صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

کارگاه کوچک خونگی

سلام دوستان من چند ساله که اکواریوم دارم و همیشه به چشم زیبایی به اکواریوم نگاه می کردم بنده مهندس صنایع غذایی در یک شرکت هستم و چند ماهی هست که به دنبال شغل دومی با درامد ۶۰۰تا۸۰۰ تومن می گردم که به فکر تکثیر ماهی زینتی افتادم و تا الان چند ماه در حال خوندن کتاب و سر زدن به سالن های تکثیر هستم اما از وقتی مطالب این سایت رو دیدم تقریبا سه شبه نخوابیدم و در حال خوندن هستم واقعا عالیه
    من بعد از دیدن سالن تولید ماهی ها تصمیم به راه اندازیی یک سالن بسیار کوچک پرورش هستم
    امروز پایه ها رو سفارش دادم ۲.۴ هستن به طول یک متر ارتفاع ۲ متر و عرض ۴۰ سانت در سه طبقه که دو تا از این پابه ها سفارش دادم بهد یه پایه به طول ۴۵ عرض۴۰ و ارتفاع دو متر سه طبقه که هر طبقه ارتفاعش ۶۵ سانت هست انشاالا جمعه عکس کارگاه کوچک رو براتون می زارم ببخشید طولانی شد

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

نام
    سعید حافظی
    منتظر عکس ها هستیم و انشالله کارت رونق بگیره که بتونی برای خودت کار کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedha نمایش پست ها
    منتظر عکس ها هستیم و انشالله کارت رونق بگیره که بتونی برای خودت کار کنی
    سلام چشم پایه ها حاضر شده عکس ها رو می زارم ولی باید رنگشون کنم ولی عکسشو میزارم

ایشالا موفق باشی
    اگه گیاهم پرورش بدی خیلی خوبه
    سیدشو بخری بکاری دراومد بفروشی ارزون
    ضمنا دیسکسم اگه بتونی پرورش بدی کم کم خیلی خوبه
    یعنی اولش با کم شروع کنی قلقش بیاد دستت بعد کم کم گسترش بدی
    دیسکس خیلی خوبه سودش مخصوضا
    راحت میتونی پرورش بدی زیادم تخم میزارن . ولی موقع فروش گرون میفروشی
    البته اگه ارزونتر بفروشی فروشندها بهتر میخرن و خودشونم راحت تر میفروشن
    ی آکواریوم فروشی بود چند تا آکواریوم پر از دیسکس دو اینچی داشت که میدادشون بیست و پنج تا سی و پنج
    فکرشو بکن از هر تخم ریزی دیسکس پنجاه تاشون رو هم به دو اینچ برسونی هر کدوم پنج تومنم بفروشی میشه ۱۲۵ از هر سری تخم ریزیه ی جفت دیسکس در ماه
    ده تا جفت باشن میشه یکی دو تومن از فروش اونا
    البته کمتر باشع بهتره چون بعیده ماهی ۵۰۰ تا دیسکس بتونی بفروشی
    ی جوری باشن ماهی صد تا تولید کنی عالیه
    حداقل پونصد هزار فقط از دیسکس میتونی دربیاری اونم فقط با مثلا پنج تا اکواریوم
    ویرایش توسط hashem.32 : 04-06-2018 در ساعت 10:42 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط hashem.32 نمایش پست ها
    ایشالا موفق باشی
    اگه گیاهم پرورش بدی خیلی خوبه
    سیدشو بخری بکاری دراومد بفروشی ارزون
    هدفم پرورش انجل هست من فقط خواهشن کمکم کنید متشکرم
    در ضمن میام عکس بزارم اپلود نمی شه راهنمایی میکنید

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanbayatnewmo نمایش پست ها
    هدفم پرورش انجل هست من فقط خواهشن کمکم کنید متشکرم
    در ضمن میام عکس بزارم اپلود نمی شه راهنمایی میکنید

ببخشید من پست بالا رو ویرایش کردم و احتمالا شما ندیدیش
    آنجل خیلی خوبه و سودشم خوبه و پرورششم سادس تقریبا
    ولی دیسکسم بتونی کنارش پرورش بدی عالیه که بالا گفتم چجوریه البته خودم اطلاع ندارم دقیق چجوریه سیستمش و اینا
    ولی میدونم خیلیا تو ایران دیسکسم پرورش میدن . آنجل . دیسکس .زنده زاها . گلد فیش . سیچیلایدها مخصوصا فلاور و سیچیلاید گورخری . اسکار
    اینارو میدونم پرورش میدن زیاد
    ولی بعضیا سخت و کار زیادی لازم داره مثل فلاور بعضیا سادس مثل سیچیلاید گور خری و زنده زاها که اصلا سود نداره زیاد
    بعضیا خیلی عالیه مثل همین آنجل
    گلد فیشم که حوض و اینا میخواد
    ولی دیسکس اگه بتونی کنار آنجلا پرورش بدی ی کار خاص و درآمد زاس واقعا
    البته به مقدار کم و محدود نه که همه رو دیسکس پرورش بدی چون اکثر پرورش دهندهای دیسکس خودشونم اکواریوم فروشی دارن که فروش بره تولیدشون
    ولی مقدار کمشو تولید کنی عالیه من اگه جاشو داشتم در حد شیش تا آکواریوم تولید میکردم کم کمش بعد از چند دوره (مثلا پنج شیش ماه) میتونستم ماهی صد تا دیسکس دو اینچی بفروشم که حداقل ی میلیون درمیومد ازش
    .
    کلا آنجل بهترینشه
    چون هم تقاضا زیاده برا فروشش هم کار سختی نداره
    ولی مثلا بخوای فلاور هورن پرورش بدی درسته زیاد بچه میارن و میتونی با چند تا آکواریوم کلی فلاور پرورش بدی ولی یک دهم آنجلم فروش نداره
    یا همین دیسکس که البته دیسکسو ازین جهت میگم که شما ارزون اراعه کنی که اکواریومیا رو هوا بزنن و هر ماه سفارش بدن وگرنه اونم فروشش سخته و همونطور که گفتم اکثر کارگاها ی مغازه دارن خودشون
    ولی من بودم حداقل دو جفت میخریدم و تو چهارتا اکواریوم پرورششون میدادم قشنگ . ضرری که نداره زرنگم باشی بعد از چند وقت میتونی ماهی صد تا رو میتونی بفروشی یا تهش پنجاه تا . از طرفیم هر چی فروش نرفتو نگه داری بزرگتر شدن بفروشی
    ویرایش توسط hashem.32 : 04-06-2018 در ساعت 11:01 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط hashem.32 نمایش پست ها
    ببخشید من پست بالا رو ویرایش کردم و احتمالا شما ندیدیش
    آنجل خیلی خوبه و سودشم خوبه و پرورششم سادس تقریبا
    ولی دیسکسم بتونی کنارش پرورش بدی عالیه که بالا گفتم چجوریه البته خودم اطلاع ندارم دقیق چجوریه سیستمش و اینا
    ولی میدونم خیلیا تو ایران دیسکسم پرورش میدن . آنجل . دیسکس .زنده زاها . گلد فیش . سیچیلایدها مخصوصا فلاور و سیچیلاید گورخری . اسکار
    اینارو میدونم پرورش میدن زیاد
    ولی بعضیا سخت و کار زیادی لازم داره مثل فلاور بعضیا سادس مثل سیچیلاید گور خری و زنده زاها که اصلا سود نداره زیاد
    بعضیا خیلی عالیه مثل همین آنجل
    گلد فیشم که حوض و اینا میخواد
    ولی دیسکس اگه بتونی کنار آنجلا پرورش بدی ی کار خاص و درآمد زاس واقعا
    البته به مقدار کم و محدود نه که همه رو دیسکس پرورش بدی چون اکثر پرورش دهندهای دیسکس خودشونم اکواریوم فروشی دارن که فروش بره تولیدشون
    ولی مقدار کمشو تولید کنی عالیه من اگه جاشو داشتم در حد شیش تا آکواریوم تولید میکردم کم کمش بعد از چند دوره (مثلا پنج شیش ماه) میتونستم ماهی صد تا دیسکس دو اینچی بفروشم که حداقل ی میلیون درمیومد ازش
    .
    کلا آنجل بهترینشه
    چون هم تقاضا زیاده برا فروشش هم کار سختی نداره
    ولی مثلا بخوای فلاور هورن پرورش بدی درسته زیاد بچه میارن و میتونی با چند تا آکواریوم کلی فلاور پرورش بدی ولی یک دهم آنجلم فروش نداره
    یا همین دیسکس که البته دیسکسو ازین جهت میگم که شما ارزون اراعه کنی که اکواریومیا رو هوا بزنن و هر ماه سفارش بدن وگرنه اونم فروشش سخته و همونطور که گفتم اکثر کارگاها ی مغازه دارن خودشون
    ولی من بودم حداقل دو جفت میخریدم و تو چهارتا اکواریوم پرورششون میدادم قشنگ . ضرری که نداره زرنگم باشی بعد از چند وقت میتونی ماهی صد تا رو میتونی بفروشی یا تهش پنجاه تا . از طرفیم هر چی فروش نرفتو نگه داری بزرگتر شدن بفروشی
    مرسی از راهنماییت اره منم دوس دارم یه گله دیسکس دو بتدی بگیرم

[IMG][/IMG]

برات آرزوي موفقيت مي كنم

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanbayatnewmo نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییت اره منم دوس دارم یه گله دیسکس دو بتدی بگیرم

سلام
    ضمن عرض تبريك به مناسبت سال جديد و همچنين تبريك به مناسبت آغاز فعاليت در زمينه پرورش ماهي
    چند نكته كه تجربه شخصي من هست رو خدمت شما عرض مي كنم. لازم به ذكره كه به مدت 2 سال سالن داشتم و انوع ماهي رو پرورش دادم و تكثير كردم.
    سالن من هم بيس اوليش ماهي آنجل بود. اما تا زمان كسب نتايج مطلوب در آنجل چندين تانك رو اختصاص داده بودم به پرورش و سايز كردن ماهي هايي كه وارداتي بودن از جمله انواع كت پوزه پشمالو - رنبو ها و ديسكس هاي بازار پسند خصوص انواع ردها-يلو- و بلوها - و چندين تانك مولد ديسكس و اسكار و گوپي و شريمپ و گياه هم داشتم كه براي استفاده بهينه از زمان و فضا در كنار توليد و تكثير اصلي به كاركردن و كسب تجربه در اين خصوص پرداخته بودم.تانكهاي براي توليد آرتمياي زنده هم داشتم كه مصرف خوراك ماهيهاي سالن بود.
    در حال حاضر در سالن كاري انجام نميدم چون ن نوع كارم رو عوض كرده بودم و با توجه به حجم كارشركت ديگه از پس كاراي سالن بر نميومدم. اما اميد وارم شما با برنامه ريزي دقيق و استفاده از تجربه ديگران راه درست تري در پيش بگيريد و موفق باشيد. حالا چند تا نكته مهم ....

1- به هيچ عنوان رو كمك فيزيكي هيچ كس حساب نكنين حتي عزيزترين افراد خانوادتون چون به هيچ عنوان عشق و علاقه و دانش و اطلاعات شمارو ندارن . و سالتون رو با مشكل مواجه مي كنن.
    2- به هيچ عنوان از سر زدن و بررسي روزانه سالن دريغ نكنيد چون ممكن اشتباه و اشكالي وجود داشته باشه كه با بازديدهاي دوره اي ساعتي و روزانه قابل جبران هستن.
    3- فكر اينكه در ماه هاي اول سود آوري داشته باشيد غلطه با توجه به اينكه فرمودين شاغلين بايد بتونيد تعادل خوبي بين شغل تون و اينكار جديد ايجاد كنيد درغير اينصورت به هردو آسيب مي رسه
    4- در ابتداي راه هستين به هيچ عنوان با تعداد پروژه و تانكها زياد شروع نكنيد. چند تانك پيش مولد هاو موارد آماده فروش چندتانك مولدها و چند تانك جوجه ها كه در تانك جوجه ها و پيش مولد ها مي تونيد انواع كت فيشها رو براي پرورش و تميزي تانكها تون با توجه به ظرفيت نگهداري كنين.
    5- تا مي تونيد بايد هزينه هاي نگهداري رو از جمله هزينه غذا و تلفات رو كاهش بديد.
    به هيچ عنوان در پر كردن تانكها با ماهي عجله نكنيد.
    6- حتب الامكان دارو در تانكهاي اصلي استفاده نكنيد
    7- سيكل ازت در صورت تعويض آب بهم مي خوره بهتره كه تانكهاتون رو به سامپ مجهز كنيد و اگر امكانش نيست در تعويض آب روزانه به شرايط اعلام شده توسط اساتيد دقت كنيد.
    8- غدا دهي خصوصا به جوجه ها و موارد پرورشي بايد به ميزان كم و در دفعات زياد باشه ساعت هاي غذا دهي رو تنظيم كنين ماهي ها به اين ساعات عادت ميكنن و در رشد شون موثره.
    ببخشيد زياد شد اين نكاتي بود كه من با هزينه بالاي 20 ميليون تومن بدست آوردم اميد وارم مفيد باشه و اگر دوستان نكته اشتباهي ديدن بفرماييند تا اصلاح كنم.
    ویرایش توسط mostafa1400 : 04-09-2018 در ساعت 03:21 PM دلیل: اشتباه تايپي

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع