نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

راه اندازی یک سامپ همه جانبه((sump+filter+ats+dsb+rif+refiugium+...) )

سلام خدمت اعضای انجمن
    چند وقته دنباله راه اندازی یک سامپ همه جانبه هستم که همه اون چیزایی رو که یک سیستم آب شور داشته باشه رو داشته باشه البته باید بگم که خودم چند ساله که تو کار دیسکس هستم و یک سری اطلاعات پایه هم دارم و حتی از سیستم هایی هم که بالا اسم بردم چند تا طرح هم گرفتم ولی میخوام همه این سیستم ها رو در داخل یک سامپ همه جانبه جا بدم.....دوستان اگر کسی همچین کاری رو انجام داده خوشحال میشم منم راهنمایی کنین....با تشکر

تانک اصلی برای آب شور 150*50*70 این سایز هسته که میخوام راه بندازم

- - - Updated - - -

5.jpg1.jpg2014-08-15_11-52-01.jpgساخت اور فلو بدون سوراخ کردن اکواریوم4.jpg

- - - Updated - - -

1368370127541.jpg1368196010421.jpg1368196010421.jpg31423948373157925872.jpg

- - - Updated - - -

p08.jpgimg-8320-22.jpgimg-5550-221112412-std.jpgproduct-detailed-image-29966-203.jpgfinal plumbing-2-l.jpgmrzt09.jpg

- - - Updated - - -

همونطور که عرض کردم طرح های زیادی رو دیدم و من الان میخوام یه طرح کلی رو درست کنم که همه اون سیستم ها (سامپ...اسکیمر....ای تی اس ...دی اس بی...رفیوجیوم....چرخه ازت گردش مناسب آب)) رو داشته باشه
    و همچنین میخوام سیستم رو جوری طراحی کنم که آب هم به خوبی درش گردش داشته باشه تا اینکه هرگونه تلفات که باعثش ازدیاد فسفات یا نیترات یاکثیفی آب و.....رو به حداقلش برسونم و در کنارش هم هزینه خیلی بالای هم نکرده باشم و بتوانم از داشتن یک آکواریوم آب شور بسیار زیبا لذت ببرم...
    لطفا اگر کسی میتونه راهنماییم کنه....

نام
    رضا
    واقعا نیازی به این موارد در کنار هم ندارید
    ats ، dsb و رفیوجم در کنار هم لازم نیست ، تنها کافی هست که رفیوجم (میتونه بخشی از سامپ باشه و یا جدا) با سایز مناسب داشته باشید (20% حجم تانک کاملا مناسب هست)

دی اس بی و رفیجیوم برای یک هدف استفاده ميشن ولی اثرات جانبی خودشونو هم دارن، جمع کردن اينا کنار هم باعث ميشه هم بوی بد دی اس بی و هم مصرف برق رفیجیوم همزمان نصيبت بشه.
    به نظر من رو یک سامپ کار کن که شامل فیلتر ساکس و رفیجیوم بشه، و کلش با یک واتر پمپ کار کنه، این بهینه ترین حالته به نظر من
    ویرایش توسط sepehrmanesh : 12-16-2017 در ساعت 05:15 PM

با تشکر از نظرتون لطفا اگر نقشه کاملی دارین برام بزارین .((((اگر ابعاد هم توش باشه عالی میشه)))))
    واینکه وجود ای تی اس چی؟؟؟ضرروریه یا نه ؟؟؟

اگه رفیجیوم میسازی نیازی به ای تی اس نیست، ميشه گفت ای تی اس نسخه فشرده همون رفیجیومه.

کلمات کلیدی این موضوع