صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 119

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan01 نمایش پست ها
    دویست لیتر ابگیری
    دو کیلو سرامیک فله ای و یک کیلو سرامیک بیو، پنجاه میلی باکتری واسه استارت جی بی ال،ازین ابر ها که نمی دونم اسمش چیه،اسکیمر که روزی چند ساعت روشنه، نور نا مناسب،بیست کیلو لایو راک ، بیست کیلو شن،یه دامسل واسه تست هم 4 روز داشتم تا دیشب سرحال بود اخرین بار صبح دیده شد فعلا مفقوده
    ابعاد سامپ رو هم بفرمایید ، اگه توی قسمت آکواریوم اعضا برای تانکتون تاپیک جدید ایجاد کنید و شرایط و عکس ها رو کامل قرار بدین خیلی بیشتر میشه کمک کرد
    اسکیمر رو هم همیشه روشن بذارید (شما لایوراک تصفیه نشده گذاشتید توی تانک بعد فقط چند ساعت در روز اسکمیر رو روشن میکنید ؟؟)
    تست آمونیاک و نیتریت هم بزنید و نتایج رو اینجا بذارید ، همینطور که توی پست قبلی گفتم حدس میزنم آمونیاک بالا باشه
    مقدار شوری رو هم بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    ابعاد سامپ رو هم بفرمایید ، اگه توی قسمت آکواریوم اعضا برای تانکتون تاپیک جدید ایجاد کنید و شرایط و عکس ها رو کامل قرار بدین خیلی بیشتر میشه کمک کرد
    اسکیمر رو هم همیشه روشن بذارید (شما لایوراک تصفیه نشده گذاشتید توی تانک بعد فقط چند ساعت در روز اسکمیر رو روشن میکنید ؟؟)
    تست آمونیاک و نیتریت هم بزنید و نتایج رو اینجا بذارید ، همینطور که توی پست قبلی گفتم حدس میزنم آمونیاک بالا باشه
    تست امونیاک نداشت no2 نیتریت را تست زد گفت تقریبا صفره.بین صفر تا 5 بود.شوری بین 20 تا 21 بود.گفتن احتمالا بخاطر موج سازه که هم شبا خاموشش می کنم هم رو به سطح ابه تا لایو راک ها.به نظر شما درست گفتن؟

سلام. .دوست عزیز شما اون گوشه سنگها صدف دارید و احتمالا سنگها رو تمیز نکرید. ...حداقل یک ماه باید صبر کنید تا شرایط نرمال بشه اسکیمر رو هم تمام وقت تو سرویس بزارید. الان دیگه نیترات تو تانک شما باید خیلی بالا باشه اگر قصد راه اندازی تانک اصولی رو دارید حتما تست نیترات. ...فسفات. ...وph رو باید داشته باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi21 نمایش پست ها
    سلام. .دوست عزیز شما اون گوشه سنگها صدف دارید و احتمالا سنگها رو تمیز نکرید. ...حداقل یک ماه باید صبر کنید تا شرایط نرمال بشه اسکیمر رو هم تمام وقت تو سرویس بزارید. الان دیگه نیترات تو تانک شما باید خیلی بالا باشه اگر قصد راه اندازی تانک اصولی رو دارید حتما تست نیترات. ...فسفات. ...وph رو باید داشته باشید
    صدف ها را دوست دارم بایدجداشون کنم؟مشکلی پیش میارن؟

نام
    رضا
    صدف ها را دوست دارم بایدجداشون کنم؟مشکلی پیش میارن؟
    مشکل خاصی به وجود نیاد ، اگه مرده باشن در نهایت باعث افزایش نیترات و فسفات میشن و اگه زنده باشن هم برخی عناصر رو مصرف میکنن (خیلی کم)
    بهتر هست همشون رو از تانک خارج کنید

نام
    رضا

Unhappy سوالات در خصوص بيماري هاي آبزيان اب شور

سلام
    من یه آکواریوم آب شور دارم که یکی از ماهی های بلوتانکم رو وقتی خریدم متوجه شدم سفیدک دارهاز فروشنده یه دارویی که خودش میگفت فونتکس نام داره گرفتم که گویادستساز بوده تلفات سنگینی دادم تا بالاخره 3تاازماهی هام باقی موند واونیکه بیماربود خوب شد.میدونم بایدقرنطینه میبایست داشته باشم ولی کاریکه شده.3تادلقک مرون یه آایشگر یه شن خوار یه میگوکلینر یه بیوتی فول وکلارکی یه ماتیکی ازم تلف شده. الان دوتا بلوتانک ویه پادربلو دارم ومیترسم ماهی اضافه کنم وتازه امروز عضو این سایت شدم. شوری آبم رو تا14 اوردم پایین دمای آب 31درجه وداروی فونتکس اصلی پیداکردم ولی سنگهای لایوراکم رنگ طبیعی خودشون رواز دست دادن. آیا باید سنگهامو بندازم دور؟ چطور میتونم دوباره شوری آبم روبالا ببرم؟ هرهفته هم یک سوم آب آکواریوم رو که 200لیترهستش رو سیفون میکنم ولی دیگه آبم داره شیرین میشه. ممنون از لطفتون امیدوارم شاگرد جدیدتون رو راهنمایی کنین.

