تشکر تشکر:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

مشورت برای خرید گیاه

سلام به همه
    من یه آکواریوم با ابعاد ۲۰*۲۰*۳۰(ارتفاع*عرض*طول) دارم.
    حدود سه هفته پیش بذر چمن توش کاشتم و به لطف ماهی هام همه ی چمن ها از ریشه بیرون اومدند.
    یکی دو هفته بعد هم میرم چند تا گیاه برای آکواریومم بخرم.
    حالا میخوام از شما مشورت بگیرم که تو آکواریوم من با مشخصات زیر چه گیاه هایی رو میشه گذاشت که هم فتوسنتز خوبی داشته باش و هم رشد خوبی.
    فیلتراسیون : فیلتر هنگ آن بدون اسکیمر که توش پد مخصوص فیلتر و زغال اکتیو و سرامیک هست(از اینا)
    نور : چند هفته پیش یه پروژه الکترونیکی داشتم که توش باید از نوار led 12 ولت استفاده میکردم برای آکواریوم هم از همینا گذاشتم.
    CO2 : برای آکواریوم من که حدود ۱۰ لیتر هست هر روز نصف قرص co2 میندازم تو آب
    ماهی ها : ۱۰ عدد زبرا، ۸ عدد گوپی و ۴ عدد میگو رد چری
    بستر : اول ۱ سانت شن عربی ریختم بعد سه سانت بستری که گردی و سیاه هستند و اسمشو نمیدونم
    فقط گیاهی باشه که تکثیرش راحت باشه و گیاه ساقه ای باشه.
    در ضمن یکی از گوپی هام بارداره چه گیاهی رو پیشنهاد می کنید تا بچه گوپی ها بعد زایمان بین اون ها قایم بشن؟و لطفا عکس گیاه و قیمتش رو هم بنویسید.
    خیلی ممنون
    ویرایش توسط آکواریوم خانگی : 04-18-2021 در ساعت 02:58 PM

سلام
    من چمن کاشتم بالا اومد ولی انگار کپک قارچ زده این عکسشه باید چیکار کنم؟img_20210723_112924.jpg

سلام
    معمولا کاشت چمن چنین مشکلاتی درپی داره شما بهتره از کشت بافت استفاده کنید
    اینارو هم یا به وسیله سیفون یا هر راه دیگه ای از آکواریوم خارج کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط Abas.sa نمایش پست ها
    سلام
    من چمن کاشتم بالا اومد ولی انگار کپک قارچ زده این عکسشه باید چیکار کنم؟img_20210723_112924.jpg
    سلام
    این اتّفاق به دلیل عدم تعادل در اکوسیستم آکواریوم رخ میده و به ویژه در آکواریوم هایی که تازه راه اندازی شدن رایجه ، این می تونه از تمیز کردن نامنظّم آب ، عدم تعادل مواد مغذّی ، دمای بالای آکواریوم ، پر شدن آکواریوم از مدفوع ماهی ، کود دهی یا تزریق CO2 بیش از حد باشه .

کلمات کلیدی این موضوع