تشکر تشکر:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

بیش از حد کثیف شدن و قهوه ای شدن آب و جلبک قهوه ای توی تانک گیاهی

سلام دوستان
    اولا عذر میخوام یکم متن طولانی هست میخوام کامل توضیح بدم
    من یه تانک 80*30*40 دارم که بستر ریختم توش و یه سری گیاه دارم و یه چوب تزیینی لامپ قبلا ال ای دی داشتم که بعد از شستشوی کلی تانک که تو توضیحات هست عوض کردم و لامپ مخصوص تانک پلنت خریدم
    فیلتر سطلی دست ساز درست کردم با هوزینگ های تصفیه آب سه تا هوزینگ که اولی توری 50 میکرون دومی الیاف 5 میکرون و داخل سومی یه لایه اسفنج درشت یه لایه اسفنج اسکاجی بعد سرامیک و نخودی و سنگ خارا و دوتا متریال دیگه که اسمشو نمیدونم ریختم
    آب خروجی فیلترم کاملا شفاف و تمیز
    قبلا که این فیلتر رو درست نکرده بودم یه تاپ فیلتر داشت خود تانک که یه لایه الیاف ازین سفیدا گزاشته بودم و یه بسته کوچک سرامیک ولی آب همیشه کدر بود و الیاف سر یه هفته پر میشد که مجبور میشدم عوض کنم
    سر همین موضوع رفتم یه هوزینگ خریدم و یه لایه اسفنج درشت یه لایه اسکاجی و یه لایه الیاف سفید و متریال سرامیک و نخودی و... ریختم توش اینم سر یه هفته میگرفت و اسفنج عوض میکردم و همچنان آب کدر و قهوه ای بود که بعدش یه هوزینگ با الیاف 5 میکرون اضافه کردم که اینجا آب کاملا شفاف شد و گفتم درست شد ولی بازم سر یه هفته پر شد دو سه بار عوض کردم گفتم شاید درست بشه ولی نشد
    چند روز خونه نبودم برگشتم دیدم شیشه ها کلا زرد یا قهوه ای شدن آب تیره و کدر که کلا ماهی ها ,سویل و گیاهارو خارج کردم شیشه های تانک رو شستم و تمیز کردم سویل رو ریختم داخل سبد و آبکشی کردم که تمیز بشه بعد سویل ریختم و آب پر کردم چند روز بعد گیاهارو اضافه کردم و چند روز بعدش ماهی هارو
    فیلتر رو هم تمیز کردم و باکتری ریختم (قبل از اضافه کردن گیاه و ماهی)
    آب تانک کاملا شفاف و به قولی کریستال بود ولی با این حال بازم الیاف 5 میکرون فیلتر اولی سر یه هفته پر میشد دو هفته بعد که دوبار فیلتر (الیاف 5 میکرون)عوض کردم یه هفته خونه نبودم وقتی برگشتم آب کلا تیره و داخل آب گرد های قهوه ای شناور بودن فیلتر پر شده بود و گرفته بود و شیشه ها کلا زرد شده بودن
    اگر دوستان یه همچین مشکلی خوردن یا دلیلشو میدونن لطفا یه راه حل بدین چون دیگه خسته شدم مگه میشه تانک یه هفته ای کثیف بشه
    یه سری عکس هم میزارم ممنون میشم جواب بدین20210627_110001.jpg20210821_065046.jpg20210910_171041.jpg20210924_214951.jpg20210924_132330.jpg20210911_225334.jpg

مدیر بخش گیاهان آکواریومی

سلام

با توجه یه عکس ها فکر نکنم جلبک یاشه و احنمالا از بستر است .
    یه مدت یاهاش کاری نداشته باشید ببینید درست میشه یانه . اون موج ساز را هم در بیارید .

بستر ت مشکل داره. موج ساز هم به درد این کار نمیخوره
    Pray4Death EvisCerationPlague

کلمات کلیدی این موضوع