نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

نام
    سبحان_ زمانی

Exclamation بحث و تبادل نظر پیرامون کاهش هزینه ها و ..در آکواریوم

سلام
    عزیزان این تاپیک ایجاد شد تا دوستان نظرات و ایده های خودشون رو در رابطه با کاهش هزینه ها و اتلاف انرژی در آکواریوم قرار بدن.
    همه اطلاع دارین که امروزه در جهان با بحران کم آبی مواجه ایم و مطمعنا در آینده ای ن چندان دور با مشکلات و بحران های صورت های دیگر انرژی مانند برق و ..رودر رو میشیم .و با توجه به این که روز به روز به علاقه مندان آکواریوم اضافه میشه و از طرفی بنا به نیاز ماهی های متعذ حجم تانک ها زیاد میشه بنده احساس نیاز به همچین تاپیکی کردم لطفا ایده های خوبتونو قرار بدین تا روش بحث کنیم و سیع کنیم کنار عشقمون از این نعمات خدادادی هم ب درستی مصرف کنیم

نام
    Mohammad
    سلام به همه دوستان و اساتید عزیز

ممنونم سبحان جان بابت این تاپیک مفید

همونطوری که همتون بهتر از من میدونید بیشترین اب زمان سیفون کردن خارج میشه و کمتر کسی فکر میکنم وجود داشته باشه که دیگه از اون اب برای کار دیگه ای استفاده کنه

ولی میشه با رعایت تعداد ماهی ها و رعایت مقدار غذا دهی و با داشتن فیلتراسیون مناسب تا حدی این هدر رفت اب رو برای سیفون کاهش داد

از طرفی هم میشه از اب خارج شده برای ابیاری گیاهان اپارتمانی و یا حتی فضای ازاد استفاده کرد

من خودم بشخصه آزمایشی رو انجام داده بودم و نتیجش این بود که گیاهی که با اب اکواریوم ابیاری میشه رشد بهتری نسبت به گیاهی که با اب لوله کشی معمولی ابیاری میشه داره

به عنوان حقیر ترین و کوچیکترین عضو سایت نظر خودمو بیان کردم،امید وارم مفید واقع بشه

با ارزوی سلامتی برای خودتون و ماهیاتون

نام
    سبحان_ زمانی
    بعله محمد جان دقیقا همینطوره از طرفی آب آکواریوم و شاید به شه به عنوان یه کود طبیعی نام برد چون هم دارای املاح و پسماند ماهیاو غذا هاست هم فاقد کلره