي اين جلبك رو نميخوره

موفق باشي

نام
    ariyo
    [QUOTE=ramin006;390112]

دوست عزیز منم این اواخر حسابی درگیر این جلبک شدم
    تو راه حل ها چند مورد اشاره شده که منم درحال تست و بررسی موارد هستم
    1. جمع آوری دستی تا حد امکان
    2. استفاده از جلبک خوار سیامی (البته سیامی های بنده متاسفانه دیگه پیرمرد شدن و بیشتر ترجیح میدن غذای رستوران میل کنن تا جلبک تانک!!!)
    3. گاها میگو آمانو هم جواب میده (نمیشه روش حساب کرد!)
    4. بیشتر کردن فاصله ی سیفون ها و کم کردن مقدار سیفون (درواقع دلیل اصلی نازل شدن این بلا تغییر یهویی پارامترهای آب و به خصوص میزان دی اکسیدکربن هست)
    5. بهبود جربان آب در تانک
    من خودم فعلا راهی که درپیش گرفتم افزایش دی اکسید کربن هست(به آرامی) و عدم تعویض آب و یا تعویض خیلی کمه آب
    ممنون از راهنمای تون

اضافه شده پس از 2 minutes :

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

شما چند تا سيامي جلبكخوار كوچيك بخر و غذادهي رو فعلا قطع كن تا فقط همون جلبك رو بخورن . ميگوها هم خودشونو لاي گياها مخفي ميكنن و شايد چند دونه بچه هاشون خورده بشن

اين بهترين راه از بين بردن اين جلبك بدون دارو و مواد شيميايي هست

هيچ ماهي و كت فيش ديگه ايي اين جلبك رو نميخوره

موفق باشي
    ممنون از راهنمایی تون
    درضمن جدیدن روی بسترم یه نوع جلبک به رنگ سبزابی در اومده که فوتوسنتز هم میکنه و داره زیاد میشه ... برای از بین بردن این جلبک همون سیامی کافیه ؟
    تانگم 300 لیتره . چندتا سیامی باید بگیرم ؟
    ویرایش توسط ariyo : 10-25-2015 در ساعت 12:03 AM

سلام ..دوستان عمر جلبک gdaچند روزه الان من تانکم را 23روز هست بهش دست نزدم که از بین بره ولی کوچکترین تغییری نکرده ؟؟دارویی هست که برای نابود کردن این جلبکها موثر باشه
    اخرش درستش میکنم

نام
    مجید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi21 نمایش پست ها
    سلام ..دوستان عمر جلبک gdaچند روزه الان من تانکم را 23روز هست بهش دست نزدم که از بین بره ولی کوچکترین تغییری نکرده ؟؟دارویی هست که برای نابود کردن این جلبکها موثر باشه
    با اجازه از اساتید بزرگ

این جلبک به خاطر کمبود co2 و یا مواد مغذی کم بوجود میاد.البته هنوز دلیل مشخصی پیدا نشده ولی اینایی که گفتم بیشترین علتهای پدیدار شدن این نوع جلبک هستش
    این جلبک تقریبا حدود 3 هفته سیکل زندگیش طول میکشه که بهتره بعد از این مدت اقدام به پاکسازیش کنی. به این صورت که بعد 3 هفته با یه شیشه پاک کن مغناطیسی پاکش کنی و یه سیفون سنگین انجام بدی این کارو دوبار انجام بده و دفعه دوم بعد از 4 هفته این کارو بکن.
    متاسفانه دارو خاصی پیدا نشده ولی ماهیانی همچون کت برنزی و کت چینی یا Gyrinocheilus aymonier بعضی اوقات از این جلبک میخورن

نام
    مهدی
    ممنون از راهنمایی تون
    درضمن جدیدن روی بسترم یه نوع جلبک به رنگ سبزابی در اومده که فوتوسنتز هم میکنه و داره زیاد میشه ... برای از بین بردن این جلبک همون سیامی کافیه ؟
    تانگم 300 لیتره . چندتا سیامی باید بگیرم ؟
    هيچ ماهي جلبك سبز آبي رو نميخوره چون باكتري سمي هست . با سيفون اونهاي خارج كنيد و نيترات رو به ٢٠ پي پي ام برسونيد

شبها بعد از قطع سيستم دي اكسيد با بالا آوردن خروجي فيلتر روي سطح آب تلاطم ايجاد كنيد و اگر امكانش نيست سنگ هوا روشن كنيد اما كم تا متوسط بزارين كار كنه . اين جلبك بمرور از بين ميره