صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 38

نام
    سعید

تراریوم سعید (II)

سلام
    تراریومی که در عکس های زیر می بینید به سفارش یکی از همسایه ها درست کردم که مرحله به مرحله ازش عکس گرفتم و براتون عکس ها رو همراه با توضیحات مختصری قرار میدم. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.
    توضیحات کامل تر در تاپیک قبلی که زده بودم هست و اگر کسی اطلاعات بیشتری هم خواست باز هم بنده در خدمت هستم.
    تراریوم سعید

مرحله اول انتخاب ظرف شیشه ای بود که از قبل توسط همسایه ی محترم این کار انجام شده بود

20090101_002.jpg

در مرحله ی بعد تعدادی گیاه انتخاب کردم اما مطمئن نبودم از همشون استفاده میکنم یا چیزی بهشون اظافه یا ازشون کم میکنم...

20090101_001.jpg

کمی پوکه ی معدنی برای زه کشی در کف ظرف ریختم

20090101_003.jpg

20090101_006.jpg

سپس یک توری روی پوکه ها قرار دادم. البته به علت اینکه من نتونستم دیشب توری پیدا کنم یک تکه تنظیف روی پوکه ها پهن کردم و همون طور که دیده میشه کامل هم پوشش نداده. اگر کسی خواست اجرا کنه باید توری کامل روی پوکه ها رو بپوشونه تا خاک به لایه ی پایین نفوذ نکنه.

20090101_009.jpg

سپس گیاه ها رو از گلدان خارج کردم و چند بار جا به جا کردم تا بهترین حالت ممکن بدست بیاد

20090101_011.jpg

دور گیاه ها رو با خاک مناسب پر کردم تا یک سطح یکنواخت به دست بیاد

20090101_013.jpg

برای بهتر و طبیعی تر جلوه کردن کار ترجیح دادم از تکه های سنگ در فضاهای خالی استفاده کنم. انتخاب و چیدمان سنگ ها کار نسبتا فنی و زمان بری هست و نیاز به دقت بالاتری داره. خدمت دوستان عرض کنم به جای سنگ میتونید از قطعه های چوب یا ترکیب چوب و سنگ هم استفاده کنید.

20090101_016.jpg

20090101_015.jpg

نهایتا روی کار رو یک لایه ی 1سانتی ورمی کومپوست ریختم تا هم سطح صاف و یکنواخت تر جلوه کنه و هم مواد مغذی بیشتری در اختیار گیاه ها قرار بده.

20090101_019.jpg

امیدوارم شما هم بتونید برای خودتون تراریوم هایی درست کنید و ازشون لذت ببرید.
    موفق و پیروز باشید.

20090101_0210.jpg
    ویرایش توسط 68crash : 03-20-2015 در ساعت 11:30 AM

نام
    مسعود
    سلام سعید جان،
    داداش خیلی زیبا و وسوسه انگیزه، خوش به حال همسایه تون.
    راستی اسم گیاها رو هم ممکنه بزاری.
    قربانت.

نام
    alireza
    خیلی زیبا شده
    خوبه که بین این همه دوستان که همه اکواریوم دارن هستن کسایی که به سراغ تراریوم برن
    که حتما هم سلیقه ی زیادی میخواد
    موفق باشید دوست عزیز
    شاید آره، شاید نه، شایدم باید بری گم شی!

نام
    مهدی
    آقا مثل همیشه عالی.خدا قوت.

+ گیاه های آکواریومی با گیاهای تراریومی یا پالداریومی از نظر ریشه دواندن فرق میکنن ؟

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mass نمایش پست ها
    سلام سعید جان،
    داداش خیلی زیبا و وسوسه انگیزه، خوش به حال همسایه تون.
    راستی اسم گیاها رو هم ممکنه بزاری.
    قربانت.
    سلام مسعود جان
    شما هم خواستی ما در خدمتیم برادر
    گیاه پشتی هدرا هست سمت راست برگ صورتی گل سنگ صورتی و سمت چپ گلداره بگونیا و جلوش گل سنگ قرمز و سمت راست برگ سبز با دور سفید گیلکا هست.
    ارادت.

نقل قول نوشته اصلی توسط azex نمایش پست ها
    خیلی زیبا شده
    خوبه که بین این همه دوستان که همه اکواریوم دارن هستن کسایی که به سراغ تراریوم برن
    که حتما هم سلیقه ی زیادی میخواد
    موفق باشید دوست عزیز
    ممنون نظر لطفته داداش شما هم موفق و پیروز باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط HOSHII نمایش پست ها
    آقا مثل همیشه عالی.خدا قوت.
    + گیاه های آکواریومی با گیاهای تراریومی یا پالداریومی از نظر ریشه دواندن فرق میکنن ؟
    قربانت مهدی جان
    گیاه های آکواریومی معمولا کم ریشه تر هستند ولی گیاه های تراریومی ریشه ی بیشتری دارند و پالاداریوم ترکیبی از آکواریوم و تراریومه که از هر دو نوع گیاه درش استفاده میشه.

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط 68crash نمایش پست ها
    قربانت مهدی جان
    گیاه های آکواریومی معمولا کم ریشه تر هستند ولی گیاه های تراریومی ریشه ی بیشتری دارند و پالاداریوم ترکیبی از آکواریوم و تراریومه که از هر دو نوع گیاه درش استفاده میشه.
    از نظر سختی ریشه چی ؟ منظور این که تو همین خاکی که شما استفاده کردی میشه گیاه آکواریومی کاشت ؟ (البته به شرطی که رطوبت کافی براش تامین بشه و این مسلما نیاز به یه محیط بسته داره)
    ریشه اش بی هوازی نمیشه ؟ اصلا چطوری ـه که ریشه گیاهای آکواریومی انقد راحت بی هوازی میشه ولی گیاه هایی که تو گلدون کاشته میشه (نه تو باغچه ، چون اونجا پر کرم ـه) نیاز به این داستانا ندارن ؟
    تازه بعضی جاها دیدم خاک گلدون رو فشار هم میدن !!!!

نام
    سعید
    از نظر سختی ریشه چی ؟ منظور این که تو همین خاکی که شما استفاده کردی میشه گیاه آکواریومی کاشت ؟ (البته به شرطی که رطوبت کافی براش تامین بشه و این مسلما نیاز به یه محیط بسته داره)
    ریشه اش بی هوازی نمیشه ؟ اصلا چطوری ـه که ریشه گیاهای آکواریومی انقد راحت بی هوازی میشه ولی گیاه هایی که تو گلدون کاشته میشه (نه تو باغچه ، چون اونجا پر کرم ـه) نیاز به این داستانا ندارن ؟
    تازه بعضی جاها دیدم خاک گلدون رو فشار هم میدن !!!!
    ریشه ی گیاه هایی که در خشکی هستند در کل سخت ترند. تو خاک تراریومی چون موجود زنده ای در کار نیست(منظور حیواناته) میشه از انواع کود های حیوانی و مواد شیمیایی و ... استفاده کرد اما تو اکواریوم نمیشه چون زیستگاه ماهی ها تحت تاثیر قرار میگیره.
    ریشه ی گیاه های گلدانی به محض خشک شدن خاک گلدان (به علت داشتن خلل و فرج فراوان) در معرض هوا قرار میگیره همچنین زیر گلدان برای تبادل هوا سوراخه اما در تانک پر از آب هوا نیست و باید به طور مصنوعی هوا تزریق بشه که اگر این کار انجام بشه مشکل بی هوازی شدن هم پیش نمیاد.
    در کل مشکل بی هوازی شدن ناشی از اشتباهاته خود ما در اجرای یک سری از باید ها و اشتباه در ساخت بستر های دستساز پیش میاد.

نام
    مهدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط 68crash نمایش پست ها
    ریشه ی گیاه هایی که در خشکی هستند در کل سخت ترند. تو خاک تراریومی چون موجود زنده ای در کار نیست(منظور حیواناته) میشه از انواع کود های حیوانی و مواد شیمیایی و ... استفاده کرد اما تو اکواریوم نمیشه چون زیستگاه ماهی ها تحت تاثیر قرار میگیره.
    ریشه ی گیاه های گلدانی به محض خشک شدن خاک گلدان (به علت داشتن خلل و فرج فراوان) در معرض هوا قرار میگیره همچنین زیر گلدان برای تبادل هوا سوراخه اما در تانک پر از آب هوا نیست و باید به طور مصنوعی هوا تزریق بشه که اگر این کار انجام بشه مشکل بی هوازی شدن هم پیش نمیاد.
    در کل مشکل بی هوازی شدن ناشی از اشتباهاته خود ما در اجرای یک سری از باید ها و اشتباه در ساخت بستر های دستساز پیش میاد.
    ممنون از راهنماییت.
    پس با این تفاسیر نمیشه یه گیاهی مثل چمن مارش رو تو یه شیشه ی در بسته (مثل ظرف سس مایونز) با این خاک نگه داشت ، درسته ؟

نام
    سعید
    ممنون از راهنماییت.
    پس با این تفاسیر نمیشه یه گیاهی مثل چمن مارش رو تو یه شیشه ی در بسته (مثل ظرف سس مایونز) با این خاک نگه داشت ، درسته ؟
    میشه چرا نشه! فقط رطوبت بالا نیاز داره.

نام
    مهدی
    سلام سعیدجون
    یعنی حال میکنم از این همه استعداد
    ماشالا
    خیلی باسلیقه ای
    مشهد فقط کاکتوس هست...خخخخخ

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین