نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

نام
    Mahdi

Unhappy درخواست کمک و اطلاعات دارویی برای ماهی بیمار

با سلام.
    من تازه عضو این سایت شدم و مشکلی دارم.
    من تعداد ۷ عدد ماهی گلدفیش ردکپ مولد خریدم و داخل یک آکواریوم ۸۴ لیتری قرار دادم که حدودا۱۵ ساعت آب شهری در آن راکد بود تا کلرش بپره. متاسفانه روزی ۳ تا ۴ بار با غذای دونه های گرد ریز قرمز و سبز اونها رو تغذیه کردم. ضمناً داخل آک فقط یه سیفون معمولی داشتم که تقریباً هر روز ابرش رو میشستم.
    بعد ۴ روز رنگ آب کمی سبز شد و روی بدن دوتا از ماهی ها یه دونه لکه قرمز افتاد که ۲۴ ساعت بعد معکوس شدند و مردند.
    مابقی ماهی ها رو جدا کردم و هر دو تا رو در یک ظرف ۲۰ لیتری بدون سیفون گذاشتم.
    الان اکثرشون حرکات یهویی مارپیچ دارند. دمای آب ۲۵ درجه هست. غذا رو قطع کردم. داخل مدفوع حباب هواست و یه نخ های شفاف بین مدفوع دیده میشه.
    یعنی ابتدا و انتهای نخ مدفوع داره وسطش خالی و شفافه. داخل آبشون هم توده های ژله مانند وجود داره. کف آک خالیه و روزی دوبار مدفوعشون رو تخلیه میکنم.
    ضمنا تانک بتنی ۲۰۰۰ لیتری هم دارم که داخل حیاطه و تازه امروز واتر پمپ و سرامیک و لایکو خریدم. لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم. ضمنا ۵ ماهی باقیمانده لکه قرمز ندارند فقط حرکت نمیکنند. مچکرم.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 15555261128761922996638.jpg  
    ویرایش توسط shirdel.2018 : 04-17-2019 در ساعت 10:39 PM

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط shirdel.2018 نمایش پست ها
    با سلام.
    من تازه عضو این سایت شدم و مشکلی دارم.
    من تعداد ۷ عدد ماهی گلدفیش ردکپ مولد خریدم و داخل یک آکواریوم ۸۴ لیتری قرار دادم که حدودا۱۵ ساعت آب شهری در آن راکد بود تا کلرش بپره. متاسفانه روزی ۳ تا ۴ بار با غذای دونه های گرد ریز قرمز و سبز اونها رو تغذیه کردم. ضمناً داخل آک فقط یه سیفون معمولی داشتم که تقریباً هر روز ابرش رو میشستم.
    بعد ۴ روز رنگ آب کمی سبز شد و روی بدن دوتا از ماهی ها یه دونه لکه قرمز افتاد که ۲۴ ساعت بعد معکوس شدند و مردند.
    مابقی ماهی ها رو جدا کردم و هر دو تا رو در یک ظرف ۲۰ لیتری بدون سیفون گذاشتم.
    الان اکثرشون حرکات یهویی مارپیچ دارند. دمای آب ۲۵ درجه هست. غذا رو قطع کردم. داخل مدفوع حباب هواست و یه نخ های شفاف بین مدفوع دیده میشه.
    یعنی ابتدا و انتهای نخ مدفوع داره وسطش خالی و شفافه. داخل آبشون هم توده های ژله مانند وجود داره. کف آک خالیه و روزی دوبار مدفوعشون رو تخلیه میکنم.
    ضمنا تانک بتنی ۲۰۰۰ لیتری هم دارم که داخل حیاطه و تازه امروز واتر پمپ و سرامیک و لایکو خریدم. لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم. ضمنا ۵ ماهی باقیمانده لکه قرمز ندارند فقط حرکت نمیکنند. مچکرم.
    سلام
    بیماری هگزامیتا
    انگل های روده ای و شیوه های درمان
    من احتمال انگل میدم اما 2صفحه بالا رو مطالعه کنید و ببینید ماهی هاتون این نشونی هارو دارن یا نه
    ماهی هایی که مردن. از قبل چه نشونه هایی داشتن؟ و اینکه کیسه هواشون باد کرده بود؟ و کامل رو آب بودن؟

نام
    Mahdi
    باسلام. ممنون از اینکه جواب دادید.
    ابتدا مدفوع شون اومد رو آب و حباب هوا داخلشون بود و کم کم مدفوع شفاف مثل یک نخ ژله ای که بعضی جاهاش پر و بیشتر جاهاش خالی بود.
    سریعاً هردو ماهی رو از بقیه جدا کردم.
    غذای همشون رو قطع کردم. این روند با شناهای ناهماهنگ و یکباره از جا پریدن ماهیها ادامه پیدا کرد تا روز ماقبل مردن دوتا از گلد فیش های رد کپ زیر پولکهاشون نزدیک دم ماهی یه جوش قرمز رنگ بقطر نیم سانت پدیدار شد.
    شب بعد ابتدا همون دوتا چپه شدند و بعد از چند ساعت بالای آب چپه مردند.
    مابقی ماهیها جوش قرمز ندارند .
    سه روز پیش شروع کردم بطور روز درمیان ۲۵۰ میلی گرم قرص مترونیدازول رو در آب حل کرده و با تعویض ۴۰ درصد آبشون محلول رو به آبشون که حدود چهل لیتر بود اضافه کردم.(تا الان دو مرحله دادم بهشون).

