صفحه 252 از 252 نخستنخست ... 152202242250251252
نمایش نتایج: از 2,511 به 2,520 از 2520
    سلام من یه هفتس ۴ تا دیسکس ۱ اینچی خریدم فیلتر و نور و بخاری و هوامم
    درسته ولی فقط یکیشون غذا میخوره درضمن یه لجن خارم دارم که اونا وقتی
    نمیخورن اون میخوره غذاها رو ممنون میشم راهنمایی کنین غذاشم به گفته
    دوستم بهترین نوع غذای دیسکسه که یه قوطیشو ۲۰۰۰۰۰ پول داده رنگش قرمزه

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدسرخ دار نمایش پست ها
    سلام من یه هفتس ۴ تا دیسکس ۱ اینچی خریدم فیلتر و نور و بخاری و هوامم
    درسته ولی فقط یکیشون غذا میخوره درضمن یه لجن خارم دارم که اونا وقتی
    نمیخورن اون میخوره غذاها رو ممنون میشم راهنمایی کنین غذاشم به گفته
    دوستم بهترین نوع غذای دیسکسه که یه قوطیشو ۲۰۰۰۰۰ پول داده رنگش قرمزه
    سلام
    چندین مرتبه گفته شده که دیسکس ماهی گله و اجتماعی هست و باید حتما به صورت تعداد نگهداری بشه

پست هایی که در تالار دیسکس گذاشته میشه رو کامل مطالعه کنین
    مطالب مفید درباره ماهی و آکواریوم را در پیج ما دنبال کنین
    Instagram:ParsDiscus
    Telegram:@Pars_Discus

با سلام خدمت همه ی دوستان گرامی
    قصد دارم به یک آکواریوم ۱۱۰×۲۵×۵۰ تعداد ۱۰ عدد دیسکس ۱.۵ اینچی اضافه کنم آیا این تعداد برای شروع نگهداری دیسکس مناسبه با توجه به اینکه تجربه ی نگهداری دیسکس ندارم ؟چه فیلتری برای این حجم مناسبه؟ فروشنده به من یک هنگ آن مدل آتمن hf-0300 فروخت گفت همین کافیه نهایتا اگر خواستی میتونی یک فیلتر بیولوژیک ابری هم بذاری داخل آب درست میگه ؟
    فروشنده دیسکس ها میگه لازم نیست سیکل آب کامل بشه دو روز صبر کن کلر ازبین بده بیا ده تا دیسکس باهم ببر بریز داخل تانک موافقید ؟
    یک روشنایی دست ساز متشکل از ۲۱ ال ای دی سفید ۲۱ ال ای دی آبی و ۱۲ ال ای دی قرمز برای تانکم درست کردم این نور مناسبه ؟

این اولین تجربه ی حضور من در این انجمن اگر سوالات درست یا در جای درست مطرح نشده عذرخواهی می کنم و بابت زمانی که برای پاسخگویی میگذارید تشکر می کنم.
    ویرایش توسط ali_mohebbi : 04-26-2020 در ساعت 06:35 PM

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط m68 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ی دوستان گرامی
    قصد دارم به یک آکواریوم ۱۱۰×۲۵×۵۰ تعداد ۱۰ عدد دیسکس ۱.۵ اینچی اضافه کنم آیا این تعداد برای شروع نگهداری دیسکس مناسبه با توجه به اینکه تجربه ی نگهداری دیسکس ندارم ؟چه فیلتری برای این حجم مناسبه؟ فروشنده به من یک هنگ آن مدل آتمن hf-0300 فروخت گفت همین کافیه نهایتا اگر خواستی میتونی یک فیلتر بیولوژیک ابری هم بذاری داخل آب درست میگه ؟
    فروشنده دیسکس ها میگه لازم نیست سیکل آب کامل بشه دو روز صبر کن کلر ازبین بده بیا ده تا دیسکس باهم ببر بریز داخل تانک موافقید ؟
    یک روشنایی دست ساز متشکل از ۲۱ ال ای دی سفید ۲۱ ال ای دی آبی و ۱۲ ال ای دی قرمز برای تانکم درست کردم این نور مناسبه ؟

این اولین تجربه ی حضور من در این انجمن اگر سوالات درست یا در جای درست مطرح نشده عذرخواهی می کنم و بابت زمانی که برای پاسخگویی میگذارید تشکر می کنم.
    سلام
    دیسکس رو هر چی تعداد بیشتر نگه دارین بهتره، ولی تعداد ده تا هم مناسبه
    اگه از یک تاپ فیلتر استفاده کنین، کیفیت اب بهتری خواهید داشت
    بعد از گذشت 2 روز میشه ماهی ریخت منتها باید سیفون منظم داشته باشین

سلام
    من یه اکواریوم ۱۰۰لیتری دارم . فیلتر از نوع سطلی ولی دست ساز هست . شن کف از نوع عربی البته به ضخامت ۵سانت و دو تکه چوب انگور داخل تانک وجود دارن . برای سیفون هم امکان استفاده از فیلتر ro برام وجود دارن که به نسبت ۵۰ درصد با آب شهری استفاده می کنم . مدیای مورد استفاده در فیلتر هم ابر درشت و پشم شیشه و سرامیک و سیپورکس و بیوبال ( که باید از فیلتر خارج بشه ) و زغال اکتیو ( که اونم باید خارج کنم ) . البته زئولیت هم دارم که پرسیدم گفتن نیاز به استفاده در فیلتر ندارم . نور هم از دوتا لامپ ال ای دی سفید که یکیش رو می خوام طلق آبی بزارم . طول لامپ ها هم هر کدام ۵۰ سانت است .
    می خوام دیسکس بگیرم . اول این که شرایط تانک مناسب نگهداری دیسکس هست یا نه ؟
    بعد این که چندتا دیسکس بگیرم ؟ نظر خودم روی دوتاهست .
    مورد بعد این که راهنمایی کنین چه نوع و سایزی بگیرم برای نگهداری بهتره ؟ خودم می خواستم سایز کوچک بگیرم و بعد بزرگ کنم .
    و مورد اخر تو منطقه ما مغازه دار ها دیسکس نمیارن . اینترنتی بگیرم مشکل نداره ؟

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط blue2006 نمایش پست ها
    سلام
    من یه اکواریوم ۱۰۰لیتری دارم . فیلتر از نوع سطلی ولی دست ساز هست . شن کف از نوع عربی البته به ضخامت ۵سانت و دو تکه چوب انگور داخل تانک وجود دارن . برای سیفون هم امکان استفاده از فیلتر ro برام وجود دارن که به نسبت ۵۰ درصد با آب شهری استفاده می کنم . مدیای مورد استفاده در فیلتر هم ابر درشت و پشم شیشه و سرامیک و سیپورکس و بیوبال ( که باید از فیلتر خارج بشه ) و زغال اکتیو ( که اونم باید خارج کنم ) . البته زئولیت هم دارم که پرسیدم گفتن نیاز به استفاده در فیلتر ندارم . نور هم از دوتا لامپ ال ای دی سفید که یکیش رو می خوام طلق آبی بزارم . طول لامپ ها هم هر کدام ۵۰ سانت است .
    می خوام دیسکس بگیرم . اول این که شرایط تانک مناسب نگهداری دیسکس هست یا نه ؟
    بعد این که چندتا دیسکس بگیرم ؟ نظر خودم روی دوتاهست .
    مورد بعد این که راهنمایی کنین چه نوع و سایزی بگیرم برای نگهداری بهتره ؟ خودم می خواستم سایز کوچک بگیرم و بعد بزرگ کنم .
    و مورد اخر تو منطقه ما مغازه دار ها دیسکس نمیارن . اینترنتی بگیرم مشکل نداره ؟
    سلام
    دیسکس ماهی گله و اجتماعی هست و باید تعداد نگهداری کنین
    حداقل 8 الی 10 عدد باید بگیرین، اگه 2 تا مد نظر دارین بهتره که اصلا دیسکس نگیرین

برای شروع هم سایز 2 اینچ مناسبه

از دوستان سالن دار و تکثیر کننده میتونین خرید کنین و مشکلی نیس

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mohebbi نمایش پست ها
    سلام
    دیسکس ماهی گله و اجتماعی هست و باید تعداد نگهداری کنین
    حداقل 8 الی 10 عدد باید بگیرین، اگه 2 تا مد نظر دارین بهتره که اصلا دیسکس نگیرین

برای شروع هم سایز 2 اینچ مناسبه

از دوستان سالن دار و تکثیر کننده میتونین خرید کنین و مشکلی نیس
    ممنون
    این که دیسکس اجتماعیه رو خوندم ولی بخاطر حجم تانک گفتم شاید مشکل ساز بشه
    الان قیمت ۲اینچ ایرونی تو چه رنجی هست ؟

دوستان سلام
    من یه آکواریوم ۵۰ لیتری دارم ،چند روزی هست دو تا ماهیم که سایزشونم ریزه گوشه گیر شدن ، عکسش در لینک زیر هست
    http://uupload.ir/files/g3mg_img_20200506_230823.jpg
    و یه ماهی دیگم چند ماهه خیلی سایزش ریز شده و خیلی لاغر شده جدیدا ، عکسش هست در لینک زیر
    http://uupload.ir/files/5bpe_img_20200506_230836.jpg

http://uupload.ir/files/84cg_img_20200506_231002.jpg

غذا هم میکس دل میدم از نواب گرفتم ، که یه مدت زیاد میدادم همشون بالهاشون میچسبید به بدنشون و سیاه شده بودن ، با تتراسایکلین و مترونیدازل ۵ روز دادم ، خوب شدن ، دیگه زیاد میکس دل نمیدم روزی یک وعده اما جدیدا اینا حالشون بد شده
    و یه سوال دیگه ، یکی میگه هروز ده درصد سیفون کن ، یکی میگه هر روز نصف تانک سیفون کن ، یکی میگه نه اب اسیدی میشه هفته ای یکبار سیفون کن
    دقیقا چیکار کنیم ؟ موندم بین این همه نظر
    ممنون مبشم راهنمایی کنید

مدیر بخش
    اختصاصی دیسکس

نام
    ali
    نقل قول نوشته اصلی توسط blue2006 نمایش پست ها
    ممنون
    این که دیسکس اجتماعیه رو خوندم ولی بخاطر حجم تانک گفتم شاید مشکل ساز بشه
    الان قیمت ۲اینچ ایرونی تو چه رنجی هست ؟
    بستگی به نژاد و گرید و .... داره ولی از 35 تومن به بالا هست

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidbn نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من یه آکواریوم ۵۰ لیتری دارم ،چند روزی هست دو تا ماهیم که سایزشونم ریزه گوشه گیر شدن ، عکسش در لینک زیر هست
    http://uupload.ir/files/g3mg_img_20200506_230823.jpg
    و یه ماهی دیگم چند ماهه خیلی سایزش ریز شده و خیلی لاغر شده جدیدا ، عکسش هست در لینک زیر
    http://uupload.ir/files/5bpe_img_20200506_230836.jpg

http://uupload.ir/files/84cg_img_20200506_231002.jpg

غذا هم میکس دل میدم از نواب گرفتم ، که یه مدت زیاد میدادم همشون بالهاشون میچسبید به بدنشون و سیاه شده بودن ، با تتراسایکلین و مترونیدازل ۵ روز دادم ، خوب شدن ، دیگه زیاد میکس دل نمیدم روزی یک وعده اما جدیدا اینا حالشون بد شده
    و یه سوال دیگه ، یکی میگه هروز ده درصد سیفون کن ، یکی میگه هر روز نصف تانک سیفون کن ، یکی میگه نه اب اسیدی میشه هفته ای یکبار سیفون کن
    دقیقا چیکار کنیم ؟ موندم بین این همه نظر
    ممنون مبشم راهنمایی کنید
    سلام
    میکس دل ارتباطی با اون قضیه که گفتین باله هاشون میچسبید و سیاه شدن و ... نداره
    فقط تنها موردی که امکان داره پیش بیاد، مبتلا شدن به انگل روده ای هست

در مورد مقدار سیفون زدن هم: به چند تا پارامتر بستگی داره مثه حجم تانک، فیلتراسیون، تراکم ماهیا، مقدار غذادهی و ...... ولی در کل باید حداقل هفته ای یک بار به میزان 30 درصد با اب دپو شده سیفون بزنین

سلام من یک تانک ۱۵۰ لیتری دارم

تصفیه ۲ عدد تاپ فیلتر

خالی از تزیین

برای نگه داری دیسکس پی اچ ۵تا ۷ نیازه میخواستم بدونم چطور phرو با مدیا به این phبرسونم؟
    ابroهم ندارم و تهران هستم

یه نوع دیسکس مقاوم برای شروع دیسکس داری هم بهم معرفی میکنید که مقاوم باشه و بهترین سایزی که خوبه بگیرم چند اینچه؟

- - - Updated - - -

سلام من یک تانک ۱۵۰ لیتری دارم

تصفیه ۲ عدد تاپ فیلتر

خالی از تزیین

برای نگه داری دیسکس پی اچ ۵تا ۷ نیازه میخواستم بدونم چطور phرو با مدیا به این phبرسونم؟
    ابroهم ندارم و تهران هستم

یه نوع دیسکس مقاوم برای شروع دیسکس داری هم بهم معرفی میکنید که مقاوم باشه و بهترین سایزی که خوبه بگیرم چند اینچه؟

صفحه 252 از 252 نخستنخست ... 152202242250251252