صفحه 1 از 253 1231151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 2526

سایر سوالات مرتبط با دیسکس

سلام به همگی -به ویژه مدیران
    3-4 ماهی بود نمیومدم
    امیدوارم که همه حالشون خوب باشه
    نمیدونستم مطلوب رو کجا بزنم-اگه اشتباهی شده ببخشید .......
    من الان دو تا فلاور شورت بادی دارم تو آکواریمم ولی علاقه زیادی به دیسکس دارم..حالا میخواستم بدونم سرمایه واسه 4 تا دیسکس کوچیک بندازم تو آکواریوم چقد میخواد؟
    آخه یکی میگه باید درخت کاری اینها کنم....یکی میگه اگه یه هویی بری پیشش میترسه میمیره....
    ابعاد تانک:80*50*30
    قیمت دیسکس هم لطف کنین ممنون....
    با تشکر
    1- آرزو دارم روزي اين حقيقت به واقعيت مبدل شود كه همهي انسانها برابرند. (مارتين لوتركينگ)

2- بهتر است روي پاي خود بميري تا روي زانوهايت زندگي كني. (رودي)

نام
    حامد رضايي
    نقل قول نوشته اصلی توسط oscare
    سلام به همگی -به ویژه مدیران
    3-4 ماهی بود نمیومدم
    امیدوارم که همه حالشون خوب باشه
    نمیدونستم مطلوب رو کجا بزنم-اگه اشتباهی شده ببخشید .......
    من الان دو تا فلاور شورت بادی دارم تو آکواریمم ولی علاقه زیادی به دیسکس دارم..حالا میخواستم بدونم سرمایه واسه 4 تا دیسکس کوچیک بندازم تو آکواریوم چقد میخواد؟
    آخه یکی میگه باید درخت کاری اینها کنم....یکی میگه اگه یه هویی بری پیشش میترسه میمیره....
    ابعاد تانک:80*50*30
    قیمت دیسکس هم لطف کنین ممنون....

با تشکر
    سلام
    4 عدد دیسکس 3 اینجی بگیر دونه ای خدود 12-15 باید پات در بیاد اگه فروشنده منصف باشه

نام
    محسن
    سلام مهدي جان
    اول كه سوالتون جاي مناسبي نيست ولي جواب ميدم و اميدوارم مديران محترم نسبت به جابجايي اون اقدام كنن.
    اما جوابتون.ماهي ديسكس ماهي حساسي هست ولي نه اونقدر كه با رفتن پيشش بميره ولي از حركات دفعه اي در كنار مخزن خود داري كنيد.
    دكوراسيون گياهي و سازه هاي چوبي مناسبه ولي الزامي نيست و در مورد قيمت ديسكس ها هم بسته به نوع و نژادش متفاوت هست و ديسكس هاي
    3 اينچي رو ميتوني از 15 تا حدود 40 پيدا كني.

سلام
    من می خوام توی آکواریومم دیسکس نگه داری کنم،یه مشکل دارم و اون اینه که جایی که آکواریوم هست کمی در معرض نوره.چه کار کنم که آکواریوم جلبک نزنه(این را در نظر بگیرید که امکان تغییر جای آکواریوم برام وجود نداره)
    قبلا ماهی های دیگه ای داشتم . آکواریوم با وجود 5 کت فیش جلبک کمی می زد . اما الان باید چکار کنم ؟
    فکر کردم که از قرص های ضد جلبک استفاده کنم . نظرتون در مورد این مواد چیه ؟ خوبن ؟ با گیاه طبیعی می شه نگهشون داشت ؟

به نظر شما گیاه طبیعی بهتره تو تانک دیس کس استفاده بشه یا مصنوعی ؟

نام
    بهنام
    سلام علی جان
    بله.شما میتونید از داروهای ضدجلبک معتبر نظیر تترا استفاده کنید.ولی استفاده مداوم از این مواد با توجه به شیمیایی بودن و داشتن املاح میتونه به سنگینی آب کمک کنه که برای بسیاری ماهی ها من جمله دیسکس مضره.داروهای ضد جلبک گمون نکنم برای گیاه ها مضر باشه.طبق چیزی که روی قوطی داروهای تترا نوشته هیچ کدوم از داروها در ترکیب با داروهای همین برند هیچ اثر سوء ندارن و هرکدوم مجزا کار خودشو انجام میده.ولی بهتره احتیاط بشه
    اگر بتونی به طریقی در زمان اوج نور جلوی نور بگیری از همه لحاظ به نفع خودت و تانکت هست
    در تانک دیسکس اگر گیاه طبیعی بزاری هم زیبایی بیشتری داری هم نیترات و اکثر املاح آب گرفته میشه و برای ماهی آب سالمتری بوجود میاد.اگر گیاه طبیعی نزاری باید تعداد سیفون و تعویض آب بیشتر باشه تا آب سنگین نشه
    موفق باشی

با سلام خدمت تروی عزیز
    با توجه به تجربه شما در مورد ماهی دیسکس می خواستم بدونم که آیا حلزون سیب انگل و یا بیماری در همنشینی با دیسکس ایجاد می کند و مشکلی از نظر سلامتی برای دیسکس ایجاد نمی شود ، من می خوام همراه دیسکسها حلزون سیب نگهداری کنم ، لطفا راهنمایی فرمایید ، ممنون ازشما دوست عزیز

نام
    محسن
    سلام دوست عزيزم داوود
    خود حلزون سيب ممكنه ناقل بيماري حتي براي انسان باشه.اما شما ميتونيد قبل از اضافه كردن حلزون ها به مخزن ديسكس ها ابتدا اونا رو توي يه تانك قرنطينه قرار بدين
    و با محلول متيلن بلو با دز 1 ميلي ليتر در هر 10 ليتر اونا رو براي يك هفته قرنطينه كنيد.
    چيزي كه من مطالعه كردم در مورد اين موجود اينه كه با اين روش ميشه 90% بيماري هايي رو كه ممكنه باعث انتقال اون به مخزن بشه رو از بين برد.از طرفي به دليل حساس بودن اين موجود هم نميشه هر دارويي رو روي اون امتحان كرد.بنا بر اين تا اونجا كه ميتونيد استفاده نكنيد و اگر هم استفاده كردين به همين روش ضد عفوني كنيد.

سلام
    ببخشید منم یک نکته جالب بگم
    درمورد حلزون سیب و طلایی در خیلی از منابع و کتب و خبرگذاریها و... ذکر شده این موجود ناقل بیماری است و حتی انسان رو هم مریض میکنه

اما تا جایی که من کار کردم این حلزون در مزارع کشاورزی یک آفت هست چون همه چیزو درو میکنه
    در مورد انسان : من خودم درخانه از این موجود ناز بچه های زیادی کشیدم حتی نبیره ندیده و... هم دیدم و همیشه باهاشون بازی میکردم و بوسشون میکردم فکر کنم یا الان روحم خودم خبر ندارم یا یک مسئله ای در ارتباط با بازار این حلزون هست یا اینکه من جز اون افراد خوشبختی بودم که اتفاقی برام نیوفتاده
    فکر کنم کار مافیای ماهی ایران باشه

لام
    آقا ابوالفضل شما گیر دادی به مافیای ماهی ایران

من قبلا چنتا شاخه کریپتون خریدم ولی وقتی اونا رو توی تانک کاشتم متوجه حضور چنتا حلزون شدم
    بعد اونها رو خارج کردم
    الان دوباره میخوام گیاهامو زیاد کنم و چنتا دیگه بخرم چطوری میتونم از شر این حلزونهای مزاحک خلاص شم؟

دیسکس ارزش همه ی این کارهارو داره
    دوستان عزیز من بعد از چند سال برگشتم - امیدوارم دورهم بتونیم تجربیات خوبی رو به اشتراک بزاریم...

نام
    احسان
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadrad
    لام
    آقا ابوالفضل شما گیر دادی به مافیای ماهی ایران

من قبلا چنتا شاخه کریپتون خریدم ولی وقتی اونا رو توی تانک کاشتم متوجه حضور چنتا حلزون شدم
    بعد اونها رو خارج کردم
    الان دوباره میخوام گیاهامو زیاد کنم و چنتا دیگه بخرم چطوری میتونم از شر این حلزونهای مزاحک خلاص شم؟

دیسکس ارزش همه ی این کارهارو داره
    سلام
    ضدعفونی گیاهان با زاج قبل از ورود به تانک
    استفاده موقت از لوچ پاکستانی برای خوردن حلزون ها در تانک
    موفق باشی

صفحه 1 از 253 1231151101 ... آخرینآخرین