صفحه 159 از 252 نخستنخست ... 59109149157158159160161169209 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,581 به 1,590 از 2517

نام
    Hamed
    نقل قول نوشته اصلی توسط mammad94 نمایش پست ها
    سلام چطور ميشه جلبك قهوه اي رو از بين برد
    سلام- دوست عزیز باید عکس می انداختید اما اگر منظورتان این نوع جلبک می باشد که پوشش قهوه ای رنگی رو گیاهان یا بستر تانک یا شیشه تانک شما پدید می آورد-این نوع جلبک معمولاً در تانک تازه راه اندازی شده که سیکل ازت هنوز کامل نشده باشد یا در تانکی که شرایط آبی و سیکل ازت آن از تعادل خارج شده پدید می آید، عامل پیدایش این نوع جلبک در واقع وجود آمونیک و سیلیکات در آب آکواریوم می باشد این نوع جلبک بعد از کامل شدن سیکل ازت و برگشت آب به شرایط نرمال به مرور خودبخود از بین می رود کت فیش اتوکینولوس از این نوع جلبک تغذیه می کند

موفق باشید
    تانک گیاهی من = http://www.aqua-quest.ir/forum/thread7853/index17.html#post331411
    " از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش"

نام
    همایون

جلبک زدن اکواریوم

سلام دوستان
    اکواریوم من یه مدتی خیلی جلبک میزنه
    لطفا راهنمایی کنید

نام
    معین
    نقل قول نوشته اصلی توسط gas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اکواریوم من یه مدتی خیلی جلبک میزنه
    لطفا راهنمایی کنید
    دوست عزیز عکسی از جلبک ها بزنین
    جلبک با جلبک فرق داره دلیل به وجود اومدنش

نام
    j@v@d
    نقل قول نوشته اصلی توسط paradox نمایش پست ها
    دوست عزیز عکسی از جلبک ها بزنین
    جلبک با جلبک فرق داره دلیل به وجود اومدنش
    من هم بدجور مشکل جلبک داشتم از این دونه ای دونه ای روشیشه و سبز هستن وبعده یه مدت کل شیشه رو میگیرن یه مدت کت اسپرت انداختم تر تمیزش کرد ولی در عوض گیاه ها رو داغون میکردش حالا در جستجوی یه سیامی یا کت اتو...هستم
    هر کس بد ما به خلق گويد ما چهره دل نمي خراشيم ما خوبي او به خلق گوييم تا هردو دروغ گفته باشيم
    شریعتی

با سلام و عرض ادب....
    من تانک گیاهیمو تقریباً حدود 20 روز هست راه اندازی کردم وقتی گیاها کاشته شد و خواستم از co2 استفاده کنم متاسفانه متوجه شدم کپسول ایراده داشته و خالی شده و تا مشکل حل بشه حدود 15 روز زمان برد تو این مدت من تزریق co2 نداشتم اما حالا که حدود 6 روز هست از کپسول استفاده می کنم چند تا مشکل دارم یکی از گیاهام که اگر اشتباه نکنم بهشون میگن سیب پا کوتاه کلاً در حال خراب شدن هستن و تقریباً چند بوته ناپدید شد و جبلک نقطه ای و به خصوص جبلک رشته ای شاخدار در حال افزایش هست مشخصات تانک هم کود ada و لامپ t5 دو عدد (سفید و صورتی 39 وات) فیلتر ایهایم 2217 و حدود 7 ساعت هم نوردهی دارم اما چون شیر برقی ندارم صبح که از خونه خارج میشم کپسول رو فعال می کنم اما تعداد حباب ها رو کم می کنم مثلاً هر دو ثانیه یک حباب و تایمر رو تنظیم کردم بعد از ظهر ساعت 5 لامپ روشن میشه و حدود ساعت 1 شب خاموش می شه و کپسول رو هم تقریباً نیم ساعت قبلش می بندم،
    سوالم این هست این جبلک ها چطوری به وجود اومدن یا اشتباهی در کار من هست و چطور کنترل کنم چون جلبک رشته ای در حال افزایش است و این فرایند استفاده از کپسول آیا درست هست یا نه؟
    با تشکر

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam.1984 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب....
    من تانک گیاهیمو تقریباً حدود 20 روز هست راه اندازی کردم وقتی گیاها کاشته شد و خواستم از co2 استفاده کنم متاسفانه متوجه شدم کپسول ایراده داشته و خالی شده و تا مشکل حل بشه حدود 15 روز زمان برد تو این مدت من تزریق co2 نداشتم اما حالا که حدود 6 روز هست از کپسول استفاده می کنم چند تا مشکل دارم یکی از گیاهام که اگر اشتباه نکنم بهشون میگن سیب پا کوتاه کلاً در حال خراب شدن هستن و تقریباً چند بوته ناپدید شد و جبلک نقطه ای و به خصوص جبلک رشته ای شاخدار در حال افزایش هست مشخصات تانک هم کود ada و لامپ t5 دو عدد (سفید و صورتی 39 وات) فیلتر ایهایم 2217 و حدود 7 ساعت هم نوردهی دارم اما چون شیر برقی ندارم صبح که از خونه خارج میشم کپسول رو فعال می کنم اما تعداد حباب ها رو کم می کنم مثلاً هر دو ثانیه یک حباب و تایمر رو تنظیم کردم بعد از ظهر ساعت 5 لامپ روشن میشه و حدود ساعت 1 شب خاموش می شه و کپسول رو هم تقریباً نیم ساعت قبلش می بندم،
    سوالم این هست این جبلک ها چطوری به وجود اومدن یا اشتباهی در کار من هست و چطور کنترل کنم چون جلبک رشته ای در حال افزایش است و این فرایند استفاده از کپسول آیا درست هست یا نه؟
    با تشکر
    سلام

شما براي هر ١٠٠ ليتر ١ حباب در ثانيه تنظيم كن و لازم نيست از صبح دي اكسيد تزريق كنيد . يكساعت قبل از روشنايي اينكارو بكنيد اما درست و حسابي . طول و عرض و ارتفاع تانكتون چند سانته ؟ كود چي ميزني ؟ سيفون كردي تا حالا ؟ تستر CO2 و نيترات و آهن داري ؟

من مشکلم اینه چون شیر برقی ندارمو خونه نیستم تا شب مجبور میشم از صبح تزریق داشته باشم و ساعت 5 بعد از ظهر تایمر فقط نور رو روشن میکنه. طول تانک هم 95 عرض 45 و ارتفاع 60 سانت هستش کود هم ریور تون استفاده کردم و اونم تو این 20 روز در حد دو بار و ترسیدم جلبک ها بیشتر بشه...
    سیفون هم فقط یک بار داشتم اما مسئله دیگه ای هم که هست آب کریستالی نمیشه از باکتری ساز برایت ول استفاده می کنم حتی مجبور شدم تا اندازه ای از مدیای فیلتر سطلی کم کنم و به جاش پشم شیشه بذارم باز نشد و از کلینول جی بی ال استفاده کردم باز نشد . الان هم این جلبک ها...!
    نه تستری چیزی ندارم متاسفانه.....

سلام و خسته نباشید!
    این جلبک برای چی به وجود میاد و راه از بین بردنش چیه؟
    imag0023.jpgimag0024.jpgimag0025.jpg
    از اول یعنی دو ماه پیش درگیرم باهاش.
    تنها مشکی من همینه جلبک دیگه ای نداشتم و ندارم!
    بعضی جاهای شیشه هم میزنه و پاکنده همه جا هست!
    با تشکر!
    ویرایش توسط asomax : 04-28-2015 در ساعت 11:30 PM

نام
    Hamed
    نقل قول نوشته اصلی توسط asomax نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید!
    این جلبک برای چی به وجود میاد و راه از بین بردنش چیه؟
    imag0023.jpgimag0024.jpgimag0025.jpg
    از اول یعنی دو ماه پیش درگیرم باهاش.
    تنها مشکی من همینه جلبک دیگه ای نداشتم و ندارم!
    بعضی جاهای شیشه هم میزنه و پاکنده همه جا هست!
    با تشکر!
    سلام- در پیدایش این نوع جلبک عوامل متعددی نقش دارند مهمترین عامل پایین بودن سطح مقدار CO2 می باشد. کاهش مواد مغذی تانک و افزایش سطح آمونیاک بعلت بهم خوردن سیکل هم می تواند در پیدایش این جلبک کمک شایانی نماید. بعلاوه بالا بودن سطح آهن (Fe) نیز می تواند در تکمیل فرآیند رشد این جلبک موثر باشد برای پیشگیری این نوع جلبک در اولین گام باید مقدار co2 تانک رو افزایش دهید، بهتر است مقدار مواد مغذی تانک نیز در طی همین فرآیند افزایش یابد. برای کنترل بیشتر این جلبک میتوانید شخصاً وارد عمل شده و از یک مسواک استفاده کنید و با چرخاندن مسواک در بین گیاهان به جمع آوری دستی نیز اقدام نمایید.جلبک خوار سیامی نیز این نوع جلبک تغذیه میکند-میگوی امانو نیز از این جلبک تغذیه می کند-در کل دوست گرامی بالا نگه داشتن سطح مقدار co2 -کود دهی منظم و با کیفیت -تست منظم مقدار NO2 و NH3 آب تانک گیاهی می تواند در پیشگیری از این نوع جلبک ها موثر باشد.

موفق باشید
    تانک گیاهی من = http://www.aqua-quest.ir/forum/thread7853/index17.html#post331411
    " از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش"

دوستان این تانک یک هفتست راه اندازی شده با این شرایط راه اندازی شده:
    یستر ADA - منبع CO2 کپسولهای یکبار مصرف ایستا
    این جلبکها که دو سه روزه رو بعضی گیاهان تشکیل شده چه نوع جلبکی هست و راه از بین بردنش چیه؟ آب هم تا حدی تارتر شده:

nbd6_1-1.jpg

7hbz_1-2.jpg