صفحه 2 از 350 نخستنخست 12341252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 3493

تكثير پرت فيش

سلام ،شرمنده باز هم مزاهم شدم.
    اخه من ظرف 45 ليتري ندارم.
    شايد به نظر مسخره بياد ؛ من ميتونم از قابلمه بزرگ رويي استفاده كنم.
    فكر كنم يه 30 ليتري داشته باشم.
    مشكلي نداره.
    متيلن بلو رو از كجا تهيه كنم؟

سورم

3 هفته پيش 2 تا سورم نر و ماده كوچيك خريدم.
    مثل اينكه با هم مشكل دارن،نر نميذاره ماده راحت باشه.
    مدام دنبالش ميكنه؛نميذاره غذا بخوره!!
    تازه ماده چند روزه سفيدك هم گرفته!!
    لطفا در مورد هر دو مورد راهنمايي كنيد :P
    تشكر!

نام
    رسول گل محمدی

Re: تكثير پرت فيش

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_67
    سلام ،شرمنده باز هم مزاهم شدم.
    اخه من ظرف 45 ليتري ندارم.
    شايد به نظر مسخره بياد ؛ من ميتونم از قابلمه بزرگ رويي استفاده كنم.
    فكر كنم يه 30 ليتري داشته باشم.
    مشكلي نداره.
    متيلن بلو رو از كجا تهيه كنم؟
    سلام
    پست پياپي نزنيد .
    در مورد ظرف بهتره به جاي ظرف رويي تخم ها را در يك لگن يا وان بزرگ بزاري .
    متيلن بلو را هم ماهي فروشي ها دارند .

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_67
    3 هفته پيش 2 تا سورم نر و ماده كوچيك خريدم.
    مثل اينكه با هم مشكل دارن،نر نميذاره ماده راحت باشه.
    مدام دنبالش ميكنه؛نميذاره غذا بخوره!!
    تازه ماده چند روزه سفيدك هم گرفته!!
    لطفا در مورد هر دو مورد راهنمايي كنيد :P
    تشكر!
    سورم ها را يك مدت از هم جدا كن درست ميشه . در مورد سفيدك هم مي توني از لينك هاي زير استفاده كني :
    http://www.aqua-quest.ir/article-13--0-0.html
    http://www.aqua-quest.ir/ftopict-40.html
    زندگی تفسیر سه کلمه است خندیدن بخشیدن و فراموش کردن پس بخند ببخش و فراموش کن

سلام.من يه آكواريوم بزرگ گرفتم.طول يك و نيم متر .عرض چهل و شش سانتي متر و ارتفاع شصت سانت.چهار تا اسكار دو تا پرت دو تا فلاور دوتا گرين ترور و دوتا هم اوراتوس گرفتم. شب اول همه چي خوب بود اما صبح فلاور ها اسكار ها رو زدن و يكي رو كشتن.من فلاور ها رو دادم و به جاشون اسكار گرفتم. الان اوراتوس ها يه كمي به بقيه ماهي ها حمله مي كنن. حالا دو تا سوال دارم. با توجه به اينكه طول همه ماهي ها بين چهار تا پنج سانتي متره آيا اين ماهي ها با هم سازگاري دارن يا نه. و دوم اينكه اوراتوس ماده شروع به جمع كردن سنگهاي كف و ايجاد حفره اي در كف آكواريپم كرده و پياپي ادامه ميده.آيا ممكنه بخواد تخم ريزي كنه؟آيا دليل مهاجم تر شدنشون همينه كه حتي اسكار ها رو مي زنن؟ اگه قضيه توليد مثله من چه كار مي تونم بكنم؟جدا شون كنم؟ هر دورو؟فقط ماده رو؟ منتظر پاسخ هاتون هستم.

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط cavatina
    سلام.من يه آكواريوم بزرگ گرفتم.طول يك و نيم متر .عرض چهل و شش سانتي متر و ارتفاع شصت سانت.چهار تا اسكار دو تا پرت دو تا فلاور دوتا گرين ترور و دوتا هم اوراتوس گرفتم. شب اول همه چي خوب بود اما صبح فلاور ها اسكار ها رو زدن و يكي رو كشتن.من فلاور ها رو دادم و به جاشون اسكار گرفتم. الان اوراتوس ها يه كمي به بقيه ماهي ها حمله مي كنن. حالا دو تا سوال دارم. با توجه به اينكه طول همه ماهي ها بين چهار تا پنج سانتي متره آيا اين ماهي ها با هم سازگاري دارن يا نه. و دوم اينكه اوراتوس ماده شروع به جمع كردن سنگهاي كف و ايجاد حفره اي در كف آكواريپم كرده و پياپي ادامه ميده.آيا ممكنه بخواد تخم ريزي كنه؟آيا دليل مهاجم تر شدنشون همينه كه حتي اسكار ها رو مي زنن؟ اگه قضيه توليد مثله من چه كار مي تونم بكنم؟جدا شون كنم؟ هر دورو؟فقط ماده رو؟ منتظر پاسخ هاتون هستم.
    سلام
    اوراتوس ها كه به نظر نمياد بالغ باشند چون شما گفتيد طولشون 4 تا 5 سانته و هنوز به سن بلوغ نرسيده اند . راستي شما از كجا فهميديد مادست ؟
    مهاجم بودنشون هم به خاطر اينه كه همه ي ماهي هايي كه شما خريديد مهاجمند و همه بر سر انتخاب قلمرو دعوا مي كنند .
    البته اسكار ها كه زياد دعوا نمي كنند ولي بعد از بزرگ شدن و به وجود آمدن اختلاف اندازه در ماهي ها ممكنه پرت ها و گرين ترور ها زياد درگير شوند . به خصوص اينكه جفت هم هستند .
    به نظر من يك مدت نگهشون دار اگه ديدي همديگر را تعقيب مي كنند مهاجم ها را رد كن بره . غذا هم بهشون زياد بده كه زياد دعوا نكنند . 8)

بلوغ ماهيها

سلام
    ماهياني مثل پرت ، گرين ترور ، ماكرو ، تايگر ، دلقك و لجن خوار در شرايط خوب تا چه اندازه و در چه مدت به رشد كامل ميرسند .
    مرسي

نام
    رسول گل محمدی

Re: بلوغ ماهيها

نقل قول نوشته اصلی توسط winter
    سلام
    ماهياني مثل پرت ، گرين ترور ، ماكرو ، تايگر ، دلقك و لجن خوار در شرايط خوب تا چه اندازه و در چه مدت به رشد كامل ميرسند .
    مرسي
    سلام
    پرت و گرين ترور تا 25 يا 30 سانتي متر رشد مي كنند . ماكرو حداكثر تا 20 سانتي متر ، تايگر اگه منظورت تايگر باربه حداكثر 10 سانتي متر ، دلقك اگه منظورت لوچ دلقكه تا 20 سانتي متر و لجن خوار بسته به اندازه تانك حتي به 40 سانتي متر هم مي رسد .
    زمان به بلوغ رسيدن اين ماهي ها در شرايط مناسب و غذاي كامل از 8 تا 12 ماه طول مي كشه ولي رشدشون با توجه به اندازه تانك چند سال ادامه داره .

Re: اوراتوس

نقل قول نوشته اصلی توسط aqua-quest
    نقل قول نوشته اصلی توسط winter
    سلام
    من می خوام 2تا اوراتوس بخرم ولی نمی دونم با ماهیان مشکلی پیدا میکنندیا نه ؟
    ماهیام :گرین ترور,پرت ،لجن خوار,دلقك , تايگر بارب,مايكرو ,سيلور شارك،شارك مشكي دم قرمز
    مرسی
    سلام
    ممكنه با ماكرو و پرت مشكل پيدا كنند . البته اگه از ماهي ها بزرگتر باشند مشكلي نيست .
    سلام.من داشتم.با پرت اسكار و گرين ترور.جثه اش نصف همه بود ولي همه رو مي زد.من فكر مي كنم نداشته باشيد بهتره.

سلام.من هفت تا اسكار دارم.دو تا سفيد آلبينو.سه تا تايگر و دو تا مسي.سه شنبه صبح بهشون دل گاو دادم.اما يكمي زياد دادم و تكه هاش درشت بود.الان سه روزه كه پنج تاشون يه گوشه نشستن.تعادلشون رو نمي تونن حفظ كنن..تكون هم نمي خوررن.موقع بلعيدن آب دهانشون رو بيش از حد باز مي كنن.
    جالبه كه فقط پنج تا اسكار تيره رنگ اينطور شدن و دو تا سفيد رفتار طبيعي دارن.البته من دو تا پرت و دو تا هم گرين ترور دارم كه طبيعي هستن
    مي ترسم بميرن.فكر كنم نمي تونن هضم كنن.چه كار كنم؟
    مشكل از زياد غذا دادنه؟مشكل از روزي دوبار غذا دادنه؟(تمام ماهي هام بين سه تا چهار سانتينتر هستن) منتظر پاسخ هاتون هستم

نام
    رسول گل محمدی
    نقل قول نوشته اصلی توسط cavatina
    سلام.من هفت تا اسكار دارم.دو تا سفيد آلبينو.سه تا تايگر و دو تا مسي.سه شنبه صبح بهشون دل گاو دادم.اما يكمي زياد دادم و تكه هاش درشت بود.الان سه روزه كه پنج تاشون يه گوشه نشستن.تعادلشون رو نمي تونن حفظ كنن..تكون هم نمي خوررن.موقع بلعيدن آب دهانشون رو بيش از حد باز مي كنن.
    جالبه كه فقط پنج تا اسكار تيره رنگ اينطور شدن و دو تا سفيد رفتار طبيعي دارن.البته من دو تا پرت و دو تا هم گرين ترور دارم كه طبيعي هستن
    مي ترسم بميرن.فكر كنم نمي تونن هضم كنن.چه كار كنم؟
    مشكل از زياد غذا دادنه؟مشكل از روزي دوبار غذا دادنه؟(تمام ماهي هام بين سه تا چهار سانتينتر هستن) منتظر پاسخ هاتون هستم
    سلام
    دليلش همون زياد دادن جگره . براي هضم كردن آنها راه هاي زيادي نداري و خودشون بايد هضم كنند ولي اگه يك سوم آب را تعويض و هوادهي را خوب كني ممكنه از مرگشون جلوگيري كنه تا بتونند اونا را هضم كنند .

صفحه 2 از 350 نخستنخست 12341252102 ... آخرینآخرین