صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

نام
    رسول گل محمدی

بزرگترين آكواريوم دنيا

زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

در تكميل صحبت هاي رسول جان ميخواستم منم اين مطلب رواضافه كنم :
    آکواریوم جورجیا بین صد تا صد و بیست هزار ماهی و جانوران دیگر دریایی را در خود جای داده است که از پانصد گونه گوناگون تشکیل شدهاند. این ماهیها از کشورهایی همچون تایوان به آمریکا منتقل گشتهاند. کوسههای آن که از ابتدای افتتاح در آکواریوم بودند نخستین بار است که در یک آکواریوم خارج از آسیا نگهداری میشوند. این کوسهها در فضایی به گنجایش ۲۳/۵ میلیون لیتر آب قرار دارند و در معرض دید مستقیم بازدیدکنندگان میباشند. دو نهنگ نر آن به نامهای (نیکو) و (گاسپر) از پارک تفریحی مکزیکوسیتی و نهنگهای ماده از آکواریم نیویورک به آنجا آورده شدهاند.
    جانوران زیبای دریایی و اقیانوسی در پنج گالری مختلف به نمایش درمیآیند و هر گالری مختص یک نوع محیط زیست میباشد. گالری اقیانوسی، گالری استوایی، گالری آب سرد، گالری رودخانهای و گالری جورجیا. کودکان، علاقهمندان درجه اول دنیای زیر آب هستند. وقتی آنها پا به محیط آکواریوم جورجیا میگذارند در اولین قدم در گالری جورجیا سرزمین رویایی با انواری اشعه مانند میبینند که کوسهها و سفره ماهیها درون آن شناور هستند و لاکپشتهای دریایی در میان صخرههای مرجانی به این سو و آن سو میروند. گالری دوم، یک رودخانه به تمام معناست و مردم میتوانند ماهیهای رودخانهای امریکای شمالی را به وضوح در آن ببینند. (پیراناها)، ماهیهای الکتریسیته و دیگر موجودات زیبای حیاتوحش آبهای تازه هر یک به گونهای خودنمایی میکنند. بخش سوم گالری آب سرد است. نمایشگاهی از ماهیها و پستانداران قطبی که گویی در محیط واقعی زندگی خود زندگی آرامی را پشت سر میگذارند. نهنگهای بلوگا هم در همین گالری دیده میشوند. شیرهای دریایی کالیفرنیا، خرچنگهای عنکبوتی ژاپنی و پنگوئنهای پاسیاه آفریقای جنوبی چه زیبا هنرنمایی می کنند. چهارمین و تاثیرگذارترین بخش (مسافر اقیانوس) نام دارد. وسعتی پرعظمت از آب نیلگون و بیش از صد هزار ماهی و در کنار آنها کوسههایی که بر دلها ترس میاندازد. تونل زیر آبی سیمتری دومین بخش پرطرفدار آکواریوم است. در این تونل گاه انسان خود را یک موجود به واقع دریایی و بخشی از اقیانوس احساس میکند و سرانجام قسمت آخر که شاید محبوبترین بخش برای کودکان باشد، قسمت آکواریومهای روباز آن است. در این قسمت بازدیدکنندگان میتوانند با دست یا انگشت خود ماهیهای مختلف و البته بیخطر را لمس کنند. وقتی بازدیدکننده به یک ماهی خاص دست میزند متنی پر از حباب بر روی صفحه نمایشگر ظاهر میشود که تمام خصوصیات و شرایط زندگی آنگونه خاص را به نمایش درمیآورد. از اقدامات مهم آکواریوم جورجیا نجات و نگهداری از گونههای در خطر و در حال انقراض است و این موسسه در تلاش میباشد که با استفاده از آموزشها و تحقیقات لازم جلوی انقراض این جانواران دریایی کمیاب را بگیرد. آکواریوم جورجیا در زمان افتتاح بزرگترین آکواریوم دنیا محسوب میشد ولی امروزه این رکورد مورد تهدید قرار گرفته است. گفته میشود پروژه جدیدی در (دبی) در حال تکمیل است که در آن یک آکواریوم سه طبقه قرار دارد. به نظر میرسد این آکواریوم که در (برج دبی) است، در نوع خود بینظیر است ولي متاسفانه طي خبري كه چند روز پيش در نشريات چاپ شد اكوارويم دبي به علت نشت اب فرو ريخته و اطلاع دقيقي از ميزان خسارت وارده هنوز اعلام نشده است

تاریخچه آکواریوم جورجیا<o:p></o:p>
    در سال ۱۹۹۰ شخصی به نام (برنارد مارکوس) برای نخستین بار جشن تولد شصت سالگی خود را در سالن جشن یک آکواریوم برگزار کرد و در آنجا از مهمانان خود پذیرایی کرد. او در آن زمان آنقدر از آن آکواریوم لذت برد که تصمیم گرفت خودش یک آکواریوم منحصر به فرد و جهانی بسازد. او هیچگاه تصمیمش را فراموش نکرد و سرانجام در نوامبر سال ( ۲۰۰۱برنارد مارکوس) ملقب به (برنی) اعلام کرد به خاطر پیشرفتهای علمی و اقتصادی شهر عزیزش آتلانتا در ایالت جورجیا میخواهد به عنوان هدیه یک آکواریوم بزرگ تاسیس نماید. مارکوس و همسرش (بیلی) از ۵۶ آکواریوم معروف در ۱۳ کشور جهان دیدن کردند تا بتوانند از آنها ایدههای تازه بگیرند و ساختاری خاص و کامل به آکواریوم خود بدهند و بالاخره ۲۵۰ میلیون دلار صرف احداث آن نمودند. به دلیل کمکهای بیدریغ و بلاعوض شرکتهای مختلفی از جمله شرکت هوایی (ایرترن)، (جورجیا پاسفیک) و (شرکت کوکاکولا)، این پروژه بدون هیچ وامی ساخته شد. سرانجام در تاریخ ۲۱ نوامبر سال ۲۰۰۵ آکواریوم بزرگ جورجیا پس از ۲۷ ماه کار و با شصت جانور، چندین سالن جشن با پنجرههای زیبا به دنیای زیرآب، آشپزخانههای سرو غذا، فروشگاههای خرید هدیه، چهار آمفیتئاتر، یک رستوران در محیطی اقیانوسی و یک محوطه پارکینگ وسیع افتتاح شد. بلیت ورودی این آکواریوم ۲۴ دلار است که یکی از گرانترین بلیتهای دنیاست. تا روز اول مارس سال ۲۰۰۶ یعنی تنها نود و هشت روز پس از افتتاح عمومی، شمار بازدیدکنندگان این آکواریوم به یک میلیون نفر و در روز ۲۴ اگوست ۲۰۰۶ این تعداد به سه میلیون نفر رسید

اكواريوم من =====>> اينجا كليك كنيد

اقا یه سوال چه جوری میشه ابه اینو با دستگاه سیفون ساچمه ای سیفون کرد.[IMG]modules/Forums/images/smiles/4.gif[/IMG]
    فقط برا خنده پرسیدم .واقعا دمتون گرم چیزه باحالی رو معرفی کردین من که عاشق اینجا شدم .واقعا خسته نباشید.[IMG]modules/Forums/images/smiles/6.gif[/IMG]
    MS Aqua

نام
    بهنام
    سلام...ممنون...خیلی جالبه...از مدیریت سایت تقاضا دارم برای رفاه حال اعضا یک اردو تفریحی به جورجیا ترتیب بده و هزینه سفر رو خودش تقبل کنه...ما هم رضایت نامه میاریم با خودمون...زیر انداز هم من میارم
    موفق باشید

اردو چیه با یه تور میریم که لا اقل بتونیم باهاش ماهیگیری بکنیم حیف نیست ادم تا اونجا بره بعد بفهمه تور را تو خونش جا گذاشته
    در ضمن دوستان قلاب ماهیگیری ممنوع چون ممکنه به ماهی ها اسیب بزنه و سازمان حمایت از حقوق ماهیان (متشکل از رسول و ابوالفضل و... ) بهتون گیر بده

من ميگم جايزه مسابقه بهترين اكواريوم رو 3 روز اقامت تو جورجيا قرار بديم قابل توجه رسول جانه گل
    اكواريوم من =====>> اينجا كليك كنيد

نام
    رسول گل محمدی
    می بینم که خودتون بریدید و دوختید .
    بابا من وام ساخت برج هم بگیرم نمی تونم شما را چنین جایی ببرم .
    ولی اگه کاربرای خوبی باشید قول می دم براتون ازش عکس پیدا کنم ، اینجا بزارم .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

سلام
    اینم چند تا عکس دیگه:

روح ماهی ،باشکوه ترین شناگر

از اول اردیبهشت میرم سربازی و دیگه نمیتونم بیام سایت البته تا اموزشی تمام بشه وبعد ببینیم کجا می افتیم اگه اصفهان بیفتم بازم در خدمتیم

آموزشی تمام شد و الان 1 ماهی هست که شیرازم ولی دیگه میتونم بیام سایت.تهران که بودم همه اکواریومی ها رفتم تجربه بدی نبود

32908_644.jpg32909_423.jpg32910_571.jpg32911_387.jpg32912_494.jpg

32913_452.jpg32914_357.jpg32915_558.jpg32930_788.jpg32931_980.jpg

32932_741.jpg32933_553.jpg32934_746.jpg32935_926.jpg32936_608.jpg

32938_132.jpg32939_573.jpg32940_313.jpg32941_657.jpg
    ویرایش توسط Amir Masood : 06-22-2012 در ساعت 12:58 AM دلیل: .................
    وقتی گربه نیست ، موش ها می رقصند

نام
    ایلیا
    ای بابا
    باز چرا عکس آکواریم منو گذاشتین اینجا...
    همه با هم غریبن
    فقط چشارو بستن و چریدن
    آدما از کنار هم رد شدن ولی حتی همدیگه رو ندیدن
    به هم میگن عزیزم
    ولی شاید فقط از رو غریزه ست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین