صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

حضور در نمايشگاه هانوفر آلمان

[center:8a5c4398a9]Hannover Heimtiermesse 2011 28-31 Januar[/center:8a5c4398a9][center:8a5c4398a9]نمایشگاه حیوانات خانگی هانوفر[/center:8a5c4398a9]

این نمایشگاه که در وسعتی به 25000 مترمربع هرسال در شهر هانوفر آلمان برگزار میشه و پذیرای چند میلیون بازدید کننده از اروپا هستش و همچنین بزرگترین تولید کنندهای ماهی و لوازم اکواریوم هم شرکت میکنن که از نظر تکنولوژی شرکتهای آلمانی همیشه حرف اول میزنن, ولی متاسفانه با اینکه بهترین لوازم در آلمان تولید میشه ولی پرورش ماهی پیشرفت نداشته , خیلی ها ادعا میکنن قیمت بالای انرژی مانع پیشرفت اکواریوم در آلمان شده , اما بعلت دور بودن آلمان از منابع ماهی ( آسیای شرقی و آمریکا جنوبی ) تنوع ماهی کم و بیشتر ماهیهای که در کشور قابل تکثیر هست یافت میشه و برای داشتن یه فلاور 10 برابر قیمت ایران باید پرداخت شه تا وارد شه .
    تولید کنندهای ماهی برای مصرف بیشتر اکواریوم به علت گرانی انرژی اکواریومهای 20 لیتری با تزئینات خاص ارائه داده بودن که جلب توجه می کردن, نصف سالن پر از این مدل شده بود , اکواریومهای پر از چمن و با حجم حداکثر 20 لیتر و ماهیهای مینیاتوری که در این اکواریومها دیده میشدن مثل گوپی مینیاتوری و یا انواع خرچنگ مینیاتوری و مناظر زیبا که داخل این 20 لیتر طراحی شده بودن واقعا آدم را به وجد میاوردن
    به صورتی که من 4 ساعت محو نگاه کردن این اکواریومهای کوچک بودم و به این فکر رفته بودم که آیا در 20 لیتر این همه زیبای به چه صورت اصلا جا میشه!!!

مسابقه ای هم برای این مدل برگزار شد که حدود 200 اکواریوم شرکت داشتن و انتخاب زیبا ترین واقعا سخت بود و از هر سنی شرکت کننده بود از دختر بچه 10 ساله تا پیر مردها یا زنهای که 75 سال سن داشتن و یک سال برای طراحی این نانو اکواریومها وقت گذاشته بودن وسایل زیادی بکار نرفته بود یک فیلتر ابری و یک بخاری کف اکواریوم و لامپی هم به تانک میتابید,اما مناظری که طراحی شده بود واقع زیبا و دور از ذهن بود , تپه ای سبز با درختی که از تیکه چوبی درست شده بو که برگهای درخت نوعی از چمنهای اکواریومی بود , ...

از 6ماه پیش , بیلیط نمایشگاه رو خریدم و داخل تمام تقویمهای خونه نوشتم نمایشگاه اکواریوم و در تقویم موبایل هم تنظیم کردم تا یک روز قبل نمایشگاه یادآوری کنه , جوری شده بود که خانومم میگفت تولد من تو تقویم نیست اونقت این نمایشگاه همه جا نوشتی, روز نمایشگاه شد , ساعت 7 صبح از خواب پشدم تا 9 صبح که رفتیم به طرف نمایشگاه (بقول همسر محترمه کفشای آهنی پوشیدیم چون من از اونجا بیرمن بیا نبودم)
    از دور مردم دیده میشدن که با تمام خانواده به طرف نمایشگاه میرفتن و برای من نقطه عطفی بود که برای خوانومها هم جالب و من تا 6 ماه غور نمخورم که چرا همسرم هم با خودم بردم , بعد از پارک ماشین یک ربعی طول کشید تا به درب اصلی نمایشگاه برسیم و سالن رو پیدا کنیم.
    بعد از ورود به سالن در مرحله اول بزرگی سالن برام یه شوک بود و صدای حداقل 3000 اکواریوم ,چه لذتی خدا , باورم نمیشد ,اول سالن 5 دقیقه مکث کردم و با تمام وجود به سالن نگاه میکردم واقعا از ته دل خواستم روزی بشه توی ایران عزیز نمایشگاهی به این بزرگی راه بندازیم , آخه چرا نه!!!؟؟
    بعد از ورود به سالن 5 ردیف اکواریومهای نانو که حجمی بین 15 تا 30 لیتر داشتن کنار هم قرار داده شده بود , داخل اکواریومهای ردیف اول فقط گیاهانی معروف به moos (خزه ,جلبک) کار شده بود که شکلی از چمن گرد بهشون داده شده ,یا تمام کف تانک رو پوشیده بودن که تبلیغی برای شرکت معروف www.aquamoos.de بود که تولید کننده چمنهای اکواریومی در اروپا بود.
    توضیحی از درست کردن این توپهای چمنی مسئولین میدادن , به این صورت که جوانه های چمن بروی ابری گرد با فاصله گذاشته میشن و روی آنها توری کشیدی میشه و بعد از رشد کامل شکلی کاملا گرد به خود میگیرن , به دنبال راه انتقال بودم که بفرستم ایران ولی جوابی درستی بهم ندادن ولی نگهداری زیادی لازم ندارن چونکه از جنس خزه و جلبک هستند .

ردیف 2تا 4 اکواریمهای با moos و نژادهای مختلف خرچنگ کار شده بود که واقعا رنگهای براق و درخشنده (قرمز , آبی , سیاه و ...)این موجودات تحسین برانگیز بود از نژادهای مورد پسند میشه از
    Gattung Orconectes, Cherax holthuisi , Gattung Cherax ,
    [Coenobita compressus و coenobita clypeatus ](ازکشور اکوادر) نام برد.

و ردیف آخر نانوهای با نژاد های گوپی , خرچنگهای مینیاتوری, ماهی Aphyolebias schleseri , Aphyolebias peruensi , Rivulus ornatusکه بزرکتر از 1.5تا 2 سانت بیشتر بزرگ نمیشن طراحی شده بود .

قرفه بعدی بزرکترین تولید کننده دیسکس اروپا که چندین بار در مسابقات زیبای دیسکس اول شده مثل همیشه قرفه پر از دیسکس همراه اورده بود ,بالای 30 ناتک پر از دیسکسهای رنگارنگ , دیسکسهای 0.5 سانتی تا بزرگترین دیسکس که اجاز عکس گرفتن ازش نبود و حدودا یک بشقاب بزرگ 30 سانتی با رنگی از زرد و قرمر بود و زیبای و وقار خاصی در این دیسکس دیده میشد , انگار که آگاهی از زیبای خودش داشت!!!
    http://www.wmdiskuszucht.de/index.php?article_id=1

قرفه بعدی tetra بود که 50سال در ضمینه تولید غذاها و مکملهای معروفش سابقه داره و به 90 کشور صادرات میکنه و عضو گروه 8 در1 که تعیین کننده استاندارد های غذای دام کوچک است و در 8 کشور تولیدات داره , بیشترین بازدید کننده را داشت و هرکسی که در سالن میدیدی , خریدی از Tetra کرده بود . کیف دارو برای اکواریومهای آب شور محصولی جدید بود که ارائه داده بود , از مراحل ساخت در شرکت Tetraسوال کردم , گفتن بعضی از داروها وغذاها شاید تا 2 سال هم طول بکشه تا مراحل آزمایش رو طی کنه و وارد خط تولید شه و خیلی از پروژه ها هم اصلا با اینکه هزینه بالای داشته به خط تولید نمیرسه و حذف میشه و بعضی از غذاها یا داروها برای کشورهای خاص تولید میشه , مثل غذای فلاور که به ندرت در آلمان پیدا شه .
    بعد از قرفه Tetra تولید کننده بی نام و نشانی بود که در ضمینه آب شور فعالیت داشت ولی امکاناتی که برای نمایشگاه اورده بود نشون میداد که صادر کننده ماهی آب شور و در تکثیر ماهیان آب شور به نتایجی رسیده , مرجانهای خوش رنگی برای فروش اورده بود و بعد 1 ساعت مخ زدن راضی شد بهم بگه چرا مرجانهای که فروشگاها دارن رنگ درخشنده داره , بهم گفت اگه لامپی که برای اونها استفاده میشه اشعه uv نداشته باشه رنگ مرجانها میره برای همین برای اکواریومای که مرجانهای گرون کار شده از لامپهای T5 با مقدار کمیuv استفاده میشه وحتی بهم گفت که در بعضی موارد لامپ uv بالا تانک گذاشته میشه.

حدود 30 قرفه از شرکتهای بزرگ فروش حیوانات خانگی , وسایل و غذای دام شرکت داشتند که در سراسر اروپا شعبه های با متراژ حداقل 2000 متر مربع دارن .اصولا کسانی که چند سالی تجربه نگهداری حیوانات خانگی دارن از این فروشگاها خرید نمی کنن , چونکه گرون فروشند و از همه بدتر حیوانات معمولا مریض هستند , این شرکتها بیشتر در بخش باغ و باغچه فعالیت کرده بودن و حوضهای برای ماهیهای کوی که از پرطرف دار ترین ماهیها در آلمان هستند . چونکه ژرمنها علاقه زیادی به خرید باغچهای 200_500 متری دارن و حتما آبنمای برای کوی های زیبا طراحی میکنن , استخرها یا حوضهای که وسط آنها میز غدا خوری گذاشته شده بود و زیر میز با شیشه از آب جدا شده بود تا ماهیها در زیر میز دیده بشن
    کوی بزرگی به طول 60 سانت با رنگی طلای به قیمت 50000 یورو برای فروش گذاشته شده بود که عکاسی از این ماهی زیبا هم ممنوع بود

قرفه sera پر از محصولات جدید بود , فیلتر سطلی که داخلش UV ویا بخاری جاسازی شده بود , یا کود برای گیاهان دریای و کیتهای جدید برای سنجش آب و یا تمیز کننده شیشه اکواریوم که از مواد طبیعی ساخته شده و شیمیای نبود و سری جدید لامپهای T5و T8 به نمایش گذاشته بود , پمپهای هوا شارژی , تعیین کننده سطح آب (برای مشکل لبریز) تستهای کامپیوتری که در هر لحظه مقدار مواد محلول آب نمایان میکرد و حتی موج سازهای که به طرف مرجانها میچرخید .
    و در سایت sera با دادن بعضی از مشخصات آب تانکمون که در دست داریم مجانی کیفیت آب رو تست میکنه
    http://www.sera.de/en/sera-service/laboratory.html

شرکت www.hagenservice.de که محصولات fluvaوlaguna و GLO وNUTRAFIN تولید میکنه , که در داخل آلمان بیشتر استفاده میشه و قیمتی مناسب تر از دیگر محصولات آلمانی داره .برای نمایشگاه فیلترهای سطلی 100% دیجیتالی ارائه داده بود که واقعا نشان در پیشرفت علم پرورش آبزی داشت,توضیحات فیلتر در آدرس زیر میباشد
    (http://www.hagenservice.de/site/prod...val_g/fluval_g)

http://www.eheim.de/ که شناخته شده هست و به علت فروش زیاد فرصت تولید محصول جدید را نداره و همیشه در اکواریومهای ست از محصولات eheim استفاده میشه .

شرکت JUWEL مثل همیشه با شکلهای مختلف اکواریومهای آماده خودش, بازدید کنندها را به طرف خودش میکشید , و این تولید کننده مثل بقیه رقبا اکواریومهای نانو 20لیتری هم ارائه داده بود.

و مجله Aqua LOG NEWS نوعی جدید از کت فیش همراه داشت که از کشور پرو پیدا شده بود به اسم
    NEW ZEBRA Jutai

این عکس از گوگل , چون عکس من بد شده.
    لامپهای LED با کلوین بالا12000K و مصرف 15w در120سانت لامپ بهترین تکنولوژِی برای اکواریوم دوستان بود

بعد از 7ساعت به انتهای سالن رسیدیم با دیوارهای مشکی و نوری هم در کار نبود و فقط تانکها دیده میشدن وحدود 100 اکواریوم گیاهی قرار داشت از 400لیتر تا نانوهای 30 لیتری , مثل خواب بود من که 2 ساعت طول کشید تا تانکهارو ببینم .

