صفحه 101 از 295 نخستنخست ... 519199100101102103111151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,001 به 1,010 از 2942

نام
    عماد
    چرا داداش خونده بودم اما به هرحال همینا به ذهن من رسید. تقریبا همه حرفایی که ما (حداقل خود من) اینجا میزنیم نظر شخصی و تجربه شخصی ماست و هیچ کدومشون صددرصد درست نیستن. الانم ممکنه من اشتباه کرده باشم شما درست میگی

نام
    ALI
    سلام دوستان. کمک فوری: چندتا گیاه میخوام بخرم بابام تهرانه میخوام بهش سفارش بدم بخره میشه تهرانیای عزیز لطف کنن آدرس دقیق 1 آکواریومی خوب و باانصافو بدن؟ اسم گیاها در زیر هست میشه حدود قیمت تک تکشونو بهم بدین؟

Hydrocotyle-Verticillata
    Lysimachia-nummularia
    Ludwigia-repens
    Proserpinaca-palastris

عکسشون هم دوصفحه قبل هستش. راستی میتونن تو راه که12ساعت هستش دووم بیارن؟ باتشکر. "شاد یاشا"

اگر با گرگ ها زندگی میکنی زوزه کشیدن را بیاموز
    من در دنیایی زندکی میکنم که فقط خدایش از پشت خنجر نمیزند

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Heavenly
    سلام دوستان. کمک فوری: چندتا گیاه میخوام بخرم بابام تهرانه میخوام بهش سفارش بدم بخره میشه تهرانیای عزیز لطف کنن آدرس دقیق 1 آکواریومی خوب و باانصافو بدن؟ اسم گیاها در زیر هست میشه حدود قیمت تک تکشونو بهم بدین؟

Hydrocotyle-Verticillata
    Lysimachia-nummularia
    Ludwigia-repens
    Proserpinaca-palastris

عکسشون هم دوصفحه قبل هستش. راستی میتونن تو راه که12ساعت هستش دووم بیارن؟ باتشکر. "شاد یاشا"
    سلام
    ببين در مورد گياه طبيعي نميشه يه آكواريوم فروشي را معرفي كرد ، چون وقتي بار بياد ، همه ميارن و وقتي هم نياد هيچ كسي نداره ، به بابات بگو حاشيه بزرگراه نواب پر مغازه آكواريوم فروشيه كه همشون بايد گياه داشته باشن ، اولين گياه را كه تقريباً همه دارند و بگو شاخه اي 2000 بيش تر نخره ، سه تاي بعدي كمتر پيدا ميشه ولي بگو حتماً به مغازه دكتر تقريري سر بزنه ، چون معمولاً از اين گياها داره ( محلش كمي پايين تر از متروي نوابه ) قيمتش هم بگو از 2500 يا 3000 بيش تر نخره .
    اما در مورد حمل و نقل دكتر عمادي تو كتابش دو تا راه گفته :
    1- گیاه خریداری شده را حتما باید در روزنامه ها و یا پارچه مرطوب به خانه برد . در صورتیکه فاصله حمل و نقل زیاد است ، باید مرتبا روزنامه یا پارچه را مرطوب کرد تا از خشک شدن گیاهان جلوگیرِی شود .
    2- در صورت امکان می توان حمل و نقل را در داخل یک سطل آب انجام داد به شرطی که تهویه آن به طور مرتب انجام گیرد تا از خفه شدن گیاه جلوگیری شود .
    توضيح بيش تر دومي اينه كه اگه گياه ها را بذاري تو سطل ، 12 ساعت دووم نميارن و حتماً بايد هوادهي بشن .

