نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

نام
    محمد علی

نانو پلنت و شریمپ محمد علی

سلام این یه تانک جدید ساختم فقط واسه شریمپ،ینی بدون ماهی
    ابعاد 25×45 در ارتفاع 35
    در کف ابتدا یک لایه 3 میلیمتری بستر دستساز
    3 سانتی متر شن خاویاری عربی
    و 1 سانتی متر بستر سویل ریختم
    به دلیل اینکه آب شریمپ نباید قلیایی باشه فقط چند شاخه پشت قرمز از تانک بزرگم و یه کریپتون کوتوله کاشتم توش
    قبل ریختن شریمپ ها یک هفته آب در حالت تصفیه کامل و به نسبت مناسب بلک واتر مخصوص شریمپ اضافه کردم بعد از 10 روز سه روز پیش 5 عدد شریمپ رد چری 5 عدد تایگر و 2 تا آمانو انداختم
    روز روز دوم یک دونخ از رد چری ها پریده بود بیرون که مرد متاسفانه
    ولی امروز دیدم که یکی از تایگر ها حامله شده
    تو این سه روز تقریبا نصفشون یه بار پوست انداختن
    میخواستم راهنمایی کنید واسه بقیه کار ها تا به دنیا اومدن بچه شرمپا20151009_231116.jpg20151021_180848.jpg20151022_162547.jpg
    ویرایش توسط alimoavemy : 10-25-2015 در ساعت 08:37 PM
    KING OF DISS LOVE IS BEHZAD PAX

http://www.aqua-quest.ir/forum/thread12850/#post372760 آکواریوم پلنت محمد علی

نام
    مهدی
    سلام محمد خان.مبارک باشه.

3تا از تانک های من shrimp only هست و هر سه تاش هم اندازه ی 1 سانت یا کمتر بستر داره !
    اونم فقط ADA چون رو تنظیم PH تاثیر میزاره.بیشتر از این مقدار به کار نمیاد !
    در مورد سنگ ها هم حتماً تست آهک بزنید اگر آهکی هستن در بیاریدشون آب رو سخت میکنن .
    غذا دهی هم مهمه تو تکثیر.در هفته 4 روز بهشون غذا بدین و 2روز دیگه رو اجازه بدین محیط زندگی خودشون رو تمیز کنن.
    کیفیت آب خیلی مهمه.

انشالله موفق باشید.

نام
    محمد علی
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSHII نمایش پست ها
    سلام محمد خان.مبارک باشه.

3تا از تانک های من shrimp only هست و هر سه تاش هم اندازه ی 1 سانت یا کمتر بستر داره !
    اونم فقط ADA چون رو تنظیم PH تاثیر میزاره.بیشتر از این مقدار به کار نمیاد !
    در مورد سنگ ها هم حتماً تست آهک بزنید اگر آهکی هستن در بیاریدشون آب رو سخت میکنن .
    غذا دهی هم مهمه تو تکثیر.در هفته 4 روز بهشون غذا بدین و 2روز دیگه رو اجازه بدین محیط زندگی خودشون رو تمیز کنن.
    کیفیت آب خیلی مهمه.

انشالله موفق باشید.
    ممنون از نظرت غذا دهی رو مرتب میدم طبق همینی گفتین از قبل میدونستم و انجام میدم سنگ ها قبلا تست شده و مطمئن هستن برای تنظیم ph آب اول از بلک واتر بعدش هم از اون برگ ژاپنی تصفیه استفاده میکنم طبق نظر بقیه دوستان شریمپ که پوست بندازه ینی جاش خوبه اینا روز دوم پوست اول رو انداختن و تا الان چندین بار این کار شده میخواستم ببینم واسه بچه شریمپ ها چیکار کنم که تو محیطی عالی رشد کنن

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimoavemy نمایش پست ها
    ممنون از نظرت غذا دهی رو مرتب میدم طبق همینی گفتین از قبل میدونستم و انجام میدم سنگ ها قبلا تست شده و مطمئن هستن برای تنظیم ph آب اول از بلک واتر بعدش هم از اون برگ ژاپنی تصفیه استفاده میکنم طبق نظر بقیه دوستان شریمپ که پوست بندازه ینی جاش خوبه اینا روز دوم پوست اول رو انداختن و تا الان چندین بار این کار شده میخواستم ببینم واسه بچه شریمپ ها چیکار کنم که تو محیطی عالی رشد کنن
    خواهش میکنم.

پس اگر کاتاپا دارین که همه چیز ردیفه.
    تنظیم PH رو به خاطر این گفتم چون یکی از دلایل بیرون پریدن میگوها از تانک تغییر ناگهانی سطح PH هست.ولی این طور که به نظر میاد انگار اتفاقی بوده.
    میگوهاتون نزدیک سطح آب که جمع نمیشن ؟
    یک نکته ای رو هم در مورد سیفون بگم ! سیفون رو درصد پایین بزنید ، از کف بزنید و مرتب بزنید.و موقع اظافه کردن آب ، آب رو خیلی آروم با یه شلنگ هوا اظافه کنید.
    من تانک اصلیم رو یک بار حدودا 50% سیفون زدم کلی از میگوهام مردن.
    تو سایت های خارجی انواع غذاهای مخصوص بچه میگو هست ولی اینجا (حداقل تو نواب) من همچین چیزی ندیدم.
    این موجودات همه چیز خوار هستن حتی جسد هم نوع خودشون رو هم میخورن. سعی کنید تنوع غذایی رو بالا ببرید.

