نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

Post آکواریوم گیاهی

سلام عیدتون مبارک
    اگه تاپیکو اشتباه زدم مدیرا ببخشن تازه واردم.
    من کلی مطالب سایتوو خوندم عالین. و میخوام یه آکواریوم گیاهی برا خودم داشته باشم
    یکی لطفا هر چی لازمه بگه بهم. این اکواریوم آماده ها بهترن یا خودمون بدیم بسازن؟
    و از صفر هرچی لازممه و با هزینش بگین
    یه آکواریومه تقریبا 1 متری میخوام یکمم کوچیکتر باشه مشکلی نیست.

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط lo0ord نمایش پست ها
    سلام عیدتون مبارک
    اگه تاپیکو اشتباه زدم مدیرا ببخشن تازه واردم.
    من کلی مطالب سایتوو خوندم عالین. و میخوام یه آکواریوم گیاهی برا خودم داشته باشم
    یکی لطفا هر چی لازمه بگه بهم. این اکواریوم آماده ها بهترن یا خودمون بدیم بسازن؟
    و از صفر هرچی لازممه و با هزینش بگین
    یه آکواریومه تقریبا 1 متری میخوام یکمم کوچیکتر باشه مشکلی نیست.
    سلام دوست عزیز خوش اومدین سال خوبی داشته باشید
    تجربه نگه داری دارید؟ از چه سبک و دکوری خوشتون میاد؟
    معمولا آکواریم های پلنت رو به دلیل چیدمان و دکور و زیبایی با عرض بالای 40 میسازن آکواریم های آماده کمی با همچین عرضی تو بازار موجوده از طرفی شما سیستم نوری مناسب برای گیاه میخواید آکواریم های شرکتی همچین سیستم نوری روی تانک نصب نمیکنن متاسفانه!
    یا باید مثل بنده تمام مخلفات داخل تاج رو بریزید بیرون و کار خودتون رو جایگزین کنید که کلی خرج داره یا باید تمام قطعات رو جدا جدا بسازید و سرهم کنید، که اینطوری بهتر و میتونید با سلیقه خوتون بسازید جدا از شیشه و کمد
    برای یه آکواریم حرفه ای پلنت همراه با گیاهانی با نگه داری نسبتا سخت نیاز به بستر مخصوص دارید که 5سانت کف تانک ریخته بشه که الان هزینه هر بسته 8تا 9لیتری از 270 تا 400 هست
    متناسب با دکور چوب یا ریشه که از کیلویی 45 تا 100 هست سنگ و سخره از کیلویی 5 تا 25 متناسب با جنس و شکل
    فیلتر سطلی از 450 تا 1200
    سیستم نوری از 350 تا 800 تومن
    سیستم co2 از 700 تا 1200
    باکتری و استارتر و کود مایع و مکمل 350 تا 1000
    پنس و قیچی 100 تا 250
    گیاه و ماهی هم متناسب با سبک و سلیقه
    پریز تایمر 75 تا 190
    و یسری خورده ریز دیگه
    این مواردی که نوشتم خرید و داشتن همشون واجب نیست و خیلی از موارد رو میشه به صورت دست ساز ساخت و یا جایگزین کرد دلیل اختلاف قیمت هایی که گفتم مدل های مختلف توی بازار و ست های شرکتی مخصوص
    بازم میگم برای داشتن یه آکواریم پلنت 1متری لازم به خرید همه موارد نیست و متناسب با دکور برخی لوازم جایگزین میشن

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed120 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز خوش اومدین سال خوبی داشته باشید
    تجربه نگه داری دارید؟ از چه سبک و دکوری خوشتون میاد؟
    معمولا آکواریم های پلنت رو به دلیل چیدمان و دکور و زیبایی با عرض بالای 40 میسازن آکواریم های آماده کمی با همچین عرضی تو بازار موجوده از طرفی شما سیستم نوری مناسب برای گیاه میخواید آکواریم های شرکتی همچین سیستم نوری روی تانک نصب نمیکنن متاسفانه!
    یا باید مثل بنده تمام مخلفات داخل تاج رو بریزید بیرون و کار خودتون رو جایگزین کنید که کلی خرج داره یا باید تمام قطعات رو جدا جدا بسازید و سرهم کنید، که اینطوری بهتر و میتونید با سلیقه خوتون بسازید جدا از شیشه و کمد
    برای یه آکواریم حرفه ای پلنت همراه با گیاهانی با نگه داری نسبتا سخت نیاز به بستر مخصوص دارید که 5سانت کف تانک ریخته بشه که الان هزینه هر بسته 8تا 9لیتری از 270 تا 400 هست
    متناسب با دکور چوب یا ریشه که از کیلویی 45 تا 100 هست سنگ و سخره از کیلویی 5 تا 25 متناسب با جنس و شکل
    فیلتر سطلی از 450 تا 1200
    سیستم نوری از 350 تا 800 تومن
    سیستم co2 از 700 تا 1200
    باکتری و استارتر و کود مایع و مکمل 350 تا 1000
    پنس و قیچی 100 تا 250
    گیاه و ماهی هم متناسب با سبک و سلیقه
    پریز تایمر 75 تا 190
    و یسری خورده ریز دیگه
    این مواردی که نوشتم خرید و داشتن همشون واجب نیست و خیلی از موارد رو میشه به صورت دست ساز ساخت و یا جایگزین کرد دلیل اختلاف قیمت هایی که گفتم مدل های مختلف توی بازار و ست های شرکتی مخصوص
    بازم میگم برای داشتن یه آکواریم پلنت 1متری لازم به خرید همه موارد نیست و متناسب با دکور برخی لوازم جایگزین میشن
    پس با این حساب با1 میلیون نمیتونم کاری کنم؟