نقل قول نوشته اصلی توسط mbz
    رسول جان شما با ما خیلی بداخلاقی انگیزه منو برای گیاهی کردن آکواریمم از بین بردی
    شوخی کردم
    خوب آکواریم 120 در 70 در 35 که می خوام گیاهی کنمش
    راستش هیچ طرح خاصی ندارم و فقط می خوام از ترکیب گیاه طبیعی و سنگ استفاده کنم تقریبا می خوام یکجوری مثل آکواریم خود شما کنمش رسول جان
    گیاه ها هم مگر حق انتخابی دارم وقتی که فقط تو مغازه های بیرجند 5-6 نوع گیاه بیشتر نمیشه پیدا کرد خوب منم همه اونا رو می خوام بیارم خونه و پرورش بدم
    ماهی هم زیاد سخت نگیرین ماهی های کوچولو می خوام بریزم مثل گلس فیش و تترا نئون و...و البته 1 دونه روح سیاه
    شما وارد جزئیات کار نشین عزیزان
    من سیستم تصویه آکواریمم 1 فیلتر سطلی مناسب و کف کلا زیر شنی
    فقط می خوام بدونم باید براش چند تا مهتابی بذارم (چه رنگهایی و دقیقا بگین از کدوم مهتابی ها بذارم)
    بستر رو چی بریزم؟ الان آکواریمم ترکیبی از شن دریا ریز و درشت (یعنی دیگه اینا به درد نمی خوره؟)
    این بستر و کود رو باید از کجا بخرم و چجوری لایه هاشو بریزم؟ چه چیزی خوبه و دقیقا باید چیکار کنم؟
    دیگه این کپسول رو چند بخرم و چجوری کار بذارم
    و دارو های مایعی که باید تو آب بریزم و کلا چجوری شرایط رشد گیاه ها رو فراهم کنم
    شما وارد جزئیات نیشید مثل قیمت ماهی ها و اینکه می خوام چه گیاه هایی رو نگه داری کنم
    من معمولا می خوام گیاه های رایج تو بازار رو داشته باشم دیگه (مثل خود شما آقا رسول) یا مثل آکواریم ناصر
    phenom
    که پر گیاه و ماهی ها میرن بین گیاه ها حال میکنن واسه خودشون
    دقیقا اطلاعات لازم رو بهم بدین لطفا
    من بارها خواستم گیاه داشته باشم ولی خرابشون کردم چون هیچ چیز رو رعایت نمی کردم و ...
    اما اینبار می خوام به آرزوم برسم
    حالا بهم بگین چقدری باید پیاده بشم و این چیزا رو دقیقا از کجا بخرم و قیمت هم بدین
    سلام
    آره ، همه ميگن بداخلاقي ، ولي خودم نه
    خب تصفيه سطلي خوبه ، به شرطي كه جريان ايجاد نكنه ، اگه ديدي جريان ايجاد كرد ، لوله ي وروديش به آكواريوم را آبشاري كن .
    فيلتر زيرشني را هم كلاً بي خيال شو .
    اما در مورد نور ، اگه مي خواي هزينه كني برو مهتابي سرا بگير ( هر كدوم 35 تا 40 هزار تومان بايد باشه ) ، خيلي در موردشون اطلاع ندارم ولي براي آكواريوم تو بايد حدود 300 وات باشه .
    اما اگه هزينه زياد نمي كني ( مثل خودم ) سه تا مهتابي 18 وات بگير ( سفيد و آبي واسه طيف نور و سبز واسه قشنگ ديده شدنش ) كه اينا را تو يه نيمه از روز روشن كن ، يكي دو ساعت بينش خاموشي باشه ، بعد سه تا لامپ كم مصرف سفيد .
    بستر را هم اگه مي خواي هزينه كني برو Manado ( برا شركت JBL ) بگير ، فكر كنم يه ليترش 20 يا 25 هزار تومان باشه . لايه هم نداره ، فقط از همين تو بستر استفاده كني كافيه ، بيش تر هم خواستي پول بدي يه لايه هم JBL Aqua Basis زيرش بريز ( 35 هزار تومان ) . اما خود من از خاك رس و خاك رودخانه استفاده كردم و خيلي خوب جواب گرفتم ، اما اگه خواستي از اين استفاده كني ، بايد خوب آمادش كني كه تو انجمن توضيح در موردش هست . بايد زير را خاك بريزي ، بعد روش را دو سه سانتي متر از همون شن ها كه داري .
    براي اوايل كار داروي مايع نمي خواد ، اما خواستي بخري Tetra Plantamin بخر كه بروشورش هم تو سايت هست . قيمت 100 ميلي ليتريش هم 6 هزار تومانه كه اگه خواستي بخري حجم بيش ترشو بخر كه از لحاظ هزينه بصرفه .
    اما در مورد CO2 حدود 100 هزار شايدم بيش تر برات هزينه داره كه قبلاً farzin2000 در موردش مطلب گذاشته ، phenom هم فكر كنم بيش تر از من در اين زمينه بدونه ، چون من تا حالا اين سيستم را راه اندازي نكردم . اما اون كپسول هاي 20 هزار توماني هم كه ديدي برا تانك هاي تا 100 ليتره نه تانك شما .
    در مورد محل خريد هم من بيرجندو نمي دونم ، ولي اگه تو تهران آشنا داشته باشي يا كسي بياد تهران بزرگراه نواب بهترين جاست . فقط ارسال از طريق پست را بي خيال شو كه نه پست قبول مي كنه و نه مثل گذشته ارزونه ، قيمتاش چند برابر شده .
    من حدود قيمت هايي كه مي دونستم را بين مطلب گفتم ، ديگه بقيش برمي گرده به خودت كه چقدر بخواي هزينه كني .
    فقط هر موقع سوالات تموم شد و خواستي راه اندازي كني ، ليست ماهي هاتم بگو كه اگه مشكلي داشت بهت بگيم و بعداً پشيمون نشي .
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