ولی در کل جای همه ماهی دوستان خالی بود , روزی بشه باهم دیگه یه نمایشگاه بین المللی آبزی توی ایران راه بندازیم.
    با تشکر از مدیر نمونه سایت آقای محسن بهزادی
    با سپاس
    عکسهای نمایشگاه
    http://aquaquest.ir/img/uploads/2011/January/messe hannover 2011 (1).rar
    http://aquaquest.ir/img/uploads/2011/January/messe hannover 2011 (3).rar
    http://aquaquest.ir/img/uploads/2011/January/messe hannover 2011 (5).rar
    http://aquaquest.ir/img/uploads/2011/January/messe hannover 2011 (7).rar

نام
    محمدرضا
    سلام شاهد جان!
    واقعا خوش به حالت اینجا باید واسه یه گیاه طبیعی کل شهر رو بگردی،اونوقت اونجا چه نمایشگاه هایی و چه تکنولوژِی های معرفی میشه!
    عکس هات رو هم که آپلود کردی ایراد دارن،نمیان!
    واقعا مرسی!

نقل قول نوشته اصلی توسط boozzai
    سلام شاهد جان!
    واقعا خوش به حالت اینجا باید واسه یه گیاه طبیعی کل شهر رو بگردی،اونوقت اونجا چه نمایشگاه هایی و چه تکنولوژِی های معرفی میشه!
    عکس هات رو هم که آپلود کردی ایراد دارن،نمیان!
    واقعا مرسی!
    سلام دوست عزیز
    عکسهارو درست کردم
    با سپاس

راستی فیام هم از خرچنگ گرفتم حجمش زیاد اگه کسی خواست بگه میل کنم
    با سپاس
    با هدیه کتاب جامعه را از مرداب جهل نجات دهیم
    http://www.aqua-quest.ir/ftopict-2279.html
    http://www.aqua-quest.ir/ftopicp-45005.html#45005

نام
    حمیدرضا
    سلام.
    قشنگ بودن!!
    گیاههای باحالی دارن!
    پروردگارا ، آنان که همه چیز دارند مگر تورا ، به سخره میگیرند آنان که هیچ چیز ندارند مگر تورا
    []وبلاگ من[]

سلام شاهد جان

بعد از خوندن و دیدن عکسا فقط این کار رو کردم::

ممنون از تاپیک...عالی بود.

موفق باشی
    گر من ز می مغانه مستم ، هستم // گر کافر و گبر و بت پرستم، هستم

هر طایفه ای به من گمانی دارد // من زان خودم، چنان که هستم هستم .

حکیم عمر خیام

سلام آقا نوید
    قصد از گذاشتن این مطالب , آگاهی بیشتر بود شایدم کسی یه تکون بخوره فکر راه اندازی نمایشگاه بزنه سرش .
    باسپاس
    با هدیه کتاب جامعه را از مرداب جهل نجات دهیم
    http://www.aqua-quest.ir/ftopict-2279.html
    http://www.aqua-quest.ir/ftopicp-45005.html#45005

نام
    احسان
    سلام شاهد جان
    دستت درد نكنه بسيار عالي بود
    منم با دوستان موافقم چرا همچنين نمايشگاههايي نبايد تو ايران باشه شايدم دليلش اينه كه مسئولين به اين موارد توجه نمي كنن .
    كت فيش خيلي بانمكه فكر كنم تا چند ماه ديگه به ايران هم بياد.
    موفق باشيد.

نام
    محسن
    سلام شاهد جان
    ممنون از زحمتي كه واسه سايت كشيدي.چيزي كه بيشتر واسه من جالب بود
    اون مخزن هايي كه گفتي واسه خاطر انرژي بسيار كوچيك طراحي شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط teruy
    سلام شاهد جان
    ممنون از زحمتي كه واسه سايت كشيدي.چيزي كه بيشتر واسه من جالب بود
    اون مخزن هايي كه گفتي واسه خاطر انرژي بسيار كوچيك طراحي شده.
    سلام محسن جان
    اول از همه باید از زحمات شما در کمک به بنده در نوشتن متن تشکر کنم واقعا که که نوشته بالای اسم شریفت به حق نیست و باید بشه مدیر نمونه سایت
    بعضی از تانکها با اینکه 400 لیتر هستند ولی زیبای این 30 لیترو ندارن و نگهداریم ازسون راحت تر
    با سپاس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین