صفحه 1 از 34 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 336

نام
    حامد رضايي

ساخت تانکهای بزرگ (بالای 800 لیتر )

دیروز تانک 800 لیتری یکی از دوستان ( ابعاد طول 150 عرض 70 ارتفاع 80 شیشه 10 میل ) ترک خورده بود و برای تعمیرش ازم کمک خواست که رفتیم و با کلی فکر و طرح ...بالاخره چسبونیدمش بعد از آبگیری محدد ... حتما عکسهای این تانک رو در قسمت آکواریوم اعضا قرار میدم
    البته ناگفته نمونه که این دوست من موقع ساخت ، اشتباهاتی رو مرتکب شده که به صدمه خوردن تانکش کمک کرده
    از دوستانی که تحربه ای در خصوص ساخت این جور تانکها و بزرکتر ... به خصوص تانکی با ابعاد شیشه جام و عرض 50 دارند خواهش میکنم اینحا مطرح کنند

نام
    مهدی
    سلام
    عرض 70 و ارتفاع 80 به هم نمیخوره...شک ندارم که برای این آکواریوم حداقل باید با 12 میل درست کرد.اگر مدیران با این تاپیک موافق بودن یه سری عکس از یه تانک بزرگ میگذارم.

اگه بگی کجاش ترک خورد یا یه عکس ازش بزاری بهتر میشه نظر داد.ولی کلا عرض 70 و ارتفاع 80 برای شیشه 10 میل یه کم زیاده مگر اینکه با پل و بست و ... حسابی محکم کاری بشه که در مورد دوست شما بعید میدونم خیلی محکم کاری کرده باشه.

سلام
    جاش نامناسب بود منتقل کردم اینجا
    ساخت تانک در این ابعاد زیاد سخت نیست سوالی باشه کمک میکنم

نام
    علی
    سلام به دوستان به نظر من این تانک از شیشه نامناسبی ساخته شده یعنی ممکنه به با یه تحریک یا ضربه کوچیک بترکه من اکواریومی که دارم با شیشه 8 میله 150*30*60 تو تانک من 270 لیتر آب جا میگیره حالا شما چند برابر اینو حساب کنید به نظر من کمتر از 12 میل خطر ناکه شایدم بیشتر الکی نیست 840 لیتر آبه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دوست عزیز پل های کف هم خوب محکم کن + پل های بالایی !

نام
    حامد رضايي
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl22
    سلام
    لطفا تمام مواردی رو که فکر میکنید برای تانک به ابعاد طول 260 ارتفاع 160 عرض 70 لازمه و متفاوت با ساخت تانکهای کوچیکتره بیان کنید و ممنون بخاطر توحهتون

گفته بودم در ساخت این تانک اشتیاهاتی شده از جمله انتخاب عرض زیاد
    البته سعی شد با در نظر گرفتن دو طبقه پلی و زاویه شکن برای همه کنجها ازجمله کف و انداختن تسمه مهار از جنس آهن سفید بالا و پایین تانک نفطهضعفها رو پوشوند
    تقاضای من از دوستان بیان تجربیات خودشون درباره ساخت تانکهای بزرگ بود نهگوشزد کردن معایب این تانک که کاملا واضحه ... به هر صورت از توجه همگیتشکر میکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط fsb
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl22
    سلام
    لطفا تمام مواردی رو که فکر میکنید برای تانک به ابعاد طول 260 ارتفاع 160 عرض 70 لازمه و متفاوت با ساخت تانکهای کوچیکتره بیان کنید و ممنون بخاطر توحهتون

گفته بودم در ساخت این تانک اشتیاهاتی شده از جمله انتخاب عرض زیاد
    البته سعی شد با در نظر گرفتن دو طبقه پلی و زاویه شکن برای همه کنجها ازجمله کف و انداختن تسمه مهار از جنس آهن سفید بالا و پایین تانک نفطهضعفها رو پوشوند
    تقاضای من از دوستان بیان تجربیات خودشون درباره ساخت تانکهای بزرگ بود نهگوشزد کردن معایب این تانک که کاملا واضحه ... به هر صورت از توجه همگیتشکر میکنم
    سلام
    ببین این ابعادی که دادی از لحاظ مهندسی مشکل داره
    چطور؟؟ اینطور که باید عرض تانک حداقل نصف ارتفاع باشه ودر بعضی موارد بیشتر از نصف
    چیز خواصی نداره باید شیشه بالای 12میل برای کف و بدنه اشتفاده بشه
    اما اصل کار چسب خوب و چسب کار خوبه باید لایه اول به بهترین شکل و محکمترین روش فشار داد
    بعد از زدن چندین لایه چسب نوبت به پل ها و تسمه ها میرسه
    که اینجام کاری نداره
    بای این طول 2تا پل به ابعاد طولش طول تانک و عرض 20 برای جلو و عقب
    برای کناره ها طولش عرض تانک و عرضش 30
    و 2عدد پل برای وسط که اون 2تا پل جلویی و عقبی رو به هم وصل کنه به طول عرض تانک و عرض 20
    برای بالا 3تا پل لازمه
    که هر 3 در 3نقطه قرار میگیرند 2تا در کناره ها که هم شیشه کناری و عقبی و جلویی رو به هم وصل کنه با فاصله 3سانتی از لبه شیشه طول پل ها عرض تانکه و عرضون 30 میشه
    میمونه 1پل دیگه که وسط قرار میگیره با ابعاد عرض 40 و طول که عرض تانک میشه
    خوب تسمه باید چندین تکه شیشه در ابعاد 5*4 بگیرید و به مکان های سه کنج تانک بزنید و هر کنج 3تا با فاصله مناسب
    این روش کار منه و تاحالا فقط 40نفر غرق شدن و دیگه مشکلی نبوده

سلام

خداییش 800 تا خیلیه !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    بدین بیرون بچسبونن بهتر نیست ؟
    نمی دونم چقدر میگیرن
    اگه بعنوان دستمزد 30 40 تومنم بگیرن ، از نظر من می ارزه
    چون خدایی نکرده اگه باز بشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    تانکه 40 لیتری من باز شد ، اشکم در اومد ، اینکه 20 برابر اونه !!!!!!!!!!

ببخشید نظر دادم

با سلام
    سوالی برای من پیش اومد که ربطی به خود تانک نداره . سوال اینه که اگه ساختمانی که توش این آکواریوم گذاشته میشه نو ساز نباشه آیا سقف تحمل این وزن رو توی طولانی مدت داره؟ چون هیچی نباشه همچین آکواریوم هایی حدودا یک تن وزن دارن .

نقل قول نوشته اصلی توسط Axl
    با سلام
    سوالی برای من پیش اومد که ربطی به خود تانک نداره . سوال اینه که اگه ساختمانی که توش این آکواریوم گذاشته میشه نو ساز نباشه آیا سقف تحمل این وزن رو توی طولانی مدت داره؟ چون هیچی نباشه همچین آکواریوم هایی حدودا یک تن وزن دارن .
    سلام دوست عزيز
    مگه ميخواي تو پشت بوم بذاري.
    اگه دو مرتبه باشه خيلي كهنه ساخت باشه نه داوم كه مياره ولي از زير سقف ترك برميداره.
    بعد سقوط به طبقه ي پايين.

صفحه 1 از 34 12311 ... آخرینآخرین