نام
    ایلیا
    هااا
    رسول جان دمت گرم
    کمی روشن شدم
    حالا امتحانام تموم بشن
    شماها دعا کنید همشون رو نمره بگیرم...
    بعد آکواریم رو ردیف میکنم
    در مرحله اول باید برم دنبال کپسول
    فقط در مورد حمل گیاه به علی آقا یک چیز تجربی رو بگم
    بنده تو مغازه ماهی فروشی کار میکنم با اجازت
    هر وقت گیاه تو آب آمده بعد چند روز خود به خود نابود شده
    همون روش روزنامه خیلی بهتر
    همه با هم غریبن
    فقط چشارو بستن و چریدن
    آدما از کنار هم رد شدن ولی حتی همدیگه رو ندیدن
    به هم میگن عزیزم
    ولی شاید فقط از رو غریزه ست

نام
    ایلیا
    ناصر جان حرفتو کامل نکردی
    خوب این طیف نوری که میگی
    چه طیفی استفاده کنیم بهتر؟
    یعنی توضیح بده از چه رنگ هایی و چه لامپ هایی باید استفاده بشه؟
    همه با هم غریبن
    فقط چشارو بستن و چریدن
    به هم میگن عزیزم

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط phenom
    سلام خدمت آقا رسول .
    مطالب بسیار جالبی را مرقوم فرمودید که جای تشکر داره اما فکر کنم مطلب بالا اشتباه باشد .

من برای فهم این موضوع تا بحال خرج زیادی کردم و آخرش هم فهمیدم درک خودم از این مساله درست بوده و بیخودی حرف دیگران رو گوش کردم .

حالا اگه میخواهید بدونید موضوع چیه میتونید یه سر به صفحه 37 بحث نور در آکواریوم یعنی لینک زیر بزنید
    http://www.aqua-quest.ir/ftopic-949-...erasc-360.html

میبینید که آقای شاهد در قسمتی گفته اند :

"کلوین نور شدت نور نیست بلکه میشه گفت طیف نور یعنی وقتی کلوین بین 6000 تا 10000 باشه یعنی نور آفتاب در ظهر , و همه پارامترهای لازم برای رشد گیاه رو داره ."

من هم برای اینکه مساله نور را در تانکم حل کنم رفتم یک سری لامپ با مشخصاتی که آقا شاهد گفتند خریدم که میتونم با کمال اطمینان بگم :
    هیچگونه تاثیری در رشد گیاه نداشتند و خرج بیخود بود .

خدمت شما و بقیه دوستان عرض میکنم اگر خواستید دنبال لامپ مخصوص گیاه باشید مهمترین قسمت طیف اون نور است و البته یک سری مطالب دیگه هم هست که در درجه بعدی اهمیت قرار دارند .

حالا میخواستم از شما بپرسم که این لامپهای آبی و سبز که شما معرفی کردید
    اولا :دارای چه مشخصاتی هستند .
    ثانیا :طیف نوری انها ( با رنگ اشتباه نشود ) به چه صورت است ؟
    اگه مشخصه ای دارند ممنون میشوم آن را نمایش بدهید . ( نمودار طیف فتوسنتز را در همان صفحه 37 بخش نور آورده ام )

امیدوارم تجربه من در این زمینه باعث بشه که بقیه دوستان در هر زمینه ای که قصد کار دارند ابتدا خوب تحقیق کنند و فقط حرف کسانی را گوش کنند که لااقل تجربه کوچکی در آن بخش دارند و صد البته حرفشان با پایه و منطق علمی هم هماهنگ است . ( روی صحبتم با شخص بخصوصی نیست )

ببخشید که این موضوع را در اینجا نوشتم چون مربوط به قسمت نور میشه . اگه خواستید انتقالش بدین .

از شما بخاطر اینکه در زمینه نگهداری آکواریوم با جدیت فعالیت و اطلاع رسانی میکنید تشکر میکنم .

موفق باشید .
    سلام
    ببينيد اينو من طبق تجربه ي خودم و بحث هايي ميگم كه قبل تر در تاپيك نور در آكواريوم انجام شد و نهايتاً به اين نتيجه رسيديم كه گياه آكواريومي نياز به نور آبي و قرمز داره ، سبز هم براي جلوه ي آكواريومه ، اما سفيد را كه من توصيه كردم واسه اينه كه نور سفيد مخلوطي از نورهاي رنگيست كه داراي طيف اونا هم است .
    http://www.aqua-quest.ir/ftopicp-37154.html#37154
    اما من مهتابي هاي معمولي را معرفي كردم كه مشخصه ي خاصي ندارند ، 18 وات قدرت و اگه اشتباه نكنم 2500 كلوين دماي حرارتي دارند .
    من تو تانك خودم از تركيب نور سفيد و آبي و سبز استفاده كردم و تا الان كه راضي بودم ، هر هفته مجبورم كلي گياه هرس كنم ، حالا شما بگيد طبق تجربتون از چه لامپي با چه مشخصاتي استفاده مي كنيد ؟
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

