سلام به همه دوستان
قصد دارم تجربه ای رو که تو چند سال کار تو پرورش ماهی زینتی داشتم رو به زبان ساده و کاربردی با دوستان عزیز به اشتراک بگذارم .
(در حال حاضر سالن رو تعطیل کردم )

خوب برسیم سر بحث مخازن پرورش ماهی و در مورد خوبیا و بدیاشون یکمی گفتگو کنیم .

اکواریوم
اول معایبش رو میگم :
خطرناک : ( هر لحظه میتونه فاجعه درست کنه هم برای انسان هم ماهی )
مستطیلیه : ( بدترین شکل برای یه مخزن همین مستطیله ، چرا ؟ چون وقتی بحث گردش اب و تخلیه فضولات میشه کلی به مشکل میخوریم )
کوچیکه : ( چون با شیشه هستش و باید تو طبقات کار بشه نمیتونیم حجم اب مناسبی رو برلش در نظر بگیریم ، حداقل حجم اب به نظر من ۵۰۰ لیتره )
نیاز به تعداد بالا : ( خوب وقتی هم کوچیکه هم مستطیله نمیتونیم تراکم مناسبی از ماهی رو توش پرورش بدیم ، از طرفی مجبوریم هر روز تعداد زیادی اکواریوم رو غذا دهی و سیفون و سرویس کنیم ، که خودش کلی زحمت و وقت میخواد که واقعا کلافه میکنه ادم رو )
طبقات زیاد ( این یکی از همه ازار دهنده تره ، طبقه پایین داره یخ میزنه طبقه بالا داره جوش میاد )

و اخریش هم اینه که هیچوقت نمیشه یه سیستم تصویه خوب و مفید براش طراحی کرد ( البته اگه پول اضافه داشته باشین میشه .

و اما خوبیاش : هیچی نداره جز اینکه میتونی داخل مخزن رو ببینی .

البته ایرادات زیادی میشه گرفت که فکر کنم همین چند تا موردی گه عرض کردم تو رده بندی مخازن اکواریوم رو به ته جدول میفرسته .

تو پست بعدی در مورد مخازن بتنی گفتگو میکنیم ، ممنون میشم نظرات و سوالاتتون رو در مورد اکواریوم (البته اکواریوم سالن پرورش ) بشنوم .
با تشکر