صفحه 22 از 22 نخستنخست ... 12202122
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 220

نام
    محمدرضا

سوال در مورد فوم برای ساخت نمای پالداریوم

سلام دوستان
    من یه آکواریوم دارم که می خوام تقریبا به یه پالداریوم تبدیلش کنم. توش دوتا کوسه هستن که دقیق نمی دونم اما شنیدم با گیاه مشکل دارن و با تکونای زیاد از شن درشون میان. می خواستم ببینم کسی تجربه استفاده از گیاه کنار کوسه داره؟ و سوال بعدیم اینه که می خوام برای نما با فوم یه نمای صخره ای با یه آبشار درست کنم. می خوام ببینم جنس این فوم همون یونولیت فشرده سقفی هست یا جنس خاصیه؟ و حدود قیمتش چقدره؟ و در ادامه چه جور رنگی باید براش تهیه کنم و از کجا؟ چون تا اونجا که می دونم رنگ اکرلیک معمولی تو آب حل میشه و برای بقیه رنگ های صنعتی مطمئن نیستم که ماده ای به آب اضافه می کنن یا نه. ممنون میشم راهنماییم کنین.

در مورد این اسپری فوم و چسب فوم هم سوالم اینه که برای استفاده داخل آب مشکل دارن یا نه؟ (چون تو آب قراره ماهی زندگی کنه)
    http://www.tfshops.com/P_5347.aspx
    http://www.tfshops.com/P_5226.aspx

پی نوشت: تو تهران زندگی می کنم
    ویرایش توسط mreza69 : 02-18-2017 در ساعت 02:47 PM

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mreza69 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه آکواریوم دارم که می خوام تقریبا به یه پالداریوم تبدیلش کنم. توش دوتا کوسه هستن که دقیق نمی دونم اما شنیدم با گیاه مشکل دارن و با تکونای زیاد از شن درشون میان. می خواستم ببینم کسی تجربه استفاده از گیاه کنار کوسه داره؟ و سوال بعدیم اینه که می خوام برای نما با فوم یه نمای صخره ای با یه آبشار درست کنم. می خوام ببینم جنس این فوم همون یونولیت فشرده سقفی هست یا جنس خاصیه؟ و حدود قیمتش چقدره؟ و در ادامه چه جور رنگی باید براش تهیه کنم و از کجا؟ چون تا اونجا که می دونم رنگ اکرلیک معمولی تو آب حل میشه و برای بقیه رنگ های صنعتی مطمئن نیستم که ماده ای به آب اضافه می کنن یا نه. ممنون میشم راهنماییم کنین.

در مورد این اسپری فوم و چسب فوم هم سوالم اینه که برای استفاده داخل آب مشکل دارن یا نه؟ (چون تو آب قراره ماهی زندگی کنه)
    چسب فوم چند منظوره 90 میلی لیتری اوهو
    اسپری فوم پلی اورتان 750 میلی لیتر اپل

پی نوشت: تو تهران زندگی می کنم
    سلام
    تو بعضی از سایت های خارجی(در زمینه DIY) دیدم که از این اسپری فوم ها برای ساخت لایوراک های مصنوعی استفاده میکنند که به احتمال زیاد باید همین پلی اورتان باشه
    نمونه ای از دوستان همین انجمن:
    ساخت غار صخره ای
    برای رنگ هم باید از رنگ اکرلیک استخری استفاده کنید(به رنگ فروشی ها بگید بهتر کمک ــتون میکنند)

نام
    محمدرضا
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem rahimi نمایش پست ها
    سلام
    تو بعضی از سایت های خارجی(در زمینه DIY) دیدم که از این اسپری فوم ها برای ساخت لایوراک های مصنوعی استفاده میکنند که به احتمال زیاد باید همین پلی اورتان باشه
    نمونه ای از دوستان همین انجمن:
    ساخت غار صخره ای
    برای رنگ هم باید از رنگ اکرلیک استخری استفاده کنید(به رنگ فروشی ها بگید بهتر کمک ــتون میکنند)
    خیلی ممنون دوست عزیز
    در مورد اون کوسه ها نظری نداری؟ موندم ردشون کنم برن یا بذارم باشن و اینکه یونولیت سقفی رو میشه استفاده کرد یا نه؟
    بازم خیلی ممنونم

مدیر بخش ساخت و اصول
    نگهداری آکواریوم

نام
    قاسم رحیمی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mreza69 نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز
    در مورد اون کوسه ها نظری نداری؟ موندم ردشون کنم برن یا بذارم باشن و اینکه یونولیت سقفی رو میشه استفاده کرد یا نه؟
    بازم خیلی ممنونم
    -در مورد سوال اول به این تاپیک مراجعه کنید:
    نگهداری گیاهان در کنار ماهی های خشن
    -از یونولیت سقفی هم میشه استفاده کرد:
    ساخت زمینه صخره ای

نام
    رضا
    سلام
    وقت بخیر
    تانک به سایز 130*40*40 بدرد ساخت پالوداریوم می خوره؟
    و کسی هستش که بتونه در ساختش کمکم کنه
    ویرایش توسط homa67 : 06-03-2017 در ساعت 01:00 PM

سلام ممکنه کسی منو راهنمایی کنه که چطور اب یه پالوداریوم نسبت کوچیک که نمیشه توش فیلتر گذاشت رو عوض کرد؟

نام
    Farid
    سلام دوستان وجود ۲ عدد بچه لاکپشت در اکواریومی که ماهی داره مشکل به وجود میاره ! چه قدر این مشکل حاد هست ! ماهی هایی که دارم گوشتخوار هستن و تا الان که ۲۰ روز داره میگذره هیچ مشکلی نداشتم و ماهی ها اصلا کاری به لاکپشت ها ندارن و برعکس ممنون میشم راهنمایی کنید

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرید دهقانی نمایش پست ها
    سلام دوستان وجود ۲ عدد بچه لاکپشت در اکواریومی که ماهی داره مشکل به وجود میاره ! چه قدر این مشکل حاد هست ! ماهی هایی که دارم گوشتخوار هستن و تا الان که ۲۰ روز داره میگذره هیچ مشکلی نداشتم و ماهی ها اصلا کاری به لاکپشت ها ندارن و برعکس ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    وجود لاکپشت کنار ماهی چنتا مشکل داره
    مثل انتقال بیماری
    مشکلات غذا دهی
    لاکپشت ماهی های کوچیک رو میتونه شکار کنه
    و اینکه جایی رو دارن از آب بیان بیرون؟

نام
    Farid
    ممنون از اینکه جواب پستم رو گذاشتین ؛ بله واسشون تو اکواریو سخره درست کردم و غذای خشکشون رو اونجا میزارم میان برمیدارن میخورن.ماهی هایی هم که دارم زیر ۱۰ یا ۱۲ سانت نیستن.پرت ۲ اسکار ۱ سیچلاید ماکرو بنفش ۱ سیچلاید ایرانی ۲ عدد و ا عدد ترور.یه دونه فلورسنت t4 هم گذاشتم بالای سخرشون که هم خودشون رو خشک کنن و هم اکواریوم نور داشته باشه

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed120 نمایش پست ها
    سلام
    وجود لاکپشت کنار ماهی چنتا مشکل داره
    مثل انتقال بیماری
    مشکلات غذا دهی
    لاکپشت ماهی های کوچیک رو میتونه شکار کنه
    و اینکه جایی رو دارن از آب بیان بیرون؟

ممنون از اینکه جواب پستم رو گذاشتین ؛ بله واسشون تو اکواریو سخره درست کردم و غذای خشکشون رو اونجا میزارم میان برمیدارن میخورن.ماهی هایی هم که دارم زیر ۱۰ یا ۱۲ سانت نیستن.پرت ۲ اسکار ۱ سیچلاید ماکرو بنفش ۱ سیچلاید ایرانی ۲ عدد و ا عدد ترور.یه دونه فلورسنت t4 هم گذاشتم بالای سخرشون که هم خودشون رو خشک کنن و هم اکواریوم نور داشته باشه

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرید دهقانی نمایش پست ها

- - - Updated - - -

خوبه تا حد زیادی مشکلات رو رفع کردی
    برای نگه داری حرفه ای میتونی از لامپ های مخصوص لاکپشت و خزنده هام استفاده کنی

صفحه 22 از 22 نخستنخست ... 12202122