صفحه 1 از 151 1231151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 1508

چوب در آكواريوم

چوب در آکواریم
    اشیا چوبی در آکواریوم بسیار زیبا هستند و یک مکان طبیعی برای ساکنان آن بشمار می آیند.این بدان منظور

نیست که هر تکه چوبی که از محیط وحشی پیدا کردیم و حتی اگر آن را از کنار رودخانه یافته باشیم برای

آکواریوم مناسب باشد.

آب آکواریوم چنین مزیتهایی را ندارد که مثلا آب تازه در آن روان باشد که مواد سمی که از چوب وارد آب

می شود را رقیق ( کم ) کند یا آنها را بشوید وبا خود ببرد. در نتیجه این سموم در آکواریوم می تواند به

مراحل بحرانی برسند و اسیدهای طبیعی آن می تواند باعث کاهش جدی PH شود.

معمولا از نمونه چوبهای سالمی مثل چوبهای باطلاقی یا توده چوبهای کنار رودخانه ای یا پوسته درختان یا

چوب بامبو یا پوست نارگیل استفاده می شود.که قبل از استفاده در آکواریوم باید خوب خیسانده شوند. آنها

اغلب فقط در شرایطی که تاثیر اسیدی بر روی ماهیها نداشته باشد استفاده می شوند.مگر آنکه به آنها لعاب

زده باشند. چوب غیر لعابی ممکن است آب را کدر کند. که دقیقا این اتفاق برای ماهیهای رودخانه ای که

بارانهای جنگلی در آنجا وجود دارد می افتد. که برای آکواریوم داران باعث دلخوری است.و این رنگ توسط

کربن در فیلترهای آکواریومی از بین می رود.

تهیه چوب برای استفاده در آکواریوم
    تمام اشیا چوبی می بایست در آب خیسانده شود( هفته ها یا ماه ها ) که آلودگی های آن از بین رود. این

جریان را می توانید با جوشاندن و تعویض آب جوش به جلو انداخت ( زمان را کوتاه کرد ) . و هرماده ای تا

جایی که ممکن است باید از آن دور شود.

نکته: اگر نارگیل در باغ برای تغذیه پرندگان در زمستان گذاشته شود و تمام تابستان آنجا بماند در پاییز پوسته

آن بخوبی هوا خورده است .

چوبهای لعاب داده شده ( با لعاب غیر سمی ضد اب ) اغلب به عنوان یک راه حل سریع برای مشکل تصویه

کردن چوب بشمار می آید.

بهر حال تمام اشیا چوبی شکاف و ترک دارند که نمی توان آنها را پوشش ( لعاب ) داد. بنابراین روش آرام

دارای امنیت بیشتری است. بعلاوه بعضی از ماهیها ( کت فیش و سیچلایدها ) چوب را می جوند یا می لیسند

که باعث مسمومیت آنها توسط لعاب می شود .

ممکن است که لعاب از لحاظ شیمیایی کاملا سالم باشد ( لعاب سمی نباشد ) و بدین معنی است که فقط آب به آن

نفوذ نمی کند ولی پوششی مناسب و مقاومی برای لیسیدن و یا خورده شدن ماهی ها نیست.

اينم يه عكس در اين رابطه

منبع سيدي آبزيان

منم خيلي تو فكر چوب هستم ولي فكر نكنم برا آكواريم گوشتخوار مناسب باشه هست ؟
    حقیقت گفت مرا برهنه بگذارید و پیرایه بر من مبندید زیرا من هیچگاه از برهنگی خود شرمسار نیستم....

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariamohsen
    منم خيلي تو فكر چوب هستم ولي فكر نكنم برا آكواريم گوشتخوار مناسب باشه هست ؟
    سلام
    فرقی نمی کنه . هر ماهی که باشه مشکلی نیست ، فقط باید چوبتون کامل ضدعفونی باشه و رعایت شرایط ایمنی که دیگه همه می دونند .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

از درخت انگور هم مي شود استفاده كرد
    گروه آنجل-مهاباد

گروه حمایت کننده از محیط زیست و فعال در زمینه ی تکثیر و پرورش ماهیان

با سلام
    من قصد راه اندازی اکواریومی از سنگ و چوب طبیعی داشتم.به همین علت از چوب درخت مو استفاده کردم و ان را پس از خشکاندن در افتاب و جوشاندن در اب(جهت تخلیه کامل شیره ان)به مدت یک ماه درون اب قرار دادم تا رنگ و بوی ان از بین برود.اکنون مدت یک ماه است که اکواریوم خود را با سنگ و چوب طبیعی راه اندازی کرده ام ولی چند روزی است که روی چوب ها لکه های سیاه و پرز های سفید (گویی در حال فاسد شدن باشد) مشاهده میشود.میخواستم بدانم علت چیست و ایا این حالت برای موجودات اکواریوم مظر است یا نه؟
    فیلتر ان از نوع اکسترنال است و حاوی ذغال اکتیو و رزین و بیو سرامیک میباشد.
    با تشکر.

