صفحه 2 از 115 نخستنخست 12341252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 1148

نام
    سعید
    خوب بریم سر اصل مطلب
    قبل از هر حرفی باید بگم بنده شاگرد تمام شما عزیزان هستم و تانکم هم نسبت به سایرین غیر حرفه ای تر هست و هیچ ادعایی هم در این زمینه ندارم
    تقریبا 2ماه پیش یعنی درتاریخ 93.5.20 تصمیم گرفتم این تانک رو راه بندازم شاید جالب باشه بدونید که این ششمین تانک راه اندازی شده ی بنده در حدود 7-8 سال گذشته هست...

و اما مراحل راه اندازی بعد از خرید تانک و تجهیزات و ملزومات به این ترتیب بود...

این 2نوع خاک و کود مصرفی برای بستر هست که تترا پلنت کامپلیت سابستریت از نوع خاک شرکتی و اوشن فری کود هست من خودم موقع خرید با تمام تحقیقات قبلی هنوز فرق خاک و کودهای آکواریومی رو نمیدونستم و متاسفانه حتی بیشتر فروشندگان نواب هم از فرق دقیق این مسئله اطلاع قابل قبولی نداشتن و هرکسی یه نظری داشت تااینکه یک نفر توضیحات معقولتر و کاملتری داد که موجب انتخاب این دو نوع محصول توسط بنده شد.
    خاک تترا به صورت سطلی به مقدار دقیق 2.8 کیلو گرم هست که بنا بر اطلاعات ثبت شده ی خود شرکت روی بسته بندی، مناسب برای 50-60 لیتر می باشد
    دو بسته هم کود 1کیلویی اوشن فری که 1بسته با خاک جهت تقویت مخلوط شد و یک بسته هم روی خاک ریخته شد

4.jpg

این هم تانک ماهیران مدل R430A با حجم تقریبی 40لیتر

5.jpg

اول خاک تترا رو با یک بسته اوشن فری مخلوط کردم و کف تانک ریختم و چون میخواستم سطح تانک صاف نباشه بهش یه کمی شیب دادم به طوری که ارتفاع جلوی تانک کمتر از عقب باشه

8.jpg

9.jpg

سپس یک بسته کود اوشن فری باقی مانده رو روی خاک ریختم

10.jpg

11.jpg

در مرحله ی بعد مقدار کمی آب داخل تانک ریختم تا خاک و کود در آب قرار بگیرند و آماده ی کاشت گیاه ها بشه

12.jpg

13.jpg

مهمترین مرحله، مرحله ی کاشت گیاهان و تعیین موقعیت سنگها بود که واقعا وقتگیر و سخت بود و در بین کاشت هر گیاه باید با اسپری روی برگها آب پاشی میشد تا از خرابی و خشک شدن برگ ها جلو گیری بشه

14.jpg

بعد از کاشت هر شاخه، دسته و یا بوته کنار آنها رو کاملا با شن معمولی که من رنگ سیاه رو انتخاب کرده بودم و آخرین لایه از بستر بود پوشوندم

16.jpg

سپس کاشت مابقی گیاهان...

19.jpg

20.jpg

بعد از کاشت گیاهان بالاخره تانک آبگیری شد

23.jpg

24.jpg

با آبگیریه تانک به علت اینکه شن های کف ذرات ریز زیادی داشت آب کمی کدر شد که کاملا طبیعی بود لذا فیلتر رو نصب و راه اندازی کردم بعد از دو سه روز آب کاملا زلال و شفاف شد و ابر و متریال فیلتر کاملا شسته شد تا ذرات ریز معلق از تانک خارج بشه سپس نصف آب تعویض شد

با توجه به اینکه آب تانک جدید رو از تانک قبلی پر کرده بودم و چوبها هم قبلا توی تانک سابق بود باکتری های تجزیه کننده و مفید قبلا تشکیل شده بود لذا دفیوژر و لامپ رو هم وصل کرم و چند تا ماهی توی تانک انداختم

26.jpg

بعد از پنج روز در تاریخ 93.5.25 با خروج کامل هوا از لایه های بستر و استیبل شدن شرایط تانک مقداری گیاه به تانک اضافه کردم و چوب آبنوس که روی اون رو با خزه کریسمس پوشونده بودم از حالت عمودی به حالت افقی قرار دادم و دو شاخه موی کوچیک رو از سمت راست به سمت چپ تانک منتقل کردم تا نمای تانک کامل و مشخص و ثابت بشه

30 (93.5.25).jpg

بعد از گذشت 47 روز در تاریخ 93.7.6 با جا افتادن ماهیا و گیاه ها شرایط تانک این مدلی شد و بنده دیگه فقط هفته ای 1بار سیفون میزنم و ماهی ها رو با 5 نوع غذا تغذیه میکنم

33 (93.7.6).jpg

شرایط فعلی تانک به گونه ایه که سه تا از گوپی ها بچه دار شدن و میگو ها تو شکمشون تخمه

عکس از نمای کلی در تاریخ 93.8.6

38 (93.8.6).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 93.9.2

41 (93.9.2).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 93.9.14

43 (93.9.14).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 93.10.14

93.10.14.jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 93.11.14

50 (93.11.14).jpg

یک هرس حسابی در تاریخ 93.11.23

93.11-23.jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 93.12.23 ( هرس مجدد )

55 (93.12.23).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.1.25
    سمت چپ نیاز به کمی تغییرات دارد که در آینده اصلاح خواهد شد و از آشفتگی موجود خارج خواهد شد.

57 (94.1.25)-1.jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.2.9
    سمت چپ کمی مرتب شد و روتالا والیچی و نانجنشن کارشد که هر کدوم بهتر بشه باقی میمونه.
    چمن مارش خارج شد و در آینده چمن دیگری جایگزین خواهد شد.
    سه بوته پوگستمون هلفری سمت چپ اضافه شد.

58 (2.9).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.2.14
    چمن مونته کارلو برای کف پوش کار شد و دو عدد سنگ با پوشش خزه فونیکس اضافه شد.

59 (2.14).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.2.25
    تعدادی از گیاه ها حرس شد.
    همیانتوس میکراندمویس از سمت راست کاملا حذف شد و یک قطعه سنگ با پوشش خزه فونیکس جایگزین شد.

62 (2.25).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.3.21

1.jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.4.23
    آشفتگی بیداد میکنه، به زودی هرس خواهم کرد...

64 (94.4.23).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.5.20

20090104_0280.jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.6.20

94.6.20-1.jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.7.21

67 (94.6.21).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.8.21

94.8.21.jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.9.22

94.9.22.jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.10.25

(94.10.25).jpg

عکس از نمای کلی در تاریخ 94.11.24

71 (94.11.25).jpg
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 93.11-23.jpg   61 (2.23).jpg  
    ویرایش توسط 68crash : 02-14-2016 در ساعت 08:57 PM

نام
    محمد
    سلام
    آقا سعید مبارک باشه و بسلامتی،خیلی زیبا شده
    من هم به دنبال یه چند تا گیاه مقاوم هستم که حساس نباشن برای شروع اگه ممکنه راهنمایی کنید
    co2 چی دارین؟
    نور تانک چی هست؟
    تشکر از شما

نام
    Plankton
    سلام سعید جان : )
    اقا دمت گرم من عاشق اینجور عکسام خیلی خیلی عالی بود ادامه بده باریکنا
    faezeh.aqua

نام
    mehdi
    سلام اقا سعيد،افرين،خيلى زيبا شده،خسته نباشيد

نام
    sepehr
    سلام دوست عزیز خیلی قشنگ شده ولی یه چندتا پیشنهاد بدم . اول از همه اگه راه داره لوله خروج اب از تانک رو یجوری بپوشونمثلا یه گیاه جلوش بکار یا کلا ببرش عقب تانک ، دوم اینکه سوپاپ یه طرفه خیلی لازم نبود واسه دفیوزر co2 اخرای سیلندر که فشار زیادی نداره امکان داره از سوپاپ خوب رد نشده ، سیامی جلبک خوار کوچیک هم بگیر که اجازه رشد جلبک ندن ، تعداد بالا بگیری بعدا که بزرگ میشن خودشونم قشنگن تانکم پر میکنن .
    اکواریوم گیاهی سپهر محسنی http://www.aqua-quest.ir/forum/thread11192

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط kalepoook نمایش پست ها
    سلام
    آقا سعید مبارک باشه و بسلامتی،خیلی زیبا شده
    من هم به دنبال یه چند تا گیاه مقاوم هستم که حساس نباشن برای شروع اگه ممکنه راهنمایی کنید
    co2 چی دارین؟
    نور تانک چی هست؟
    تشکر از شما
    سلام محمد جان ممنون لطف داری اگه تازه میخوای شروع کنید پیشنهاد من گیاه های ایرانی که هم زیاد پیدا میشه هم ازرونه هم مقاوم مثل شویدی، دم گربه ای، گندمی و...
    اگه شرایط برای گیاه ها خوب بود اونوقت میتونید سایر گیاه ها رو هم امتحان کنید
    شرایط تانکم رو هم تو اولین پست کامل نوشتم، نور تانک کم مصرف 6500 کلوین هست و co2 هم دست سازه
    به امید موفقیت شما

نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh.aqua نمایش پست ها
    سلام سعید جان : )
    اقا دمت گرم من عاشق اینجور عکسام خیلی خیلی عالی بود ادامه بده باریکنا
    سلام دم خودت گرم فائزه جان
    لطف داری، به روی چشم حتما ادامه میدم

نقل قول نوشته اصلی توسط German sheperd نمایش پست ها
    سلام اقا سعيد،افرين،خيلى زيبا شده،خسته نباشيد
    سلام داش مهدی گل، مرسی از لطفت عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr.mohseni نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز خیلی قشنگ شده ولی یه چندتا پیشنهاد بدم . اول از همه اگه راه داره لوله خروج اب از تانک رو یجوری بپوشونمثلا یه گیاه جلوش بکار یا کلا ببرش عقب تانک ، دوم اینکه سوپاپ یه طرفه خیلی لازم نبود واسه دفیوزر co2 اخرای سیلندر که فشار زیادی نداره امکان داره از سوپاپ خوب رد نشده ، سیامی جلبک خوار کوچیک هم بگیر که اجازه رشد جلبک ندن ، تعداد بالا بگیری بعدا که بزرگ میشن خودشونم قشنگن تانکم پر میکنن .
    سلام سپهر جان مرسی از تمام پیشنهاداتت
    راستش لوله خروجی و دفیوژر رو هر کاری کردم نشد حالت بهتری باشه آخه فیلتر هنگ آنه و پشت تانک به دیوار فقط باید کنار تانک نصبشه که انتها دفیوژره کنارشم فیلتر چیزیم بخوام خیلی نزدیکش بکارم میکشه تو! انشالله در آینده یه فیلتر سطلی میگیرم
    اون سوپاپ یک طرفه هم واسه اینه که لوله ی دفیوژر جا داشته باشه تا پایین پر بشه، اگه اون سوپاپ رو از تو مسیر حذف کنم co2 فقط تا محل اتصال لوله پر میشه که مقدار کمی هست اما با اون سوپاپ که ایده ی خودم بود لوله کاملا از co2 پر میشه و هیچ ربطی به سیلندر هم نداره چون من اصلا سیلندر ندارم! co2 دست سازه
    سیامی کوچک هم دارم شاید تو عکس معلوم نیست! اتفاقا سیامی اصلیم کوچیکه

نام
    سعید
    نیاز به کمک فوری!

دوستان من جایی برای مقایسه و نظر دهی بین اجناس پیدا نکردم برای همین همینجا سوالم رو از شما عزیزان مطرح میکنم فقط خواهشی که دارم سریع و نهایتا تا فردا کمکم کنید چون باید تا فردا یک گزینه رو انتخاب کنم

انتخاب بین دو مدل فیلتر سطلی هایلا در مدل های HT-20 و H-12 هست که اطلاعاتشون رو براتون میزارم اگر هم کسی داره میخوام نظر کارشناسی بده
    باتوجه به اینکه تانک تو اتاق خوابه صداش هم خیلی برام مهمه

مورد اول

ht-20-s.jpg

مدل HT-20
    Filter volume : 6.5L
    Hmax : 1.8M
    150~300L
    Qmax : 1000L/H

مورد دوم

h-12-s.jpg

مدل : H-12
    Filter vomlue : اطلاعاتی موجود نیست!
    Hmax : 1.5m
    100~285L
    Qmax : 1200L/H
    ویرایش توسط 68crash : 10-29-2014 در ساعت 08:30 PM

نام
    مسعود
    حاجی با سلام . آکواریوم زیبایی داری .فیلتر سطلی من تترا هست .یکساله که همیشه روشنه و ازش هم راضی هستم .ولی مدل هایلا هم باید خوب باشه .

نام
    ali1379
    دومی بهتره

نام
    سعید
    نقل قول نوشته اصلی توسط masood2 نمایش پست ها
    حاجی با سلام . آکواریوم زیبایی داری .فیلتر سطلی من تترا هست .یکساله که همیشه روشنه و ازش هم راضی هستم .ولی مدل هایلا هم باید خوب باشه .
    سلام ممنون نظر لطفته آقا مسعود عزیز.
    در مورد فیلتر من فقط همین 2گزینه رو دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط alifish نمایش پست ها
    دومی بهتره
    سلام مرسی که نظر دادی اما اگه ممکنه دلیلتم بگو که بتونم تصمیم بگیرم بازم ممنون

صفحه 2 از 115 نخستنخست 12341252102 ... آخرینآخرین