نام
    سعید
    باسلام. ممنون از اینکه جواب دادید.
    ابتدا مدفوع شون اومد رو آب و حباب هوا داخلشون بود و کم کم مدفوع شفاف مثل یک نخ ژله ای که بعضی جاهاش پر و بیشتر جاهاش خالی بود.
    سریعاً هردو ماهی رو از بقیه جدا کردم.
    غذای همشون رو قطع کردم. این روند با شناهای ناهماهنگ و یکباره از جا پریدن ماهیها ادامه پیدا کرد تا روز ماقبل مردن دوتا از گلد فیش های رد کپ زیر پولکهاشون نزدیک دم ماهی یه جوش قرمز رنگ بقطر نیم سانت پدیدار شد.
    شب بعد ابتدا همون دوتا چپه شدند و بعد از چند ساعت بالای آب چپه مردند.
    مابقی ماهیها جوش قرمز ندارند .
    سه روز پیش شروع کردم بطور روز درمیان ۲۵۰ میلی گرم قرص مترونیدازول رو در آب حل کرده و با تعویض ۴۰ درصد آبشون محلول رو به آبشون که حدود چهل لیتر بود اضافه کردم.(تا الان دو مرحله دادم بهشون).

دمای آب واسه گلد فیش مقداری زیاده،20 درجه مناسب
    بنظر چنتا بیماری باهم دارن و رژیم غذایی ماهی تون مناسب نبوده
    تا ۱هفته غذا ندین به ماهیتون اگر هم دادین فقط نخود سبز پخته اونم کم،احتمالا باکتری هم داشته آب به کیسه هواشون هم نفوذ کرده بوده
    لکه قرمز ماهی بدلیل بیماری زیر پوستی هست بهترین درمان:

انتقال به تانک قرنطینه ضدعفونی شده

نمک بدون ید به ازای هر ۴۰ لیتر ۱ق.غ

آموکسی سیلین ۵۰۰ ۱عدد برای هر ۴۰ لیتر(توی ۱لیوان آب حل بشه بعد اضافه بشه)

میترونیدازول ۲۵۰ به ازای هر ۴۰لیتر ۱قرص

سیفون هر ۱۲ ساعت نصف تانک با آب تمیزوبدون کلر

غذا تا ۱هفته تعطیل،فقط نخود فرنگی پخته به مقدار کم تا شکم ماهی تخلیه بشه،
    درمان رو خودتون شروع کردید و احتمالا تا رفع بیماری 1هفته زمان نیاز داشته باشید
    بعد درمان از غذای گلدفیش استفاده کنید

نام
    Mahdi
    ممنونم از راهنماییتون الان روز بروز دارن بهتر میشن و هنوز در قرنطینه ۸۴ لیتزی هستند.
    فقط یه مورد جدید بتازگی پیش اومده و اونهم اینه که کلاه روی سر رد کپ (ژل روی سر) از یکطرف داره تحلیل میره و ماهی معمولا یه گوشه قرنطینه ایستاده که بلافاصله از ماهی های تحت درمانم جداش کردم.
    جوری ژلش از بین رفته که استخوان سر کاملاً با دست قابل لمسه.( نه دیدن ).
    میتونید بابت این هم راهنمائی کنید. ممنون میشم.

نام
    سعید
    ممنونم از راهنماییتون الان روز بروز دارن بهتر میشن و هنوز در قرنطینه ۸۴ لیتزی هستند.
    فقط یه مورد جدید بتازگی پیش اومده و اونهم اینه که کلاه روی سر رد کپ (ژل روی سر) از یکطرف داره تحلیل میره و ماهی معمولا یه گوشه قرنطینه ایستاده که بلافاصله از ماهی های تحت درمانم جداش کردم.
    جوری ژلش از بین رفته که استخوان سر کاملاً با دست قابل لمسه.( نه دیدن ).
    میتونید بابت این هم راهنمائی کنید. ممنون میشم.
    من احتمال عوارض دارو و شرایط درمان رو میدم
    بعد از درمان بای باید دید که دهیترات شدن و خوابیدن سرش در چه حالیه

نام
    Mahdi
    متاسفانه اون ماهی هم از بین رفت و از هفت ماهی فقط سه تاشون موندند که در حال درمان هستند.
    ممنونم بخاطر راهنماییهای مفیدتون.
    بعد ۵ روز درمان آیا میتونم ماهیهای گلدفیش رد کپم رو ببرم داخل استخر دوهزار لیتری محوطه باز یا نه؟ ممنون اگه ج بدید.

نام
    سعید
    تا طی نشدن کامل درمان و بعد هم تقویت و اطمینان از سلامت ماهی اصلا به استخر انتقال ندید

نام
    Mahdi
    خب پس با توجه به اینکه حدود یک هفته از درمان با میترونیدازول میگذره و با توجه به شرایط زیر آیا 1) درمان رو بیشتر از یکهفته ادامه بدم؟ و 2) آیا غذا رو کماکان ندم بهشون؟ 3) حمام نمک خوبه یا نه؟ اگه خوبه چجوری این کارو بکنم؟
    شرایط:
    ۱. ماهی ها دیگه ثابت نیستند مثل قبل.
    ۲. دیگه مارپیچ نمیرن.
    ۳. اندک غذایی رو که میدم بخوبی میخورند.
    ۴. مدفوعشون هنوز داخلش نخ سفید داره و تک و توک دیده شده که حباب هوا هم داره و روی آب شناوره.(خیلی کم شده).
    هنوز داخل آب پرزهای ژلاتینی شناور به چشم میخوره که منشاءش نمیدونم چیه.
    ممنونم از پیگیریتون.

کلمات کلیدی این موضوع