صفحه 149 از 152 نخستنخست ... 4999139147148149150151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,481 به 1,490 از 1517

نام
    رامین
    نقل قول نوشته اصلی توسط یوسف نمایش پست ها
    سلام عزیز، اون هاله سفید تو بیشار چوبهایی که تازه اماده شدن بوجود میاد و قالبا هم تو همون روزهای اول استفاده بوجود میاد، چوب های منم همین مشکل رو داشتن، یکی دو بار از اب خارج کردم و با یه مسواک و آب شیر شستم و دوباره داخل تانک قرار دادم و مشکل حل شد، دیگه هم بوجود نیومد. همون طور که گفتم بیشتر دوستان تو روزهای اول قرار گیری چوب در تانک این مشکل رو داشتن، ولی مسئله مهمی نیست و طی چند روز حل میشه. اگر حل نشد، یکبار دیگه با آب و نمک بجوشون و چند روز بزار تو آب خالی و هر روز ابشو عوض کن، مشکل حل میشه. مسئله اینجاست که تو اب عادی هرگز اون هاله تشکیل نمیشه و فقط تو تانک بوجود میاد که نشونه میده دلیلش عوامل باکتریایی و قارچ ها هستن. شما همون چند بار با اب و فرچه بشوریش احتمالا حل میشه. موفق باشی.
    بله یوسف جان دقیقا حق با شماست داخل اب تانک فقط اینجوری میشه.چشم طبق فرمایشات شما پیش میرم نتیجه کارو یک هفته دیگه اعلام میکنم با تشکر از شما

نام
    رضا
    سلام
    چوب منم همین مشکل رو داره
    یه ماهه میگذره هنوز اون پرزهای سفید رنگ لزج از بین نرفته
    و نمیتونم درش بیارم و بجوشونم و غیره کارها . چون تانکم گیاهی و کل دکور و ... بهم میخوره
    راه دیگه ای وجود داره ک بشه داخل تانک ازبینش برد
    حلزون سیبی و میگو کت برنز و کت اتو و سیامی هم دارم
    مرسی
    ویرایش توسط homa67 : 12-15-2017 در ساعت 01:05 PM

سلام دوستان
    گوشت داخل نارگیل یه مقدار گندیده بود و پوستش رو آلوده کرد بود. پوسته رو چند بار جوشوندم و روش آنوبیاس بستم و گذاشتم تو آکواریوم. چند روز پیش دیدم دوباره روی جاهایی که مشخص کردم حالت کپک زدگی داره که سفید رنگ هم بود. برای اینکه دوباره کپک نزنه چی کار کنم؟

photo_2018-03-01_10-20-36.jpg

نام
    StarFish
    نقل قول نوشته اصلی توسط Delafonte نمایش پست ها
    سلام دوستان
    گوشت داخل نارگیل یه مقدار گندیده بود و پوستش رو آلوده کرد بود. پوسته رو چند بار جوشوندم و روش آنوبیاس بستم و گذاشتم تو آکواریوم. چند روز پیش دیدم دوباره روی جاهایی که مشخص کردم حالت کپک زدگی داره که سفید رنگ هم بود. برای اینکه دوباره کپک نزنه چی کار کنم؟

photo_2018-03-01_10-20-36.jpg
    اون دبگه بی فایدست بازم کپک میزنه باعث بیماری برای ماهی ها میشه

نام
    محمد
    سلام بچه ها من یه تیکه چوب آبنوس گرفتم 4 بار جوشنوندم حالا گذاشتمش تو تانک اب تانک کدر شده روی تانک کف جمع شده و روی چوب هم انگار جلبک زده
    اب تانک جدیده و هیچ موجود زنده ای هم توش نیست
    علت چیه؟
    طی شدن سیکله؟یا بخاطر آلودگی چوبه؟

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-77 نمایش پست ها
    سلام بچه ها من یه تیکه چوب آبنوس گرفتم 4 بار جوشنوندم حالا گذاشتمش تو تانک اب تانک کدر شده روی تانک کف جمع شده و روی چوب هم انگار جلبک زده
    علت چیه؟
    سلام
    آبنوس همینه بعد جوشوندن باید بزاری یه مدت تو آب بمونه شیره و رنگش خارج شه بعد بزاری تو تانک
    تانک پلنتSAEED120
    لینک گروه تلگرام سایت https://t.me/joinchat/Coh9okhsiqZvJgGHH0VszQ
    آیدی تلگرام
    saeed120@

نام
    Plankton
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-77 نمایش پست ها
    علت چیه؟
    سلام
    حتما چوب رو کم جوشوندید
    بهترین کار این هست که یک دیگ بزرگ تهیه کنید و پر از آبش کنید
    داخلش مقداری نمک و سرکه بریزید و چوب هارو داخلش بجوشونید تا هروقت که احساس کردید کافی هست
    بعد چوب هارو باید خارج کنید و با یک بورس سطح چوب هارو تمیز و آبکشی کنید
    و بعد باز داخل همون دیگ بزاریدشون البته باید اون آبی که داخلش بود رو دور بریزید و باز آب کنید و چوب هارو داخلش بزارید و هر روز اب دیگ رو عوض کنید تا اون مواد مضر و رنگ و صمغ و ... خارج بشه و چند روز باید این کار رو تکرار کنید تا چوب ها در تانک کمتر رنگ بدن که بعد این مشکل هم با چندبار سیفون کردن حل میشه
    اون چیز هایی ام که روی چوب بوجود اومده با همون برس یا مسواک و توسط کت ها و جلبک خوار ها و ... از بین میره به مرور زمان
    ویرایش توسط faezeh.aqua : 11-03-2018 در ساعت 10:26 AM
    faezeh.aqua

سلام به همهگی دوستان من یه چوب گردو که دوماه بود قطع شده بود رو ورداشتم با یک بار جوشوندن رفت ته آب البته تو اک ننداختم هنوز کار داره ولی چوب گردو به نطرم خیلی عالیه
    ویرایش توسط payam33 : 04-13-2019 در ساعت 07:16 PM

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط payam33 نمایش پست ها
    سلام به همهگی دوستان من یه چوب گردو که دوماه بود قطع شده بود رو ورداشتم با یک بار جوشوندن رفت ته آب البته تو اک ننداختم هنوز کار داره ولی چوب گردو به نطرم خیلی عالیه
    Phمتر دارید؟ میتونید میزان اسیدی شدن آب رو اندازه بگیرید؟ مقدار رنگی که آزاد میکنه بعد جوشیدن چقدره؟
    تانک پلنتSAEED120
    لینک گروه تلگرام سایت https://t.me/joinchat/Coh9okhsiqZvJgGHH0VszQ
    آیدی تلگرام
    saeed120@

سلام
    من از چوب مو ( انگور) برای تانکم استفاده کردم بعد از مدتی روی چوب ها چیزی شبیه جلبک به رنگ سفید به وجود اومد و رنگ آب تانک هم کدر شد ( یکی دو روز بعد از انتقال به تانک ) . توی انجمن که سرچ کردم دیدم گفته شده بود که چوب ها هنوز آماده نیستند . برای همین چوب ها رو از تانک خارج کردم و دو بار در آب نمک جوشوندمشون ولی وقتی به تانک انتقالشون دادم باز هم همین مشکل به وجود اومده .
    چوب ها رو حدود 15 روزه که دارم مرتب داخل اب یا آب نمک می جوشونمشون ( بار اول 5-6 با جوشوندمشون و دفعه دوم 2 بار ) فکر کنم چوبا دیگه پخته شدن . هر دفعه حدود 2 ساعت در ظرف درب بسته که چیزی حدود 5 -6 ساعت دمای آب بقدری بالا بود که دستم رو می سوزوند .
    یکی از مغازه دار ها گفت که دو تا کت فوکس ببر ترتیب چوبا رو می دن . منم خریدم ولی اصلا که کاری به چوبا ندارن .
    کدر شدن آب هم که کلا اعصاب برامون نگذاشته .
    میشه راهنمایی کنین چکار کنم . و کجای کار من مشکل داشته .