صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 15 از 15
    نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa1400 نمایش پست ها
    سلام
    ضمن عرض تبريك به مناسبت سال جديد و همچنين تبريك به مناسبت آغاز فعاليت در زمينه پرورش ماهي
    چند نكته كه تجربه شخصي من هست رو خدمت شما عرض مي كنم. لازم به ذكره كه به مدت 2 سال سالن داشتم و انوع ماهي رو پرورش دادم و تكثير كردم.
    سالن من هم بيس اوليش ماهي آنجل بود. اما تا زمان كسب نتايج مطلوب در آنجل چندين تانك رو اختصاص داده بودم به پرورش و سايز كردن ماهي هايي كه وارداتي بودن از جمله انواع كت پوزه پشمالو - رنبو ها و ديسكس هاي بازار پسند خصوص انواع ردها-يلو- و بلوها - و چندين تانك مولد ديسكس و اسكار و گوپي و شريمپ و گياه هم داشتم كه براي استفاده بهينه از زمان و فضا در كنار توليد و تكثير اصلي به كاركردن و كسب تجربه در اين خصوص پرداخته بودم.تانكهاي براي توليد آرتمياي زنده هم داشتم كه مصرف خوراك ماهيهاي سالن بود.
    در حال حاضر در سالن كاري انجام نميدم چون ن نوع كارم رو عوض كرده بودم و با توجه به حجم كارشركت ديگه از پس كاراي سالن بر نميومدم. اما اميد وارم شما با برنامه ريزي دقيق و استفاده از تجربه ديگران راه درست تري در پيش بگيريد و موفق باشيد. حالا چند تا نكته مهم ....

1- به هيچ عنوان رو كمك فيزيكي هيچ كس حساب نكنين حتي عزيزترين افراد خانوادتون چون به هيچ عنوان عشق و علاقه و دانش و اطلاعات شمارو ندارن . و سالتون رو با مشكل مواجه مي كنن.
    2- به هيچ عنوان از سر زدن و بررسي روزانه سالن دريغ نكنيد چون ممكن اشتباه و اشكالي وجود داشته باشه كه با بازديدهاي دوره اي ساعتي و روزانه قابل جبران هستن.
    3- فكر اينكه در ماه هاي اول سود آوري داشته باشيد غلطه با توجه به اينكه فرمودين شاغلين بايد بتونيد تعادل خوبي بين شغل تون و اينكار جديد ايجاد كنيد درغير اينصورت به هردو آسيب مي رسه
    4- در ابتداي راه هستين به هيچ عنوان با تعداد پروژه و تانكها زياد شروع نكنيد. چند تانك پيش مولد هاو موارد آماده فروش چندتانك مولدها و چند تانك جوجه ها كه در تانك جوجه ها و پيش مولد ها مي تونيد انواع كت فيشها رو براي پرورش و تميزي تانكها تون با توجه به ظرفيت نگهداري كنين.
    5- تا مي تونيد بايد هزينه هاي نگهداري رو از جمله هزينه غذا و تلفات رو كاهش بديد.
    به هيچ عنوان در پر كردن تانكها با ماهي عجله نكنيد.
    6- حتب الامكان دارو در تانكهاي اصلي استفاده نكنيد
    7- سيكل ازت در صورت تعويض آب بهم مي خوره بهتره كه تانكهاتون رو به سامپ مجهز كنيد و اگر امكانش نيست در تعويض آب روزانه به شرايط اعلام شده توسط اساتيد دقت كنيد.
    8- غدا دهي خصوصا به جوجه ها و موارد پرورشي بايد به ميزان كم و در دفعات زياد باشه ساعت هاي غذا دهي رو تنظيم كنين ماهي ها به اين ساعات عادت ميكنن و در رشد شون موثره.
    ببخشيد زياد شد اين نكاتي بود كه من با هزينه بالاي 20 ميليون تومن بدست آوردم اميد وارم مفيد باشه و اگر دوستان نكته اشتباهي ديدن بفرماييند تا اصلاح كنم.
    سلام خیلی ممنون بابت راهنماییت اره من اصلا تو راه اندازی سالن عجله نمی کنم الانم که کار تو شرکت ۱۲ ساعته شده و خیلی سخته در حال درس کردن فیلتر های دس ساز هستم که تاپیک های دوستان رو می خونم اگه کسی می تونه فیلتری که با قیف درس می کنن رو برام یکم ساده تر توضیح بده مرسی

فرستاده شده از SM-A510Fِ من با Tapatalk

سلام
    یه تحقیقی راجع به بازار میگو تو شهرت بکن ببین ارزش تکثیر داره یا نه. از ویودیو های کانالی هم که میذارم میتونی کمک بگیری.
    Flip Aquatics - LupDiesel
    - YouTube
    ویرایش توسط Delafonte : 04-22-2018 در ساعت 12:35 AM

امیدوارم موفق باشید

سلام دوستان اینم عکس تخم های انجل امروز تخم ریختن

فرستاده شده از SM-A510Fِ من با Tapatalk

سلام
    چرا هیچ عکسی دیده نمیشه ، براتون آرزوی موفقیت میکنم و منتظر خبرهای خوب هستیم ،نگفتید کدوم شهر هستید .
    موفق باشید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع