تشکر تشکر:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

Smile باردار بودن رد چری من

سلام
    امروز داشتم به ماهی ها و میگو هام غذا میدادم و سیفون میکردم و فیلتر رو تمیز میکردم که یک دفعه دیدم پشت کمر میگوم یه تخم های ریز هستن و به رنگ زرد
    آیا اون ها تخم هستن؟ یا یک بیماری هست؟
    اگه تخم هست چند روز دیگه هچ میشن؟
    من اصلا تجربه ای از تکثیر میگو ندارم و اولین بارم هست.
    اگه ممکنه جواب سوالاتم رو بدید.
    شنیدم که بعد یه مدت تخم ها به زیر شکم میگو انتقال پیدا میکنه و میگو با پا های عقبش مدام اون ها رو میچرخونه کی این اتفاق برای میگو میفته؟
    من ۸ تا گوپی با ۹ تا زبرا دارم آیا باید ماهی ها رو جدا کنم؟
    یا میگو رو جدا کنم؟
    دمای آب هم ۲۰ - ۲۳ بدون بخاری
    حجم آک هم ۱۰ لیتر هست
    خواهشا سریع
    خیلی متشکرم

سلام
    اول اینکه درون بدن میگوی ماده، یه عضو به نام زین ( saddle ) وجود داره که به دلیل شباهت ظاهری به زین اسب و اینکه در قسمت پشت بدن قرار داره این اسم رو براش انتخاب کردن. این عضوِ جنسی ماده است و تخم های نارس درون این عضو قرار می گیرند. تخم ها بعد از رشد، به زیر شکم میگو منتقل میشن و همونطور که خودتون فرمودید میگو تخم ها رو میچرخونه و با حمل اونها ازشون مراقبت میکنه. وقتی نزدیک به مرحله ی تبدیل شدن به لارو باشه میتونید تشخیص بدید، چون با کمی دقت میتونید چشم لارو ها رو درون تخم ببینید. لارو های میگو ریز هستند و پوشش نسبتا نرم و ضعیف دارند که ماهی ها میتونن بخورنشون. البته لارو ها سریع و فرز هستند و توانایی فرار و پنهان شدن رو دارن. ولی به نظر من اگر میخواهید لارو بیشتری زنده بمونه و به مرحله ی بلوغ برسه میگو رو زمان رها کردن تخم ها درظرف دیگه ای قرار بدید.
    این هم عکس هایی از زین یا همون saddle و تخم های نارس درون آن:
    red-cherry-shrimp-female.jpg
    yellow_shrimp_female_saddle.jpg

دانسته های من در همین حد برای جواب سوال شما بود. امیدوارم براتون مفید باشه. مطمئناً کمبودهایی هم داره و انشاالله اساتید محترم و مجرّب در این زمینه جواب کامل تری به شما دهند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-B نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه درون بدن میگوی ماده، یه عضو به نام زین ( saddle ) وجود داره که به دلیل شباهت ظاهری به زین اسب و اینکه در قسمت پشت بدن قرار داره این اسم رو براش انتخاب کردن. این عضوِ جنسی ماده است و تخم های نارس درون این عضو قرار می گیرند. تخم ها بعد از رشد، به زیر شکم میگو منتقل میشن و همونطور که خودتون فرمودید میگو تخم ها رو میچرخونه و با حمل اونها ازشون مراقبت میکنه. وقتی نزدیک به مرحله ی تبدیل شدن به لارو باشه میتونید تشخیص بدید، چون با کمی دقت میتونید چشم لارو ها رو درون تخم ببینید. لارو های میگو ریز هستند و پوشش نسبتا نرم و ضعیف دارند که ماهی ها میتونن بخورنشون. البته لارو ها سریع و فرز هستند و توانایی فرار و پنهان شدن رو دارن. ولی به نظر من اگر میخواهید لارو بیشتری زنده بمونه و به مرحله ی بلوغ برسه میگو رو زمان رها کردن تخم ها درظرف دیگه ای قرار بدید.
    این هم عکس هایی از زین یا همون saddle و تخم های نارس درون آن:
    red-cherry-shrimp-female.jpg
    yellow_shrimp_female_saddle.jpg

دانسته های من در همین حد برای جواب سوال شما بود. امیدوارم براتون مفید باشه. مطمئناً کمبودهایی هم داره و انشاالله اساتید محترم و مجرّب در این زمینه جواب کامل تری به شما دهند.
    خیلی ممنون
    فقط من یه آکواریوم دارم اگه میگو رو موقع رها کردن تخم ها توی ی ظرف دیگه بذارم لارو ها اذیت نشن؟ چون نه فیلتر اضافی دارم نه چیزی
    ویرایش توسط آکواریوم خانگی : 04-25-2021 در ساعت 10:02 AM

اگر دمای آب خوب باشه و ثبات داشته باشه( با دمای آکواریوم یکی باشه و نوسان دما نداشته باشه، بهتر هست از آب آکواریوم درون ظرف اضافه کنید ) مشکلی نداره. البته اگر کف ظرف شن بریزی و مقداری گیاه آبزی هم به ظرف اضافه کنی بهتره. برای تغذیه لارو ها هم میتونی از کاهو و اسفناج آبپز استفاده کنی. بعد از مدتی میتونی حتی از هویج آبپز هم استفاده کنی. البته تغذیه با این مواد تا حدی باشه که جلبک های داخل ظرف رو هم بخورند و ظرف کثیف نشه. این سبزیجات پخته که گفتم رو به میگو های بالغ هم میتونی بدی. فقط در حدی باشه که از خوردن جلبک های تانک سر باز نزنند و خدایی نکرده گرفتار جلبک نشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-B نمایش پست ها
    اگر دمای آب خوب باشه و ثبات داشته باشه( با دمای آکواریوم یکی باشه و نوسان دما نداشته باشه، بهتر هست از آب آکواریوم درون ظرف اضافه کنید ) مشکلی نداره. البته اگر کف ظرف شن بریزی و مقداری گیاه آبزی هم به ظرف اضافه کنی بهتره. برای تغذیه لارو ها هم میتونی از کاهو و اسفناج آبپز استفاده کنی. بعد از مدتی میتونی حتی از هویج آبپز هم استفاده کنی. البته تغذیه با این مواد تا حدی باشه که جلبک های داخل ظرف رو هم بخورند و ظرف کثیف نشه. این سبزیجات پخته که گفتم رو به میگو های بالغ هم میتونی بدی. فقط در حدی باشه که از خوردن جلبک های تانک سر باز نزنند و خدایی نکرده گرفتار جلبک نشید.
    خیلی ممنون
    دمای بین ۲۰ یا ۲۱ هستش بدون بخاری
    ولی من چطور از آب آکواریوم ظرف رو پر کنم؟
    چون من میخوام یه ظرف ۷ لیتری بردارم و آکواریوم من ۱۰ لیتره اون موقع آب آکواریوم که تقریبا تموم میشه؟
    راستی میگو ها رو چطور به ظرف انتقال بدم چون تزیینات دارم و خیلی لای اون ها قایم میشن اگه هم به زور بگیرمشون استرس میگیرن آخه
    و میخوام یه فیلتر اسفنج بسازم تا آب زیاد کثیف نشه و لارو ها اذیت نشن آیا میشه با این پمپ هوا (پمپ هوا)فیلتر اسفنجی بسازم؟فعلا نمیتونم پمپ هوا آکواریوم بخرم. حالا چطور درست کنم؟ چطور صدای پمپ هوا رو کم کنم؟
    باز هم ممنون
    ویرایش توسط آکواریوم خانگی : 05-05-2021 در ساعت 11:30 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط آکواریوم خانگی نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    دمای آب بین ۲۰ و ۲۱ هستش بدون بخاری
    ولی من چطور از آب آکواریوم ظرف رو پر کنم؟
    چون من میخوام یه ظرف ۷ لیتری بردارم و آکواریوم من ۱۰ لیتره اون موقع آب آکواریوم که تقریبا تموم میشه؟
    راسته میگو ها رو چطور به ظرف انتقال بدم چون تزیینات دارم و خیلی لای اون ها قایم میشن اگه هم به زور بگیرمشون استرس میگیرن آخه
    و میخوام یه فیلتر اسفنج بسازم تا آب زیاد کثیف نشه و لارو ها اذیت نشن آیا میشه با این پمپ هوا (پمپ هوا)فیلتر اسفنجی بسازم؟فعلا نمیتونم پمپ هوا آکواریوم بخرم. حالا چطور درست کنم؟چطور صدای پمپ رو کم کنم؟
    باز هم ممنون
    میشه لطفا جوالب بدید.
    ممنون
    ویرایش توسط آکواریوم خانگی : 05-05-2021 در ساعت 11:29 AM

کلمات کلیدی این موضوع