نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: پلنت من

نام
    صادق

پلنت من

سلام و درود. من تازه ی پلنت از یکی از دوستان گرفتم با طول45 عرض 30 و ارتفاع حدود 30 و به نوعی تازه دارم آک پلنت تجربه میکنم.
    نظرتون میفرمایید؟؟
    الان تانک من چند کیلویی میشه؟؟
    و اینکه به نظرتون گیاهان بیماری دارن؟
    whatsapp image 2019-02-04  10.01.04 pm.jpegwhatsapp image 2019-02-04  10.01.05 pm.jpegwhatsapp image 2019-02-04  10.01.05 pm(1).jpeg

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh_sh نمایش پست ها
    سلام و درود. من تازه ی پلنت از یکی از دوستان گرفتم با طول45 عرض 30 و ارتفاع حدود 30 و به نوعی تازه دارم آک پلنت تجربه میکنم.
    نظرتون میفرمایید؟؟
    الان تانک من چند کیلویی میشه؟؟
    و اینکه به نظرتون گیاهان بیماری دارن؟
    whatsapp image 2019-02-04  10.01.04 pm.jpegwhatsapp image 2019-02-04  10.01.05 pm.jpegwhatsapp image 2019-02-04  10.01.05 pm(1).jpeg
    سلام
    تانکتو حدود 40 لیتر ظرفیت داره
    به نظر میرسه بستر پلنت یا زیر بستر استفاده نکردید و کود مایه هم نمیدید
    گیاها کمبود مواد معدنی دارن این قسمت هارو مطالعه کنید کمکتون میکنه درباره کمبود گیاه ها جلبک در آکواریوم گیاهی - 1
    گیاهان آکواریومی و کمبود مینرال
    معرفی مشکلات گیاهان آکواریومی در اثر کمبود عناصر
    ویرایش توسط saeed120 : 02-05-2019 در ساعت 04:02 PM

نام
    صادق
    سلام ممنون از وقتی که گذاشتی آقا سعید
    بستر پلنت یا زیر بستر اوکیه. ولی احتمال نمیدید که نور بیش از حد بهش خورده این طور شده باشه؟ چون چن روز اول نبودم خوب بهش برسم به گمانم خونه نمیدونستن روزی بیشتر از 8 ساعت نور رو روشن میکردن.
    در هر حال درست میگید، کود مایع هنوز شروع نکردم بدم. چه نوع کود مایع و به چه میزان بگیرم و نحوه استفاده اش؟؟
    و اینکه این تقویت کننده چند منظوره هم آیا خوبه استفاده کنم؟ روش نوشته هر سه روز یک بار یک درب پٌر. روز و مقدارش درسته؟؟
    photo_2019-02-04_22-14-08.jpg

نام
    سعید
    بله درست میگید از نور زیاد هم میتونه باشه از بهم خوردن نسبت فسفات و نیترات هم میتونه باشه به نظرم 2بار سیفون 30 درصد بزنید به فاصله 2 روز و کود مایع رو چند روز بعد از سیفون زدن استفاده کنید
    فکر میکنم این مقدار مصرف برای 50 لیتر و در زمان پوشش گیاهی کامل استفاده
    میشه چون دوز بالا پیشنهاد شده ! هفته ای 1بار و یک سوم دوز پیشنهادی استفاده کنید فعلا و حجم آبگیری مفید و نوع و مقدار گیاهان تانکتون هم در نظر بگیرید چون کمتر از 50 لیتر هست و حجم گیاه ها زیاد نیست و شرایط نگه داری آسان دارن اگر متوجه کمبود یا تاخیر در رشد گیاهان شدید دوز مصرف رو زیاد کنید
    بهتره بعدا کود مایه آهن هم تهیه کنید

نام
    صادق
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed120 نمایش پست ها
    بله درست میگید از نور زیاد هم میتونه باشه از بهم خوردن نسبت فسفات و نیترات هم میتونه باشه به نظرم 2بار سیفون 30 درصد بزنید به فاصله 2 روز و کود مایع رو چند روز بعد از سیفون زدن استفاده کنید
    فکر میکنم این مقدار مصرف برای 50 لیتر و در زمان پوشش گیاهی کامل استفاده
    میشه چون دوز بالا پیشنهاد شده ! هفته ای 1بار و یک سوم دوز پیشنهادی استفاده کنید فعلا و حجم آبگیری مفید و نوع و مقدار گیاهان تانکتون هم در نظر بگیرید چون کمتر از 50 لیتر هست و حجم گیاه ها زیاد نیست و شرایط نگه داری آسان دارن اگر متوجه کمبود یا تاخیر در رشد گیاهان شدید دوز مصرف رو زیاد کنید
    بهتره بعدا کود مایه آهن هم تهیه کنید
    2بار سیفون 30 درصد زدن به فاصله 2 روز یعنی 30 درصد آب بریزم و آب جدید جایگزین کنم؟
    کود مایع فقط یک نوع هست؟ فرقی نداره چه کود مایعی؟؟ یا این که الان من عکس فرستادم خودش کود مایع است؟؟
    کود مایه آهن دو هفته آینده بگیرم خوبه؟

سلام دوستان لایوراکای من هی سبز میشن باز رنگش برمیگرده رنگ اول سنگ بعضی جاهاشم بنفش شده ولی خیلی کم.الان برای خوب شدنش راهش چیه.بخاطر پول نداشتن هماز 5 عدد ال ای دی سفید و ابی 80 سانتی استفاه کردم .تانکمم 350 لیتری هستش

نام
    سعید
    2بار سیفون 30 درصد زدن به فاصله 2 روز یعنی 30 درصد آب بریزم و آب جدید جایگزین کنم؟
    کود مایع فقط یک نوع هست؟ فرقی نداره چه کود مایعی؟؟ یا این که الان من عکس فرستادم خودش کود مایع است؟؟
    کود مایه آهن دو هفته آینده بگیرم خوبه؟
    منظورم اینه شما مثلا امروز سیفون 30 درصد میزنید و آب نو میریزید 2روز بعد باز هم سیفون 30 و آب نو میریزید مجموع 60 درصد سیفون میشه و آب نو جایگزین میکنین دلیل این حرکت وارد شدن شوک کمتر به ماهی ها و سیکل و چرخه باکتری هست
    الان شما کود مایع مولتی دارید یجورایی مهم ترین کود مایه هست اگر پلنت حرفه ای داشته باشید یا گیاهان خاص باید تقریبا همه کود مایه ها که شامل مولتی. آهن. فسفات. پتاسیم. کربن.و...هست رو داشته باشید بدون داشتن co2 و عملا نمیشه زیاد از کود مایع استفاده کرد
    کود مایه آهن واجب نیست اما در کنار مولتی خیلی میتونه مفید باشه 2هفته دیگم بگیرید اشکال نداره

نام
    صادق
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed120 نمایش پست ها
    سلام
    تانکتو حدود 40 لیتر ظرفیت داره
    به نظر میرسه بستر پلنت یا زیر بستر استفاده نکردید و کود مایه هم نمیدید
    گیاها کمبود مواد معدنی دارن این قسمت هارو مطالعه کنید کمکتون میکنه درباره کمبود گیاه ها جلبک در آکواریوم گیاهی - 1
    گیاهان آکواریومی و کمبود مینرال
    معرفی مشکلات گیاهان آکواریومی در اثر کمبود عناصر
    سلام مجدد
    ظاهرا این حالت های سوراخ شدن گیاه و.. از کمبود پتاسیم هست. درسته؟
    برای خرید پتاسیم، كودهاي مايع مارک seachem ظاهرا قیمتش گرونه. كدوم براي پتاسيم بهتره؟
    ada
    aquavitro
    tropica
    brightwell
    microbe-lift

نام
    سعید
    سلام مجدد
    ظاهرا این حالت های سوراخ شدن گیاه و.. از کمبود پتاسیم هست. درسته؟
    برای خرید پتاسیم، كودهاي مايع مارک seachem ظاهرا قیمتش گرونه. كدوم براي پتاسيم بهتره؟
    ada
    aquavitro
    tropica
    brightwell
    microbe-lift
    سلام
    بله کمبود پتاسیم هست
    ada با توجه به قیمت و دوز مصرف بصرفه نیست
    سیچم بصرفه هست
    تمام برند هایی که گفتید الان گرون هستن! و همشونم خوبن به شخصه سیچم و برایتون رو امتحان کردم

کلمات کلیدی این موضوع