صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

نام
    محمد

استفاده از گیاهان برای کاهش نیترات اب

سلام
    امروز ی فکر خوب در مورد کاهش نیترات ب ذهنم رسید
    از پیاز برای کاهش نیترات استفاده کنیم
    پیاز را بزاریم ریشه کنه و ریشش رو داخل تاپ فیلتر یا سامپ یا داخل خود اب قرار میدیم و از طریق ریشه نیترات کاهش پیدا میکنه و خیلی کم هزینس

دوستان لطف کنن نظر بدن ممنون میشم

634628_hfm9acxl.jpgimg_6730 (1).jpg

نام
    سعید
    سلام
    محمد جان حالا چرا پیاز؟!!!
    تو عکس سمت راست پیاز خوراکی نیستا! پیاز گل سنبل هست.
    برای این کار به جای پیاز از گیاه های آپارتمانی استفاده کن.
    البته چون گیاه آب رو جذب و مصرف میکنه باید در تانک های کوچک زود به زود آب اضافه کرد.
    به نظرم بهترین گیاه هم برای این کار پتوس هست.
    موفق باشید.

نام
    محمد
    نقل قول نوشته اصلی توسط 68crash نمایش پست ها
    سلام
    محمد جان حالا چرا پیاز؟!!!
    تو عکس سمت راست پیاز خوراکی نیستا! پیاز گل سنبل هست.
    برای این کار به جای پیاز از گیاه های آپارتمانی استفاده کن.
    البته چون گیاه آب رو جذب و مصرف میکنه باید در تانک های کوچک زود به زود آب اضافه کرد.
    به نظرم بهترین گیاه هم برای این کار پتوس هست.
    موفق باشید.
    گیاه اب مصرف میکنه و دردسر داره هزینه هم داره جابجاییش سخته ولی پیاز کوچولو هم جاب جایی راحتی داره هم مصرف ابش کمه
    من عکس ریشه پیاز گذاشتم ولی فک کنم پیاز خوردنی باشه ها !!گل سنبل؟
    پتوس؟
    فک کنم پوتوس رو میگی
    همینه؟
    philodendron scandens.jpgpothos (2).jpg
    ویرایش توسط mohammad-77 : 07-21-2015 در ساعت 10:15 PM

نام
    سعید
    میزان مصرف آب به نوع گیاه بستگی داره، هرچی آب بیشتری مصرف بشه طبیعتا نیترات بیشتری جذب خواهد شد. هر نوع گیاهی میشه انتخاب کرد. من پتوس رو مثال زدم به خاطر کم توقع بودنش.
    در مورد جابه جایی هم شما فقط یه قلمه میزاری تو تاپ فیلتر یا تانک یا هر قسمت دیگه، نیاز به جا به جایی گلدان نیست.
    مجدد تاکید میکنم عکس سمت راست (نه سمت چپ) پیاز گیاه سنبل هست. منظور از سنبل گیاهی هست که سر سفره ی عید میگذارند( Hyacinth ) نه سنبل وحشی.
    این لینک معرفی گل سنبل در ویکیپدیا هست https://en.wikipedia.org/wiki/Hyacinth_(plant)
    تصویر پتوس هم همین هست که گذاشتید مربوط به 2 نژاد مختلف هست.

نام
    حسین
    اکه میشه اساتید توضیح بیشتر در مورد نحو کذاشتن گیاه در تاپ فیلتر بکن ممنون میشم از نوع قرار کذاشتن گیاه در تاپ فیلتر یا پیاز ممنون میشم
    گر در اولین قدم موفقیت نصیب ما می شد سعی و عمل دیگر معنی نداشت

نام
    Mohammad
    سلام

محمد جون بحث خوبی رو شروع کردی

همونطور که سعید گفت اون پیازی که عکسش هست بنظر منم خوراکی نیست

اگر یادت باشه تو دبستان یه فعالیت هم بود که پیازو توی اب میزاشتی و ریشه میکرد که بعد یه هفته بوی بدش کل کلاسو میگرفت

حتی پیاز گل لاله رو هم دیدم که توی اب بزارن و بهتر از اینا بنظر من بامبو باشه و حتی یه قسمت کوچیک از سامپ رو میشه به اون اختصاص داد حتی علی هم ادعا داشت که در جذب نیترات از بقیه موثر تره

یا حتی گل هایی مثل نیلوفر ابی، ولی بازم تجربه و ازمایش خیلی چیزارو مشخص میکنه

نمیدونم چقدر این تاپیک مورد تاید مدیرا هست!!!!

موفق باشی

نام
    sadegh
    سلام
    آقایون داداشام
    من توی چند تا سایت خارجی دیدم که یه قسمت از سامپ رو گذاشته بودن برای گیاه اون موقع دلیل این کارو نمیدونستم ولی الان فهمیدم چرا این کارو میکنن

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    سلام
    این طرح و طرح های مشابه،ایده های خوبی هستند ولی اونطور که باید و شاید تاثیر گذاره باشه نیست.شاید شبیه به رفیوجم عمل کنه ولی مثل رفیوجم نمیتونه کاربرد داشته باشه و حتی خود رفیوجم هم نمیتونه از پس نیترات تانک بر بیاد و خیلی کنترل ــش کنه مگر با تعویض آب یا استفاده از متد های جدید کاهش نیترات(منابع کربنی،راکتورهای کاهش نیترات و...)
    موفق باشید.

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem rahimi نمایش پست ها
    سلام
    این طرح و طرح های مشابه،ایده های خوبی هستند ولی اونطور که باید و شاید تاثیر گذاره باشه نیست.شاید شبیه به رفیوجم عمل کنه ولی مثل رفیوجم نمیتونه کاربرد داشته باشه و حتی خود رفیوجم هم نمیتونه از پس نیترات تانک بر بیاد و خیلی کنترل ــش کنه مگر با تعویض آب یا استفاده از متد های جدید کاهش نیترات(منابع کربنی،راکتورهای کاهش نیترات و...)
    موفق باشید.
    به نظر من میتونه تاثیر گذار باشه.
    شما نسبت فضایی که به انواع راکتور و... اختصاص میدی رو در نظر بگیر و با یک شاخه گیاه مقایسه کن. اگه تراکم برابر باشه به نظر من تاثیر بسیار خوبی در کاهش نیترات داره. این چیزی هست که من خودم تجربه کردم. همین الان در تانک بنده (پلنت) سطح نیترات به قدری پایین هست که گیاههان کمبود این عنصر رو بروز میدن و دلیلش هم تراکم بالای گیاهی هست.
    طبیعتا یک شاخه گیاه یا مثلا یک پیاز نمیتونه تاثیر خاصی بر کاهش نیترات داشته باشه اما اگر فضایی که دراختیار انواع مدیاها و راکتور های کاهنده ی نیترات قرار میدیم، در اختیار گیاه ها قرار بدیم تاثیر کاملا مثبتی قابل مشاهده خواهد بود.

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط 68crash نمایش پست ها
    به نظر من میتونه تاثیر گذار باشه.
    شما نسبت فضایی که به انواع راکتور و... اختصاص میدی رو در نظر بگیر و با یک شاخه گیاه مقایسه کن. اگه تراکم برابر باشه به نظر من تاثیر بسیار خوبی در کاهش نیترات داره. این چیزی هست که من خودم تجربه کردم. همین الان در تانک بنده (پلنت) سطح نیترات به قدری پایین هست که گیاههان کمبود این عنصر رو بروز میدن و دلیلش هم تراکم بالای گیاهی هست.
    طبیعتا یک شاخه گیاه یا مثلا یک پیاز نمیتونه تاثیر خاصی بر کاهش نیترات داشته باشه اما اگر فضایی که دراختیار انواع مدیاها و راکتور های کاهنده ی نیترات قرار میدیم، در اختیار گیاه ها قرار بدیم تاثیر کاملا مثبتی قابل مشاهده خواهد بود.
    سلام
    کاملا حق با شماست منتها نکته ای که بنده فراموش کردم یادآوری کنم همین حجم و تراکم مناسب(رفیوجم و گیاه) هست.
    تانک شما که خب مسلما با وجود گیاه نباید نیترات ــش قابل اندازه گیری باشه و اون هم احتمالا باید به دلیل تراکم مناسب گیاهان باشه.شما در تانک ــتون شرایطی رو فراهم کردید که گیاهان نیترات را تا حد ممکن کاهش میدن.
    موفق باشید.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع