صفحه 14 از 23 نخستنخست ... 41213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 221

نام
    مصطفی
    میخوام یک پالداریوم راه بندازم . با طراحیه ساده . یک مقدار آب و خاک به همراه یک حیوان کوچک (لاکپشت یا فایتر)
    حالا از چه خاکی باید استفاده کنم که حیوان دچار بیماری نشه و احیانن بشه روش گیاه هم کاشت
    ویرایش توسط big_boss : 07-15-2012 در ساعت 03:16 AM

نام
    dani-silver2010-
    دوست عزیز بنده اطلاع ندارم از چه خاکی استفاده کنی فقط خواستم بهت بگم
    لاک پشت جدیدا کمتر وارد میشه چون ویروس های خطرناکی داره که به انسان هم منتقل میشه
    هرکس از این دنیا چیزی برداشت ، من از این دنیا دست برداشتم !!
    تنها شادی زندگیم این است که هیچ کس نمی داند تا چه حد غمگینم!!
    پس چشمانت چه زمان درخواهند یافت که:نگاه، زاده ی علاقه است!!
    رنج را آشفته در لبخند پنهان می کنم

نام
    مصطفی
    اینو خودم میدونم
    شاید فایتر بریزم . ولی میخوام بدونم چه خاکی بریزم که برای ماهی مشکلی نداشته باشه و بشه توش گیاه هم کاشت

نام
    امیرحسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط big_boss نمایش پست ها
    اینو خودم میدونم
    شاید فایتر بریزم . ولی میخوام بدونم چه خاکی بریزم که برای ماهی مشکلی نداشته باشه و بشه توش گیاه هم کاشت
    توصیه من اینه که بخش آب و خشکی از هم جدا باشه چون خاک طبیعی املاح شدیدی داره و ماهی رو از پا در میاره ضمن اینکه باعث رشد شدید جلبک میشه
    شما باید سه بخش کنی، بخش گیاهان زیرآبی، گیاهان میان آبی (نصف در آب و نصف بیرون) و گیاهان تراریمی.
    بخش زیر آبی و میان آبی همون بستر تانک های گیاهی بریز. بخش گیاهان تراریمی هم یه بار تو همین بخش گفتم که چی باید باشه.
    در ضمن بخش گیاهی همون آکواریم هست یعنی فیلتر رو حتما باید استفاده کنی. ضمن اینکه فیلتر گیاهان تراریمی همون هواکش هست.
    در کل راه سختی داری.
    امیدوارم جان سالم به در ببری.

نام
    مصطفی
    نقل قول نوشته اصلی توسط DarKfish نمایش پست ها
    توصیه من اینه که بخش آب و خشکی از هم جدا باشه چون خاک طبیعی املاح شدیدی داره و ماهی رو از پا در میاره ضمن اینکه باعث رشد شدید جلبک میشه
    شما باید سه بخش کنی، بخش گیاهان زیرآبی، گیاهان میان آبی (نصف در آب و نصف بیرون) و گیاهان تراریمی.
    بخش زیر آبی و میان آبی همون بستر تانک های گیاهی بریز. بخش گیاهان تراریمی هم یه بار تو همین بخش گفتم که چی باید باشه.
    در ضمن بخش گیاهی همون آکواریم هست یعنی فیلتر رو حتما باید استفاده کنی. ضمن اینکه فیلتر گیاهان تراریمی همون هواکش هست.
    در کل راه سختی داری.
    امیدوارم جان سالم به در ببری.
    منظور از گیاه تراریوم دقیقن چیه ؟
    مگه نمیشه هم گیاها رو با نور مصنوعی توی تراریوم نگه داشت ؟
    چجوری بستر گیاهان تراریومی رو از آب جدا کنم که این دو تا با هم قاطی نشه و ظاهرش غیر طبیعی هم نباشه (مثلن نخوایم با شیشه جدا کنیم) ؟

نام
    امیرحسین
    نقل قول نوشته اصلی توسط big_boss نمایش پست ها
    منظور از گیاه تراریوم دقیقن چیه ؟
    مگه نمیشه هم گیاها رو با نور مصنوعی توی تراریوم نگه داشت ؟
    چجوری بستر گیاهان تراریومی رو از آب جدا کنم که این دو تا با هم قاطی نشه و ظاهرش غیر طبیعی هم نباشه (مثلن نخوایم با شیشه جدا کنیم) ؟
    تاپیک پالوداریوم هست...تراریم میتونه کاکتوس باشه، مثل من گیاهای معمولی و نیمه مرطوب آپارتمانی باشه و یا کاملا مرطوب ...
    اون گیاهانی که شما میخواین گیاهی که در خاک همیشه خیس و رطوبت بالا و نور متوسط زندگی کنند.
    به تراریم من نگاه نکن...بد آموزی داره...
    الان phenom یکسریشو گذاشته و البته یه بار هم تعدادیشو گفتم به سجاد.
    با اسپری فوم و یونولیت...

با سلام .
    میخوام یک پالوداریوم درست کنم البته با کمک شما دوستان
    قبل از اینکه درباره گیاهانش یا خاکش بخوام صحبتی کنم اول باید درباره نوع طراحی که قراره برای این پالو در نظر بگیرم صحبت کنم .
    راستش بعضی ها وسط رو با تکه های سنگ میپوشونن(مثل صخره و جلو رو آب میریزن و آب بین صخره جریان داره و به همون وسط میریزه و دو طرف رو با خاک و گیاه تزئیین میکنند ولی بنظرم چون عرض آکواریومم زیاد نیست برای اینکار مناسب نمیباشد برای همین تصمیم گرفتم که کنج اکواریوم(یا سمت راست یا چپ) رو مثل صخره درست کنم و یه منطقه رو جلوی جلوی اون درست کنم که آب تو اون منطقه جریان داشته باشه(بره بالای صخره و از بالای صخره برگرده به منبع اصلی) و تو این قسمت یکی دو مدل گیاه ی که کلا تو قرار میگیرن قرار بدم(مثل گیاهان ریپاریوم که اولش زیر آب و بعدش از اب میزنن بالا) بعدش میخوام منطقه آب رو از خاک کناری جدا کنم(با اسپری فوم) و توی اون قسمت گیاهان مورد نظرمو بکارم که با این وضعیت آب از خاک جدا میشه میتونم گیاهانی که به رطوبت بالا نیازمند هستند بکارم و کمی از مشکل اینکه گیاهان پالوداریومی که به آب زیاد نیاز دارند و تعدادشون کم هستند کاسته میشه . )

حالا میخوام بدونم نظر شما دوستان در این مورد چیه ؟

با تشکر
    _________

نام
    سیروس
    از بچه های سایت تا حالا کسی پالداریوم درست کرده؟عکسی ازش هست؟

نام
    احسان
    نقل قول نوشته اصلی توسط siroos نمایش پست ها
    از بچه های سایت تا حالا کسی پالداریوم درست کرده؟عکسی ازش هست؟
    سلام
    به اينجا برو
    ويواريم اعضا

نام
    محمد صادق
    سلام
    ساخت یه پالداریوم واسه لاک پشت گوش قرمز به چه شکله؟چطوری خشکی و تپه باید بسازم؟
    توی یه اکواریوم به حجم 15 لیتر چند تاشونو میشه نگه داشت؟
    لرزش دستها ، لرزش اشك ها ، لرزش لبها ، لرزش پاها ، لرزش دلها ، لرزش پلكها! تمرين هر روزه نبودن تو...

.::اکواریوم های محمد صادق::.

صفحه 14 از 23 نخستنخست ... 41213141516 ... آخرینآخرین