صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 2101112
نمایش نتایج: از 111 به 119 از 119
    سلام دوست عزیز محترم
    در مورد نمک از نمک بسته دو کیلویی بریت ول اگه اشتباه نکنم از آکواریوم نسیم خریدم استفاده می کنم.
    میزان شوری رو با دستگاه های مکانیکی که داخلش آب می ریزی و عقربه نشان می ده متوجه میشم.البته درست کار می کنم
    میزان ph رو با کیت آزمایشگاهی بدست میارم
    میزان n2 یا همان نیتریت را با کیت آزمایشگاهی بدست میارم
    در مورد افزایش ph درست می فرمودین من آب بدون نمک البته دو لیتر دو لیتر در طول 24 جهت افزایش آب آکواریوم بدلیل تبخیر استفاده می کردم که بعد متوجه شدم چه شوکی انجام می دم.
    الان مشکل ph با راهنمایی شما تقریبا کامل رفع شده.
    برای تغذیه یه گرانول خارجی میدم که خیلی خوششون میاد که اسمشو یادم نیست.
    فقط یه سوال برای قرنطینه می تونم یه آکواریوم کوچک داخل آکواریوم اصلی بزارم و اونجا رو برای قرنطینه ماهی نگاه داری کنم که دیگه مشکل گرما و اکسیژن و... نداشته باشم.؟؟؟
    ضمنا فیلترها رو هم جمع کردم و فشردش کردم و یه فیلتر ساک هم خریدم.
    دونه های رو ماهی هم که می گفتم هی کم و گاهی بیشتر مشخص میشه گاهی فکر می کنم نکنه نمک یا ذرات معلق باشه که بهش چسبیده ولی چندتا دونه اشون جاشون ثابت مونده،مگم ماهی رو درش بیارم با یه قلمو نرم پاکش کنم چطوره؟ ؟؟؟ ببینم بر داشته میشه دونه ها.؟؟؟

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط iranpoya نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز محترم
    در مورد نمک از نمک بسته دو کیلویی بریت ول اگه اشتباه نکنم از آکواریوم نسیم خریدم استفاده می کنم.
    میزان شوری رو با دستگاه های مکانیکی که داخلش آب می ریزی و عقربه نشان می ده متوجه میشم.البته درست کار می کنم
    میزان ph رو با کیت آزمایشگاهی بدست میارم
    میزان n2 یا همان نیتریت را با کیت آزمایشگاهی بدست میارم
    در مورد افزایش ph درست می فرمودین من آب بدون نمک البته دو لیتر دو لیتر در طول 24 جهت افزایش آب آکواریوم بدلیل تبخیر استفاده می کردم که بعد متوجه شدم چه شوکی انجام می دم.
    الان مشکل ph با راهنمایی شما تقریبا کامل رفع شده.
    برای تغذیه یه گرانول خارجی میدم که خیلی خوششون میاد که اسمشو یادم نیست.
    فقط یه سوال برای قرنطینه می تونم یه آکواریوم کوچک داخل آکواریوم اصلی بزارم و اونجا رو برای قرنطینه ماهی نگاه داری کنم که دیگه مشکل گرما و اکسیژن و... نداشته باشم.؟؟؟
    ضمنا فیلترها رو هم جمع کردم و فشردش کردم و یه فیلتر ساک هم خریدم.
    دونه های رو ماهی هم که می گفتم هی کم و گاهی بیشتر مشخص میشه گاهی فکر می کنم نکنه نمک یا ذرات معلق باشه که بهش چسبیده ولی چندتا دونه اشون جاشون ثابت مونده،مگم ماهی رو درش بیارم با یه قلمو نرم پاکش کنم چطوره؟ ؟؟؟ ببینم بر داشته میشه دونه ها.؟؟؟
    استفاده از هیدرومتر عقربه ای کار درستی نیست و خطای زیادی دارند معمولا
    بهترین راه حل ارزون استفاده از رفراکتورمتر هست (به شرطی که کالیبره بشه) و یا حداقل استفاده از هدرومتر شیشه ای (شناور)
    نیتریت شما الان باید 0 باشه ! و این که بالاتر از 0 هست یعنی در مورد سیکل نیتروژن مشکلی وجود داره
    در ضمن n2 هم نیتروژن هست نه نیتریت (NO-2)
    گرانول خارجی که اسمش رو نمیدونید ؟! مگه اسمش روی بسته نوشته نشده ؟
    کلا اون شکل filtration مکانیکی اشتباه هست ، اینجوری تنها مواد بزرگ توی فیلتر گیر میکنند و اینقدر اونجا میمونند که خورد و یا تجزیه بشن ...
    هدف از filtration مکانیکی حذف مواد قبل از تجزیه اونها هست و اگه قرار هست این کار رو به شکلی تاثیرگذار انجام بدید باید حداقل هر هفته 2 بار فیلتر مکانیکی شسته و یا تعویض بشه
    همونظور که گفتم اون همه پد نیاز نیست و اونها رو خارج کنید ، به جای اونها یا از فیلتر sock استفاده کنید و یا یک لایه پد فشرده ، اما حداقل هفته ای دوبار اونها رو بشورید و یا تعویض کنید
    تانک قرنطینه اگه بخشی از سیستم اصلی باشه دیگه فایده ای نداره و اسمش قرنطینه نیست !
    این که شما عوارض Ich رو تنها روی بدن یه ماهی میبینید و اینکه ایناها کم و زیاد میشن دقیقا نشوندهنده شرایط نامناسب و استرس زیاد هست
    قلمو ؟ جدا توصیه میکنم این کار رو انجام ندید یا این کار صرفا کلی استرس به ماهی وارد میکنید که میتونه باعث بدتر شدن شرایط بشه ، اگه قرار باشه کاری انجام بشه توی مرحله اول میتونید حمام آب شیرین انجام بدید (که این رو هم توصیه نمیکنم) ، خیلی مهم هست که قبلش شرایط مناسبی رو توی تانک داشته باشید ، به نظر من و با توجه به تجربه ای که قبلا داشتم ، اکثر ماهی ها توی شرایط مناسب میتونن به راحتی با Ich مقابله کنند در حدی که هیچ اثر قابل مشاهده از از عوارض بیماری وجود نداشته باشه

ثابت بودن شرایط اهمیت زیادی توی کاهش استرس داره :
    - برای جبران آب تبخیر شده ، در صورت امکان از سیستم های ATO(Auto Top Off) استفاده کنید و یا آب تبخیر شده رو توی بخش های کوچیک جبران کنید (مثلا چند بار در روز)
    - برای کنترل دما از یه کنترلر خارجی (external) استفاده کنید که امکان کنترل دما با دقت 0.5 درجه رو داشته باشه بخاری ها معمولی تغییرات خیلی خیلی زیادی رو به وجود میارن (~2 تا 3 درجه)

- هیدرومتر عقربه ای اصلا مناسب نیست ، حداقل از هیدرومتر شیشه ای استفاده کنید و یا بهتر از اون رفراکتومتر
    - 10 درصد تعویض آب هفتگی داشته باشید ، من توی عکس های شما ندیدم هیچ کاری برای کنترل نیترات انجام بدید و تعویض آب توی این شرایط اهمیت بیشتری داره
    - تست نیترات تهیه کنید ، بعد از تکیمل شدن سیکل نیتروژن تست کردن نیتریت خیلی مهم نیست (البته شما در مورد سیکل نیتروژن هم مشکل دارید) - تنها از کیت تست های شرکت های معتبر استفاده کنید ، با توجه به موارد موجود توی ایران من محصولات شرکت های زیر رو به ترتیب پیشنهاد میکنم
    Hanna
    Salifert
    API

- تغذیه مناسب اهمیت زیادی داره ، در مورد غذا هم من محصولات شرکت های Hikari ، Spectrum ، JBL و Ocean Nutrition رو پیشنهاد میکنم (اینها مواردی هستند که خودم استفاده کردم و میکنم)

عالی،عالی،عالی

خیلی خیلی ممنون، بسیار عالی و جامع بود.
    پس از انجام مواردی که گفتین مجددا خدمت می رسم.
    بازم ممنون و تشکر

سلام
    یه موجوداتی سفید رنگ کوچک به بدن ماهی می چسبد و بعد از مدتی کنده می شود
    میخواستم بدونم چیه و راه از بین بردن آنها چیه؟
    ممنونم از راهنمایی هایی که می کنید

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1363 نمایش پست ها
    سلام
    یه موجوداتی سفید رنگ کوچک به بدن ماهی می چسبد و بعد از مدتی کنده می شود
    میخواستم بدونم چیه و راه از بین بردن آنها چیه؟
    ممنونم از راهنمایی هایی که می کنید
    سلام
    n تا موجود سفید و کوچیک داریم !
    ممکنه نوعی isopod انگل باشه
    اگه بتونید عکس با کیفیت بذارید شاید بتونم بیشتر راهنمایی کنم

سلام دوستان ماهی پادر بلو گرفتم بعد یک ماه سفیدک گرفت و مردش الان میخوام ببینم این انگل تو اکواریوم پخش هست یا نه بعدش گفتن دما رو ببر بالا عصاره سیر بده ماهیات.الان دما بالا بره سنگامرشد میکنه جلبکهاش یا نه؟

نام
    رضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.1368 نمایش پست ها
    سلام دوستان ماهی پادر بلو گرفتم بعد یک ماه سفیدک گرفت و مردش الان میخوام ببینم این انگل تو اکواریوم پخش هست یا نه بعدش گفتن دما رو ببر بالا عصاره سیر بده ماهیات.الان دما بالا بره سنگامرشد میکنه جلبکهاش یا نه؟
    من نظرم مخصوصا در مورد جراح ها و باز هم بیشتر مخصوصا در مورد پادر بلو شروع علائم ice به خاطر استرس ناشی از شرایط نامناسب (معرفی ماهی جدید - تغذیه - شرایط تانک) هست
    لطفا کامل در مورد سیستم ــتون توضیح بدید ، شاید من بتونم بیشتر راهنمایی کنم

سلام.ببخشید اصلا حالم بد شد من 3 تا دلقک با دوتا دامسر حدود یک سال دارم تو اکواذیوم و اصلا چیزیشون نشده بود.برادرم یه پادر بلو با شقایق خریده و همینجور اضافه کرده به تانک و اولش پادربلو سفیدک گرفت تلف شد الان میبینم جراح دوتاش با یدونه دامسر مردن.اکواریوم هم الان 6ماهی هست مخلول منیزیم و کلسیم و یدونه فک کنم کینز باشه اسمش رو میرسزم.الان نمیدونم چیکار کنم همشون مردن .غذا هم عوض کردم و با عصاره سیر میدم بهشون ولی اصلا امروز مردن باز.اکواریوم قرنطینه هم ندارم .یه راه بگین این دوتا نمیرن با شقایقام

سلام دوستان
    چند تا عکس از آکواریوم میزارم لطفا تماشا بفرمایید و نظرتون رو راجع به لایو راک ها و صفحه جدا کننده سامپ و تانک بفرمایید
    Download jpg
    Download jpg
    Download jpg
    ویرایش توسط fm2807 : 07-08-2019 در ساعت 01:26 AM

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 2101112