نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

ترکیب چند نوع تکنیک در ساخت فیلتر آکواریوم بدون واتر پمپ

با سلام به دوستان

در تجربه آکواریوم داری و استفاده از انواع فیلتراسیوم

دیدم چند فیلتر خوب هستن و بعضی هاشون ایراداتی دارن

فیلتر زیر شنی فیلتری عالی ولی ایرادش تمامی فضولات و اضافات غذا و ... زیر خودش جمع میکنه و برای تخلیه باید کل آکواریوم خالی کرد

سامپ فیلتری عالی ولی ایرادش فضولات و اضافات غذا و ... ته آکواریوم میمونه

به فکر افتادم این 2 نوع را باهم ترکیب کنم چون هرکدوم ایراد اون یکی را میگیره

کف آکواریوم با لوله سفید سایز 25 شبکه بندی کردم و یک خروجی بهش دادم و خروجی را به سامپ هدایت کردم (چون آکواریومم از قبل ساخته شده بود و برای سامپ زیر آکواریوم دردسر داشت سامپ داخلی استفاده کردم)

می خواستم برای مکش آب و ریختن آن از واترپمپ استفاده کنم ولی به فکر این افتادم که از سیستم آبشار استفاده کنم و با استفاده از پمپ هوا آب را به داخل سامپ هدایت کردم

العان چند وقته دارم از این نوع فیلتر استفاده میکنم و عالی جواب داده

توی عکس زیر خط قرمز خود آکواریوم
    سفید شبکه بندی با لوله سفید
    سبز قسمت سامپ
    زرد لوله هوا که حدود 10 سانت هم داخل لوله سفید شده (سیستم آبشار)
    خط آبی پررنگ شیشه ای که برای سامپ انتخاب میکنید حتما باید حدود 3 سانت از ارتفاع آکواریوم کمتر باشد (اگر به هر علتی آب از سامپ عبور نکرد سرریز داخل خود آکواریوم شود)
    خط آبی کم رنگ حدود 2 سانت ارتفاع شیشه باید از ارتفاع خط آبی پررنگ کمتر باشد که می شود خروجی آب

عکس از خود آکواریوم هم گذاشته میشود

فقط چند مسئله یک اگر ابزارش ندارین انجام ندین چون من خودم همه ابزار لازم داشتم و این فیلتر درست کردم

مسئله بعدی برای پوشاندن روی لوله های شبکه بندی کف حتما از شنی استفاده کنید که 3 برابر یا بیشتر از سوراخ های زده شده روی لوله باشد

ویرایش اول :

توی آکواریوم بخاطر اینکه سیستم آبشاری با هوا درست کردم سنگ هوا قرار ندادم
    و این مرحله قبل از مدیای تصویه هست

تعداد ماهی ها را زیاد کردم دیدم ماهی ها کمبود اکسیژن دارن و میان روی آب متوجه شدم باکتری های ایجاد شده روی مدیا ها خودشون هم اکسیژن را مصرف میکنن (یک پمپ قوی دو خروجی کامل وصل بود پس برای ضعیفی پمپ نبود)

العان یک خروجی پمپ هوا را وصل کردم به سنگ هوا و سنگ هوا را در قسمت آخر سامپ بعد از مدیاها گذاشتم یک خروجی هم به سیستم آبشار

مشکل کمبود اکسیژن هم حل شد
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست drawing3.jpg  
    ویرایش توسط sham : 02-16-2019 در ساعت 11:59 AM

نام
    امید محبی
    نقل قول نوشته اصلی توسط sham نمایش پست ها
    با سلام به دوستان

در تجربه آکواریوم داری و استفاده از انواع فیلتراسیوم

دیدم چند فیلتر خوب هستن و بعضی هاشون ایراداتی دارن

فیلتر زیر شنی فیلتری عالی ولی ایرادش تمامی فضولات و اضافات غذا و ... زیر خودش جمع میکنه و برای تخلیه باید کل آکواریوم خالی کرد

سامپ فیلتری عالی ولی ایرادش فضولات و اضافات غذا و ... ته آکواریوم میمونه

به فکر افتادم این 2 نوع را باهم ترکیب کنم چون هرکدوم ایراد اون یکی را میگیره

کف آکواریوم با لوله سفید سایز 25 شبکه بندی کردم و یک خروجی بهش دادم و خروجی را به سامپ هدایت کردم (چون آکواریومم از قبل ساخته شده بود و برای سامپ زیر آکواریوم دردسر داشت سامپ داخلی استفاده کردم)

می خواستم برای مکش آب و ریختن آن از واترپمپ استفاده کنم ولی به فکر این افتادم که از سیستم آبشار استفاده کنم و با استفاده از پمپ هوا آب را به داخل سامپ هدایت کردم

العان چند وقته دارم از این نوع فیلتر استفاده میکنم و عالی جواب داده

توی عکس زیر خط قرمز خود آکواریوم
    سفید شبکه بندی با لوله سفید
    سبز قسمت سامپ
    زرد لوله هوا که حدود 10 سانت هم داخل لوله سفید شده (سیستم آبشار)
    خط آبی پررنگ شیشه ای که برای سامپ انتخاب میکنید حتما باید حدود 3 سانت از ارتفاع آکواریوم کمتر باشد (اگر به هر علتی آب از سامپ عبور نکرد سرریز داخل خود آکواریوم شود)
    خط آبی کم رنگ حدود 2 سانت ارتفاع شیشه باید از ارتفاع خط آبی پررنگ کمتر باشد که می شود خروجی آب

عکس از خود آکواریوم هم گذاشته میشود

فقط چند مسئله یک اگر ابزارش ندارین انجام ندین چون من خودم همه ابزار لازم داشتم و این فیلتر درست کردم

مسئله بعدی برای پوشاندن روی لوله های شبکه بندی کف حتما از شنی استفاده کنید که 3 برابر یا بیشتر از سوراخ های زده شده روی لوله باشد
    ممنونم
    بابت اشتراک گذاری ایده تون
    با عرض پوزش امکانش هست تصاویر طرحتون رو هم ارسال کنید ؟
    چیزی که الان گذاشتید بیشتر طرح شماتیک از این سیستم ابداعی هست.
    اگر تصویر هم میبود طبیعتا بهتر میشد درک و دریافت کرد.
    60 cm plant tank- sobo led 60 10000k- 2kg co2 Capsule
    - Diffuser -

نقل قول نوشته اصلی توسط omidmohebbi نمایش پست ها
    ممنونم
    بابت اشتراک گذاری ایده تون
    با عرض پوزش امکانش هست تصاویر طرحتون رو هم ارسال کنید ؟
    چیزی که الان گذاشتید بیشتر طرح شماتیک از این سیستم ابداعی هست.
    اگر تصویر هم میبود طبیعتا بهتر میشد درک و دریافت کرد.

خواهش می کنم چون این طرح داخل آکواریوم محل کارم است شنبه عکس از خود آکواریوم هم قرار میدم
    حدود 3 ماه داره کار میکنه تا از کارایی فیلتر مطمئن نشدم نخواستم به اشتراک بزارمش

فقط یک مسئله یادم رفت بگم قسمت سامپ باید کامل آب بندی بشه که فقط راه ورودی آب از قسمت خروجی لوله های سفید شبکه بندی شده باشه

20181222_085254.jpg

20181222_085314.jpg

امیدوارم العان طرح دستتون آمده باشه
    سنگ های روی لوله را هم برداشتم که شبکه کف دقیق مشخص بشه

سلام
    خوب فضولات کجا جمع میشه؟
    جایی برای مدیا در نظر گرفته میشه؟
    سامپ بالاش بازه یا بسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط b_p نمایش پست ها
    سلام
    خوب فضولات کجا جمع میشه؟
    جایی برای مدیا در نظر گرفته میشه؟
    سامپ بالاش بازه یا بسته؟
    در عکس دوم شبکه سامپ و مدیا کاملا مشخصه
    از لوله سفیدی که در عکس دوم میبینید آب از شبکه بندی عکس اول کف آکواریوم کشیده و وارد سامپ بغل آکواریوم میشود و از پد و سرامیک گذشته و مرحله آخر سامپ که در عکس دوم مشخص نیست بخاری و خروجی سامپ و ورود آب به وارد آکواریوم
    سر سامپ هم باید باز باشه که بشه مدیای سامپ را تعویض کرد

اگر بازم متوجه نشدین
    چون با یک برچسب بین سامپ بغل و آکواریوم را جدا کردم نمیشه 2 تا را در یک عکس نشان داد طرح شماتیک را هم در پست اول قرار دادم طرح شماتیک هم نگاه بندازین

سلام دوست محترم طرحتون خوبه منتها اگه بتونید ورودی سامپ را از یک مثلا به سه تا ورودی تبدیل کنید بصورتی که بتونید در هر زمان یک سوم کف مکش بشه اینجور تمیز کاری کف بسیار کاراتر خواهد بود. (لوله کشی کف سه قسمت مجزا و ورود به سامپ هم از سه مسیر که مثل تنظیم بخاری نفتیهای قدیمی با اهرمی از خارج از آب قابل باز و بست یا کم و زیاد کردن براحتی دسترس خواهد بود) . موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط abrax نمایش پست ها
    سلام دوست محترم طرحتون خوبه منتها اگه بتونید ورودی سامپ را از یک مثلا به سه تا ورودی تبدیل کنید بصورتی که بتونید در هر زمان یک سوم کف مکش بشه اینجور تمیز کاری کف بسیار کاراتر خواهد بود. (لوله کشی کف سه قسمت مجزا و ورود به سامپ هم از سه مسیر که مثل تنظیم بخاری نفتیهای قدیمی با اهرمی از خارج از آب قابل باز و بست یا کم و زیاد کردن براحتی دسترس خواهد بود) . موفق باشید

سلام
    حرف شما درسته اولم می خواستم همینکار بکنم ولی دیدم دردسر داره

ولی همین یکی هم به هیچ عنوان فضولات ته آکواریوم نمیزاره باقی بمانه آک من طولش 120 هست پس طبق تجربه خودم یکی خیلی خوب جواب داده
    تصویه اش تاحالا از هرنوع تصویه ای که دیگه داشتم(سطلی،سامپ،تاپ فیلتر و تصویه های آماده که داخل آکواریوم قرار میگیرن) خیلی بهتر جواب داده

درحال ساخت یک آکواریوم 2.5 متری هستم چون طول زیاده ورودیش دوطرف میکنم که از دوطرف آب بکشه

کلمات کلیدی این موضوع