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط lo0ord نمایش پست ها
    پس با این حساب با1 میلیون نمیتونم کاری کنم؟
    چرا میتونید ولی توی انتخواب دکور و نوع گیاه محدودید مثلا سیستم co2کلا حذف میشه ست کود مایه 2عدد کلا خریده میشه و... برای مدیریت هزینه هم به نظرم یه تانک مکعب 50 استفاده کنید خیلی بهتره
    یه تانک کوچیک مجهز بهتر از یه تانک بزرگ با کمبود قطعه

سلام سعید آقا خسته نباشین. با تشکر از راهنمایی های قبلی شما می خواستم بدونم یه چوب که فکر می کنم مال ریشهاست و خیلی اسفنگیه میشه برای کاشت خزه کریسمس روش استفاده کرد؟؟؟
    در حال حاضر دو بار جوشوندم و راحت داخل آب فرومیره.......
    نظرتون چیه؟؟؟؟

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sonya نمایش پست ها
    سلام سعید آقا خسته نباشین. با تشکر از راهنمایی های قبلی شما می خواستم بدونم یه چوب که فکر می کنم مال ریشهاست و خیلی اسفنگیه میشه برای کاشت خزه کریسمس روش استفاده کرد؟؟؟
    در حال حاضر دو بار جوشوندم و راحت داخل آب فرومیره.......
    نظرتون چیه؟؟؟؟
    سلام
    از چوب عکس دارید؟ یا میدونید ریشه چه درختیه؟
    بافت چوب باید به اندازه کافی سفت باشه. که به مرور زمان داخل آب از بین نره

از خودش رنگ یا شیره پس نداده؟
    اگر چوب سفتی هست و مواد اضافه نداره بهتره چند روز داخل یه سطل آب باشه برای اطمینان. اگر مشکلی نداشت میتونید خزه ببندید و توی آکواریم استفاده کنید

20190327_010237.jpg این از عکس چوب
    20190327_010325.jpg اینم از عکس خزه هایی که می خوام روش ببندم.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed120 نمایش پست ها
    سلام
    از چوب عکس دارید؟ یا میدونید ریشه چه درختیه؟
    بافت چوب باید به اندازه کافی سفت باشه. که به مرور زمان داخل آب از بین نره

از خودش رنگ یا شیره پس نداده؟
    اگر چوب سفتی هست و مواد اضافه نداره بهتره چند روز داخل یه سطل آب باشه برای اطمینان. اگر مشکلی نداشت میتونید خزه ببندید و توی آکواریم استفاده کنید
    وقتی جوشوندمش رنگ پس داد اما حالت عادی نه. بافتش اینقدر سفت هست که تو آک بعد یه مدت ریزش نکنه اما مطمعنم روش جلبک تشکیل میشه (شایدم قارچ) ولی خوب شاید اگه کامل با خزه بپوشونمش خزه های از رشد جلبک جلو گیری کنن!!!! منظورم جلبکه روی چوب فقط، نه جلبک های جای دیگه......... البته ارتش میگو ها هم هستن

اون گیاه سمت راست پایین عکس دوم هم برگ بیدیه ببخشید قاتی عکس خزه ها براتون فرستادم
    ویرایش توسط Sonya : 03-27-2019 در ساعت 10:58 AM

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sonya نمایش پست ها
    20190327_010237.jpg این از عکس چوب
    20190327_010325.jpg اینم از عکس خزه هایی که می خوام روش ببندم.

- - - Updated - - -

وقتی جوشوندمش رنگ پس داد اما حالت عادی نه. بافتش اینقدر سفت هست که تو آک بعد یه مدت ریزش نکنه اما مطمعنم روش جلبک تشکیل میشه (شایدم قارچ) ولی خوب شاید اگه کامل با خزه بپوشونمش خزه های از رشد جلبک جلو گیری کنن!!!! منظورم جلبکه روی چوب فقط، نه جلبک های جای دیگه......... البته ارتش میگو ها هم هستن

اون گیاه سمت راست پایین عکس دوم هم برگ بیدیه ببخشید قاتی عکس خزه ها براتون فرستادم
    اون هاله که روی چوب بوجود میاد اگر روش خزه ببندید احتمال زیاد خزه هاتون خراب میشه حتما یه مدت داخل آب بمونه موادش که کامل خارج شد و تمیزش کردید بعد خزه ببندید

کلمات کلیدی این موضوع