نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

نام
    مجید

خزه کریسمس "کریسمس ماس"

خزه کریسمس "کریسمس ماس"

vesicularia-dubyana_8.jpg
    نام عمومی: کریسمس ماس، کریسمس ماس
    نام علمی: خزه کریسمس (Vesicularia montagnei)
    جغرافیایی محل سکونت: نامشخص
    دما: 65F-77F
    pH برابر: 5.0-7.5
    نور: پایین (1.5WPG) به بالا (3WPG +)
    رشد: آهسته
    سختی: مبتدی

vesicularia-dubyana_2.jpg

جالب است بدانید که کارشناسان خزه کریسمس را به دلیل شکل آن نسبت به دیگر خزه ها مرموز میدانند.( دلیل آن را در ادامه خواهید فهمید.)
    تا به امروز هیچ مشخصه ای از مکان دقیق پیدایش خزه کریسمس یافت نشده به همین علت نام علمی آن ممکن است تغییر کند.این خزه برای تنوع در داخل تانک با بستن به تخته سنگها و یا چوب و یا حتی به صورت شناور استفاده می شود. شکل برگ آن مثلثی است مانند درخت کریسمس( از این رو نام آن خزه کریسمس است ) و اگر آن را به صورت شناور روی آب رها کنید باعث میشود که برگ های خزه مثلثی نشود.در این زمان است که اغلب با خزه جاوا اشتباه گرفته میشود.( علت مرموز بودن )
    در نور کم رشد آن با تراکم کمتری است.فقط در شرایط نور زیاد و متصل به سنگ یا چوب ساختار واقعی خزه کریسمس را به خود میگیرد.
    این خزه تقریبا با هر مقدار نور و به آسانی در آکواریوم رشد میکند.اگر چه مقاومتی مثل خزه جاوا افسانه ای ندارد.
    بدون co2 و نور کم رشد آن کند میشود.مانند دیگر خزه ها خزه کریسمس هم دمای تقریبا سرد را ترجیح میدهد که حداکثر محدوده دمایی مناسب 77 درجه فارنهایت میباشد.دمای بیشتر از این باعث اذیت و کند کردن رشد آن میشود.
    می توان به عنوان ساخت یک منظره طبیعی در آکواریوم استفاده کرد.ولی استفاده آن به عنوان پوشش سنگ و چوب و یا ایجاد دیوار خزه ای محدود میشود
    در آخر توصیه میشود برای خرید خزه کریسمس از دیگر علاقمندان که آن را در شرایط مناسب و ایده آل در آکواریوم خود تکثیر نموده اند تهیه کنید تا باعث شناسایی آسانتر آن از خزه جاوا باشد
    در شکل زیر خزه سمت چپ جاوا موس ( خزه جاوا ) است و در سمت راست کریسمس موس ( خزه کریسمس ) است.

java_vs_xmas.jpg

از میگو و ماهی سرخ به عنوان پوشش استفاده کنید همچنین منبع بسیار خوبی از مواد غذایی برای هر دو و پناه آنفوئز کوچک ( باگ ها ) به حساب می آید به طور کلی خزه کریسمس یک گیاه ایده عال برای پوشش هاردسکاپ و پر کردن شکاف و ایجاد زمینه زندگی در آکواریوم است

vesicularia-dubyana_5.jpg

عذر خواهی منو به خاطر ترجمه بد این مقاله بپذیرید و امید است این مقاله برای بر طرف کردن مشکلات شما گامی برداشته باشد
    ترجمه : خودم
    منبع

از این خزه ها از کجا باید خرید؟؟؟

[QUOTE=mahanii;418243]از این خزه ها از کجا باید خرید؟؟؟[/QUOTسلام ، بچه کجا هستید...

اکثر اکواریوم فروشی هایی که گیاه پلنت داشته باشن این خزه رو هم دارن
    http://www.aqua-quest.ir/forum/thread12313/#post357323 آکواریوم گیاهی sobhan110

از این خزه ها تو گل فروشی ها هم میفروشن .من ده تومن ودادم یه کیسه پر خزه خریدم میشه همونارو تو اکواریوم گذاشت؟

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Samaaa نمایش پست ها
    از این خزه ها تو گل فروشی ها هم میفروشن .من ده تومن ودادم یه کیسه پر خزه خریدم میشه همونارو تو اکواریوم گذاشت؟
    سلام خزه هایی که داخل گل فروشی ها فروخته میشن مناسب داخل آب نیستن به مرور خراب و سیاه رنگ میشن بهتره داخل محیط مرطوب مثل تراریوم نگه داری کنید
    تانک پلنتSAEED120
    لینک گروه تلگرام سایت https://t.me/joinchat/Coh9okhsiqZvJgGHH0VszQ
    آیدی تلگرام
    saeed120@

نام
    j@v@d
    من سابق تو یکی از تانکهام استفاده کردم از این خزه کریسمس ویه نوع خزه دیگه محشر بود خیلی زیباست روسنگ محکمش کرده بودم خیلی نیاز بهco2هم ندارن واقعا زیباست من اگه مجدد پلنت راه اندازی کنم قطعا یکی از اولویت هام خزه هستش حتی بنظرم از کفپوش مثل چمن وغیره هم زیباتره
    هر کس بد ما به خلق گويد ما چهره دل نمي خراشيم ما خوبي او به خلق گوييم تا هردو دروغ گفته باشيم
    شریعتی