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط REZA2007PIPE نمایش پست ها
    سلام
    من یه آکواریوم آب شور دارم که یکی از ماهی های بلوتانکم رو وقتی خریدم متوجه شدم سفیدک دارهاز فروشنده یه دارویی که خودش میگفت فونتکس نام داره گرفتم که گویادستساز بوده تلفات سنگینی دادم تا بالاخره 3تاازماهی هام باقی موند واونیکه بیماربود خوب شد.میدونم بایدقرنطینه میبایست داشته باشم ولی کاریکه شده.3تادلقک مرون یه آایشگر یه شن خوار یه میگوکلینر یه بیوتی فول وکلارکی یه ماتیکی ازم تلف شده. الان دوتا بلوتانک ویه پادربلو دارم ومیترسم ماهی اضافه کنم وتازه امروز عضو این سایت شدم. شوری آبم رو تا14 اوردم پایین دمای آب 31درجه وداروی فونتکس اصلی پیداکردم ولی سنگهای لایوراکم رنگ طبیعی خودشون رواز دست دادن. آیا باید سنگهامو بندازم دور؟ چطور میتونم دوباره شوری آبم روبالا ببرم؟ هرهفته هم یک سوم آب آکواریوم رو که 200لیترهستش رو سیفون میکنم ولی دیگه آبم داره شیرین میشه. ممنون از لطفتون امیدوارم شاگرد جدیدتون رو راهنمایی کنین.
    سلام
    واقعا ناراحت شدم
    لطفا شرایط آکواریوم رو کامل شرح بدین (ابعاد ، فیلتراسیون ، مقدار سنگ ، تاریخ راه اندازی ، مقدار جریان آب (واتر پمپ و موج ساز ها))
    از بین رفتن coralline به خاطر دمای بالا و شوری پایین هست ، پس از این که شرایط به حالت اولیه برگشت کم کم ترمیم میشن (استفاده از محلول های purple up میتونه ترمیم اونها رو تسریع کنه)
    استفاده از دارو هم توی تانک کار درستی نیست ، احتمالا میگوی شما به دلیل استفاده از دارو مرده

نقل قول نوشته اصلی توسط rn4j1m1 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi21 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی خوبتون،حق با شما بود امونیاک در حد تیم ملی بود،اسکیمرم هم که شب تا صبح خاموش بود دامسل تست را به رحمت ایزدی برد،جالبه که امروز امونیاک را که تست کردم بینهایت زیاد بود ولی 2 روز پیش که نیتریت no2 را تست زدم صفر بود،گردش اب را تقویت کردم ولی صدف ها جز چند تاشون را نتونستم از سنگ ها جدا کنم مسلط روشون نیستم، دیدم نمی شه حتی نصفیشون را هم جدا کنم اون چند تا را هم دلم واسشون سوخت انداختمشون تو تانک، چند روز دیگه دوباره تست می گیرمو نتیجه را می گم
    سپاس از راهنمایی تون

سلام
    من 4 روزه یک جراح بادبان دار خریدم دیروز متوجه شدم هر طرف بدنش چند نقظه بر جسته سفید رنگ که تو نور هم برق می زنه وجود داره هر نقطه به اندازه یه سر سوزنه و تاکید می کنم مثل لک نیست مثل بلور نمک فقط ریز به اندازه سر سوزن ،می خواستم بدونم اینا چیه؟ بیماریه؟

نام
    شفیع پور
    سلام
    من 4 روزه یک جراح بادبان دار خریدم دیروز متوجه شدم هر طرف بدنش چند نقظه بر جسته سفید رنگ که تو نور هم برق می زنه وجود داره هر نقطه به اندازه یه سر سوزنه و تاکید می کنم مثل لک نیست مثل بلور نمک فقط ریز به اندازه سر سوزن ،می خواستم بدونم اینا چیه؟ بیماریه؟
    جراح ها فوق العاده مستعد بیماری سفیدک هستند و با نشانی هایی که شما دادید می بایست سفیدک باشه و البته چون شما ماهی رو تازه وارد کردید هنوز بیماری نیست و با کاهش استرس و تغذیه مناسب درست میشه

دمای آب هم زیر 26 درجه و بالای 28 درجه نره

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین