صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

تلاش براي داشتن تانك گياهي نانو mostafa1400

سلام
    دوستان من مستاجر خونه خانم همساده بودم ، جوابم كر دمنم مجبور شدم بيام يه آلونك براي خودم دست و پاكنم....از حمايت و راهنمايي من لطفا دريغ نفرماييد....

اول يه اطلاعات اوليه از تانك كوچولم مي دم ....كه در تاريخ 1397/01/07 راه اندازي شد.
    1- شيشه 45طول*29ارتفاع*27عرض(45000تومان)

2-خاك بستر (گراول)5 كيلو(7000تومن)
    سوال های بخش بستر كاشت گياهان آکواریومی

3-سنگ هاي كوهستاني خوشگل 4 كيلو(15000تومان)

4-نور لامپ ال اي دي تركيبي MAHIRAN MSL-S400 كه قبلا ال اي دي سوبو داخل آبي بود كه عوض شد با اين مدل كه بالاي تانك نصب ميشه و كليد سه حالته وآداپتور هم داره

5- پمپ هنگ SOBO علا با مدياي خودش WP-303H
    6- شن عربي 5 كيلوي كه جهت شيب دادن به سطح انتهايي استفاده شده و فعلا گياهي توش نكاشتم. بجز چمن مونت كارلو در سطحش.(7000تومن)

گياهان:
    كف رو با چمن مونت كارول پوشش دادم كه سر كار خانم فائضه دستور دادن جمعش كن ولي فعلا اين كار و نكردم چون اومدم ديدم تانك رو يكي از بچه ها پر از آب كرده و قتي گفتم چرا گفت آب كپك رو از بين مي بره و تانك كپك زده بود آبش كردم.و خلاصه ....هنوز چمن ها در سطح تانك هستن.
    آنو بياس برگ بلند (10توم)
    بوسفلاندرا نمي دونم كدوم گونه ولي خوشگله(70تومن)
    سه بوته برگ گندمي ژاپني(20تومن)
    يك بوته قرمز رنگ كه نمي دونم چيه ولي خوشگله
    ساكنين
    3تا كت پوزه پشمالو 3 بندي(45تومن)
    1فايتر ماده(5تومن)
    2 تا حلزون توت فرنگي(10تومن)

شهداي تانك و تلفات:
    1 بوته آنوبياس بصورت كامل از بيخ و بن منهدم شد احتمال خرابي از زمان خريد مي دادم(15000تومن)
    6 عدد گوپي رد و بلك به علت نگهداري در تنگ قبل از انتقال به تانك(50هزار تومن)
    2 بوته گياه با برگهاي بلند سفيد و سبز كه اسمش رو نمي دونم(20000توم)

نام
    Amir Mahdi
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa1400 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من مستاجر خونه خانم همساده بودم ، جوابم كر دمنم مجبور شدم بيام يه آلونك براي خودم دست و پاكنم....از حمايت و راهنمايي من لطفا دريغ نفرماييد....

اول يه اطلاعات اوليه از تانك كوچولم مي دم ....كه در تاريخ 1397/01/07 راه اندازي شد.
    1- شيشه 45طول*29ارتفاع*27عرض(45000تومان)

2-خاك بستر (گراول)5 كيلو(7000تومن)
    سوال های بخش بستر كاشت گياهان آکواریومی

3-سنگ هاي كوهستاني خوشگل 4 كيلو(15000تومان)

4-نور لامپ ال اي دي تركيبي MAHIRAN MSL-S400 كه قبلا ال اي دي سوبو داخل آبي بود كه عوض شد با اين مدل كه بالاي تانك نصب ميشه و كليد سه حالته وآداپتور هم داره

5- پمپ هنگ SOBO علا با مدياي خودش WP-303H
    6- شن عربي 5 كيلوي كه جهت شيب دادن به سطح انتهايي استفاده شده و فعلا گياهي توش نكاشتم. بجز چمن مونت كارلو در سطحش.(7000تومن)

گياهان:
    كف رو با چمن مونت كارول پوشش دادم كه سر كار خانم فائضه دستور دادن جمعش كن ولي فعلا اين كار و نكردم چون اومدم ديدم تانك رو يكي از بچه ها پر از آب كرده و قتي گفتم چرا گفت آب كپك رو از بين مي بره و تانك كپك زده بود آبش كردم.و خلاصه ....هنوز چمن ها در سطح تانك هستن.
    آنو بياس برگ بلند (10توم)
    بوسفلاندرا نمي دونم كدوم گونه ولي خوشگله(70تومن)
    سه بوته برگ گندمي ژاپني(20تومن)
    يك بوته قرمز رنگ كه نمي دونم چيه ولي خوشگله
    ساكنين
    3تا كت پوزه پشمالو 3 بندي(45تومن)
    1فايتر ماده(5تومن)
    2 تا حلزون توت فرنگي(10تومن)

شهداي تانك و تلفات:
    1 بوته آنوبياس بصورت كامل از بيخ و بن منهدم شد احتمال خرابي از زمان خريد مي دادم(15000تومن)
    6 عدد گوپي رد و بلك به علت نگهداري در تنگ قبل از انتقال به تانك(50هزار تومن)
    2 بوته گياه با برگهاي بلند سفيد و سبز كه اسمش رو نمي دونم(20000توم)

سلام مصطفی جان بسلامتی مبارکه
    ایشالا که مستقر بشی بصورت مستقل و تلفاتم ندی که دلسرد بشی از اکواریوم اگه عکسی داری یا اگه تانک و راه اندازی کردی عکسی ازش بزار
    آکواریوم اب شیرین من با سامپ داخلی
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread14674-new/

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIR HIDDEN نمایش پست ها
    سلام مصطفی جان بسلامتی مبارکه
    ایشالا که مستقر بشی بصورت مستقل و تلفاتم ندی که دلسرد بشی از اکواریوم اگه عکسی داری یا اگه تانک و راه اندازی کردی عکسی ازش بزار
    سلام ممنون از لطفت به روي چشم ...در اولين فرصت تصاوير رو تقديم مي كنم. منم براي شما ارزوي سلامتي و موفقيت دارم.

نام
    Plankton
    سلام
    حتما زودتر برامون عکس بزارید :)
    راستی
    موجودات مفیدی که میتونید توی پلنت داشته باشید :
    میگو آمانو . حلزون توت فرنگی . حلزون زبرا . حلزون شاخدار و ... هستن
    ماهی سیامی اصل و کت اتو که از واجبات هستن
    پوزه بوته ای هم پیشنهاد نمیکنم چون میتونن آسیب بزنن به چمن ها و خزه ها و ...
    و با حرکت سریعشون میتونن خرابکاری کنن و له شدگی بشه بعضی از قسمت ها تو تانک
    چمن رو به این علت گفتم جمع کنید چون شما بذر استفاده کردید و دیر یا زود نابود میشه و چهره تانک رو خراب میکنه
    اینجا هر کاربر جدا برای خودش و تانکش تاپیک داره آقای مصطفی عزیز
    از دست من ناراحت نشید لطفا
    حتی میتونید از مدیریت هم سوال کنید در این باره
    موفق باشید :)
    ویرایش توسط faezeh.aqua : 04-17-2018 در ساعت 07:03 PM
    faezeh.aqua

شترگاویوزپلنگ
    Pray4Death EvisCerationPlague

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh.aqua نمایش پست ها
    سلام
    حتما زودتر برامون عکس بزارید :)
    راستی
    موجودات مفیدی که میتونید توی پلنت داشته باشید :
    میگو آمانو . حلزون توت فرنگی . حلزون زبرا . حلزون شاخدار و ... هستن
    ماهی سیامی اصل و کت اتو که از واجبات هستن
    پوزه بوته ای هم پیشنهاد نمیکنم چون میتونن آسیب بزنن به چمن ها و خزه ها و ...
    و با حرکت سریعشون میتونن خرابکاری کنن و له شدگی بشه بعضی از قسمت ها تو تانک
    چمن رو به این علت گفتم جمع کنید چون شما بذر استفاده کردید و دیر یا زود نابود میشه و چهره تانک رو خراب میکنه
    اینجا هر کاربر جدا برای خودش و تانکش تاپیک داره آقای مصطفی عزیز
    از دست من ناراحت نشید لطفا
    حتی میتونید از مدیریت هم سوال کنید در این باره
    موفق باشید :)
    سلام ...فائضه خانم ...اختيار داريد من اصلا از شما ناراحت نشدم هيچ وقت لطف و محبت شما رو هم فراموش نمي كنم طرح موضوع در عنوان هم فقط براي مزاح بود.و لا غير كه اگر باعث رنجش خاطر باشه حذفش ميكنم.
    همونطور كه فرموديد حق با شماست و بذر چمن ها در بعضي نقاط اصلا رويشي نداره و اصطلاحا كچل هست كه حتما در اولين فرصت بايد بهم كمك كنيد براي يك گياه مناسب.
    مشكلي هم كه ايجاد شده نمي دونم جلبك يا كپك هست كه در اطراف بذرهاي سبز نشده ايجاد شده كه از شما و ساير دوستان مي خوام كمكم كنيد.
    يه رشته هاي مويي سفيد رنگ بسيار نازك و ريز هم در بستر مشاهده مي شه كه در خصوص اونم لطفا راهنمايي بفرماييد.

نظرتون رو در مورد لامپ و چراغ جديد نفرمودين

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط CaNNibalCorpse نمایش پست ها
    شترگاویوزپلنگ
    سلام اگر مشكلي مي بينيد و تجربه اي داريد. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد. باتشكر
    ویرایش توسط mostafa1400 : 04-18-2018 در ساعت 01:26 PM

سلام اگر مشكلي مي بينيد و تجربه اي داريد. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد. باتشكر
    پیشنهادی ندارم . در مصرف آب-برق صَرفَ جویی کنید
    Pray4Death EvisCerationPlague

سلام
    باشه چشم حتما راستش من تعداد زيادي گلدون تو اتاقم دارم حتي آب تعويضي اكم رو هم ميريزم پاي گلهام و همه تجهيزاتم كم مصرف هستن و بخاري هم ندارم.ولي چشم بازم بيشتر صرفه جويي مي كنم. شاد باشيد.
    ویرایش توسط mostafa1400 : 04-19-2018 در ساعت 10:18 AM

يك تجربه تلخ...

همونطور كه در پست قبلي گفتم تانك دچار يه چيزهايي مومانندي شده بود كه من فكر ميكردم جلبكه اما امروز طي بررسي دقيق متوجه شدم كه اينها قارچها يا كپكهايي هستند كه روي بذرهاي سبز نشده ايجاد شده و تقريبا كليه سطح آكواريوم رو داره درگير مي كنه
    حالا متوجه شدم كه چرا دوستان از جمله فائضه خانم اصرار داشتند كه از چمن كشت بافت بجاي كشت بذر استفاده كنم چون كشت بافتها هيچ ضايعه و قارچ و باكتري به تانك اضافه نميكنن و بذرهاي سبز تشذه نيز به وجود نميارن چون در محيط سترون توليد شدن (پاك و استريل شده).
    فعلا بصورت فيزيكي حجم زيادي از اين كپك رو با پنس برداشتم ولي خيليش هنوز مونده شايد مجبور بشم يه لايه از بستر رو بردارم.

اگر راهكار معمول و يا دارويي وجود داره ممنون ميشم راهنمايي ببفرماييد. باتشكر
    ویرایش توسط mostafa1400 : 04-19-2018 در ساعت 04:04 PM

photo0025.jpg
    photo0022.jpg
    photo0021.jpg
    photo0019.jpg
    photo0018.jpg
    photo0017.jpg
    photo0016.jpg
    اين چندتا عكس ابتداي كار بود كه قرار دادم از اين به بعد بيشتر عكس خواهم گذاشت شاد باشيد.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع