نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

نام
    حسین

دافنی (تکثیر و نگهداری اسان)

سلام
    توضیحات زیادی در مورد دافنی توی سایت گذاشتن پس من مستقیم میرم سر روشی که خودم دافنی رو پرورش میدم ، البته تو مقدار کم و برای فایترام .
    چیزایی که لازم داریم استوک اولیه دافنیه ، میشه خرید یا از طبیعت با پیگیریه زیاد شکارش کرد اسون نیست ولی شدنیه ، محل زندگیشونم که گفته شده تو سایت . من خودم تو کانال انتقال اب کشاورزی پیداشون کردم .
    دوم یه ظرف دهان گشاده یعنی سطح زیادی از اب با هوا در تماس باشه ، هر چی بزرگتر بهتر
    سوم یه خورده خاک برای کف ظرف ، دو سه سانت باشه کافیه
    چهار کود حیوانی ( ترجیحا تازه) ، به ترتیب تاثیر : کود اسب ، الاغ ، گاو ، گوسفند . مرغی نریزید نیتروژنش خیلی بالاست .
    اگه کود خشک بود مستقیم با خاک مخلوط میکنید ( یذره ها برای شروع )
    از دفعات بعدی که خواستین کود رو اضافه کنید چه خشک چه تازه بریزید تو یه مارچه یا جوراب بذارین یه روز تو یه ظرف جدا تو اب بمونه بعد با همون جوراب بزارین پیس دافنیها .
    این میشه غذای اصلیشون البته کامل نبست این غذا پس باید یه چیزایی هم بهشون بدیم تا هم غنی سازی بشن هم تکثیرشون بیشتر بشه ، اب سبز میتونه مفیدترین گزینه باشه که درست کردنش هم خیلی اسونه یه ذره کاهو کاملا ریز شده ( هر چی ریزتر بهتر جوری که اب کاهو در بیاد ) و اون ابی که یه روز کود رو گذاشتیم توش بمونه و یه سنگ هوا و نور افتاب ، این میشه اب سبز خفن .
    سوال پیش میاد : جایی که نه کود هست نه خاک هست نه اب سبز چی کار باید کرد
    جوابش هم اینه که میتونید پودر جبلک بخرید مثل اسپرولینا یا جلبکهای دیگه ، یذره گرون در میاد ولی ارزش داره ،
    چیزهای دیگه میشه بهشون داد مثل ارد گندم یا جو یا مخمر اب جو یا مخمر نانوایی ( مخمر زیاد بشه اب داغون میشه )
    یه شعله هوای ملایم ، هیچ وقت دافنیا رو زیر نور خورشید نذارید ، فصل گرم میشه بیرون نگهشون داشت البته تو سایه باشن تو فصل سرد هم که یه جای گرم .

چیزایی رو که بلد بودم رو نوشتم باز اگه سوالی بود در خدمتم .
    غذای زنده بعدی هم کرم خونی رو توضیح میدم .
    یه فیلم کوچیک هم از دافنی های خودم میزارم
    دافنی (تکثیر و نگهداری اسان) فايل هاي پيوست شده
    از رو نمیرم تا به تهش برسم .

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread6287/index7.html سالن تکثیر کوچک من ( عکس از صفحه 7 به بعد )

کلمات کلیدی این موضوع