نام
    ایلیا
    دوستان
    چرا اینقدر بحث میکنید؟
    هدف ما از اینکه با این سرعت نفتی می آیم و هی این تاپیک ها رو باز میکنیم چیه؟
    اینکه با توجه به تجربیات خودمون
    بهترین گزینه رو انتخاب کنیم
    شما چرا اینقدر باهم بحث میکنید
    اینقدر گفتیم طیف نور و کلوین و مدل لامپ و نمودار و اینجور چیزا که بنده ناامید شدم...
    خوب عزیزان من
    من سرم از این چیزا که در نمی آد
    خیلی های دیگه هم نمی دونن این چیزی که شما میگید یعنی چی
    اینقدر موضوع رو پیچیده نکنید همه که نمی خوان فیزیکدان بشن و لامپ اختراع کنن
    فقط بگید بهترین لامپ چه مدلی؟ و مناسب در می آد و ارزون و کاربرد داره
    و قیمتش چند
    و چندتا لازم
    و باید از کجا تهیه کنیمش؟
    اینقدر بحث کردن نداره دیگه
    ما که نور شناس نیستیم...
    آخرش هم 1 قیمت کلی به ما نگفتین که برای گیاهی کردن 1 آکواریم 120 در 70 در 35 باید چقدر سر کیسه رو شل کنیم
    بنده الان نگران این هزینه ها هستم
    حالا فعلا پول گیاه و ماهی رو بی خیال بشین
    هزینه کود و بستر و نور و Co2 و چیزایی که لازم و وسایلش
    و تو بیرجند من دیروز گشتم در مورد گیاه هیچ چیزی هیچ ماهی فروشی نداشت
    فقط 1 جا 1 مدل کود مایع داشت که مال گیاه بود و جزء محصولات آزو بود و قیمتش هم 20 تومن بود
    بابا بجای این کارا دقیق توضیح بدید باید چیکار کنیم ما(البته اگر لطف میکنید)
    الان من در مورد کپسول تو این چند روز 99999999 تا نظریه بهم گفتن که واقعا هنگ کردم
    اتفاقا دیشب 1 آقایی آمد در مغازه و گفت گیاه نمی خوای
    ما هم چون گیاه فروشی نداره و خراب میشه و خودمون هم یکم برگ سیبی و کرویپتون داشتیم گفتیم نه
    بعد دوستم که صاحاب مغازه بود سوال کرد حالا چیه؟
    بعد آورد که ببینیم (آقا یک گیاه های خارجی باحالی بود من که نمی دونم اسمشون چی بود) جای شماها خالی
    اینقدر خوشکل بودن
    من که تا حالا چنین چیزی هایی ندیده بودم
    بعد ازش سوال کردم آقا چه چیزایی میخواد
    نامرد نگفت و منو پیچوند
    فقط گفت آقا من 1 تومن خرج کردم و رفتم تمام وسایلش رو از تهران آوردم و تازه تهران هم پیدا نمیشده...
    گفتم نور و Co2 و اینا چی؟
    گفت همش مخصوص و آقا من کار دارم باید برم
    تازه گفت آقا من هر 1 هفته ای اینا می آد بالا میریزمشون بیرون اعصابم خورد شده شما اینکارو نکن
    منم که دیشب چت کرده بودم بخاطر اینکه کسی تو خونه بهم گیر نده و مشکوک نشه رفتم بیرون اونجا
    حسابی حالمون گرفته شد
    دیشب هم که تا صبح خواب اخراج از دانشگاه رو میدیدم
    الانم که اصلا حس درس خوندن نیست
    17 که امتحان دارم
    شما هم موضوع رو هی پیچیده میکنید
    همه با هم غریبن
    فقط چشارو بستن و چریدن
    به هم میگن عزیزم

با سلام

با اینکه اصلا دلم نمی خواست تو بحث های اینچنینی سایت بر طبق تجربیات گذشته ای که از اینجا دارم شرکت کنم . ولی وقتی دیدم آقا ناصر اینقدر زحمت کشیدن و مطالب رو خیلی روشن و با مدرک و منطق و بصورت علمی بیان کردن حیفم اومد که من سهمی تو این بحث نداشته باشم .

دوست عزیز mbz اگر بحثی داره انجام میشه پیرو راهنمایی دوستان به مسیر درست هست و این ناعادلانست که دوستی زحمت کشیده کلی مطلب برای شما گذشته و شما خیلی راحت بیایید بگید ...

چرا اینقدر بحث میکنید؟
    بله حرف شما صحیحه و کسی نمی خواد فیزک دان و نور شناس بشه . . . اما باید برای روشن شدن مطلب وارد جزئیات شد و با دقت بیشتری بررسی کرد .

شما می خوایید از تجربه دوستان استفاده کنید کار بسیار پسندیده و خوبی هست . و دوستان تلاش می کنند تجربیات خودشون رو عنوان کنند ولی اما این تجربه باید پایه علمی و عقلانی داشته باشه یا نه ؟

مثلا اگر کسی بیاد بگه من برای تامین نور گیاهانم ، اونا روز از آکواریوم در میارم و 10 دقیقه جلو نور خورشید نگه میدارم و دوباره می برم میکارم ، من یکی که طبق بحث های گذشته این کار رو بعید نمی دونم و اگر هم بخوام بگم درست نیست . گفته میشه من تجربه کردم شما هم دوست داری تجربه کن اگر جواب نگرفتی مشکل خودته ...

ما اوصلا در پایه مشکل دارم یکیش همین اینکه اصلا گیاه آکواریومی چی هست ؟

این تعریف (Aquatic plants are plants that have adapted to living within aquatic environments)

یعنی ما گیاهان رو به زندگی در شرایط بسته و محیط آکواریوم عادت بدیم . و چون گیاه یک موجود زنده هست پس توانایی تطبیق دادن خودش با شرایط رو داره حالا بستگی به گونه ای خاص مدت زمانش فرق می کنه و یا اینکه اصلا ممکنه شرایط موجود رو تحمل نکنه و از بین بره . . .

پس نور رو شما براساس نیاز گیاهتون تامین میکنید . چه بسا با همین نور مهتابی هم جواب بده و گیاه زنده بمونه ولی منتظر عواقبش هم باشید مثل وجود جلبک . پس باید دید انتظار شما از گیاهانتون چی هست .

دوست عزیز از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی همون قدر آش می خورری . .. و چیزی که کارائی داشته باشه و ارزون باشه وجود نداره به نظر من .. .

دوستمون ناصر تجربه نوریش رو گفت و گفت که از لامپ های آرکادیا استفاده می کنه . . . قیمت هم خودتون باید زحمت بکشید بگیرید چون هر مغازه ای یه قیمتی میده . . .

از لحاظ نور در آکواریوم ها دو تا برند در ایران هستند که بهترند یکی جی بی ال و یکی هم همین ارکادیا که قیمت جی بی ال بالاتر هست .

استاندارد نور هم عنوان شده که یک و نیم وات بر گالن مناسب هست .

از نظر بستر هم Seachm , jbl manado , dazs soil و ... هم هستن که البته elos هم هست که از بین اینها الوس از همه گرونتر باید باشه ... البته از قیمت های جدید اطلاعی ندارم . . .

در مورد co2 هم اونچه که مهمه اینه که این سیستم های کوچک برای تانک شما پاسخگو نیست . و اگر از سیستم های آماده ای که بتونه نیاز تانک شما رو تامین کنه استفاده کنید باید حدودا 400 تا 500 شایدم بیشتر هزینه کنید و یا اینکه خودنون سر هم کنید که میشه با 120 تومن هم این سیستم رو راه انداخت . . .

متشکرم .

نام
    عماد
    سلام
    شاید منظور ایلیا لحن صحبت کردن بود. به نظر من خوبه که بچه ها انقدر بامعرفتن و تجربیاتشونو رایگان در اختیار هم قرار میدن. فکر میکنم بهترین کار برای اینکه تانک گیاهیمون رشد خوبی داشته باشه اینه که یه جایی بذاریمش که نور خورشید (غیر مستقیم) بهش بتایه اینجوری میتونین مطمئن بشیم که تقریبا همه طیف نوری که مورد نیازش هست رو دریافت میکنه. البته این نظر شخصی منه و ممکنه اشتباه باشه!!!

نام
    احسان
    نقل قول نوشته اصلی توسط amooemad
    سلام

شاید منظور ایلیا لحن صحبت کردن بود. به نظر من خوبه که بچه ها انقدر بامعرفتن و تجربیاتشونو رایگان در اختیار هم قرار میدن. فکر میکنم بهترین کار برای اینکه تانک گیاهیمون رشد خوبی داشته باشه اینه که یه جایی بذاریمش که نور خورشید (غیر مستقیم) بهش بتایه اینجوری میتونین مطمئن بشیم که تقریبا همه طیف نوری که مورد نیازش هست رو دریافت میکنه. البته این نظر شخصی منه و ممکنه اشتباه باشه!!!
    سلام عماد جان گل
    نور خورشيد خيلي خوبه من خودم روي ماهي هام امتحان كردم حال ميكن (بازه يك ساعته)در ضمن هم قابليت ضد عفوني هم داره ولي اما يه معضل اساسي داره اونم پيدا شدن سر و كله انواع جلبك در تانك و عدم كنترلشون و درد سر هاي بعدي مثل كم شدن اكسيژن تانك و بد نما شدن تانك و بالا رفتن دما و نوسان اون در ساعت ها مختلف شبانه روزي و.........
    پس نتيجه گيري اخلاقيش اينه هيچ گونه نور خورشيدي نبايد به تانك برسه چه مستقيم چه غير مستقيم
    موفق باشي