صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 78

تکثیر کتفیش در آکواریوم (یک تجربه شخصی)

سلام به همه دوستان. من در آکواریوم داری به شدت آماتور هستم. نزدیک به یک ماهه که یک آکواریوم 54 لیتری با 12 ماهی کوچک و 2 کتفیش آنتن دار خریده ام. برای کتفیش ها یک خانه با پوسته نارگیل درست کردم. تو فروم ها خونده بودم که کتفیش ها در آکواریوم تولید مثل نمیکنند. ولی با کمال تعجب امشب دیدم که کتفیش ها بچه دار شده اند. اگر جزئیات کار برای دوستان جالب بود بگید تا توضیح بدم.

نام
    محمد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Diethard نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. من در آکواریوم داری به شدت آماتور هستم. نزدیک به یک ماهه که یک آکواریوم 54 لیتری با 12 ماهی کوچک و 2 کتفیش آنتن دار خریده ام. برای کتفیش ها یک خانه با پوسته نارگیل درست کردم. تو فروم ها خونده بودم که کتفیش ها در آکواریوم تولید مثل نمیکنند. ولی با کمال تعجب امشب دیدم که کتفیش ها بچه دار شده اند. اگر جزئیات کار برای دوستان جالب بود بگید تا توضیح بدم.
    اطمینان داری؟جالبه .توضیح بده
    جوری بزن بلند نشم

100درصد برای همه جالبه لطفا بیشتر توضیح بدید

نام
    Plankton
    سلام میشه عکس بزارید ؟
    faezeh.aqua

عکس کتفیش ها را آپلود کنم. از بچه ها نتونستم عکس بگیرم چون خیلی ریز و بیرنگ (مایل به نارنجی ) هستند و از ته نارگیل بیرون نمیان.
    این جفت را از یک فروشگاه نخریدم از یک نفر گرفتم. ماهی نر حدود 10 و ماده 7 سانتیمتر هستند. نر آنتن های جالبی روی بینیش داره. به توسیه یک فروم غیر ایرانی به کتفیش ها کدو دادم (کدو خورشتی ) در اندازه های کوچک و بدون تخمه ها. اون ها هم با علاقه میخوردن. البته غذای ماهی پولکی شکل هم گاهی گیرشون میاد، اگه ماهی های دیگه بذارند. از چند روز پیش دیدم ماهی نر خشن شده و به ماده حمله میکنه و ماده باله هاش شیار شیار شده. یکبار هم دیدم با هم تو نارگیل بودند. از اون روز نر از پوسته نارگیل به ندرت بیرون میاد. منم سعی میکردم به هردو غذا برسونم. البته باله های ماده خوب شد. الان نور چراغ قوه انداختم تو نارگیل و دیدم که چندتا بچه ماهی شکل بچه قورباغه ریز دارند ته نارگیل وول میخورند.

اضافه شده پس از 3 minutes :

20141126_221823.jpg
    سمت راست پایین ماهی ماده هست و اون عقب هم پوسته نارگیل که دم ماهی نر ازش بیرونه

اضافه شده پس از 3 minutes :

20141102_110819.jpg
    ماهی نر در حال خوردن کدو
    ویرایش توسط Diethard : 11-27-2014 در ساعت 01:38 AM

نام
    StarFish
    سلام گویا بریستل نوز ها راحت جفت میخورن.
    شما سایر ماهی ها رو به آرومی بدون اینکه به لجنخوارهات استرس وارد بشه بیرون بیار

نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام گویا بریستل نوز ها راحت جفت میخورن.
    شما سایر ماهی ها رو به آرومی بدون اینکه به لجنخوارهات استرس وارد بشه بیرون بیار
    یعنی ممکنه بچه ها توسط ماهی های دیگه خورده بشن؟ من زبراباربلینگ و کاردینال دارم که ماهی های کوچک و بی آزاری هستند. لزومی داره جابجاشون کنم؟

نام
    StarFish
    نقل قول نوشته اصلی توسط Diethard نمایش پست ها
    یعنی ممکنه بچه ها توسط ماهی های دیگه خورده بشن؟ من زبراباربلینگ و کاردینال دارم که ماهی های کوچک و بی آزاری هستند. لزومی داره جابجاشون کنم؟
    اگر توی دهنشون جا نشن ریسکش خیلی کمه
    هر ماهی گرسنه باشه میتونه ماهی های کوچیک رو وارد دهنش کنه اما معمولا توف میکنن بیرون برا همین ممکنه ببینی کلی جنازه ماهی توی تانک هست.
    حتی اینا هم جرات نکنن به بچه ماهیا نزدیک بشن باز بهتره بچه ماهیا جدا از هر ماهی حتی والدین باشن.
    ماهی مخصوصا لجنخوار عقل و فهم که نداره یه وقت استرس بگیره یا بترسه ممکنه یه حرکتی بزنه به بچه ها آسیب برسونه.
    شما که ماهی مولد داری یه تانک دیگه برای تکثیر درست کن.
    نور تانک رو هم تاجایی که میتونی کم کن.
    این نوع لجنخوار گرونه نسبتا برا هیم ارزش تکثیر داره.

نام
    Sepehr
    کت فیش آنتن دار Ancistrus Spec
    Bristlenose Pleco Photos and general Aquarium Fish Care information
    سلام عزیز مبارک باشه
    فقط اگه اون لینکی که گذاشتم رو بخونی میتونی شرایط آب رو براشون بهتر کنی
    اگه هم انگلیسیت خوبه یه سر به منبعش بزنی بد نیست
    در کل اگه بتونی یه آکواریوم درست کنی و والدین رو داخل اون بذاری و هر وقت تکثیر شدند والدین رو خارج کنی تا بچه ها بزرگ بشن میتونی نتیجه بگیری
    همونطور که مهدی عزیز هم گفت ماهی نسباتا گرونیه و ارزش وقت گذاشتن داره
    موفق باشید ...

نام
    Mohammad
    سلام داداش...
    مبارک باشه...ایشالا همه بچه ماهیا زنده بمونن....
    بی صبرانه منتظر خبر جدید در موردشون هستم...
    موفق یباشی

صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع