صفحه 1 از 89 1231151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 883

سوالات بخش غذا های دیسکس

ماهی دیسکس همیشه علاقه زیادی دارد به خوردن غذاهای متفاوت. فقط به دیسکس هایتان موقعی که تازه وارد آکواریوم شده اند

غذا ندهید. بعد از آن آنها هنگامی که گرسنه میشوند می آِند نزدیک شیشه آکواریوم وقتی شما به آکواریوم نزدیک میشوید.

دیسکس واقعا وقتی گرسنه میشود از شما گدایی میکند!!

برای اینکه بتوانید دیسکسهایتان را سالم نگهدارید شما باید به آنها غذاهای با کیفیت بدهید. زمانی که شما از مغازه آکواریومی

میخرید یک غذای خوب برای دیسکس ماهی دیسکس شما سالم و سریع بزرگ میشود.

بعضی اوقات شما میتوانید به آنها غذای تکمیلی بدهید . چیزهایی که میتوانید به ماهی دیسکستان بدهید:

1- قلب مرغ (همون دل مرغ)

2- قلب گاو (دل گاو)

3- کرم خونی منجمد

4- قطعه های کوچک میگو

5- گوشت مرغ ریز شده

6- گوشت گاو ریز شده

هرگز تعداد زیادی از موارد بالا را نریزید, فقط قسمتی کوچک برای 15 دقیقه. دیسکس های شما سالمتر میمانند وقتی شما آنهارا

کمی گرسنه نگه میدارید.

وقتی دیسکس های شما به 2 سالگی رسیدند شما میتوانید آنهارا 8 بار در روز غذادهید. اما زمانی که آنها کمتر از 2 سال دارند

هرگز 8 وعده در روز به آنها غذا ندهید

منبع:/my-discus-fish.blogspot.com

اگه یه خورده مبتدی بود ببخشید بازم دارم ترجمه میکنم که یه خورده حرفه ای تره
    ویرایش توسط mohammad sharifi : 05-15-2013 در ساعت 10:21 PM

سلام
    والا اينجا كه فيلتري هست.
    راستي يه نظر از اين غذاها قلب گاو و كرم خوني برا ديسكس خوبه.

آره ولی زیاد نده به 2 دلیل :

1- بد عادت میشن و غذای دیگه ای نمیخورن (تجربه بهم ثابت کرده)

2- خیلی براشون سنگینه

ولی هر 1 الی 2 هفته یه بار بدی خوبه چون باعث میشه روده هاشون به هم نچسبه

(راستی یه سوال چرا اینجورسایتارو ف/ی/ل/ت/ر میکنن؟؟ من به سختی تونستم برم . اینا که نه سیاسین نه چیزی...)
    COMING SOON!

نام
    محسن
    سلام امير جان
    بله داداش ميتوني از غذاي هاي تركيبي با پايه دل استفاده كني و بهتره كه دل در اين غذا ها بين 60 تا 75 درصد از كل وزن غذا رو تشكيل بده و
    كرم خوني هم يك بار در هفته بيشتر نده.

واسه دادن کرم خونی منجمد به دیسکس باید ریسک بالای رو پذیرفت. علاوه بر اینکه بد غذا میشن و بدلیل راحتی خوردن کرم خونی دیگه کمتر به غذاهای دیگه مخصوصا غذاهای خشک علاقه نشون میدن، مسئله مهمتر اینه که باید کرم خونی فورا توسط دیسکسها خورده بشه و باقیمانده ها سریع جمع بشه. مابقی کرمهای داخل ورق هم باید قبل از اینکه یخشون آب بشه فورا به داخل فریزر برگردن. چون این ذوب شدن یخ و منجمد شدن دوباره ش، محیطی واسه بوجود اومدن انگلی در اونا فراهم میکنه که منجر به بیماری hole in head در دیسکس میشه.

سلام من سه شنبه هفته پیش 2 تا دیسکس خریدم ولی با این که از حالت استرس هم دراومدن هرچی بهشون میدم نمی خورن چیکار باید بکنم؟
    تترا دیسکس، پریما، بیتس و دل گوسفند هم امتحان کردم ولی نخوردن.
    متفاوت فکر کنیم...

نام
    عماد
    سلام
    من دیسکس دار نیستم اما تا جایی که تو این مدت از تجربیات بچه های سایت یاد گرفتم دیسکس باید توی تانک بزرگ اونم بصورت تعداد بالا نگهداری بشه تا احساس راحتی بکنه و غذارو خوب بخوره

نام
    محمد رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط amooemad
    سلام
    من دیسکس دار نیستم اما تا جایی که تو این مدت از تجربیات بچه های سایت یاد گرفتم دیسکس باید توی تانک بزرگ اونم بصورت تعداد بالا نگهداری بشه تا احساس راحتی بکنه و غذارو خوب بخوره
    سلام حرف شما كاملا" درسته ولي ديسكسهاي تعداد كم هم ميشه غذا خور كرد اول اينكه ديسكس تا يك ماه هم غذا نخوره براش مشكلي پيش نمياد مگر اينكه ديسكسي باشه كه قبلا" روزي چند وعده غذاي پر و كامل ميخورده دوم اينكه ديسكسي كه قرنطينه ميكنيد براي غذا خوردن حتما" 3عدد ديسكس باشه نه كمتر و اگر ديسكس قديميتر غذا خور داريد پيش ديسكسهاي جديد بندازيد چون غذا ميخوره بقيه رو هم تحريك ميكنه از غذايي كه دوست داره با حداقل بهش واكنش ميده شروع كنيد كمتر ماهي هست كه از كرم خوني بگذره البته كرم خوني كه كاملا" رنگش شفاف باشه و اطمينان داريد سالمه بعد كه ماهي شروع به خوردن كرد از غذاهاي ديگه هم به صورت كم همراه با كرم بهشون بديد اين نكته رو توجه كنيد كه كافي ديسكس يك غذارو مزه كنه ديگه ازش نميگذره

نام
    محمد رضا
    شرمنده يك نكته تو تايپيك بالا يادم رفت كه بگم در موقع خريد ديسكس حتما" از فروشنده راجع به غذايي كه بهشون ميداده بپرسيد يا در صورت امكان يك مقدار از غذايي كه ميداده رو ازش بگيريد چون كمك خيلي بزرگيه براي غذادهي به ديسكس

من خودم الان سه تا دیسکس دارم یکیشون غذا میخوره ولی اون دوتا فقط میان به غذاها نگاه میکنن و میرن چیکار کنم؟
    COMING SOON!

صفحه 1 از 89 1231151 ... آخرینآخرین