انشالله موفق باشید.

نام
    محمد علی
    سطح آب رو 10 سانت پایین آوردن که بیرون نپرن هفته ای یک پنجم آب رو سیفون میکنم و اب جدید و مونده رو به شیره قطره چکون دار قطره قطره طی 5 ساعت اضافه میکنم تا شوک وارد نشه غذای مخصوص شریمپ گرفتم با ظرف غذای شیشه ای واسه جلوگیری از کرم های ریز اکواریوم که غذارو با لوله منتقل میکنم به ظرف غذاشون و خیلی عالی میخورن واسه تنوع هم برگ اسفناج اب پز میدم بهشون خیلی استقبال میکنم فقط گاهی یکی دوتا شرمپا نزدیک آب میان

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط alimoavemy نمایش پست ها
    سطح آب رو 10 سانت پایین آوردن که بیرون نپرن هفته ای یک پنجم آب رو سیفون میکنم و اب جدید و مونده رو به شیره قطره چکون دار قطره قطره طی 5 ساعت اضافه میکنم تا شوک وارد نشه غذای مخصوص شریمپ گرفتم با ظرف غذای شیشه ای واسه جلوگیری از کرم های ریز اکواریوم که غذارو با لوله منتقل میکنم به ظرف غذاشون و خیلی عالی میخورن واسه تنوع هم برگ اسفناج اب پز میدم بهشون خیلی استقبال میکنم فقط گاهی یکی دوتا شرمپا نزدیک آب میان
    ایول خیلی هم عالی.کارت درسته.
    برای غذا چیز هایی که کلسیم داره زیاد بده بهشون به پوست اندازیشون کمک میکنه.
    دمای معمول تانک چنده ؟

نام
    محمد علی
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSHII نمایش پست ها
    ایول خیلی هم عالی.کارت درسته.
    برای غذا چیز هایی که کلسیم داره زیاد بده بهشون به پوست اندازیشون کمک میکنه.
    دمای معمول تانک چنده ؟
    رو 25 نگه داشتم.تنها نگرانیم اینه تانک قبلیم خیلی کوچیک بود حدودا 20 بیتر بعد خیلی تلفات دادمجمعش کردن همش میترسم اینم اونجوری شه

نام
    مهدی
    با توجه به گفته های شما نباید جای نگرانی باشه.
    فقط این که خیلی غذا ندین بهشون روزی یک بار کفایت میکنه ، غذا دهی زیاد کیفیت آب رو پایین میاره.
    فکر نکنم به حجم تانک ربطی داشته باشه ! دو تا از تانک هام 34لیتری ـه که حدودا 28 لیتر آب گیری شدن.موجوداتش هم سالمن.
    تنها مورد خطرناکی که به نظر من هست اون بخاری ـه !

نام
    ali reza
    سلام
    مبارکه انشالله ک موفق باشید توی این کار
    کنار صحبت های استاد مهدی پیشنهاد من اینه فعلا میگو اضافه نکن تا یک هفته . بعد یکم تراکم گیاهی بزار بعد چند روز صیر کن بعد میگو اضافه کن اینطوری کارت بهتر پیش میره و آب سریعتر به ثبات میرسه . بستر ada در ایتدای آبگیری مواد معدنیه زیادی از خودش آزاد میکنه توی این مدت چندبار سیفون بزن دیگه نیخواد انقدر سیفون کنی . در کل منکه کلا سیفون نکردم تا حالا توی این 6 ماه تانک داریم فقط 2 بار سیفون زدم همین تا الانم حتی دونه تلفات ندادم جز یبار ک co2 زیاد شد و خب سر این چندتا آمانو رفت به فنا ... ( سیفون نکردی چیزی شد پای من نیستا )
    جدا از اینا هرطور با میگو رفتار کنی همونطوری بار میاد . زیاد حساسیت به خرج نده وسواس نداشته باش . روی معیار آب و اینا . همینکه آب شفاف باشه و بدون مشکل ظاهری تقریبا کافیه برای استارت بعد کم کم خودش جا میوفته . قصد تکثیر تخصصی داری ؟ اگر آره ک خب وضع فرق میکنه باید بعضی معیار ها دستت باشه از آّ اگر نه نگهداری برات کافیه بیخیال باش . من خودم الان (بلک . رد بی . بلک بی . گلدن بی . آمانو . کربن ریلی . رد ریلی . گلد لاین . یلو . اورنج . کاردینال . بلو . رد فایر و رد چری و چوکو و.... ) همه اینارو توی یه تانک پلنتم باهم نگهداری میکنم بدون مشکل اینو میگم ک زیاد خودتو نگران نکنی .
    تغذیه و نور رو پیگیری کن برای سلامتشون و هیکلشون
    موفق باشید
    http://www.aqua-quest.ir/forum/showthread.php?t=12575
    آکواریوم گیاهی vestlaif