چوب بايد حتما آب خرده و اصطلاحا پوسيده باشه و تزپين بسيار خوبي براي تانك به شمار ميره مخصوصا چوب درخت مو چون گره هاي زيبا و زيادي داره . در ضمن من يكجا خوندم خاصيت بوگيري هم داره

نقل قول نوشته اصلی توسط mnikzad
    چوب بايد حتما آب خرده و اصطلاحا پوسيده باشه و تزپين بسيار خوبي براي تانك به شمار ميره مخصوصا چوب درخت مو چون گره هاي زيبا و زيادي داره . در ضمن من يكجا خوندم خاصيت بوگيري هم داره

سلام
    خوشحالم اینجا هم پیش شماهام !!!
    حالا یه سوال پیش میاد ! من چون مو ( انگور ) که خشک هم شده ( زمستونه خوب ! ) پیدا کردم که خیلی هم شکل زیبایی داره . تا حدودی داخلش آب داره و در ضمن خیلی هم پوسته داره .
    1- این چوب به این ابعاد رو چجوری باید جوشوند ؟! تو چه دیگی آخه !
    2- پوسته هاش تو آب کم کم از هم وا نمیرن !؟ چون مو خاصیت پیشچ پیچی داره و لایه لایه روش پوسته هست .
    3- چسب چوب یا رنگ مخصوص چوب ( جلا ) یا ... که چوبو خشک و ضد آب کنه نمیتونه به عنوان جایگزین جوشوندن و موندن تلقی شه ؟
    4- بخاری و حرارت چقدر میتونه مفید باشه برای آماده کردن چوب برای رفتن تو آب ؟

اوووووووووووووووووووووووووووووه ! چقدر فک میزنی پسر ! بزار از راه برسی حالا !
    شرمنده ! ممنون از همتون

( من روی ارسال پاسخ کلیک کردم ! شرمنده یه تاپیک با همین متن درست شد ! جاش اینجا بود . متاسفم ! )

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط powerlifter
    سلام
    خوشحالم اینجا هم پیش شماهام !!!
    حالا یه سوال پیش میاد ! من چون مو ( انگور ) که خشک هم شده ( زمستونه خوب ! ) پیدا کردم که خیلی هم شکل زیبایی داره . تا حدودی داخلش آب داره و در ضمن خیلی هم پوسته داره .
    1- این چوب به این ابعاد رو چجوری باید جوشوند ؟! تو چه دیگی آخه !
    2- پوسته هاش تو آب کم کم از هم وا نمیرن !؟ چون مو خاصیت پیشچ پیچی داره و لایه لایه روش پوسته هست .
    3- چسب چوب یا رنگ مخصوص چوب ( جلا ) یا ... که چوبو خشک و ضد آب کنه نمیتونه به عنوان جایگزین جوشوندن و موندن تلقی شه ؟
    4- بخاری و حرارت چقدر میتونه مفید باشه برای آماده کردن چوب برای رفتن تو آب ؟

اوووووووووووووووووووووووووووووه ! چقدر فک میزنی پسر ! بزار از راه برسی حالا !
    شرمنده ! ممنون از همتون

( من روی ارسال پاسخ کلیک کردم ! شرمنده یه تاپیک با همین متن درست شد ! جاش اینجا بود . متاسفم ! )
    سلام
    می تونید اون را نجوشانید ولی باید مطمئن بشید آنقدر خشک شده که تمامی مواد داخل آن به کلی از بین رفته است .
    2- بله . این طبیعیه که کم کم فرسوده شده و لایه لایه می شوند و کاری نمی شود کرد ولی خیلی سریع نمی پوسند .
    3- نه دوست عزیز ، چسب چوب که در آب حل می شود ، رنگ ها هم که ماده ی شیمیایی هستند و برای ماهی ها مضر .
    4- مطمئناً حرارت خیلی در مورد آماده سازی چوب موثر است و می تواند کارآمد باشد .
    در مورد تایپیک هم خواهش می کنم ، دیدم اضافیه حذفش کردم .

سلام من فکر کنم یه نوع درخت را تو حاشیه زاینده رود دیدم که همیشه خشک به نظر میاد , ولی مطمئن نیستم
    می خواستم ببینم میشه از همین چوبی استفاده کرد؟

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط golebibo
    سلام من فکر کنم یه نوع درخت را تو حاشیه زاینده رود دیدم که همیشه خشک به نظر میاد , ولی مطمئن نیستم
    می خواستم ببینم میشه از همین چوبی استفاده کرد؟
    سلام
    بازم می گم ، باید چوب ضدعفونی کامل شده باشد حالا به هر روشی که بلدید ، بعد مشکلی نداره .

صفحه 1 از 151 1231151101 ... آخرینآخرین